Harry Potter :))

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Lena
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 199
Rejestracja: niedziela 22 lip 2007, 09:20
Lokalizacja: Piaseczno

Harry Potter :))

Post autor: Lena »

by³am dziœ na nowym Harrym Potterze, gor¹co polecam, szczególnie je¿eli ktoœ ma mo¿liwoœÌ obejrzenia tego w 3D (co prawda tylko kilka minut na koùcu ale warto). Ta czêœÌ mo¿e nie jest 100% odzwierciedleniem ksi¹¿ki, ale ja nie mia³am zastrze¿eù, chyba pójdê jeszcze raz :)))
aaa.... jak ktoœ nie dosta³ biletu na koncert Stonesów to nic straconego, tak daj¹, ¿e wystarczy stan¹Ì w pobli¿u wyœcig i jesteœmy na koncercie :)

[ Dodano: Czw Sie 02, 2007 2:40 pm ]
wczoraj byÂłam jeszcze raz...
chyba jeszcze siĂŞ wybiorĂŞ :)
cudnego dnia :D
roch_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: środa 09 sie 2006, 18:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: roch_k »

Ca³kowicie zgadzam siê z Len¹. Film ma jeden minus - jest dla fanów. Moi koledzy id¹c na film, nie przeczytawszy wczeœniej ksi¹¿ki, niezbyt wiedzieli o co chodzi. Musia³em im t³umaczyÌ pare rzeczy. Wspania³y jest równie¿ soundtrack do filmu. Wersja 3D te¿ jest ciekawa. To chyba najlepsza ekranizacja. Bardzo mi³ym zaskoczeniem by³ dla mnie polski dubbing, który by³ wyj¹tkowo dobry: wspaniale dobrane g³osy: prof. Umbridge, Bellatrix Lestrange, Luna Lovegood. Ogólnie na filmie by³em dwa razy. Pierwszy minutê po pó³nocy, potem o 15.00 w 3D. Zamierzam iœÌ jeszcze raz. Nie mogê siê doczekaÌ, kiedy film wyjdzie na DVD, ale chyba wa¿niejsz¹ premier¹ bêdzie premiera 25 stycznia - Harry Potter i Œmiertelne Relikwie. Pozwoli³em sobie przeczytaÌ tylko pierwszy rozdzia³. Zapowiada siê ciekawie. :tanczy:
6. urodziny tvn24 (9 sierpnia 2001 - 9 sierpnia 2007)
Memory
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 337
Rejestracja: czwartek 30 lis 2006, 08:51

Post autor: Memory »

ja s³ysza³¹m , ¿e ta czêœc kinowa jest niezbyt ale jeszcze nie by³am , pójde, zobacze :D
...najpiękniejsze jest niewidoczne dla oczu.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

Bo jest niezbyt. SÂą dwa wÂątki przepowiednia i wredna Umbridge. I to by byÂło na tyle. Ale dobra realizacja - trzeba przyznaĂŚ.
ByeDucks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 30 sie 2007, 15:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: ByeDucks »

MoÂże i nie najlepsza, ale dobra :D
Mandi
Bywalec
Bywalec
Posty: 554
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 00:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mandi »

Jakie jest zakoùczenie ostatniej powieœci o Potterze? Sorki, ¿e mogê niektórym zepsuÌ zabaê, ale z¿era mnie ciekawoœÌ. Z obszernego fragmentu, który przeczyta³am wynika, ¿e nikt z g³ównych bohaterów tzn. Hermiona, Harry i jeszcze jeden ch³opak nie zginêli tylko doroœli i za³o¿yli w³asne rodziny, ale nie jestem pewna bo musia³abym przeczytÌ ca³y rozdzia³ albo i wiêcej.
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

z mojego wywiadu nikto nie umiera ale szczeogow nie znam :P
TVN innowacja i nowoczesność...
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

tvn24.pl pisze:"Prof. Dumbledore to gej"
AUTORKA "HARRY POTTERA" O ORIENTACJI DYREKTORA HOGWARTU

Rowling przyzna³a, ¿e jeden z bohaterów jej ksi¹¿ek jest gejem
Prof. Dumbledore jest gejem - ujawnia to sama autorka powieœci Joanne K.Rowling. Prof. Dumbledore to dyrektor szko³y magii w Hogwart - jedna z g³ównych postaci serii ksi¹¿ek o Harrym Potterze.
Angielska autorka, która przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych, na spotkaniu z fanami Pottera opowiedzia³a historiê profesora Dumbledore. Zapa³a³ on uczuciem do innego maga - Gellerta Grindelwalda. Jednak gdy Grindelwald zwróci³ siê w stronê ciemnej magii, Dumbledore "za³ama³ siê" i postanowi³ zwalczyÌ swojego rywala. - Ta mi³oœÌ by³a wielk¹ tragedi¹ profesora - oceni³a Rowling. Jak doda³a, mi³oœÌ potrafi ca³kowicie zaœlepiÌ.

Zgromadzeni na spotkaniu z autorkÂą fani Pottera przyjĂŞli tĂŞ informacjĂŞ ciszÂą. Po chwili przerodziÂła siĂŞ ona jednak w burzĂŞ oklaskĂłw. Rowlig stwierdziÂła, Âże gdyby wiedziaÂła, Âże ta informacja spotka siĂŞ z tak Âżyczliwym przyjĂŞciem, ujawniÂłaby jÂą wczeÂśniej.

Rewelacje Rowling wywo³a³y lawinê komentarzy na internetowych forach poœwiêconym bohaterom ksi¹¿ek o Potterze. Niektórzy oceniaj¹, ¿e by³o to konieczne oœwiadczenie rozwiewaj¹ce wiele w¹tpliwoœci fanów, zdaniem innych - dodaje kolejn¹ warstwê charakterologiczn¹ profesora. Niektórzy równie¿ wyra¿aj¹ nadziejê, ¿e Dumbledore "zejdzie" siê jednak z profesorem Grindewaldem.

Rowling powiedzia³a, ¿e gdy przegl¹da³a scenariusz adaptacji filmowej ksi¹zki "Harry Potter i Ksi¹¿ê Pó³krwi", wykreœli³a nawi¹zania i wspomnienia Dumbledora zwi¹zane z uczuciem wobec Grindelwalda.
Na pocz¹tku myœla³em, ¿e to jakieœ ¿arty albo insynuacje. Dla mnie shock, jeœli nawet autorka chcia³a wykreowaÌ homoseksualiste w ksi¹¿ce to po co m³odym dzieciakom to mówiÌ. Nic nie ma przeciwko temu, ale t¹ ksi¹zkê czytaj¹ dzieci -i co - teraz bêd¹ pytaÌ rodziców czemu Dumbledor jest gejem? :twisted:
chandler
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 468
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 21:16
Lokalizacja: Ryki
Kontakt:

Re: Harry Potter :))

Post autor: chandler »

Ja nie oglądałem filmów z Harrym aż gdy w Święta nie obejrzałem tego filmu (to była bodajże 3 cz.) no i wtedy ujrzałem Hermione :P i chyba dla niej będę oglądał
adner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 18 lis 2007, 14:45

Re: Harry Potter :))

Post autor: adner »

Emma jest zaiste bardzo urodziwa :twisted:
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Harry Potter :))

Post autor: Greg Haus »

Przepraszam, ale muszę się tu wyżalić. Wczoraj na onet.pl był artykuł o nastloetnich milionerach. Na pierwszym miejscu umieszczony był Daniel Radcliffe, odtwórca Harrego Pottera. Spojrzałem na komentarze pod tekstem i na czele zobaczyłem wiadomość od użytkowanika ( nie pamiętam jego nica) o treści, iż on ciezko pracuje, haryje po nocach i zarabia 1800 zł, a taki młody jeszcze głupij chłopak ma miliony. Wiadomo, zaczął pisać jakie to niesprawiedliwe, że tacy frajerzy mają takie pieniądze itp. Nie cierpię takich komentarzy i nawet nie lubię ich czytać, a tym bardziej odpisywać na nie. Pomyślałem tylko 'facet, ale ty jesteś głupij'. Czy to źle, że komuś się udało, czy to źle, że znaną gwiazdą została pozytywna postać, no i właśnie czy on nie widzi, że przecież są ważniejsze rzeczy w życiu niż pieniąde ( np. zdrowie) i że ilośc pieniędzy na konice nie równa się szcześciu w życiu. I apropo tego zdrowia - wykrakałem. Teraz dedykuje tego newsa temu .... ( nie użyje tego słowa) :
tvn24.pl pisze:Daniel Radcliffe - odtwórca roli Harrego Pottera cierpi na rzadkie i nieuleczalne schorzenie mózgu - podają brytyjskie media. Aktor ma poważne problemy z koordynacją ruchów. Już teraz ma problemy z zawiązywaniem sznurowadeł, a jak tłumaczą lekarze, choroba będzie postępować. Z tego powodu znacząco opóźni się premiera kolejnej części przygód słynnego czarodzieja.
Radcliffe z trudem wykonuje najprostsze codzienne czynności. Są dni, gdy nie jest w stanie się podpisać i zawiązać butów. Na razie choroba ma łagodną formę, ale będzie postępować i coraz bardziej utrudniać aktorowi życie.

"Oby nie było gorzej"

Odtwórca roli Harrego Pottera ma jednak nadzieję, że choroba nie przeszkodzi mu w filmowej karierze. - Oby nie było gorzej - odpowiada krótko Radcliffe. - Już wcześniej miałem problemy z koncentracją i koordynacją ruchów. Nie szło mi w szkole, i to ze wszystkich przedmiotów. Dlatego też postanowiłem zostać aktorem - dodaje.

Jak podają brytyjskie bulwarówki, to najbardziej dramatyczny moment w życiu 19-letniego Anglika znanego na całym świecie z roli czarodzieja z dziecięcych powieści Joanne K. Rowling o przygodach Harrego Pottera.

Premiera osiem miesięcy później

Jak podaje "The Sun", problemy zdrowotne Radcliffe'a przyczyniły się do znaczącego opóźnienia premiery szóstego już filmu o przygodach Harrego Pottera. Fani w Wielkiej Brytanii ze smutkiem przyjęli wiadomość, że "Harry Potter i Książę Półkrwi" pojawi się w kinach dopiero w lipcu przyszłego roku, a nie jak pierwotnie planowano - w listopadzie 2008 roku.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Harry Potter :))

Post autor: Adrian ;P »

Premiera filmu przełożona jest z innego powodu... Po prostu w wakacje są lepsze zyski i z 21 listopada 2008 roku przełożyli film na 19 lipca 2009 :hmm: Jak już chcieli w wakacje to mogli nawet w te, bo film jest już nakręcony (Zdjęcia skończył się chyba w lipcu).
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Harry Potter :))

Post autor: Greg Haus »

Adrian ;P pisze:Premiera filmu przełożona jest z innego powodu... Po prostu w wakacje są lepsze zyski i z 21 listopada 2008 roku przełożyli film na 19 lipca 2009 :hmm: Jak już chcieli w wakacje to mogli nawet w te, bo film jest już nakręcony (Zdjęcia skończył się chyba w lipcu).
Ty w to uwierzyełś? Trzeba było dać powód to go dali, przecież nie powiedzą prasie, że to z powodu choroby aktora. Większość premier HP była w listopadnie/październiku i miała ogormną widownie i zarabiała setki milionó dolarów. Producentowi też chyba nie w smak, że zyski z filmu na które poszły miliony, będa dopeiro za pół roku.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Harry Potter :))

Post autor: Adrian ;P »

5 część była w wakacje i zyski przyniosła bardzo dobre, ale ta przesunięta premiera wiąże się chyba też ze strajkami scenarzystów...
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Harry Potter :))

Post autor: r_r16 »

Większość filmów o Harrym Potterze wychodziła w okresie jesienno - zimowym (październik, listopad, styczeń). Nie wierzę w powód, że w wakacje są większe zyski. Widzowie tak czy tak by poszli do kina. I to, czy są wakacje, czy nie nie ma tu większego znaczenia.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości