"Keeping Up Appearances" - polska wersja (?)

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

KeepingUpAppearances
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 12:42

"Keeping Up Appearances" - polska wersja (?)

Post autor: KeepingUpAppearances »

Witam wszystkich,
na początku chciałem zaznaczyć, że jeśli moderatorzy uznają ten wątek za niezgodny z regulaminem forum, to bardzo przepraszam.

Otóż zapewne wielu z wam znany jest jeden z najpopularniejszych brytyjskich seriali komediowych "Keeping Up Appearances" (polskie tłumaczenie "Co ludzie powiedzą?"). Serial ten był emitowany w latach '90 także w Polsce przez TVP2 i cztery lata temu przez nieistniejący już kanał BBC Prime.

Jeśli ktoś nie miał nigdy okazji oglądać tej produkcji, to polecam artykuł na Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Co_ludzie_powiedz%C4%85%3F

Serial ten cieszy się do dziś ogromną popularnością na całym świecie. Powstało 5 serii, a także kilka odcinków specjalnych.

W główną rolę wcieliła się Patricia Routledge. I tu zaczyna się główny powód, dla którego postanowiłem założyć ten wątek. Mianowicie, oglądając polską wersję "Brzyduli" dostrzegłem postać, która skojarzyła mi się z główną bohaterką "Keeping Up Appearances" - Panią Dąbrowską, którą grała Elżbieta Jodłowska. Od razu zacząłem szukać informacji na jej temat. Okazało się, że oprócz aktorstwa, Elżbieta Jodłowska zajmuje się także śpiewem, co w przypadku głównej roli w "Keeping Up Appearances" jest nie bez znaczenia. Bez chwili wahania mogę stwierdzić, że Elżbieta Jodłowska jest wprost stworzona do głównej roli w polskiej wersji "Co ludzie powiedzą?".

Stąd moje pytanie: czy zna ktoś może maila, dzięki któremu można skontaktować się np. z Jerzym Bogajewiczem, Dariuszem Gąsiorowskim lub kimś innym związanym w TVN z produkcją, reżyserią seriali?
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: "Keeping Up Appearances" - polska wersja (?)

Post autor: Nika »

na początku chciałem zaznaczyć, że jeśli moderatorzy uznają ten wątek za niezgodny z regulaminem forum, to bardzo przepraszam.
Nie ma za co przepraszać. Może być taki temat, przeniosłam go jedynie do innego działu.
Fakt, to bardzo dobry serial. Uczyłam się na nim wymowy brytyjskiej swego czasu. Ale wątpię, by ktoś w Polsce chciałby się podjąć nakręcenia jego polskiej wersji. No, ale może się mylę. Za to mamy swojego Powolniaka, czyli Ferdka Kiepskiego.
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: "Keeping Up Appearances" - polska wersja (?)

Post autor: epsztajnek »

Oj, naiwny, naiwny, naiwny, jak dziecko we mgle :D
Od takich spraw jest sztab "swoich" ludzi , którzy muszą na takich pomysłach zarabiać :cicho:
A swoją drogą też bardzo lubiłem ten serial. W roli Hiacynty widziałem nieżyjącą już Hankę Bielicką.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości