Chcę pracować w telewizji!

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

ChcĂŞ pracowaĂŚ w telewizji!

Post autor: doktorfaustus1 »

Zapewne wielu z Was myÂśli lub przynajmniej kiedyÂś myÂślaÂło o pracy w telewizji. NiektĂłrym marzy siĂŞ praca w sewisach informacyjnych, inni z chĂŞciÂą zajeliby siĂŞ tworzzeniem wielkich produkcji telewizyjnych. Dlatego teÂż postanowiÂłem zamieÂściĂŚ poniÂższy link - moÂże komuÂś pomoÂże. :D

:arrow: :arrow: Praca w telewizji
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

Jak przeczyta³em Twój post, to w³aœnie sobie pomyœ³a³em o tym artykule w "Dlaczego", który promowa³ Onet (portal, który mam jako stronê g³ówn¹). Pomyœla³em, ¿e skoro napisa³eœ o pracy w telewizji, to czemu by nie daÌ linku do tego artyku³u, ale... mnie wyprzedzi³eœ. :wink:
Ja swoj¹ przysz³oœÌ wi¹¿e z telewizj¹, w której to chcia³bym pracowaÌ jako prezenter i/lub dziennikarz. Wszyscy mi mówi¹, ¿e dykcja, prezencja - to wszystko mam "pisane na pracê w TV". A ¿e uwielbiam telewizjê, to naprawdê œciœle wi¹¿ê z ni¹ przysz³oœÌ.
Z telewizj¹ mia³em ju¿ niejako stycznoœÌ, w "Milionerach", "Ciao Darwin", a tak¿e w MTV, gdzie robiono ze mn¹ wywiad. :D Wkrótce znów pojawiê siê w telewizji, kto wie czy du¿a czêœÌ Was tego nie zobaczy. Je¿eli rzeczywiœcie wszystko siê uda, powiadomiê o tym na pewno, i z du¿ym wyprzedzeniem. Wiêcej nie zdradzê, bo nie chcê zapeszaÌ. :wink: :D
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

Ja teÂż mam zamiar pracowac w telewizji [jak wszyscy chyba tutaj :)]
Moje plany sÂą podobne do planĂłw maciejka :D Ale kto wiem co z tego wyjdzie...

Moje doÂświadczenie telewizyjne to kilkanascie wystĂŞpĂłw w TV-S - takie maÂłe byle-co, ktĂłre nadaje program w moim mieÂście :P
Dodatkowo chodzê na kó³ko dziennikarskie/redakcyjne w szkole.

Niestety nie mam moÂżlwioÂści pĂłjÂścia sobie do siedziby TVN, Polsatu czy TVP na jakieÂś nagranie, bo w mojej okolicy nie ma takiej szansy. Jest jakies studio TVN w Toruniu [jednÂą z dziennikarek tam jest prezenterka TV-S :P], ale tam chyba programĂłw nie nagrywajÂą...
:)
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

W Poznaniu te¿ nie nagrywaj¹, dlatego je¿d¿ê do Warszawy i Krakowa. :)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

ja niestety nie mam ani dykcji ani prezencji dlatego szukam dla siebie miejsca w prasie :arrow:
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

TVP szuka nowych twarzy. TVP1 - prezenterĂłw, wydawcĂłw i dziennikarzy a TVP2 tylko prezenterĂłw. Warto zobaczyĂŚ chociaÂż jakie stawiane sÂą kandydatom wymagania.

http://tvp.pl/12,20041112132905.strona
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

JeÂżeli siĂŞ nie mylĂŞ, to nikt z nas nie speÂłnia warunkĂłw do TVP1 - sÂądzĂŞ, Âże to propozycja skierowana do mÂłodych dziennikarzy z radia i prasy. Ale DwĂłjka daje wiĂŞkszĂŞ szanse. :P hmm....
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

Warunki konieczne:

# bardzo dobra znajomoœÌ jêz. angielskiego TAK
# bardzo dobra znajomoœÌ innego jêzyka obcego; TAK, NIEMIECKI
# ukoñczone studia wy¿sze, preferowane kierunki: dziennikarstwo oraz kierunki humanistyczne takie jak: politologia, historia, socjologia; DOPIERO ZA DWA LATA DZIENNIKARSTWO ZACZNÊ:-)
# wiek - ukoĂączone 18 lat; TAK
# mile widziana karta mikrofonowa lub karta ekranowa; NIE
# miÂła prezencja; NO PEWNIE :-)
# dobra dykcja i sprawne posÂługiwanie siĂŞ jĂŞzykiem polskim w mowie i piÂśmie; TAK
# dyspozycyjnoœÌ; TAK
# dodatkowym atutem bêdzie do¶wiadczenie dziennikarskie - praca w radiu lub telewizji; TAK (GAZETKA SZKOLNA W OGÓLNIAKU :-)
# mile widziane bĂŞdzie przekazanie kasety VHS z autoprezentacjÂą;
Ostatnio zmieniony niedziela 14 lis 2004, 14:43 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.
Żartowałem.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Kwiatek, to ile Ty masz lat??? :D :P
Ja o castingu do TVP1 nawet nie myÂśle - dopiero w tym roku akademickim zdam certyfikat z angielskiego (zawodowy - historia) i byĂŚ moze wybiorĂŞ sie na prywtane lekcje hiszpaĂąskiego.

PS powinni dodaÌ rubrykê SkromnoœÌ :P :P :P :lol: :lol: :lol: :lol:
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

kwiatek pisze:# dodatkowym atutem bêdzie do¶wiadczenie dziennikarskie - praca w radiu lub telewizji; TAK (GAZETKA SZKOLNA W OGÓLNIAKU :-)
Tak, rzeczywiÂście gazetka szkolna ma wiele wspĂłlnego z "radiem lub telewizjÂą"... :wink:
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

:oops: Uuppsss! Nie doczytÂłem! :-)
Żartowałem.
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

Spoko, rozumiem. :)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MakAleks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 245
Rejestracja: czwartek 08 lip 2004, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MakAleks »

Wedle tego wszystkiego to ja siĂŞ nadajĂŞ najwyrzej na operatora kamery. :D
Ostatnio zmieniony czwartek 18 lis 2004, 19:45 przez MakAleks, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

Bez przesady z tÂą skromnoÂściÂą...
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MakAleks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 245
Rejestracja: czwartek 08 lip 2004, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MakAleks »

Chyba szczeroÂściÂą...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości