[TVN] Sport i Pogoda

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Sport i Pogoda

Post autor: ~ »

POpieram pisze:A ja co mam zrobić :> ? Oglądałem "Fakty po Faktach" i nie wiem jaka jutro będzie pogoda ;( .
Od tego jest TVN Meteo. :P

Sport jeszcze przeżyję, ale pogoda?! Przez tyle lat była nadawana z normalnego studia, a teraz to jest poziom Superstacji. Teraz nawet nie wiadomo, że Arleta Unton-Pyziołek jest synoptykiem :]. I nie będzie już tych śmiesznych gestów Zubilewicza...
Co ten Durczok zrobił...
arczi
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2218
Rejestracja: sobota 07 lip 2007, 11:27

Post autor: arczi »

Zawsze mogą Sport czy Pogode nadawac ze studia 'Prosto z Polski' :]
Jest ekran, co prawda troche mniejszy, ale wygląd byłby taki, jak dotychczas.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Sport i Pogoda

Post autor: sybic »

POpieram pisze:A ja co mam zrobić :> ? Oglądałem "Fakty po Faktach" i nie wiem jaka jutro będzie pogoda ;( .
:D :D :D
Musisz się zaopatrzyć w dwa podglądy ;)
To podstawa, bo teraz nie da się inaczej. Ja tam mam, ale już brakuje mi jeszcze co najmniej dwóch (na TVN Meteo i Style)
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Sport i Pogoda

Post autor: ~ »

Kiepsko wychodzi im ta pogoda. Dzisiaj nie było słychać do na zakończenie powiedziała pani Dorota, bo włączyli muzykę na zakończenie. Chociaż tyle, że pojawił się napis: więcej w tvn meteo ;)
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Sport i Pogoda

Post autor: sybic »

Ja uważam, że w pogodzie powinny być zbliżenia ;)
i nie powinna to być sucha prezentacja, ale coś na żywo, w stylu Poranka TVN24.
monetowy_chlopak

Re: Sport i Pogoda

Post autor: monetowy_chlopak »

Fatalnie to wyszło im! Pogoda i sport są okropne! Sport wygląda sztucznie! Lepiej jakby nadawali ze studia Nsport. Pogoda - kompletna pomyłka. Wygląda to brzydtko. Nie ma porównania - jest gorzej! Ja już bym wolał, aby Pogoda i sport były nagrywane o 18:30 i puszczane nie na zywo. I tak dużej róznicy by nie było, a za to pogoda i sport byłyby z ekranu tylnoprojekcyjnego!
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sport i Pogoda

Post autor: pop »

Dla przeciętnego widza, czyli dla ogromnej większości, to żadna różnica. Gwarantuję, że mało kto zauważył jakąś różnicę.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Sport i Pogoda

Post autor: r_r16 »

A ja myślę, że dużo osób zauważyło dość sporą różnicę. Tak jak Pogoda wygląda całkiem nieźle, tak Sport to kompletna pomyłka i porażka.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sport i Pogoda

Post autor: pop »

Jaką różnicę? Nikt nie zwraca uwagi na to, czy w sport jest nadawany sprzed ekranu tylnoprojekcyjnego, czy z blue box'a. Tym bardziej pogoda nie była dla nikogo niespodzianką podczas gdy TVN Meteo już od jakiegoś czasu tak nadaje.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Sport i Pogoda

Post autor: r_r16 »

Nie mówię tu o Pogodzie, która - jeszcze raz podkreślam - wygląda dość dobrze. Mówię o Sporcie. Jaka różnica? A taka, że Sport sprzed blue box'a wygląda bardzo nienaturalnie, co na pewno rzuca się w oczy nawet "zwykłemu" widzowi. Wątpię, że każdy widz jest obojętny na oprawę programu (grafika, muzyka, studio). Program ogląda się o wiele lepiej, gdy jest nadawany w przyjemnej dla oka oprawie.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sport i Pogoda

Post autor: pop »

Od poniedizałku nie widziałem sportu w TVN, ale z tego co wiem - a wiem raczej dobrze - 'przejście' sprzed ekranu tylnoprojekcyjnego do blue box'a nie wiązało się ze zmianą oprawy graficznej. Co w takim razie teraz jest tak strasznego dla twoich oczu w oprawie, i co wygląda nienaturalnie?

:spiewa:
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Sport i Pogoda

Post autor: r_r16 »

Nienaturalnie wygląda prowadzący na tle niebieskiej grafiki. Wokół jego ciała da się zauważyć lekki, biały obrys. Poza tym każdy widz na pewno zauważy, że tło za nim nie jest elementem "prawdziwego" studia i na pewno nie uzna tego za plus.
POpieram pisze:'przejście' sprzed ekranu tylnoprojekcyjnego do blue box'a nie wiązało się ze zmianą oprawy graficznej.
A czy ja napisałem, że wiąże się ze zmianą oprawy graficznej? Chodziło mi o to, że prowadzący na tle "faktowskiego" niebieskiego tła nie wygląda najlepiej, a wręcz powtórzę - nienaturalnie.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sport i Pogoda

Post autor: pop »

Przesadzasz. Jak już pisałem, przeciętny widz, czyli niemal każdy, nie zwracają na to uwagi. A na pewno nie podchodzi do telewizora i nie patrzy czy wokół prowadzącego widać lekko jakiś niebieski kolorek. Poza tym jak sobie wyobrażacie nadawanie sportu w TVN ze studia nSport? :? Chyba, że z wydzielonej części serwisów sportowych TVN24. Ale to po prostu bez sensu.

Koniec tej bezsensowej i do niczego nie prowadzącej dyskusji.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Sport i Pogoda

Post autor: r_r16 »

Nie przesadzam, tylko wyrażam swoje zdanie, do którego mam całkowite prawo. Serwisy sportowe 1000 razy lepiej wyglądałyby, gdyby prowadzone były ze studia. Tak TVN poszedł na łatwiznę. I nie mów, że widz niczego nie zauważył. Na pewno musiał odczuć jakąś różnicę, gdy po kilku latach prowadzenia Sportu sprzed ekranu serwis przeniósł się na blue box'a.
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Sport i Pogoda

Post autor: ~ »

Przeciętnemu widzowi łatwo zauważyć przejście na blue boxa, bo jest pokazywany obraz z jednej kamery. W sporcie na koniec nie widać gasnących świateł, a w pogodzie nie widać jak prezenter odchodzi sprzed ekranu.
Teraz te programy wyglądają jak wiadomości w mojej lokalnej telewizji. Coraz bliżej dna.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości