Wiosna 2009 w TVN i innych kanałach

Dział poświęcony archiwalnym produkcjom telewizyjnym.

Moderator: Łukasz

DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Wiosna 2009 w TVN

Post autor: DJ Ice »

No zagmatwałem w tym swoim poście całkiem nieźle. :D ;) Sorry.

Bardzo miło się z Tobą rozmawia o tych dwóch stacjach, nie jest to jakieś wzajemne przekrzykiwanie się. ;)
Ale mniej więcej chodzi o to, że ludzie nie rzygają.
Tylko ja mówiłem w tym momencie o sobie. :D O reszcie widzów wspomniałem w innym poście i wyraziłem zdanie. :]
Nie ma na razie nowych, ciekawych, WIELKICH formatów rozrywkowych.
Uwierz mi, że są. ;)
Trzecia edycja 'YCD' była podobno dobra, jak nigdy. Ja nie wiem, bo w telewizji już nic nie oglądam, tak naprawdę.
Mówiłem o oglądalności - ta już słabnie. No niestety. Jeśli chodzi o poziom to rzeczywiście był wysoki, ale ta edycja mnie nie pociągała. Zresztą nie tylko mnie. :] Dlatego oglądałem ten program tylko dla Wioli. Jakby wcześniej wyleciała z tego ''show'' to bym przestał to oglądać. ;)
Czyli nie potrafią :] Polsat ma bardzo fajnie i czytelnie ułożoną ramówkę. Programy nie są takie złe, jakby się mogło wydawać. Tyle że ogląda je po prostu coraz mniej osób. Widzowie są przywiązani do starych pozycji. Nic nie zastąpi 'Daleko od noszy'. Gdy z anteny spadnie 'JOŚ' i 'Kiepscy', to nie zostanie już nic, co widzowie lubili, a szanse na to, że polubią to nowe są akurat w przypadku Polsatu nikłe.
Nie powiedziałbym. Przykładowo - niektóre, niegdyś nowe pozycje programowe w Polsacie też na początku nie odnosiły za****stych wyników oglądalności, po czym później powoli odnosiły one sukces i ludzie je oglądali. Nie wiadomo, czy szanse są nikłe czy nie, bo sytuacja Polsatu wielokrotnie się zmieniała tak jak sytuacja TVN-u. Także nie mogę w tej kwestii nic powiedzieć.

Powiem krótko - błędy z przeszłości dają o sobie znać. :D Szkoda tylko, że wszelkie zmiany wprowadzają na szybko, a nie powoli - tak, aby przyzwyczaić widzów. To też błąd. Ale to ich wszystko nauczy. W sumie to i tak mi to dynda bo i tak lubię te stację - zarówno Polsat jak i TVN, kibicuje też stacjom drugorzędnym, które są często alternatywą. Dobrze, że jest coś takiego jak pilot. :D

Ale co do stacji Waltera to się zawiodłem. Liczyłem na coś więcej, ale nie od dziś wiadomo, że bardziej inwestycją w sezon jesienny.No, ale w zeszłą wiosnę czymś mnie zaskoczyli. A teraz to nic. Zero. Przynajmniej dla mnie. Ale na szczęście jest dużo kanałów telewizyjnych. :)

Mamy OT. ;)
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Wiosna 2009 w TVN

Post autor: Adrian ;P »

Moim zdaniem TVN już powinien zacząć szukać przynajmniej jednego wielkiego programu rozrywkowego. Chociażby na wiosnę 2010 kiedy to już nie będzie ''Niania'' (Na jesień chyba ostatnia seria), a Mam Talent będzie emitowany tylko na jesień. You Can Dance też powoli gaśnie, ale na razie w czasie swojej emisji jest liderem.
Mnie się wydaje, że niektóre pozycje Polsatu mają taką a nie inną oglądalność poprzez ciągłe zmiany emisji. ''Daleko od noszy'' było już chyba emitowane o każdej porze, aż w końcu teraz spadło z anteny. Ja jakoś nie wyobrażam sobie, aby w TVNie ''Niania'' była emitowana w środy po 24 tak jak ''Daleko od noszy'' w poprzednim sezonie. :? ''I kto tu rządzi'' też zmieniło porę i ta niedziela w południe nie była dobrym pomysłem.
Pomysły na programy powoli się kończą... Chętnie bym chciał zobaczyć nowe edycje ''Wyprawy Robinson'' czy ''Agenta''... Póki, co pewnie wkrótce gdzieś pojawią się ''Divy''. Na razie nie zapowiada się, aby w Polsce pojawił się program ''X-Factor'...
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Wiosna 2009 w TVN i innych kanałach

Post autor: DJ Ice »

Póki, co pewnie wkrótce gdzieś pojawią się ''Divy''.
Nie gdzieś, a w Polsacie - to pewne. ;)
Pomysły na programy powoli się kończą..
Naprawdę, jest jeszcze wiele pomysłów na formaty rozrywkowe. ;) Niektóre są podawane na stronach internetowych firm producenckich, niektóre są zachowane tylko w świadomości tych molochów. Są także młodzi twórcy formatów, którzy wymyslają bardzo ciekawe formaty rozrywkowe i wysyłają je do polskich firm. Między innymi do ATM Grupy - tak powstał między innymi teleturniej ''Gra w Ciemno'', który przeszedł lifting (po prostu trzeba było dopracować szczegóły formatu). Z tego co wiem, to nawet sprzedano ten nasz twór za granicę - chyba do Czech, ale nie jestem pewny czy na pewno tam. :)
Moim zdaniem TVN już powinien zacząć szukać przynajmniej jednego wielkiego programu rozrywkowego.
Pomysły - jak mówiłem - są. I stacje telewizyjne - w tym TVN, Polsat, Czwórka - doskonale wiedzą kiedy szukać, wykupić opcję czy nawet od razu licencję. Tylko się tym nie dzielą. Tak, aby konkurencja nie wiedziała co przygotowuje inny nadawca. :)
Chętnie bym chciał zobaczyć nowe edycje ''Wyprawy Robinson'' czy ''Agenta''...
Na to pierwsze praktycznie nie ma szans (może to i dobrze), zaś do drugiego formatu TVN nie chce za bardzo powracać. Co często widać w odpowiedziach.
Na razie nie zapowiada się, aby w Polsce pojawił się program ''X-Factor'...
Jesienią 2007 roku format miał wyemitować Polsat. Początkowo wykupili opcję (co chyba jest bardzo prawdopodobne, bo nie chce mi się wierzyć, aby wykupowali licencję, a potem zaniechali produkcji), po czym ostatecznie zrezygnowano z całkowitej produkcji tego show. I tutaj plus - przykład ''Fabryki Gwiazd'' pokazuje, że mamy dość programów ze śpiewającymi, nieznanymi szerszej publiczności osobami. ;)
Mnie się wydaje, że niektóre pozycje Polsatu mają taką a nie inną oglądalność poprzez ciągłe zmiany emisji.
Nom, trafne spostrzeżenie. :]
Ostatnio zmieniony środa 21 sty 2009, 15:17 przez DJ Ice, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Kuba pisze:'Malanowski i partnerzy' będzie wtórny po docu-crimes TVNu, o tej godzinie nie ma szans.
Blok popołudniowy zaczyna się jakoś logicznie układać. A fani docu-crime (formaty TVN-owskie pokazują, że jest wielu) będą mieć prawdziwą ucztę, bo pory emisji się nie nakładają. Sądzę, że jakieś szanse jednak są, tym bardziej, że ''Malanowski i partnerzy'' mają się różnić sposobem realizacji.
DJ Ice pisze:Bo dla widzów to był drugi ''Idol''.
Gdyby ten program był dla widzów drugim ''Idolem'', to zasiedliby jeszcze liczniej przed telewizorami.
Adrian ;P pisze:Na razie nie zapowiada się, aby w Polsce pojawił się program ''X-Factor'...
Kiedyś w Polsacie były ''Granice strachu''. Program był takim polskim odpowiednikiem ''X-Factor''.
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Wiosna 2009 w TVN i innych kanałach

Post autor: DJ Ice »

Gdyby ten program był dla widzów drugim ''Idolem'', to zasiedliby jeszcze liczniej przed telewizorami.
Absolutnie się nie zgadzam. Czwarta edycja ''Idola'' miała bardzo niskie wyniki oglądalności. Dla widzów to był drugi ''Idol'' i niczym się dla nich nie różnił. I takie są fakty. poza tym robili pewnie badania opinii, czy ''Idol'' jest jeszcze opłacalną produkcją. Widocznie nie. Widzowie, nie chcą już niczego takiego oglądać, bo to już było w Polsacie przez kilka dobrych sezonów. Potrzeba czegoś nowego. I na szczęście się zorientowali, jednak mimo wszystko szkoda mi ''Fabryki...''.
Blok popołudniowy zaczyna się jakoś logicznie układać. A fani docu-crime (formaty TVN-owskie pokazują, że jest wielu) będą mieć prawdziwą ucztę, bo pory emisji się nie nakładają. Sądzę, że jakieś szanse jednak są, tym bardziej, że ''Malanowski i partnerzy'' mają się różnić sposobem realizacji.
Podpisuję się pod tym rękoma i nogami. :D
Kiedyś w Polsacie były ''Granice strachu''. Program był takim polskim odpowiednikiem ''X-Factor''.
Generalnie - zero podobieństwa. ;)
Poza tym mam wrażenie, że Adrianowi chodziło o format muzyczny ''The X Factor'', bo taki istnieje. ;) Widocznie się pomyliłem, ale niech wyjaśni. ;) Jeśli chodzi o ten program ekstremalny to polska edycja programu była wyprodukowana przez Polsat. Wyniki oglądalności - z tego co pamiętam - nie różniły się od amerykańskiej wersji którą też Polsat emitował. Kolejnej edycji nie wyprodukowano bo po co? Skoro można wykupić amerykańską wersję, wyemitować ją, osiągnąć podobne wyniki oglądalności i ponieść mniejsze koszta. ;) To też się skończyło i pojawia się w ramach zapychacza czasu antenowego. :] A na polską wersję nie ma co liczyć. Takie coś się już też przejadło, moda na ten program minęła.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Wiosna 2009 w TVN i innych kanałach

Post autor: Adrian ;P »

Chodziło mi właśnie o ten muzyczny X-Factor.
Wy mówicie chyba o Nieustraszonych. Pamiętam tą Polską edycje, która była na Polsacie.
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Wiosna 2009 w TVN i innych kanałach

Post autor: DJ Ice »

Tu mówiłem o tym formacie muzycznym:
DJ Ice: Jesienią 2007 roku format miał wyemitować Polsat. Początkowo wykupili opcję (co chyba jest bardzo prawdopodobne, bo nie chce mi się wierzyć, aby wykupowali licencję, a potem zaniechali produkcji), po czym ostatecznie zrezygnowano z całkowitej produkcji tego show. I tutaj plus - przykład ''Fabryki Gwiazd'' pokazuje, że mamy dość programów ze śpiewającymi, nieznanymi szerszej publiczności osobami. ;)
I wszystko jasne. ;) Camillo pomylił dwa formaty o podobnej nazwie. Zdarza się. ;)
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

DJ Ice pisze:Czwarta edycja ''Idola'' miała bardzo niskie wyniki oglądalności.

Owszem, miała niskie, ale nieznacznie pokonała ''Fabrykę gwiazd''. ''Idola 4'' oglądało średnio 2,3 mln widzów, a gale ''Fabryki gwiazd'' - 2,17 mln widzów. No dobra, powiedzmy, że porównywalna. :lol2:
I takie są fakty. poza tym robili pewnie badania opinii, czy ''Idol'' jest jeszcze opłacalną produkcją. Widocznie nie. Widzowie, nie chcą już niczego takiego oglądać, bo to już było w Polsacie przez kilka dobrych sezonów. Potrzeba czegoś nowego.
Ale widzowie się raczej przejechali na ''Fabryce gwiazd'', bo to ani jajko, ani kura (ani ''Idol'', ani ''Big Brother''). Nowe formaty, zwłaszcza polsatowskie, nie cieszą się popularnością. Sądzę, że więcej widzów przyciągnąłby ''Idol'' - program, który wciąż ma wielu fanów.
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Wiosna 2009 w TVN i innych kanałach

Post autor: Kuba »

Raz:
Telewizja Polsat wiosną zaatakuje swoich widzów wieloma programami rozrywkowymi własnej produkcji. Kolejna propozycja ma być konkurencją dla "Śmiechu warte" w TVP1.
Jak dowiedział się Presserwis wiosną w ramówce telewizji Polsat pojawi się polska wersja programu "The world's funniest moments".

Na razie nie wiadomo jaki będzie polski tytuł programu. Wiadomo natomiast, że będzie prezentował zabawne materiały filmowe amerykańskiej i polskiej produkcji.
i dwa:
Program pod roboczym tytułem "Mr. and Mrs." na antenie telewizji Polsat ma zadebiutować w marcu 2009 roku - dowiedział się dziennik Fakt .

Gośćmi w programie będą polskie gwiazdy, które w studiu pojawią się wraz ze swoimi partnerami. W każdym odcinku zobaczymy trzy pary. Gospodarze programu – Agata Młynarska i Krzysztof Ibisz - będą sprawdzać, która z nich jest najbardziej zgrana i wie najwięcej o ukochanym lub ukochanej.

Pary, które będą wiedziały o sobie najwięcej wygrają pieniądze, które następnie zostaną przekazane na szczytny cel. Producentką programu jest Agata Młynarska.
Co z tego, że Polsat zaatakuje programami rozrywkowymi na wiosnę, jak czytając to chce mi się śmiać. Na Polsacie był już taki program: 'Najzabawniejsze zwierzęta świata'. Chyba ze sto lat temu. I do tego już wtedy był bardzo kiczowaty, głównie dlatego, że do amerykańskich filmów był po prostu dokładany Piotr Zelt w polskim studio. Coś w stylu 'Galileo' aktualnego na TV4 czy też jak mi się wydaje (nie widziałem nigdy, z zajawki tak wynika) 'Rekordów Guinessa' na Pulsie. Poza tym: dziś, w czasach YouTube, kto to włączy?

Show małżeńskie brzmi jak jakiś przeciętny format na poziomie Polsat Cafe. Sprawdzanie, która para wie o sobie najwięcej? Maatko, brzmi jak powrót do przeszłości. No i programy znalezione przez Agatę M. są hmm... niezbyt najwyższych lotów. Niech prowadzi tego Sylwestra raz w roku :].

No i jeszcze nie mógłbym zapomnieć o date show, które zastąpi całkiem sensowny 'Strzał w 10'. Ten program był chyba jednym z najprofesjonalniej realizowanych programów Polsatu i był realną konkurencją dla 'Milionerów'. Myślałem, że Tele5 swoim 'Clubem' już totalnie ubiło ten gatunek w telewizji.

Chociaż... w Stanach trwa chyba z dziewiąta edycja 'The Bachelor' i notuje tam całkiem niezły wynik (koło 10 milionów) :D Z tym, że to naprawdę program z dużym rozmachem, a nie odpowiednik 'Randki w ciemno'.

Jaki z tego wniosek? Polsat ma mnóstwo nowości, z tym, że wszystkie są bezsensownymi wypychaczami ramówki. Ktoś tu mówił, że jest zawiedziony brakiem nowości na TVN. Ciekaw jestem tylko, czy z większą przyjemnością obejrzy nowości Polsatu, czy odgrzewane kotlety z TVN :>?

Swoją drogą ciekawe, gdzie umieszczą 'Moment prawdy'. Po 'JOŚ' może? :mhm:
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Wiosna 2009 w TVN i innych kanałach

Post autor: DJ Ice »

Coś w stylu 'Galileo' aktualnego na TV4 czy też jak mi się wydaje (nie widziałem nigdy, z zajawki tak wynika) 'Rekordów Guinessa' na Pulsie. Poza tym: dziś, w czasach YouTube, kto to włączy?
No to najpierw włącz a potem pisz. :] ''Galileo'' jest programem popularno-naukowym. ;) Jeden z najlepszych programów Czwórki.
No i jeszcze nie mógłbym zapomnieć o date show, które zastąpi całkiem sensowny 'Strzał w 10'.
Sensowny? :D Teleturniej, który zszedł po roku z ramówki za granicą jest sensownym programem? :D Teleturniej, którego nikt nie chce oglądać jest sensowny? :D Ten program nudził się już po pierwszym odcinku; brak tam jakichkolwiek emocji czy nawet śmiechu. Dlatego wprowadzenie już znanych produkcji do ramówki Polsatu może być sporym osiągnięciem. ''Gra Wstępna'' właśnie pasuje na takie popołudniowe godziny. No, ale zobaczymy.
Z tym, że to naprawdę program z dużym rozmachem, a nie odpowiednik 'Randki w ciemno'.
Nom. Tylko, że Polsat wykupując licencję będzie musiał wyprodukować to podobnie. To znaczy - firma produkująca, której zleci to Polsat. No i tyle - raczej nic tam nie będzie można ominąć.
był realną konkurencją dla 'Milionerów'. Myślałem, że Tele5 swoim 'Clubem' już totalnie ubiło ten gatunek w telewizji.
Sorry, ale nie pamiętasz chyba co działo się dwa sezony temu. :D ''Strzał w 10'' emitowany był w czasie ''Milionerów'' i poniósł spektakularną klęskę.
A co do ''The Club'' Tele5 to nie zupełnie. W zasadzie to ten program był chyba jedynym programem na licencji. Biedna Tele5 chciała błysnąć, ale się nie udało. :devil: No, ale cóż. Jak się nie ma pieniędzy na takie coś to się tego nie robi.
Ktoś tu mówił, że jest zawiedziony brakiem nowości na TVN. Ciekaw jestem tylko, czy z większą przyjemnością obejrzy nowości Polsatu, czy odgrzewane kotlety z TVN :>?
Pff. :] To byłem ja. :D Tak, obejrzę. Przynajmniej na początku, aby stwierdzić, czy rzeczywiście jest to wykonane na poziomie. Jeśli te produkcje będą miały sens (a po opisach wygląda to wszystko całkiem nieźle) to będę oglądał.
Swoją drogą ciekawe, gdzie umieszczą 'Moment prawdy'. Po 'JOŚ' może? :mhm:
''Moment Prawdy'' emitowany będzie w czasie ''Mlionerów''. Zobaczymy.
Ostatnio zmieniony piątek 23 sty 2009, 14:36 przez DJ Ice, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

DJ Ice pisze:''Moment Prawdy'' emitowany będzie w czasie ''Mlionerów''. Zobaczymy.
Nie sądzę. I to z dwóch powodów. Pierwszy (już wspomniany) jest taki, że Polsat nieudolnie rywalizował z ''Milionerami'', emitując o 17.45 ''Strzał w 10''. I dwa, pytania w ''Momencie prawdy'' dotyczą w znacznej mierze sfery intymnej i treści, które o tej porze nie powinny docierać do dzieci.
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Wiosna 2009 w TVN i innych kanałach

Post autor: DJ Ice »

W sumie to chciałbym, aby było tak jak piszesz i może jest jednak ten cień nadziei. :D Tymbardziej, że oficjalna ramówka jeszcze nie została podana. Drogą wyjaśnienia - w poprzednim poście opierałem się o informację podaną na WM.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Wiosna 2009 w TVN i innych kanałach

Post autor: Adrian ;P »

Tyle, że Polska wersja Moment Prawdy ma być bardziej ocenzurowana niestety...
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Wiosna 2009 w TVN i innych kanałach

Post autor: DJ Ice »

Zważywszy na polskie realia i na KRRiTV. Dzięki tej drugiej program pewnie emitowany byłby o 23:00 najwcześniej. ;) To jest za duże widowisko na tą godzinę, a Nina rzeczywiście powiedziała, że produkcja będzie nieznacznie złagodzona. Co nie oznacza, że będzie słabo. Mimo wszystko - czekam na ten program, zresztą jak i na inne produkcje Polsatu.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Adrian ;P pisze:Tyle, że Polska wersja Moment Prawdy ma być bardziej ocenzurowana niestety...
Wersja łagodniejsza może być i pewnie będzie, ale sama formuła programu opiera się w znacznej mierze na pytaniach ze sfery intymnej, dlatego też wszystkiego ograniczyć nie można.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości