[TVP2] Sopot Hit Festival

Dział poświęcony archiwalnym produkcjom telewizyjnym.

Moderator: Łukasz

r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: r_r16 »

kamiltvnfan pisze:Bo przecież dobry film w piątkowy wieczór zarobi tyle samo co emitowany w tym czasie festiwal. Na festiwal trzeba o wiele więcej kasy wyłożyć niż na wykupienie praw do emisji filmu a efekt: taki sam.
Chodzi Ci o wpływy z reklam? Jak popatrzeć na cennik reklam to w piątkowe Superkino cena jednego 30-sekundowego spotu to średnio 25 tys. zł. Zaś z tego co pamiętam rok temu, podczas SF2007 cena jednego spotu wynosiła coś koło 50 - 60 tys. zł. W tym roku jest dużo mniej bo tylko 20 tys zł.
kamiltvnfan
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 212
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 13:06

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: kamiltvnfan »

No widzisz. Tak jak mówię. TVNowi to się nie opłaca. Po co robić 3 dni jak można zrobić dobre 2? Zobaczymy jak w tym roku z oglądalnością. Nie chcę nic mówić, ale...
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: kamiiloo »

...bedzie niska :D
TVN innowacja i nowoczesność...
kamiltvnfan
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 212
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 13:06

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: kamiltvnfan »

Znaczy nie chcę być osądzony o to, że bawię się we wróżkę niepotrzebnie ale tak myślę jak mój przedmówca. Oglądalność pewnie będzie na poziomie z zeszłego roku. :) Chyba, że... CUD :D
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: r_r16 »

Sopot Hit Festiwal oglądalnością przebił polsatowskie Top Trendy. Pierwszy dzień oglądało 3,9 mln widzów, zaś drugi 3,3 mln. Średnia oglądalność Top Trendów to 2,6 mln widzów. Festiwal głównie oglądały kobiety, widzowie powyżej 30. roku życia, z małych miast.

Link do artykułu na media2.pl: http://media2.pl/rss/media/39206-sopot- ... idzow.html.

Warto przytoczyć fragment komentarza z media2.pl:
Artur B. pisze:[...]Najbardziej kiczowaty festiwal piosenek jednego sezonu przyciągnął najwięcej widzów.[...]
Będzie podobnie jak w zeszłym roku - Polacy woleli koncert Ich Troje, niż bardzo dobry (może poza koncertem galowym) Sopot Festival.
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: kamiiloo »

rykowisko górą :| hello!!! trace wiare w nasz naród
TVN innowacja i nowoczesność...
kamiltvnfan
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 212
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 13:06

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: kamiltvnfan »

Ludzie wybierają to co dobrze im znane. Pewnie dużo jest jeszcze osób, szczególnie starsza część widowni, która myli SF z SHF. Sądzą, że ten festiwal był tym festiwalem pokazywanym jakieś 6-7 lat temu w Jedynce. Są w błędzie a Dwójka nawet ich z tego błędu nie wyprowadza. Ludzie zawsze dobrze bawili się na festiwalach z Publiczną. Może z czasem się to zmieni.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: Marcin »

Tu raczej nie chodzi o to który to festiwal.
Czy dobrze im znane? Te piosenki i wykonawcy są raczej nowinkami, a hitów było niewiele.

Być może dlatego, że po prostu było w miarę dużo muzyki (na tle TVNu). Każdego dnia 15 piosenek konkursowych + goście. A może dlatego, że nic ciekawszego nie było w telewizji?

Mnie Sopot Hit Festival nie zachwycił niczym.
kamiltvnfan
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 212
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 13:06

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: kamiltvnfan »

Mnie zachwyciło kilka rzeczy, m.in. oprawa całego festiwalu jak również kampania reklamowa :) Zobaczymy co TVN pokaże za niecałe 2 tygodnie.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: Adrian ;P »

W TVNie na pewno w jakiś ironiczny sposób podczas Sopotu będą wspominać ten w TVP2 i z niego żartować :lol:

Gdy pojawił się program ''Gwiazdy tańczą na lodzie'' w ''Tańcu z gwiazdami'' bardzo często pojawiały się różne żarty na temat programu :P
Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 sie 2008, 20:47 przez Adrian ;P, łącznie zmieniany 1 raz.
kamiltvnfan
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 212
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 13:06

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: kamiltvnfan »

Tak, pamiętam :) Były aluzje pana Wodeckiego do tego programu z "TVN2" :D. Żartowali z Dody a także z samej nazwy programu :)
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: kamiiloo »

podsumowując shf to badziewie :P
TVN innowacja i nowoczesność...
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: kamilkomentuje »

No, a więc znamy jużkilka szczegółów co do tegorocznego SHF 2009 :
żródło : media2.pl
Sopot Hit Festiwal 2009 odbywał się będzie zgodnie z wypracowaną i sprawdzoną w ubiegłym roku formułą. Pierwszy dzień Festiwalu będzie konkursem na największy "Polski Hit Lata 2009", a drugi na "Zagraniczny Hit Lata 2009".

Pierwszego dnia Festiwalu - 7 sierpnia 2009 roku - o statuetkę Polskiego Hitu Lata 2009 będą walczyć:

Blenders - "Kasia"
Candy Girl - "Yeah!"
Chłopacy - "Wiara"
Ewa Farna - "Cicho"
Groovebusterz - "Talk to me"
Iwona Wegrowska - "Zatem przepraszam"
Kasia Kowalska - "Maskarada"
Łukasz Zagrobelny - "Mówisz i masz"
Mrozu - "Miliony monet"
Natalia Lesz - "Cos za cos"
Pectus - "Jeden moment"
PIN - "Konstelacje"
Piotr Rubik - "Nie wstydź się mówić kocham"
Stachursky - "Zostań i bądż"
Roan - "Podnieś głowę"
Gośćmi specjalnymi tego dnia będą: Doda, Schiller i September.

Drugiego dnia Festiwalu - 8 sierpnia 2009 roku - na scenie Opery Leśnej w konkursie "Zagraniczny Hit Lata 2009" zawalczą następujacy artyści zagraniczni:

Agnes - "Release me"
Bel-Mondo - "The club is mine"
Daniela - "Push it up"
Danzel - "Walking on sunshine"
Gathania - "Blame it on you"
Gorchitza - "Kiss me loneliness"
In-grid - "le dragueur"
Inna - "Hot"
Jay Delano - "Are you ready"
Katerine - "Ayo technology"
Lagaylia - "Over and over again"
Marius - "Obsession"
Neo - "You make me feel like dancing"
Queensberry - "No smoke"
Stefanie Heinzmann - "The unforgiven"
Gośćmi specjalnymi tego dnia będą: Shaun Baker, Edyta Górniak i Andrzej Piaseczny.

TVP2 rozpocznie emisje teledysków, a Radio Eska prezentacje piosenek konkursowych już od 30 czerwca 2009 roku.
tvn - wiosną programowo najlepszy.
Jacek-t
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 02:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: Jacek-t »

Candy Girl - "Yeah!" - no to dopiero wyrafinowany tytuł piosenki :shock: :lol2: Murowany hit.
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: Sopot Hit Festival - TVP2

Post autor: kamilkomentuje »

Gdy tylko skopiowałem listę uczestnikó tegorocznego Spot Hit Festval 2009 zrobiło mi się smutno, że na kolenym już tegorocznym festivalu wystąstąpi dalej E. Górniak, oraz A. Piaseczny. "Górniaczka" ostatnio na Top Trendach podczas Koncertu Wspomnień o ile sie nie mylę śpiewała piosenkę (nieżyjacego już, niestety) Czesława Niemena. Pamiętam, w programie TV Polsat -Jak Oni Śpiewają, wykonywała tą że właśnie piosenkę uczestniczka 3 lub 4 edyscji show, świetna wdg. mnie wokalistka, zasługująca na wygraną - Monika Dryl. Niestety odpadła. Pamiętam Edyta przyczepiała się do niej o to, że nie wyśpiewywała do końca spółgłosek czy coś tam, co wdg. mnie, uważam za absurd. A teraz nagle na wielkim wydarzeniu muzycznym - Top Trendach, taka pani Edytka, zaczyna wydzierać się w niebogłosy, jakby coś stanęło jej na odcisk. Uważa siebie za wielką wokalistkę, którą wdg. mnie nie jest, co udowodniła na MŚ w Korei w 2002 roku. orównując innych uczestników edycji, w której uczestniczyła Monika Dryl, powiem bez wachania, że była jedną z trzech może pięciu najlepszych wokalistek/wokalistów w całej polskiej hitstorii programu. Bardzo bym chciał aby wźięła udział w 6 - być może ostatniej edycji programu, w co wątpię. Jednakże życze z całego serca wielkiej karaiery muzycznej, na którąją stać zarównno fizycznie jak i psychicznie.
A co do Hit Festival w TVP2 - ostatnio oglądając kanał VIVA, 4 fun.tv i inne, "leciały" własnie te piosenki czyli te, które zakfalifikowały się do tegorcznego Sopotu. Gdy jeszcze nie były znani uczestnicy festivalu, sam do siebie, po ubiegłorocznym wymieniłęm tak z kole 10-ciu z każdej kategorii uczestnicków. I mialem rację : Inna, Shaun Baker, Doda, A. Piaseczny (Górniaczki się niespodzoewałem),Agnes, Candy Girl i inni.
A i bym zapomniał - przepraszam wszystkich fanów "Górniaczki" za to, że tak ją nazywam.

No i to chyba na tyle.
Pozdrawiam ;D
tvn - wiosną programowo najlepszy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości