Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: Camilo »

Obrazek

Cóż... Żadne słowa nie oddadzą tego, co się stało.

Obecnie wszystkie stacje telewizyjne i radiowe, w Polsce i na całym świecie, mówią o tym tragicznym dniu, który na stałe zapisze się w dziejach naszego kraju.
Wszystkie kanały Polsatu retransmitują sygnał Polsat News, podobnie w przypadku Grupy ITI i TVN24. Tylko TVN CNBC Biznes nadaje odrębny program. TVP natomiast przeplata sygnał TVP Info ze specjalnymi programami i wydaniami serwisów informacyjnych.
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: epsztajnek »

Boli mnie, że w tym momencie piszę te słowa , ale czuję wewnętrzną potrzebę. ;(

Od samego początku ( sobota) udzielił mi się nastrój żałobny.
Przede wszystkim poraził mnie ogrom śmierci, liczba zabitych.
Tragiczny paradoks , że dopiero śmierć pogodziła panów Karpiniuka i Wassermana.
Wielki żal ludzi , tych cichych , nie z pierwszych stron gazet , ale którzy zawsze szczerze i odważnie pracowali dla innych ludzi, dla Polski, z których działalnością się w bliższy lub dalszy sposób zetknąłem - Stefan Melak, ks. Zdzisław Król, ks. Roman Indrzejczak , mec. Stanisław Mikke, Janusz Zakrzeński
Wielki żal córki Marty - czy może być coś straszniejszego, niż w jednej chwili stracić obu rodziców ?

I nagle, przed chwilą, dowiedziałem się , że para prezydencka będzie pochowana na Wawelu :shock:
Głośno krzyknąłem bardzo brzydkie słowo :xx: Cały nastrój żałobny w jednej chwili prysnął.
Ludzie :!: Tak, prezydent Lech Kaczyński z pewnością się dla Polski zasłużył, ale zachowajmy wszelkie proporcje :rydzyk:
Z kim jest mierzony ? Z Piastami, Jagiellonami, z Piłsudskim ? :nie:
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Mnie w tym wszystkim bardzo denerwuje obłuda mediów. Jeszcze 5 dni temu jeżdżono po prezydencie ile wlezie. Na porządku dziennym było nabijanie się z niskiego wzrostu, z przejęzyczeń, z wpadek itd. Nie mówiąc już o wpisach Internautów. I wystarczyło kilkadziesiąt sekund, by mogło okazać się, że prezydent był też niezwykle ciepły, wrażliwy, dowcipny... Podobnie chociażby z Gosiewskim. Bardzo to przykre, chociaż jest też nadzieja, że nie tylko politycy, ale i dziennikarze uderzą się teraz w piersi.

Swoją drogą ciekawe co dalej z programem Majewskiego, z Ąckim, z Rozmowami w tłoku...
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: Marcin »

Ędward Ącki i Rozmowy w tłoku straciły rację bytu.
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: maxxx »

Zgadzam się z wszystkim co napisal epsztajnek. Ta decyzja spowodowała we mnie taką samą reakcję. Przecież ostatnie tam pochówki to generał Sikorski i Piłsudski. Mógłbym ten wątek rozwinąć ale nie czas, nie miejsce. Na sto % ta decyzja znów podzieli społeczeństwo, a mogło by byc spokojnie, choć ten jeden raz. :hyh:
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: Nika »

Mam podobne odczucia z tym Wawelem co epsztajnek i maxxx. To mieszkańcy Warszawy (zresztą nie tylko) tak licznie się stawili w jego ostatniej drodze do Pałacu, dają codziennie niemal przez cała dobę w tymże mieście dowody swojej sympatii i pamięci, a nagle decyzja, że pochowają parę prezydencką w Krakowie. Poza tym jest jeszcze jeden aspekt świadczący za, by prezydenta pochować w stolicy - to, że był prezydentem Warszawy przez kilka dobrych lat.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: sybic »

maxxx pisze:Przecież ostatnie tam pochówki to generał Sikorski i Piłsudski.
A czy aby Czesław Miłosz nie jest tam pochowany?
Można dodać, że też bez kontrowersji... z Piułsudskim było podobnie!
Leż larum było.
Kwintesencje tego wydarzenia trafnie ujął Camilo. Obłuda mediów i społeczeństwa sięga już Himalajów. Najpierw na niego pluli, obrażali, w takim Szkle Kontaktowym przyzwalali na łamanie prawa z art. 135 par 2 z KK, a teraz nagle kreują prezydenta na wielkiego człowieka.
A wracając do pochówku, to jakie to ma znaczenie gdzie będzie leżał?
Z tego co mi wiadomo, Piłsudski zawsze był dla naszego prezydenta wzorcem. Sądząc po relacji rodziny, zapewne tam chciałby leżeć...
Piszecie o spokoju i unikaniu podziałów, dlaczego więc w imię tego nie uszanować jego woli?
A niechże sobie tam leży, tym bardziej, że szef (kard. Dziwisz) nie ma nic naprzeciw.

Pamiętam, że jak pierwszy raz byłem na Pere-Lachaise w Paryżu, to zacząłem szukać grobu Louis de Funes. Coś mi się ubzdurało, że tak wielki człowiek tam właśnie musi leżeć, a tym czasem... on leży na parafialnym cmentarzyku w jakiejś małej miejscowości koło Nantes, gdzie dojechać trudno. Taka była jego wola.

epsztajnek pisze, że cały nastrój żałobny w jednej chwili prysnął...
A Czy nie lepiej napisać prawdę? Taką że podział cały czas ma miejsce i o pojednaniu nie ma w ogóle mowy?
Zobaczycie, że za dwa tyg. wróci stare, a jak ruszy kampania prezydencka to wszyscy znów będą sobie skakali do gardeł.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Bez względu na nasze przekonania, wydaje mi się, że skoro taka jest decyzja, to należy ją już teraz tylko uszanować. Sprawę zresztą przed chwilą w Polsat News skomentował Andrzej Duda z Kancelarii Prezydenta w sposób, który akurat do mnie przemówił. Otóż poprosił on Magdę Sakowską, by się obejrzała do tyłu (program nadawany jest sprzed Pałacu Prezydenckiego) i by zobaczyła ile osób przyszło w tej chwili oddać hołd prezydentowi, a następnie porównała to z tymi, którzy obecnie manifestują w Krakowie.
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: ~ »

Mimo tego, że minęło 4 dni od tragedii, ja nadal nie mogę się z tym pogodzić.
Codzienne relacje telewizyjne powodują, że się wzruszam.
Dzisiaj w "Kropce na i" była Jolanta Kwaśniewska. Bardzo współczuła córce państwa Kaczyńskich, rozpłakała się. Monika Olejnik zakończyła program.
W każdej relacji telewizyjnej pojawia się ogromna ilość emocji.
Wczoraj oglądając Fakty poruszył mnie jeden moment - Paweł Płuska przytulający osobę z rodziny jednej z ofiar, która identyfikowała zwłoki.

Powiem szczerze, że nie jestem sobie w stanie wyobrazić kolejnych posiedzeń Sejmu, kampanii wyborczej. To jest coś strasznego.

Podziwiam Jarosława Kaczyńskiego. To twardy człowiek.
Przerażający był dzisiaj widok, gdzie Jarosław Kaczyński stał samotny w ławie sejmowej. Obok tylko kwiaty i zdjęcia Krzysztofa Putry i Grażyny Gęsickiej.
Nikt nie chciałby być na miejscu pana Jarosława. Zginął mu brat, bratowa, przyjaciele i jeszcze ma chorą matkę w szpitalu. ;( ;(
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: epsztajnek »

Chyba źle mnie @Sybic zrozumiałeś. Pisałem o SWOIM WŁASNYM nastroju żałobnym , a nie o tym TELEWIZYJNYM
A Miłosz pochowany jest w panteonie , przy jednym z krakowskich klasztorów ( w tej chwili nie pamiętam, przy którym)
I utnijmy dyskusję, bo się chyba do końca nie zrozumiemy, a , jak napisał Camilo, w tej chwili nie ma większego sensu.
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: maxxx »

Ja też się nie chce wdawać w polemikę, bo teraz to nie ma sensu. Tylko wyraziłem opinię.

A Czesław Miłosz został pochowany w tzw. Krypcie Zasłużonych na Skałce w Krakowie, w podziemiach kościoła o. Paulinów.
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: sybic »

Tylko zauważ, że owa opinia już zarysowywuje podział, którego miało już nie być.
Z opiniami, które tworzą podział lepiej się więc powstrzymać.
Żeby trzymać się tematu proponuje rzucić okiem jak tk ta tragiczna informacja podana była w TVN Warszawa, bo co działo się w tym czasie w TVN to wiemy. Informacja przyszła o godz 10:00. Warto zobaczyć te reakcje prowadzących.
http://rapidshare.com/files/375519094/2 ... rszawa.avi
Janek49
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 09 sie 2009, 18:17

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: Janek49 »

Decyzja kard.Dziwisza bez wyobraźni.
Nie tylko dziwna, ale obraźliwa dla (mam nadzieję) wiekszości Polaków.
Wawel to nie prywatny folwark kardynała. Dla mnie był nieomal miejscem świętym związany z historią i tradycją polskiej państwowości.
Mam ochotę wypisać się z Polski.
Ciekawe, gdzie będą chować Wałęsę ? Ale Wałęsa jest zbyt mądry żeby się wpuścić w taki kanał - a jemu miejsce na Wawelu powinno się należeć.
Kardynał twierdzi, że wydał zgodę na prośbę rodziny (patrz Jarosława Kaczyńskiego). Ten facet jest chory psychicznie. W swej pysze, zarozumialstwie i żądzy władzy. Nie bacząc na tragedię swojego brata, już przygotowuje sobie podłoże polityczne w takim bolesnym i tragicznym dla siebie momencie.
Tłumaczy sobie pewnie,że realizuje ich wspólny testament polityczny.
Jarosław K. swoją mentalnością i zachowaniem przypomina mi Mussoliniego.Wiadomo jak się to skończyło.
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: epsztajnek »

Chyba ci się udzieliły paranoidalne lęki Marka Kondrata, który, kiedy PiS był przy władzy, drżał, że któregoś ranka o 6 rano zwinie go CBA :wariat:
Coby nie mówić o pomysłach Jarka Kaczyńskiego - jest w tej chwili, moim zdaniem , zbyt zdruzgotany psychicznie ,aby wpaść na pomysł pochówku na Wawelu.
Co ciekawe - dziś nie ma chętnego, aby się przyznał do tego pomysłu :devil:
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: Łukasz »

epsztajnek pisze:Coby nie mówić o pomysłach Jarka Kaczyńskiego - jest w tej chwili, moim zdaniem , zbyt zdruzgotany psychicznie ,aby wpaść na pomysł...
Ja bym się obawiał, że jest wręcz przeciwnie i zaskakujących pomysłów ma teraz bardzo wiele. Zobaczymy w poniedziałek, wtorek...
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości