Zdjęcia 'od kuchni'

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Gmachy i budynki polskich stacji telewizyjnych.

Post autor: doktorfaustus1 »

Podobnie jak nasz moderator Maciek, interesujê siê praktycznie wszystkim co w jakimœ stopniu ³¹czy siê z telewizj¹ - od ludzi, po przez programy, produkcjê, sprzêt, po budynki i g³ówne siedziby. Proponujê wiêc rozmowê o gmachach i budynkach stacji - tych okaza³ych, w których siedz¹ grube ryby, oraz tych mniejszych, produkcyjnych etc. Od d³u¿szego czasu poszukujê fotek nowego gmachu TVP. Widzia³em te¿ gmach MBC ( Trochê ma³o tych zdjêÌ maj¹ na swojej stronie, ale wnêtrza robi¹ wra¿enie.) Jeszcze nigdy nie uda³o mi siê trafiÌ na ¿adn¹ z fotek budynku Polsatu. wiem tylko, ¿e zosta³ wykorzystany w reklamie Idei Biznes (to z jego dachu opuszczaj¹ t¹ wielk¹ reklamê).

A oto nowy gmach TVP - na zdjêciu oraz jego projekt. Ciekawy jestem Waszej opinii, wszak jak widaÌ doœÌ dziwna to konstrukcja. Jednym siê podoba, innym nie. Osobiœcie kojarzy mi siê z budynkami BBC (oczywiscie w mniejszym wydaniu), ale trochê dra¿ni mnie ta "wie¿yczka" po œrodku, przypominaj¹ca olimpijski znicz.


Obrazek

Obrazek
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

Jak dla mnie marnotrastwo pieniĂŞdzy...
Sam budynek bardzo ³adny i ciekawy ale raczej na jak¹œ galeriê ;)
a nie budynek telewizji :)
WidaĂŚ architekt siĂŞ postaraÂł
Android <3
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Mam coÂś takiego o Polsacie, ale strasznie wolno siĂŞ Âładuje (przynajmniej u mnie). Jest kilka zdjĂŞĂŚ i ciekawych odnoÂśnikĂłw.
:arrow: :arrow: http://www.pawelkam.neostrada.pl/yaros/ ... polsat.htm
Obrazek
To projekt. SÂą teÂż zdjecia stojÂącego juÂż gmachu.
Niestety strona nie jest aktualizowana.

A to o TVN
:arrow: :arrow: http://www.pawelkam.neostrada.pl/yaros/Strony/tvn.htm
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Anonymus
Bywalec
Bywalec
Posty: 553
Rejestracja: sobota 12 cze 2004, 19:12
Lokalizacja: D-ca

Post autor: Anonymus »

powiem, Âże projekt nowego gmachu TVP wyglÂąda bardzo Âładnie...
Obecny budynek TVP na Woronicza w Warszawie z widzianych zdjĂŞĂŚ to nic ciekawego i nie dziwiĂŞ siĂŞ, Âże szukajÂą coÂś nowego, jednak z wielkim wkladem pieniĂŞdzy bo takie coÂś kosztowaĂŚ bĂŞdzie napewno wiĂŞcej jak duÂżo :?
Wie ktoÂś ile ten budynek ma liczyĂŚ piĂŞter :?:
Każdego dnia toczy się życie - Jesteśmy po to aby je pokazać - Cała prawda całą dobę - TVN24
TVN - PROGRAMOWO NAJLEPSZA
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

W nowym gmachu bĂŞdÂą siĂŞ mieÂściĂŚ m. in. biura: ZarzÂądu, Rady Nadzorczej, Biura Reklamy oraz Anten (TVP 1, TVP 2, TV Polonia oraz TVP 3 lub Agencja Produkcji). Nowy biurowiec musiaÂł powstaĂŚ, gdyÂż konstrukcja budynku A (w ktĂłrym obecnie mieszczÂą siĂŞ biura TVP) ma wady i nie naleÂży on do bezpiecznych - orzekli inspektorzy budowlani.
Budynek "B", na którym zatkniêto wiechê, zaprojektowa³ architekt Czes³aw Bielecki. Gmach bêdzie liczy³ 13 kondygnacji. Powierzchnia u¿ytkowa obejmuje 11 tys. metrów kwadratowych. W podziemiach przewidziano ok. 270 miejsc parkingowych. Stare budynki F i G zostan¹ po³¹czone z nowym gmachem specjalnymi k³adkami.
Z tego co wiem, to TVP wczeœniej czy póŸniej musia³aby budowaÌ now¹ siedzibê. Obecny wie¿owiec zbudowany w latach 70 ma powa¿n¹ wadê konstrukcyjn¹ i najprawdopodobniej bêdzie musia³ zostaÌ rozebrany (wiecie ile to kosztuje :?: :!: ). Nie spe³nia³ równie¿ podstawowych norm bezpieczeùstwa. Z nowym gmachem mieli zamieszanie - jakie machlojki finansowe wiceprezesa, niw wywi¹zuj¹ca siê z planu firma etc. Ale ju¿ od ponad roku dwie nowe firmy koùcz¹ budowê - jedna podziemnego gara¿u, druga szklanych k³adek i konstrukcji.

PS on nie ma liczyÌ 13 piêter, on ju¿ tyle ma. Anonymus pod projektem jest jedno z nowszych zdjêÌ istniej¹cego ju¿ budynku. Podobno maj¹ przenieœÌ siê do niego ju¿ w tym roku.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

Obrazek
Obrazek
Obrazek

a to moje zdjĂŞcia gmachu Tvp :) na jednym nawet jestem :)
Android <3
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

NiewyraÂźne.

Obrazek
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Kamuii powiedzia³a, ¿e zdjêcie zrobiono przy pomocy aparatu komórkowego - có¿, szkoda. Wielka szkoda.

Obrazek
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

mam w poznaniu normalne zdjĂŞcie z Woronicza jak wrĂłcĂŞ to wsadzĂŞ na forum :)
Android <3
kolumbus
Początkujący
Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 19 paź 2004, 12:04

Post autor: kolumbus »

A tÂą stronkĂŞ budynku MBC znacie http://www.mbc.pl/ ?
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

JuÂż chyba wczeÂśniej rozmawialiÂśmy gdzieÂś o tym gmachu. Szkoda, Âże na stronie jest tak maÂło zdjĂŞĂŚ. WnĂŞtrza imponujÂące, ale z zewnÂątrz kojarzy mi siĂŞ z jakimÂś ogromnym namiotem.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

A tutaj szkielet pewnego gmachu. Ile oni tam betonu wylali.
Obrazek
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Brzydkie to strasznie. Z jednej storny wyglÂąda jak Polskie Radio KrakĂłw, z drugiej jak krzyÂżwa wieÂża w Pizie, z elementami ambasady Francji w Warszawie. Ohyda. :twisted: :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Taaaa? ZupeÂłnie inne zdanie wyraziÂłeÂś podczas naszej rozmowy na gg. CzyÂżby pierwsze objawy schizofrenii? :D :twisted: To trzeba leczyĂŚ, nie wolno lekcewaÂżyĂŚ.

WidzĂŞ rĂłwnieÂż, Âże nie wiesz jak wglÂąda gmach Polskiego Radia KrakĂłw. Ale skoro tak bardzo Ci siĂŞ podoba to jeszcze jedno zdjĂŞcie. (UwaÂżaj mam juÂż okoÂło 20 zdjĂŞĂŚ tego budynku - dzisiaj trafiÂłem na super stronĂŞ :twisted: :twisted: )

Obrazek

Foto - by Sojuz.

W ca³ej szarzyŸnie podobnych wie¿, biurowców czy te¿ innych budynków budowanych w/g jednego wzoru ten wybija siê w³aœnie swoj¹ nieprzeciêtnoœci¹. Odwa¿ny budynek zaprojektowany z du¿¹ dawk¹ wyobraŸni. Zapewne w niedalekiej przysz³oœci bêdzie jednym z symboli Warszawy, bo ten kurhan ITI nie ma ¿adnych szans.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości