Dramat w Osetii arelacje w TV

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Dramat w Osetii arelacje w TV

Post autor: kamuii »

Wczoraj wiêkszoœÌ z nas zapewne ogl¹da³a relacje z pó³nocnej Osetii. Jak dla mnie ca³a ta tragedia tak samo jak ta z 11.09. Pokaza³a, które media i którzy dziennikarze licz¹ siê na œwiecie i w Polsce oraz co tak naprawdê interesuje opiniê publiczn¹. W³aœciwie chce pokrótce opisaÌ wszystkie media, ale umieœci³am tego posta tutaj, bo g³ównie chce pisaÌ o tvn 24.Telewizja ta tak samo jak 11.09 okaza³a, ¿e jeœli chodzi o informacje jest potêg¹ na polskim rynku. W³aœciwie od godziny 11.30 na ¿ywo ogl¹da³am relacje w³aœnie na tvn 24.Swoj¹ klasê pokaza³a ju¿ na samym pocz¹tku Anita Werner, której opanowanie i profesjonalizm ratowa³y ca³¹ napiêt¹ sytuacjê. W newsroomach by³o g³oœno, wokó³ zamieszanie, na pewno dochodzi³y ca³y czas nowe depesze a do s³uchawki ci¹gle nap³ywa³y nowe informacje, a Anitka jak zawsze opanowana i profesjonalna przekazywa³a informacje na ¿ywo. Kulminacyjny moment (podczas jej dy¿uru) przynajmniej jak dla mnie nadszed³, kiedy najpierw przerwano 2 razy po³¹czenie z W.Baterem a potem zosta³ lekko ranny w g³osie Anitki ca³y czas by³o s³ychaÌ przera¿enie i da³o siê wyczuÌ zdenerwowanie.Ale jedynie w g³osie reszta bez zarzutu.Porówna³am sobie od razu jej zachowanie z zachowaniem J.Pochanke 11.09. No comments. Dy¿ur Anity zosta³ wyd³u¿ony o 1.5 h prowadzi³a te¿ specjalne wydanie faktów.

Tyle o Anicie. Teraz o samej stacji. Z racji swojego charakteru telewizji newsowej tvn 24 nadawaÂła prawie caÂły dzieĂą specjalne wydanie swoich magazynĂłw poÂświĂŞcone wy³¹cznie wydarzeniom w Osetii. Jak zwykle profesjonalni dziennikarze (nawet Miecugow :) )duÂżo informacji i ciekawi goÂście. A wieczorem jak zwykle fenomenalna w swoich wywiadach. Pochanke w magazynie 24 h. Ponadto TVN przerwaa program i nadaÂła specjalne wydanie faktĂłw przed „na wspĂłlnej” (koÂło 13.30 chyba) póŸniej ³¹czenie z tvn 24 (niestety juÂż nie pamiĂŞtam godziny) i wydÂłuÂżone do 40 min „fakty” o 19.00. (1 czêœÌ Osetia 2 czêœÌ bie¿¹ce sprawy).Poza tym w studiu faktĂłw po raz 1 od dawna pojawili siĂŞ goÂście byÂł teÂż wywiad z (jak zawsze nudnym) premierem BelkÂą. No i fakty jako jedyne miaÂły swojego korespondenta telewizyjnego na miejscu.

Wiadomoœci, nie ogl¹da³am ca³y dzieù, ale zdaje siê, ¿e 1 wydanie specjalne pojawi³o siê przed wieczorynk¹ (chyba trochê póŸno jak dla mnie) Nie bêdê komentowaÌ, bo nie widzia³am.Kolejne o 21.50 trwa³o mo¿e 2 min i nie zawiera³o zupe³nie nic. Byo tez podobno to o 15.00 wydó¿one do 25 min z goœÌmi specjanymi. G³ówne wydanie nie ustêpowa³o w³aœciwie prawie faktom relacje pierwszy raz od d³u¿szego czasu goœcie, ale czegoœ brakowa³o jakiegoœ dynamizmu, choÌ uwa¿am, ¿e zarówno Ryman jak i Danusia Holecka prowadzili bardzo dobrze.No i korespondent Kozak z Moskwy by³ ma³o przekonuj¹cy widaÌ ze TVP nie ma ju¿ nikogo pokroju batera nie mówi¹c ju¿ o Milewiczu.Wstyd naprawdê wstyd i co z pana misj¹ informacyjn¹ panie Dworak ? Posz³a siê pasaÌ tak jak inne misje TVP ???

Poczynaù Polsatu komentowaÌ nie bêdê, kto ogl¹da³ wie, o czym mówiê i s¹dzê ze nie ma koniecznoœci ci¹gniêcia tego wontku.Powiem tylko ze zawiedli siê ci, którzy liczyli na dziennikarstwo Lisa, który z Faktami równie¿ jak i ca³e tvn 24 umocnili siê przecie¿ na rynku medialnym po 11.09. (btw wiem ze on jest dopiero 2 dni w stacji, ale dziennikarz powinien reagowaÌ na bie¿¹co)Jako uzupe³nienie polecam post Faustusa w newsie o Lisku na stronie g³ównej.

Zagraniczne media ogĂłlnie miaÂły ca³¹ sprawĂŞ raczej gdzieÂś. WyjÂątkiem byÂły stacje brytyjskie.W rosyjskiej telewizji RTR Planeta informacje pojawiaÂły siĂŞ tyko w serwisach serwisach czĂŞsto byÂły to tylko Newsy nawet bez voice over nie mĂłwiÂąc o stand-up’ach. Przypominam, Âże po 11.09 nadawanie przestaÂły nawet komercyjne stacje muzyczne, a w innych mediach wrzaÂło caÂły dzieĂą. No, ale to dotyczyÂło amerykanĂłw a nie biednych dzieci z Osetii, wiĂŞc to nie zainteresowaÂło dostatecznie opinii publicznej i braci dziennikarskiej.A u naszego sÂąsiada zza oceanu teÂż raczej nikt siĂŞ sprawÂą nie zainteresowaÂł, tak przynajmniej donosiÂł niejaki Mariusz Max Kolonko. 1.Huragan na Florydzie 2. Bush i jego wystĂŞpy w cyrku 3. (czasem) Osetia.

Wiem, Âże w caÂłej tej tragedii najmniej waÂżne jest, kto gdzie powiedziaÂł w mediach i jak to pokazano, ale jeÂśli nie bĂŞdziemy mieli poza tvn 24 dobrych i niezaleÂżnych telewizji news’owych to taka dezinformacja jak miaÂła miejsce wczoraj (np. liczba rannych) bĂŞdzie miaÂła miejsce za kaÂżdym razem i bĂŞdziemy zdani tylko na ÂźrĂłdÂła w danym kraju a te nie zawsze sÂą dobre. I jeszcze 1 krĂŞcili wywiad z jakimÂś chÂłopcem,matka krzyczy Âżeby mu dali spokĂłj dziecko nie chce wszyscy jadÂą na dziennikarza a ten wywala „ krĂŞĂŚ go ludzie lubiÂą to oglÂądaĂŚ”. Chyba nie na tym powinno opieraĂŚ siĂŞ dobre dziennikarstwo.

Ech jak ju¿ ktoœ przebrn¹³ przez moje wypracowanie to prosi³abym o komentarz;) i poprawienie w razie jakiœ b³êdów (merytorycznych czy programowych nie ort czy sk³adniowych of course :) )

btw. ['][']['] dla ofiar tej tragedii
Android <3
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

Swoj¹ klasê pokaza³a ju¿ na samym pocz¹tku Anita Werner, której opanowanie i profesjonalizm ratowa³y ca³¹ napiêt¹ sytuacjê. W newsroomach by³o g³oœno, wokó³ zamieszanie, na pewno dochodzi³y ca³y czas nowe depesze a do s³uchawki ci¹gle nap³ywa³y nowe informacje, a Anitka jak zawsze opanowana i profesjonalna przekazywa³a informacje na ¿ywo. Kulminacyjny moment (podczas jej dy¿uru) przynajmniej jak dla mnie nadszed³, kiedy najpierw przerwano 2 razy po³¹czenie z W.Baterem a potem zosta³ lekko ranny w g³osie Anitki ca³y czas by³o s³ychaÌ przera¿enie i da³o siê wyczuÌ zdenerwowanie.Ale jedynie w g³osie reszta bez zarzutu.Porówna³am sobie od razu jej zachowanie z zachowaniem J.Pochanke 11.09. No comments. Dy¿ur Anity zosta³ wyd³u¿ony o 1.5 h prowadzi³a te¿ specjalne wydanie faktów.
Nic dodaÌ nic uj¹Ì. Anitka jest wspania³¹ dziennikark¹ i jej profesjonalizmu wiele osó mo¿e zazdroœciÌ ale nikt i nawet w ¿aden sposób nie mo¿e siê równaÌ z Anitk¹. Zaraz jak skoùczy³ siê dy¿ur Anitki i posadzili Kondratowicz to od razu zaczê³o siê wszystko waliÌ i na pomoc zawo³ali miecugowa który uratowa³ ca³¹ sytuacjê.
I przynajmiej za to powinno byÌ jej dane prowadzenie faktów 6 wrzeœnia a przynajmiej wspó³prowadzenie razem z marcinem. Przecie¿ chyba szefowie Anitki to ogl¹dali i musieli zauwa¿yÌ ten geniusz Anitki.(chcem te¿ zwróciÌ uwagê, ¿e nie tylko na tym forum Anitka zosta³a zauwa¿ona wczorajszego dnia).
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

S³uszne uwagii Kaumii (na prawie) - nic dodaÌ, nic uj¹Ì. :roll:
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

thnx a to PRAWIE ;) to do czego ? no oprĂłcz tych wiadomosci bo to juÂż wiem :)
Android <3
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

No wÂłasnie :twisted: Ale czĂŞÂściowo i tutaj masz racjĂŞ. :wink:
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

Nawet to co Anitka mówi³a by³o cytowane. Np. pose³ dziewulski odwo³ywa³ siê podczas ³¹czenia z kondratowicz do s³ów Anitki(powiedzia³ wtedy redaktor Werner) i przytoczy³ jej s³owa.
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

faustusie ciĂŞszĂŞ siĂŞ Âże przynajmniej "czĂŞsciowo" siĂŞ zgadzamy :)
Anita byÂła niedopobicia ale wczoraj wszyscy pokazali klasĂŞ Kondratowicz Redo a nawet Miecugow :)
Android <3
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

A jeszce mam pytanie. MoÂże ktoÂś wie. Czy na antenie tvn byÂły tylko fakty flesz czy jeszcze Anitka w czasie relecji tego co siĂŞ dzieje w Osetii(nie wiem bo caÂły czas miaÂłem nastawione na tvn24 a na jednym ze zdjĂŞĂŚ widziaÂłem znak tvn podczas relacji z Osetii.) :?: :?: :?:
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

TAK, o 13.20 byÂły Fakty, po skoĂączonym dyzurze w TVN24 Anita prowadziÂła Fkty. Praktycznie nic bym siĂŞ nie dowiedziaÂł, gdybym wcze?niej nie oglÂądaÂł TVN24.
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

a kiedy byÂł Miecugow?
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

Miecugow byÂł gdzieÂś od 15.00-17.00 a potem byÂła redo
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

By flesz potem juÂż nie byo Anitki
Android <3
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

A fakty flesz to ja oglÂądaÂłem i rzeczywiÂście potem Anitki juÂż nie byÂło. A szkoda bo Âświetnie to dla nas relacjonowaÂła. :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
aramaki
Początkujący
Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:21
Lokalizacja: z Koszalina

Re: Dramat w Osetii arelacje w TV

Post autor: aramaki »

Mam wraÂżenie, Âże dla niektĂłrych waÂżniejsze jest nie to, CO siĂŞ relacjonuje, ale to KTO relacjonuje.
kamuii pisze:Wiadomoœci, nie ogl¹da³am ca³y dzieù, ale zdaje siê, ¿e 1 wydanie specjalne pojawi³o siê przed wieczorynk¹ (chyba trochê póŸno jak dla mnie) Nie bêdê komentowaÌ, bo nie widzia³am.Kolejne o 21.50 trwa³o mo¿e 2 min i nie zawiera³o zupe³nie nic. Byo tez podobno to o 15.00 wydó¿one do 25 min z goœÌmi specjanymi. G³ówne wydanie nie ustêpowa³o w³aœciwie prawie faktom relacje pierwszy raz od d³u¿szego czasu goœcie, ale czegoœ brakowa³o jakiegoœ dynamizmu (...)
Gwoli uÂściÂślenia - na antenie TVP1 pojawiÂło siĂŞ specjalne wydanie WiadomoÂści, z tego co pamiĂŞtam, juÂż okoÂło godziny 13 i potem kolejne - chyba o 14:20, nastĂŞpnie to wydÂłuÂżone wydanie o 15.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Re: Dramat w Osetii arelacje w TV

Post autor: doktorfaustus1 »

aramaki pisze:Mam wraÂżenie, Âże dla niektĂłrych waÂżniejsze jest nie to, CO siĂŞ relacjonuje, ale to KTO relacjonuje.
aramaki pisze:Gwoli uÂściÂślenia - na antenie TVP1 pojawiÂło siĂŞ specjalne wydanie WiadomoÂści, z tego co pamiĂŞtam, juÂż okoÂło godziny 13 i potem kolejne - chyba o 14:20, nastĂŞpnie to wydÂłuÂżone wydanie o 15.
Dobrze powiedziane, nawet bardzo dobrze.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości