TVN: sprawy biężące (dyskusja ogólna o stacji i Grupie TVN Discovery Polska)

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

Robin
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 67
Rejestracja: niedziela 09 maja 2004, 18:19
Lokalizacja: Katowice :-)
Kontakt:

Post autor: Robin »

Hej!!
Czytam tak sobie to wszystko co piszecie i postanowiÂłem napisaĂŚ, by coÂś powyjaÂśniaĂŚ :mrgreen:
szymcio9 pisze:Ja teÂż mam kablĂłwkĂŞ. Tyle, Âże osiedlowÂą i ona podbiera kanaÂły z satelity cyfrowej (chyba), wiĂŞc barzo moÂżliwe, Âże zostanĂŞ bez ostatniego, jedynego TVN zwykÂłego
A przecieÂż TVN ma daĂŚ karty kablĂłwkom do odkodowania, to na jakiej podstawie myÂślisz, Âże Twoja kablĂłwka przestanie dystrybuowaĂŚ TVN i TVN7, TVN przecieÂż to waÂżny kanaÂł?

Jak wiadomo TVN nie nadawaÂł poczÂątkowo na satelicie niekodowanie w ogĂłle! Przekaz analogowy niekodowany pojawiÂł siĂŞ w paÂździerniku 2000, a cyfrowy kodowany musiaÂł byĂŚ od poczÂątku istnienia TVN dla sieci kablowych, ale potem go dopiero odkodowali, chyba w 2000, ale tego nie wiem, moÂźe ktoÂś wie??

Jak widaÌ, zasiêg spadnie do oko³o tego z 2000, oczywiœcie trzeba wzi¹Ì pod uwagê, ¿e jednak bêdzie wiêkszy, bo Polsat Cyfrowy te¿ bêdzie mia³ TVN w ofercie, no i od 2000 przyby³o kilka nadajnikow naziemnych (Wa³brzych, Suwa³ki, Bia³ogard, Szczecin itd.), ale spadnie niestety, ale nie bardzo. Chyba w TVN mimo wszytsko wiedz¹ co robi¹.
jacek2 pisze:Ja tez mam karte C+ , i nie mam tego w d.. Dlaczego ? Bo jakosc obrazu bezposrednio z transponderow TVN jest o niebo lepsza niz ta z C+!!! Czy programy te nadawane bezposrednio przez TVN nie mogly by byc kodowane takze w Seca2??? :? Kiedys tak bylo z TVN 24 , ale juz sie zbylo i nie ma!!! :evil: Dlaczego??????????
Tak, jakoœÌ z transpodenerów TVN jest lepsza i dlatego ju¿ Cyfra+ nie ma u siebie TVN24, Meteo, Turbo i wszytskie one s¹ odbierane z transpodenra TVN!! Tak przynajmniej pisze na lynsgacie. Tylko, ¿e tam pisze, ¿e Cyfra kodowana jest w mediaguard, a nie seca2??

http://www.lyngsat.com/packages/cyfra.html


A Polsat rĂłwnieÂż odbiera programy tematyczne TVN z transpdonera ITI chyba.

Pozdrawiam
Anita Werner jest the best!!!
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

Robin pisze:
szymcio9 pisze:Ja teÂż mam kablĂłwkĂŞ. Tyle, Âże osiedlowÂą i ona podbiera kanaÂły z satelity cyfrowej (chyba), wiĂŞc barzo moÂżliwe, Âże zostanĂŞ bez ostatniego, jedynego TVN zwykÂłego
A przecieÂż TVN ma daĂŚ karty kablĂłwkom do odkodowania, to na jakiej podstawie myÂślisz, Âże Twoja kablĂłwka przestanie dystrybuowaĂŚ TVN i TVN7, TVN przecieÂż to waÂżny kanaÂł?
Hmm... doskonale wiem, Âże tak ma byĂŚ. Na jakiej podstwaie tak myÂślĂŞ? Po znikniĂŞciu TVNsiedem z analogoa w moim 'osiedlowym' pakiecie do tej pory nie ma tego kanaÂłu :twisted:
:)
jacek2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 23 maja 2004, 13:25

Post autor: jacek2 »

Robin pisze:Hej!!
Czytam tak sobie to wszystko co piszecie i postanowiÂłem napisaĂŚ, by coÂś powyjaÂśniaĂŚ :mrgreen:
szymcio9 pisze:Ja teÂż mam kablĂłwkĂŞ. Tyle, Âże osiedlowÂą i ona podbiera kanaÂły z satelity cyfrowej (chyba), wiĂŞc barzo moÂżliwe, Âże zostanĂŞ bez ostatniego, jedynego TVN zwykÂłego
A przecieÂż TVN ma daĂŚ karty kablĂłwkom do odkodowania, to na jakiej podstawie myÂślisz, Âże Twoja kablĂłwka przestanie dystrybuowaĂŚ TVN i TVN7, TVN przecieÂż to waÂżny kanaÂł?

Jak wiadomo TVN nie nadawaÂł poczÂątkowo na satelicie niekodowanie w ogĂłle! Przekaz analogowy niekodowany pojawiÂł siĂŞ w paÂździerniku 2000, a cyfrowy kodowany musiaÂł byĂŚ od poczÂątku istnienia TVN dla sieci kablowych, ale potem go dopiero odkodowali, chyba w 2000, ale tego nie wiem, moÂźe ktoÂś wie??

Jak widaÌ, zasiêg spadnie do oko³o tego z 2000, oczywiœcie trzeba wzi¹Ì pod uwagê, ¿e jednak bêdzie wiêkszy, bo Polsat Cyfrowy te¿ bêdzie mia³ TVN w ofercie, no i od 2000 przyby³o kilka nadajnikow naziemnych (Wa³brzych, Suwa³ki, Bia³ogard, Szczecin itd.), ale spadnie niestety, ale nie bardzo. Chyba w TVN mimo wszytsko wiedz¹ co robi¹.
jacek2 pisze:Ja tez mam karte C+ , i nie mam tego w d.. Dlaczego ? Bo jakosc obrazu bezposrednio z transponderow TVN jest o niebo lepsza niz ta z C+!!! Czy programy te nadawane bezposrednio przez TVN nie mogly by byc kodowane takze w Seca2??? :? Kiedys tak bylo z TVN 24 , ale juz sie zbylo i nie ma!!! :evil: Dlaczego??????????
Tak, jakoœÌ z transpodenerów TVN jest lepsza i dlatego ju¿ Cyfra+ nie ma u siebie TVN24, Meteo, Turbo i wszytskie one s¹ odbierane z transpodenra TVN!! Tak przynajmniej pisze na lynsgacie. Tylko, ¿e tam pisze, ¿e Cyfra kodowana jest w mediaguard, a nie seca2??

http://www.lyngsat.com/packages/cyfra.html


A Polsat rĂłwnieÂż odbiera programy tematyczne TVN z transpdonera ITI chyba.

Pozdrawiam
Tak masz racje co do programow tematycznych , z jednym wyjatkiem -TVN 24 , ktory nie jest kodowany w mediaguard 2 ( potocznie nazwany seca2) . Nie wiem dlaczego :roll: , tak jest !! Mam nadzieje , ze wkrotce i ten program bedzie dostepny dla posiadaczy kart C+ bezposrednia z tarnspondera TVN.
Pozdrawiam!
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

Podobno TV4 te¿ ma znikn¹Ì z analoga, a Polsat i Polsat2 te¿ ma nie byÌ ju¿ FTA...
:)
SMT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sobota 15 maja 2004, 20:59
Lokalizacja: Warszawa Stolica Centrum

Post autor: SMT »

TV4 i Polsat Zwei to raczej zadna strata, na TV4 sa takie programy ze mie poprostu zcina z klapka (klub stasia i nel lub jedenstki z klaunem Supronem) a na Polsat Zwei to leca powtorki tego co leci na polsacie a nawet chyba nie leci Kuba W. (jedyny program spoko na polsacie). TV4 zanosilo sie na spoko stacje ( w ramach swoich mozliwosci) ale spalili ja (chociaz jest o niebo lepsza od naszej TV, z ktorej zewolulowala). Wiec jak napisalem wyzej: dla mnie zadna strata (zreszat teraz TV4 jest na Cyfrze!).

PZDR: SMT
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

Tak, jesat TV4 na C+, choĂŚ gdybym nie miaÂł, ÂżaÂłowaÂłbym niemiÂłosiernie, gdyÂż mam tam F1 po polsku, ktĂłrÂą "czczĂŞ", jak niektĂłrzy zapewne wiedzÂą :D .
Pozdrawiam, Filip
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

No znów widaÌ, czemu nie przepada³em kiedyœ za TVN. Tutaj widza ma siê g³êboko w... (powa¿aniu :P) i traktuje jedynie jako kogoœ, kto musi po prostu istnieÌ, ¿eby mo¿na by³o zarabiaÌ... :/ Nic wiêcej...

A nieprawdÂą jest, Âże nie da siĂŞ robiĂŚ inaczej - jako przykÂład chociaÂżby pamiĂŞtna TV Centrum. Tam myÂślano przede wszytskim o widzu, bo zyski raczej wielkie nie byÂły...
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

ArO, weÂź moÂże usuĂą to granatowe tÂło z loga TVP i sam biaÂły kontur wklej gdzieÂś na emblemacie. Wersja dwa w jednym, heh. :)

A ja dla odmiany na MediaLinku (czy kryptoreklama zosta³a ju¿ dopisana do Regulaminu, £ukasz?:)) mam doœÌ czêsto w avatarze... Poloniê 1. :D :P
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

No tak...., a jak wedÂług Ciebie powinna wyglÂądaĂŚ TV, ktĂłra dba o widza?
Pozdrawiam, Filip
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

ChociaÂżby wyÂżej ceniĂŚ rozszerzanie zasiĂŞgu niÂż jakieÂś niejawne umowy z CyfrÂą+ (bo chyba to byÂło jednÂą z przyczyn zakodowania sygnaÂłu).

A poza tym tak prozaiczne sprawy jak chociaÂżby (wiĂŞcej nie widzĂŞ sensu wymieniaĂŚ) opamiĂŞtanie siĂŞ z iloÂściÂą gÂłupich sond, konkursĂłw SMS-owych. Niech one bĂŞdÂą, ale w postaci jakiegoÂś napisu u doÂłu reklamu, a nie tak nachalnie promowane jak obecnie... Niech uÂświadomiÂą sobie, Âże widz MOÂŻE braĂŚ w nich udziaÂł, jak chce, a nie, Âże jest maszynÂą do zdzierania pieniĂŞdzy... Od tego sa bodajze reklamodawcy - ale ich siĂŞ juÂż nie robi tak "w konia", jak co naiwniejszych widzĂłw, ktĂłrzy ÂślÂą te SMS-y...
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

Polonia 1? Tam 8 godzin dziennie leca Telezakupy.
Pozdrawiam, Filip
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Tja... Na MediaLink bardzo popularny jest temat o czasach ÂświetnoÂści tego kanaÂłu... ;)
red bull
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 54
Rejestracja: piątek 14 maja 2004, 15:55
Lokalizacja: Gizycko
Kontakt:

Post autor: red bull »

Filip pisze:Polonia 1? Tam 8 godzin dziennie leca Telezakupy.
12 godzin :!: od ok 7:30 do ok 19:30 :!:
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

No to jeszcze lepiej :) .
Pozdrawiam, Filip
kurczag
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: środa 26 maja 2004, 20:53

zgadzam sie

Post autor: kurczag »

zgadzam sie z wami ale mam kilka uwag
1) pakiet tvn powinien byĂŚ dostepny w przystepnej cenie
2)powiniem zawierac w sobie nie tylko programy tvn ale jeszcze inne(np dostepne paprzez cyfrowa satelite tak jak to robi Polsat)
3)oprocz kanalĂłw ktore napisal red bull powiniem byc kanaÂł muzyczny i moze jakis inny
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości