[TVP2] Sopot Hit Festival

Dział poświęcony archiwalnym produkcjom telewizyjnym.

Moderator: Łukasz

DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: DJ Ice »

Jeżeli mówisz, że Górniaczka zaśpiewała na Top Trendach utwór Niemena słabo to mogę tylko powiedzieć, że nie masz słuchu absolutnego skoro takie coś piszesz. A zresztą ta sytuacja w Korei cały czas jest wypominana (prawie jak ''Fakt'', hehe) a tak naprawdę warto odsłuchać to jeszcze raz... ja tak zrobiłem i zmieniłem nieco swoje krytyczne nastawienie. Nie zmienia to jednak faktu, że Edyta Górniak jest piosenkarką a nie gwiazdą jednego sezonu. Zdecydowanie odniosła więcej sukcesów niż porażek. A prawdziwy artysta musi zaliczyć chociaż raz porządną wtopę. Taka prawda.

Natomiast nie odbieraj po raz kolejny mojego posta źle, bo to tylko moje zdanie. Nie mniej jednak nurtuje mnie tworzenie off-topicu przez Ciebie, ale akurat musiałem na niego odpisać. :)

Co jeszcze... grupa komercyjna zgromadzi się znowu przed telewizorami. Czyli Dwójka raczej nie musi się bać oglądalność festiwalu, ale tak jak się spodziewałem - nałożyli kilka poprawek, między innymi w składzie muzycznych gości specjalnych i doboru 1 wykonawców polskiego hitu lata. I w sumie dobrze. :)

To tyle ode mnie. :)
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: Nika »

Konia rzędem temu kto potrafi zanucić choćby jeden hit Edyty Górniak z ostatnich dziesięciu lat. Lasu rąk nie widzę. I chyba na tym polega jej problem.
Teraz to nawet trudno nazwać ją piosenkarką. Celebrytka pasowałoby najlepiej. A szkoda, bo Edzia dobry głos ma.
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: DJ Ice »

Teraz to nawet trudno nazwać ją piosenkarką. Celebrytka pasowałoby najlepiej. A szkoda, bo Edzia dobry głos ma.
No niestety, ostatnio muzycznie zipi, bardziej angażuje się w inne projekty... to określenie jednak na dzisiejszą chwilę choć trochę pasuje, ale nadal będę bronił jej walorów głosowych..
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: kamilkomentuje »

Ja wcale niepowiedziałem, ze Góniak nie ma głosu - ma piękny głos. Ale niestety, w tym utworze się kompletnie nie wykazała.
pozdrawiam ;D
tvn - wiosną programowo najlepszy.
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: qmate »

Muszę przyznać, że festiwal dwójki w tym roku wg mnie zapowiada się lepiej niż w latach poprzednich. Nawet się postarali z niektórymi artystami. Agnes, Stefanie Heinzmann, Katerine i September brzmią nieźle. To na plus.

Z drugiej strony już mam dość oglądania PIN'u, Pectus'a, Zagrobelnego, Węgrowskiej, Dody, Rubika i Stachursky'iego. I jeszcze In-Grid. Zauważyłem, że Kate Ryan i właśnie In-Grid są często w TVP. Ciągle to samo... Znowu będzie różowe show Dody odgapione (ekhem zainspirowane) od zagranicznej gwiazdy. I klaskanie Rubika w rytm miłosnych melodii. Prowadzący znowu będą próbowali odmłodzić się i zachowywać o 10/15 lat młodziej, co wyjdzie im sztucznie. Znowu będą jakieś samozachwyty TVP czego nie cierpię ale niektórzy to niestety łapią.

Ale dla kilku artystów można to obejrzeć.
//////////
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: DJ Ice »

Znowu będą jakieś samozachwyty TVP czego nie cierpię ale niektórzy to niestety łapią.
A która stacja nie ma faza na samozachwyty? Ja zauważam je w prawie każdej stacji.
Prowadzący znowu będą próbowali odmłodzić się i zachowywać o 10/15 lat młodziej, co wyjdzie im sztucznie.
Ja odczuwam to od pewnego czasu, również nie tylko dzięki TVP. Ale to rozrywkowa impreza. Nie ma się co dziwić i mieć z tego powodu pretensji.
Zauważyłem, że Kate Ryan i właśnie In-Grid są często w TVP. Ciągle to samo...
Nie tylko w TVP. Również w Polsacie. Podczas Sylwestra 2008/2009 organizowanego przez TVN i miasto Kraków można było usłyszeć bodajże Kate Ryan. In-Grid też często nie widzę w TVP.

Moim zdaniem czepianie się na siłę w niektórych kwestiach. ;) Choć ja i tak z chęcią obejrzę tylko pierwszy dzień. Na drugi spojrzę tylko pod kątem realizacyjnym. Trzeci dzień - Budka Suflera. Nie przepadam, ale szanuję. Jubileusz 35-lecia + fani. Oglądalność będzie dobra, bo to impreza komercyjna.
Muszę przyznać, że festiwal dwójki w tym roku wg mnie zapowiada się lepiej niż w latach poprzednich.
Lepiej niż w ubiegłym roku. Sopot Hit Festiwal w Dwójce zadebiutował rok temu.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: kamilkomentuje »

Czyli co... podczas trzeciego dnia festivalu, wystąpi tylko Budka Suflera ?! :shock: :roll:
tvn - wiosną programowo najlepszy.
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: DJ Ice »

No tak... w sumie to chyba nic w tym dziwnego. W końcu to jubileusz. Nie wiem czy kogoś zaprosili, aby z nimi śpiewali, ale nic o tym nie wspomniano, ale i tak uwaga będzie się skupiać tylko na nich i na ich muzyce.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: qmate »

Koncert poświęcony twórczości Budki Suflera był chyba na Sopot Festival 2006. A od tamtego czasu żadnej nowej piosenki chyba nie wydali...
//////////
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: qmate »

Pierwszy koncert SHF 2009 za nami. Jak dla mnie nie było najgorzej. Najfajniejsze występy wg mnie dali: Ewa Farna (zwyciężczyni), Chłopcy, Natalia Lesz. Innych też właściwie nieźle się oglądało. Tylko to wszystko trochę dziwne, taki konkurs w którym obok gwiazd jak Kasia Kowalska czy Rubik stają początkujący wykonawcy jak Chłopcy. Swoją drogą te "gwiazdy" mogą zaliczyć chyba sporą klęskę, skoro nie wygrali. Ponadto niektóre piosenki były już "przeterminowane" jak np. piosenka Pectusa, która w chwili obecnej schodzi/zeszła z list przebojów.

Candy Girl i Doda - niestety dwie wykonawczynie ubrane w lateksy to za dużo jak na jedną scenę i jeden wieczór. Ba, nawet jedna to już tłok. Doda była przewidywalna, jej występy nie robią już wrażenia, są pełne taniego wyuzdania, kiczu i w ogóle "to już było". To już September mogła więcej zaśpiewać a nie Doda. Doda. Doda. Doda....

Jedną z najbardziej irytujących rzeczy, które mnie denerwują to prowadzenie takich imprez przez aktorów itp. Miejsce aktora jest na planie, konferansjera lub prezentera - na scenie. Jeśli te role się mieszają jest niedobrze. Zresztą prowadzenie Królikowskiego było mierne.
//////////
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: Adrian ;P »

Oglądałem momentami. Z 15 występów zobaczyłem tylko Natalię Lesz i Ewę Farne. Jak zobaczyłem dziwne ruchy Stachurskiego od razu zmieniłem kanał :shock: Farna według mnie zasłużenie wygrała. Już się bałem, że do tej trójki wejdzie Candy Girl :lol: Zestawienie rzeczywiście było złe, bo jak może ze sobą konkurować właśnie taka Candy Girl z Kasią Kowalską :ech: Prowadzenie Sadowskiej i Jankesa było nawet ok, ale Królikowski i Richardson nie przypadli mi do gustu. Richardson ledwie mogła mówić... Ciekawe co będzie do niedzieli :lol2: A Doda? Jak to Doda, tyle, że obyło się bez różu... Całość ratowała jak dla mnie Formacja Chatelet :)
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: DJ Ice »

W mojej opinii - znacznie lepiej niż w zeszłym roku. Jutro nie ma co liczyć na jakichś godziwych wykonawców - no, ale to nie mój gust. Ale ludzi to zadowoli, bo festiwal Dwójki nastawiony jest na grupę komercyjną a festiwal Dwójki trafił idealnie w tą widownię.
Pozytywnie zaskoczyła mnie scenografia. Na razie to chyba najlepsza scenografia spośród wszystkich festiwali w TV. Oprawa również znacznie lepsza - nie jest pstrokata, w miarę dynamiczna, ale nie za bardzo. To akurat dobrze. Plus za transmisję w TVP HD i dźwięk 5.1.

Najtragiczniej wyszła Candy Girl... taneczne to i owszem, ale na pewno żenujące z pozycji zwykłego widza. Marne to jej show.
Tylko to wszystko trochę dziwne, taki konkurs w którym obok gwiazd jak Kasia Kowalska czy Rubik stają początkujący wykonawcy jak Chłopcy.
Bo ''Chłopacy'' (tak nazywa się ten zespół ;)) byli debiutantami podczas tegorocznego SHF. Zresztą cały czas trąbiła o TVP2 i Radio Eska. Sami gdzieś przebąknęli, że są w dość nietypowej sytuacji, ale, że takie sytuacje się zdarzały no i prosili o głosy. :) Jak każdy. :D
Candy Girl i Doda - niestety dwie wykonawczynie ubrane w lateksy to za dużo jak na jedną scenę i jeden wieczór. Ba, nawet jedna to już tłok. Doda była przewidywalna, jej występy nie robią już wrażenia, są pełne taniego wyuzdania, kiczu i w ogóle "to już było". To już September mogła więcej zaśpiewać a nie Doda. Doda. Doda. Doda....
Otóż to. Doda co prawda potrafi zrobić show (wolę oglądać jej wygibasy niż słuchać tego co śpiewa, choć pierwsze utwory były jak najbardziej znośne i chyba najlepsze) to jednak było wiadomo jak całość będzie wyglądać... W sumie nie dziwię się. Wystąpiła tam bo wygrała w zeszłym roku... podobne występy będą czekać tegoroczną zwyciężczynię Ewę Farnę, która wystąpiła najlepiej. choć pewnie skupi się tylko na muzyce. I słusznie. Dobrze wypadli w mojej opinii Łukasz Zagrobelny, PIN, Roan i Kasia Kowalska. Plus dla Natalii Lesz. Chłopacy jak na debiutantów nieźle choć mieli za banalny tekst. Aż za banalny choć publiczność bawiła się świetnie. Wiadomo dlaczego. :]
Jedną z najbardziej irytujących rzeczy, które mnie denerwują to prowadzenie takich imprez przez aktorów itp. Miejsce aktora jest na planie, konferansjera lub prezentera - na scenie. Jeśli te role się mieszają jest niedobrze. Zresztą prowadzenie Królikowskiego było mierne.
W sumie to po co Skrzynecka i Gąsowski w TzG. ;) A przecież tak naprawdę to ten program dał im rozgłos i nie widzę, aby to się jakoś specjalnie mieszało. ;)
Tak to jednak wygląda i to od dawna stacje telewizyjne do niektórych projektów zapraszają aktorów, gdzie prowadzą jakiś program, imprezę, wydarzenie stacji. Królikowski jednak był strasznie spięty a większość aktorów nie wypada najlepiej w prowadzeniu imprez i programów zwłaszcza na żywo. Weźmy przykład aktorki znanej teraz z ''Klanu'', która prowadziła czwartą edycję Big Brothera w Czwórce. Jej prowadzenie było tragiczne. Są oczywiście wyjątki. Ale to już ilość ograniczona. ;)
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: ~ »

Festiwal ogólnie może być. Fajnie, że wygrała Ewa Farna.
Lesz mnie pozytywnie zaskoczyła, bo ładnie jej to wszystko wyszło. Tylko nie jestem pewien tego czy ona faktycznie śpiewała na scenie czy tylko ruszała ustami. Mam pewne podejrzenia :spiewa:
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: qmate »

Ah właśnie co do scenografii - też myślę, że to jedna z lepszych scenografii od lat jaką pokazano w TVP. Chociaż tę monotonię w scenografii mogliby przełamać jakimś dodatkowym elementem dekoracyjnym, tak, żeby nie było symetrycznie.
//////////
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: kamilkomentuje »

No, widze że tutaj wiele osób mnie wyprzedziło, więc i ja podziele się swoimi refleksjami co do pierwszego dnia tegorocznego SHF 2009.
A więc:
Może zacznę od prowadzących podczas dzisiejszego dnia. Monika Richardson - bardzo ja lubie, i miło wspominam co do prowadzenia tego typu imprez. Szkoda, że tak wyszło, że troszkę jest chora. Rafał Królikowski - spisła się fajnie, lecz prowadzenie wczorańszego dnia, wyszło mu tak sobie. Wolałem zamiast niego T. Kammela. No niestety. Jankes - fajnie, ale w porównaniu z ubiegłorocznym prowadzącym razem z Beatą Szadkowską, zbytnio mi się nie podobało.
Ogólnie prowadzacy wpadli, nie powiem może gorzej, ale innaczej jak w ubiegłym roku.
Scenografia - bardzo udana, naprawdę bardzo ciekawa. Co prawda, kilka rzeczy może i niedopracowanych, jendakże warta uwagi. A takiej scenografii w Sopockiej Operze Leśnej myślę że jeszcze nie było. I zgadzam się - była to jedna z lepszych przygotowanych przez TVP. Może jestem wścipski, ale układ sceny jak i jej elementy bardziej pasowały mi podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu.
Kadrowania - bardzo udane, co do nich, niemam żadej uwagi.
I na co czekałem - gwiazdy pierwszego dnia: zespół Bleners - ciekawi. Bardzo mnie rozśmieszyła scenka z "bigosem" :lol: :D Ciekawa melodia, ale to nie na festival a na wiejską potupajkę ;p Candy Girl - bardzo podobał mi się jej występ. I to ten występ powinien wyhgrać, w końcu ma być to HIT lata, a nie "piosenka na dobranoc". Chłopcy- wogóle mi się nie podobał ten występ. Niewiem jakim cudem dostali sie do finału. Ewa Farna - fajnie, ale zasługowała na II miejsce. Grovebusterz - fajny występ. Cholernie zwalili go tym chórkiem. Iwona Węgrowska - żenua wdg. mnie. I co z tego że ma ten 4 oktawowy głos, skoro go wogóle niewykorzystała. Takze występmi się nie podobał. Kasia Kowalska - swietny występ, jednakże myślę że na tgo typu imprezkę się nie nadaje. powinien ją wychwycić Polsat na swoich TopTrendach. Łukasz Zagrobelny - bardzo fajny występ, ale nie zasługiwał na miejsce na podium. Mrozu, fajnie ale podobne mam zdanie jak do poprzednika. Natalia Lesz - na początku chciało mi się płakac - kojarzylem sobie jej kreację z naprawde dobrymi utworami np. Power Of Attraction, czy Miss You, a tutaj takie rozczarowanie. Po chwili usłyszałem kolejny fragment utworu - "lalalala..." - tutajk sie roześmiałem. Nie wiedziałem że można zrobić coś tak potwornego. No i trochę zdziwko mnie strzeliło. Pectus - ja jestem z Rzeszowa. Lubiałem ich, ale nie do końca. Na początku SF w TVN - świent zespól, jednakże teraz gdy ich usłyszalem, jakoś sobie uświadomiłem że wcale tak dobrze nie śpiewają. Oni także nie zasługiwali na miejsce na podium. PIN - kompletnie mi się nie podobało. A szkoda, bo fajnie się ich słucha. Piotr Rubik - doceniam jego twórczość, ale nie nawidze jego utworów, niestety... Stachursky - kompletnie nie trafia we mnie swoją nową płytą. Roan - nigdy ich nie słyszałem, ale wypadli nawet nieźle. Napewno lepsiej od znanych polskich muzyków.
Goście - fajni, lecz trochę to niedopracowane. Komplentie nie podobało mi się to, ze Doda wykonała piosenkę nie ze swojego repertuaru. September - fajnie, lez trochę nie dopracowane.
Kabaret - to naprawdę godne uwagi. Bardzo fajne skecze, jednakże wolałem ubiełoroczną Mariolkę :D
Oprawa graficzna - napewno lepsza jakość obrazu i sposób wykonania oprawy niż w ubiegłym roku.
Strasznie mnie denerwowało nachalne wstawianie tancerzy i robienie widowisk akrobatycznych np. w wykonaniu N. Lesz. Także to mi się nie podobało.
Ogólnie, I dzień festiwalu był bardzo napięty, co mi się niespodobało. Liczyłem na coś naprawdę dobrego w oparciu o ubiegłoroczny Polski hit Lata. A tutaj niestety trochę nie miłezaskoczenie.
Na + mogę zaliczyć małą ilość reklam.
Ogólnie festiwal niewypadł źle. gólnie I dzień tegorocznego festiwalu nie umywa się do pięt ubiegłorocznego. A szkoda. Licze, że II dzień będzie lepszy od poprzedniego, a nawet od ubiegłorocznego. Jutro opiszę dzisisiejszą część koncertową.
Pewnie siię powtórze, ale I dzień nie wypadł dobrze.
Pozdrawiam :D
tvn - wiosną programowo najlepszy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości