Wieczór Wyborczy

Archiwum programów i innych przedsięwzięć kanałów informacyjnych Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Wieczór Wyborczy

Post autor: piotrek888 »

Punktualnie o 21.45 w niedzielę ruszy wieczór wyborczy w TVN24 i tvn24.pl, a zaraz po zakończeniu ciszy wyborczej pokażemy, kto zwyciężył w wyścigu do europarlamentu, a kto okazał się wielkim przegranym. Będą sondaże, relacje z komitetów wyborczych, gorące komentarze i analizy.

TVN24.pl

więcej

http://www.tvn24.pl/-1,1603850,0,1,ogla ... omosc.html :arrow:
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: skorupa2006 »

Będą sondażowe wyniki polskich wyborów do europarlamentu. Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie TVN24 będą mogły skorzystać wszystkie zainteresowane instytucje, w tym Parlament Europejski, gdzie dotąd obawiano się, że podczas niedzielnego wieczoru wyborczego z Polski jako jedynego kraju nie będzie miał świeżych danych.
(...)
Wyniki z Polski mają ogromne znaczenie
Teraz sytuacja się zmieniła. - Dotarła do nas informacja, że jedna z polskich telewizji robi sondaż powyborczy, co jest niezwykle cenne, bo pozwoli nam zapełnić lukę. Te dane są potrzebne do pierwszej symulacji jak będą ukonstytuowane grupy polityczne i ilu będą miały posłów. Oczywiście wyniki z tak dużego kraju mają ogromne znaczenie dla tych symulacji - mówi Cezary Lewanowicz, rzecznik prasowy PE.
źródło: TVN24.pl
całość: http://www.tvn24.pl/-1,1603972,0,1,beda ... omosc.html

W tekście pada zwrot - TVN Media Agency. Codzi tutaj zapewne o agencję informacyjną tworzoną przez stację.
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: skorupa2006 »

Przed chwilą pokazywano Wirtualne Studio - szczerze: pomysł fajny, wykonanie beznadziejne :/ W tle jest zdjęcie budynku PE, które w zbliżeniach jest strasznie zapikselizowane (mała rozdzielczość). Po za tym raz Juliuszowi Kaszyńskiemu jakiś element zdjęcia PE przykrył kawałek głowy, a ponadto na zdjęciu PE jest jakaś dziwna linia. Całość sprawia wrażenia bardzo niedopracowanego oraz klaustrofobicznego (zupełne przeciwieństwo Skanera Politycznego czy Nasze dwudziestolecie).
Studio może się kryć przy tych amerykańskich: http://www.youtube.com/watch?v=jUZPuC29Q3E
Pocieszenie jest takie, że Bogdan Rymanowski będzie w normalnym studiu, a tylko wyniki sondaży itp. będzie przekazywał Marcin Żebrowski z wirtualnego studia. Ciekawi mnie dlaczego on? Nie mogła być to Anita, która sprawdziłaby się 100000000 razy lepiej?!
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: skorupa2006 »

Przepraszam, że to już 3 post pod rząd - niestety nie da się edytować postów :?
Studio pokazali jeszcze raz - tym razem wykresy i lepsze kadrowanie, przez co wygląda nawet ładnie :)
Kilka obrazków:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Przepraszam za słabą jakość.
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: Nika »

No widzisz. Z godziny na godzinę idzie im coraz lepiej, do 21.45 dadzą radę i będzie na tip top! :D
Tyż lubię Anitkę, ale nie mogą je przecież wszędzie imputować tam gdzie byśmy chcieli, bo to by się stało nudne.
A co do edycji, to można z niej korzystać w ciągu 15 minut od wystawienia posta. Potem jak nie chcecie pisać nowego posta to zawsze można mi na PW podesłać treść, którą wyedytuję. Ale osobiście uważam, i sądzę, że administracja się ze mną zgodzi ( :D ), że jak user ma coś istotnego do dodania to może napisać posta pod postem.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: a-j-p »

Nie będzie lepiej.
Żadne virtualne studio nie bedzie fajne. Zawsze bedzie sztuczne. Ja wole jednak jak studio jest prawdziwe.

Po za tym dobry link dałeś - naszym tv daleko bardzo daleko jest ciągle do tych choćby z USA ale nie tylko - nawet AlJazera (czy jak to sie tam pisze) albo egipskie kanaly filmowe maja lepsze grafiki, oprawy i w ogole caloksztalt.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: sybic »

Jak na razie fatalnie...
Brak jednej podstawowej rzeczy - INFORMACJI!
Czyli jak rozkładały się głosy w poszczególnych okręgach i po poszczególnych kandydatów.
W TVN24 pokazali jak wyglądał pojedynek "jedynek" w Warszawie i zaraz potem właczyli "gadające głowy" Rymanowskiego.
Przełączyłem na TVP Info i tam dowiedziałem się wiecej....

Rozumiem, ze TVN24 trzyma to info, aby zatrzymać widza. Mnie po raz pierwszy tym odstraszyli.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: sybic »

W 30 min po zamknięciu lokali, w TVP Info cały czas wyniki w poszczególnych okręgach w podziałem na ilość głosów na poszczególnych kandydatów. Dużo statystyk. Zaś w TVN24 teraz reklama...
Ciekawe co będzie po reklamie. Pewnie znowu Ryman i jego "gadające głowy"
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: skorupa2006 »

Mnie się podoba. Wszystko bardzo fajnie zorganizowane. Wirtualne studio jest rewelacyjne!
Dziwnie wypadło łączenie z Ingą Rosińską - przy zbliżeniach było widać, że jest pokrojona (dosłownie!) na kawałki :twisted:
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: a-j-p »

Jak wirtualne studio moze byc rewelacyjne!? Jest sztuczne totalnie.
Ja tylko przypomne,ze podobne manewry stosowało CNN ale to było połączenie tych technik, które tu widzimy ale to nie bylo w studiu wirutalnym tylko w normalnym prawdziwym studiu, gdzie wszystko bylo i wygladalo to znacfznie lepiej.

KAZDE WIRTUALNE JEST I BEDZIE BEZNADZIEJNE
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: skorupa2006 »

a-j-p pisze:Jak wirtualne studio moze byc rewelacyjne!? Jest sztuczne totalnie.
Ja tylko przypomne,ze podobne manewry stosowało CNN ale to było połączenie tych technik, które tu widzimy ale to nie bylo w studiu wirutalnym tylko w normalnym prawdziwym studiu, gdzie wszystko bylo i wygladalo to znacfznie lepiej.

KAZDE WIRTUALNE JEST I BEDZIE BEZNADZIEJNE
Tak, wiemy że wirtualne studio Ci się nie podoba.
Powiedz jak chciałbyś w tak świetny sposób przedstawić słupki i sondaże, informacje, łączenia. Było to naprawdę coś nowego i świeżego.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: a-j-p »

Popatrz na materialy z wyborów w USA.
Popatrz na CNN, FOX i inne stacje.
Tam bylo polaczone studion prawdziwe z takimi nowinkami technicznymi jakie tu ma TVN24.

a jak mozna bylo zrobic? Mozna bylo polaczyc studio prawdziwe z wituralnym i nie byloby problemu, lub wykorzystac ekran duzy. Jest wiele mozliwosci aby mozna bylo pokazac to lepiej. A, ze tak powiem - co to za nowosc wstawic hologram osoby w wituralnym studiu gdzie i tak wszystko idzie "z komputera".
W CNN hologram pojawil sie w normalnym studiu przy stole!! Zatem nie uwazam aby tu TVN24 pokazali cos lepszego.
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: skorupa2006 »

a-j-p pisze:Popatrz na materialy z wyborów w USA.
Popatrz na CNN, FOX i inne stacje.
Tam bylo polaczone studion prawdziwe z takimi nowinkami technicznymi jakie tu ma TVN24.

a jak mozna bylo zrobic? Mozna bylo polaczyc studio prawdziwe z wituralnym i nie byloby problemu, lub wykorzystac ekran duzy. Jest wiele mozliwosci aby mozna bylo pokazac to lepiej. A, ze tak powiem - co to za nowosc wstawic hologram osoby w wituralnym studiu gdzie i tak wszystko idzie "z komputera".
W CNN hologram pojawil sie w normalnym studiu przy stole!! Zatem nie uwazam aby tu TVN24 pokazali cos lepszego.
Czym się różni wstawienie hologramu do zwykłego a do wirtualnego studia? W wirtualnym tło jest z komputera + kamery - w prawdziwym tło jest tylko z kamery. Co za różnica?
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: a-j-p »

Ano taka roznica, ze Inga "zlala" sie z pikselami tla.

Poza tym nikt mi nie wmowi ,ze studio z blue boxa bedzie lepsze od prawdziwego studia

Dodatkowo jak wsomnialem - co to za nowinka "techniczna" pokazac osobe "hologram" w wirtualnym studiu??
Co innego pokazac hologram w prawdziwym studiu tak jak to zrobiono w CNN.
W pelnymwirtualnym studiu to nawet Żebrowski moglby pojawic sie na plazy na Hawajach, mozna ogolnie zrobic wszystko wiec nowoscia technologiczna to to raczej nie jest
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: skorupa2006 »

a-j-p pisze:Ano taka roznica, ze Inga "zlala" sie z pikselami tla.

Poza tym nikt mi nie wmowi ,ze studio z blue boxa bedzie lepsze od prawdziwego studia

Dodatkowo jak wsomnialem - co to za nowinka "techniczna" pokazac osobe "hologram" w wirtualnym studiu??
Co innego pokazac hologram w prawdziwym studiu tak jak to zrobiono w CNN.
W pelnymwirtualnym studiu to nawet Żebrowski moglby pojawic sie na plazy na Hawajach, mozna ogolnie zrobic wszystko wiec nowoscia technologiczna to to raczej nie jest
Dobrze, Ciebie nic nie przekona, nawet to że studio wirtualne to TYLKO tło dla hologramu - tak samo jak mógłby być to obraz z kamery.
Skończmy ten temat - ja znam Twoją opinię, a Ty moją. Nie musimy się przecież zgadzać.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości