[TVP3] Kurier

Dział poświęcony archiwalnym produkcjom telewizyjnym.

Moderator: Łukasz

Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

No zmiany w tvp3 nie porazi³y mnie. Nie wiem po co wporwadzac takie zmiany jesli ze pó³ roku ma byc z tego zupe³nie odmieniony kana³. Wszytsko wyglada podbnie. Nie liczy³em na wiele ale i tak sie przeliczy³em. No ale juz tak jest z tvp...
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

A ja siĂŞ wyÂłamiĂŞ i powiem, Âże zmiany w Kurierze podobajÂą mi siĂŞ. Nie w sensie, Âże sÂą Âświetne, ale na pewno wyszÂły na lepsze. belki sÂą bardziej czytelne, zegar jest Âładniejszy i kolorystyka bardziej mi odpowiada. Chyba jestem sam. :D
SNOL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 04 cze 2006, 19:43
Lokalizacja: WROCŁAW, GĄDÓW MAŁY

TRAGEDIA DLA WIDZÓW TVP3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post autor: SNOL »

AAAAAAAAAAAAA!!!!! To jest tragedia!!!!!! Specjalnie od 6:00 dziœ sobie nagra³em na dvd i jak obejrza³em to po po³udniu to prawie siê rozp³aka³em. Najwiêkszym b³êdem jest to okropne STUDIO! Ludzie, do czego to pasuje?! Ni z gruszki ni z pietruszki wywalili jasnoszar¹ (jasnob³êkitn¹?!) Wielk¹ Brytaniê za prowadz¹cym (no, mo¿e dla emigruj¹cych)... Przecie¿ to jest tragedia! A belki... Nie chcia³bym tu nikogo obraziÌ, ale ja takie coœ umiem zrobiÌ na paintcie. Mam nawet t¹ czcionkê, wiêc nie by³oby problemu.
Jeœli chodzi o czerwone TVP3 (grafika kana³u) to nawet, nawet (tak samo czo³ówka Kuriera). Tylko dlaczego zrezygnowali z tak dobrego koloru, jakim jest zielony?! Mogliby rozpromowaÌ swoje tv zielonym kolorem. Nie ka¿da tv na œwiecie mo¿e siê pochwaliÌ zieleni¹ w logo... Mogliby to wykorzystaÌ.

Tak wiĂŞc moja ocena to: +2 (w szkolnej skali ocen)
Uwa¿am, ¿e te zmiany to OKROPNO¦Æ! (pasi mi tylko nowa ramówka i czo³ówka kuriera i tvp3)
No, przynajmniej zostawili mi normalne Fakty TVP3 WrocÂław... :)
Piszę poprawnie po polsku » Obrazek
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Grafika jako tako, ale razi po oczach, a gdy dzieje siĂŞ coÂś waÂżnego, to ciĂŞÂżko wychwyciĂŚ. ZieleĂą byÂła dobra. Ten szary pasek jeszcze trzeba dopracowaĂŚ.
I nie wiem czy to nowoœÌ, czy ju¿ by³o, ale podczas niektórych relacji pojawia siê napis "TYLKO W TVP". Dok³adnie w tym samym miejscu, gdzie wprowadzi³a to TVN24. :devil: Wygl¹da na zer¿niête, no ale spiera³ siê nie bêdê o to kto pierwszy.
A studio... Poziom lokalny. Katastrofa! PoraÂżka!
Z kolei Poranek Kuriera bardzo nudny. Nie ma szans zagroziĂŚ Porankowi TVN24, od dziÂś nadawanemu - przypomnĂŞ - juÂż od 5.30 i nie tylko w dni powszednie, ale codziennie.
bublee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sobota 09 gru 2006, 13:35

Post autor: bublee »

studio fatalne......
ja nie wiem czy i chodziÂło o to Âżeby byÂło tak patriotycznie??
biaÂło- czerwono??
czerwony razi badzo.... zielony byÂł ok taki spokojny...
jak w³¹czy³am kurier to myœla³am ¿e mam ekran brudny ... jakis poplamiony bo t³o w studio jest z naszej prawej strony jakby poplamione.... ja mam nadzieje ¿e oni to zmieni¹.... :?
cfc_champion
Początkujący
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: środa 01 lis 2006, 21:08
Kontakt:

Post autor: cfc_champion »

Marcin pisze:Grafika jako tako, ale razi po oczach, a gdy dzieje siĂŞ coÂś waÂżnego, to ciĂŞÂżko wychwyciĂŚ.
DokÂładnie. UwaÂżam, Âże gdy dzieje siĂŞ coÂś waÂżnego to powinna byĂŚ uaktywniania czerwona grafika (tak jak w przypadku TVN24), a nie jako kolor podstawowy. Co prawda BBC ma czerwonÂą grafikĂŞ (mi siĂŞ nawet podoba), ale tam jest taka bardziej spĂłjna itd. MoÂże "Kurier TVP3" chciaÂł siĂŞ upodobniĂŚ to BBC? Hihihi. W koĂącu to logo w lewym dolnym rogu, ÂłudzÂąco podobne do BBC i ta czerwieĂą...

"Zmiany" w "Kurierze TVP3" sÂą po prostu fatalne. Poprzednia grafika byÂła lepsza od tej, choĂŚ i tak byÂła masakryczna. Zielony kolor - moim zdaniem - zupeÂłnie nie pasuje do kanaÂłu informacyjnego.

Co do "TVP INFO", które niebawem ma ruszyÌ - no có¿ - po TVP nie spodziewa³bym jakiegoœ osza³amiaj¹cego obrotu sprawy, co do studia - tym bardziej, ¿e administracja TVP wielokrotnie przyznawa³a, ¿e nie chc¹ aby studio poch³onê³o du¿¹ czêœÌ finansów.

Nowe studio "Panoramy TVP2" jest imitacj¹ stiudia TVN24 - jakiœ ma³y telebim, malutki stó³ w kszta³cie ³uku itp...

ReasumujÂąc "TVP INFO" raczej nie ma realnych szans na zwyciĂŞstwo z TVN24 :D
Kamil Durczok, Justyna Pochanke, Anita Werner i Grzegorz Kajdanowicz oraz Beata Tadla i Piotr Marciniak
Fakty - codziennie o 19:00 w TVN
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

W czasie deszczu dzieci siĂŞ nudzÂą...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

Witam. W³aœnie wróci³em z wakacji, gdzie nie mia³em dostêpu do TVN 24 ( :evil: ), ale za to po raz pierwszy od wielu miesiêcy mia³em okazjê poogl¹daÌ TVP 3. Oba kana³y ró¿ni¹ siê bardzo. Ogl¹daj¹c TVN 24 widaÌ, ¿e mamy XXI wiek, natomiast w TVP 3 s¹ chyba jeszcze lata '70. Bardzo s³aba oprawa graficzna i muzyczna, o studiu nie wspominaj¹c... W TVN 24 przyzwyczai³em siê do m³odych, piêknych dziennikarek - w TVP 3 takich prawie w ogóle nie ma. Poza tym w TVN 24 wiem jakiego prowadz¹cego mogê zobaczyÌ rano, jakiego po po³udniu, a jakiego wieczorem. W TVP 3 chyba nikt nie ustala ¿adnego grafika i st¹d wygl¹da to tak, jakby ka¿dy przychodzi³ do pracy wtedy, kiedy mu siê podoba. W TVP 3 brakuje komentarzy dziennikarzy i publicystów. Jest co prawda "Kurier Komentarze", ale ledwo, ledwo dorównuje on "Skanerowi politycznemu" w TVN 24, który nie jest jedynym programem tego typu w tej stacji. Plusem TVN 24 s¹ œwietne serwisy biznesowe - w TVP 3 ich niestety brakuje. Jest "Kurier Biznes" ok. 11 i wieczorny "Plus minus", jednak oba te programy s¹ dosyÌ nudne, a w ka¿dym wydaniu goœÌmi s¹ ci sami analitycy z tych samych grup. Najbardziej zrazi³y mnie b³êdy na pasku w TVP 3, których jest mnóstwo, a nikt ich nie zauwa¿a i czêsto widniej¹ one przez ca³y dzieù. Jednak TVP 3 to nie same minusy. Jest kilku dziennikarzy, którzy œmia³o mog¹ konkurowaÌ z osobowoœciami TVN 24, m.in: Krzysztof Leski, Agata Konarska i Adrian Klarenbach. Bardzo spodoba³ mi siê program "M³odzie¿ kontra". Na dzieù dzisiejszy TVP 3 jest miernie przygotowana do przekszta³cenia siê w kana³ informacyjnyl; w skali do 10 dajê 4.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Taniec niekompetencji w "Kurierze". Jak zwykle.

Poranny dy¿ur mia³ S³awomir Siezieniewski. Ten Pan nie ma zielonego pojêcia o tym, co plecie do widzów. Dziœ po fragmencie wyst¹pienia Romana Giertycha obwieœci³ mniej wiêcej tak: "Tak wiêc jak widzimy, Romana Giertycha i Ligi Polskich Rodzin nie ma ju¿ w rz¹dzie". Tak, a to bardzo ciekawe. Musia³em coœ przegapiÌ, bo wydaje mi siê, ¿e Giertych wci¹¿ jest Wiceprezesem Rady Ministrów i Ministrem Edukacji Narodowej. Pan Siezieniewski wie co innego? A mo¿e po prostu Pan Siezieniewski nie jest w stanie rozró¿niÌ tak bardzo przecie¿ ró¿nych pojêÌ, jak koalicja i rz¹d. To przykre. Nie wie co mówi, ale mówi. Byle do przodu, a czy z sensem? A kto by tam na sens patrzy³... Stek bzdur.

Potem zmieniÂła go Katarzyna Karnaszewska. Czy to oznacza zmianĂŞ jakoÂści? Nie. WyjÂątkowÂą bÂłyskotliwoÂściÂą redaktor Karnaszewska wykazaÂła siĂŞ po konferencji JarosÂława KaczyĂąskiego. StaĂŚ jÂą byÂło na dwu-, trzyzdaniowe podsumowanie. TymÂże podsumowaniem byÂły powszechnie znane od kilku godzin fakty, o ktĂłrych wszyscy od kilku juÂż godzin doskonale wiedzieli. O tym, co mĂłwiÂł Premier na konferencji natomiast nie powiedziaÂła (moÂże musi jej ktoÂś napisaĂŚ promienne przemĂłwienie do widzĂłw?). PodaÂła za to prawdopodobny termin wyborĂłw, ale nawet przy tej okazji minĂŞÂła siĂŞ z prawdÂą.

Ci PaĂąstwo jak widaĂŚ, zdaniem szefostwa, nie sÂą za starzy, tak jak Marek CzyÂż. Jestem utwierdzony w przekonaniu, Âże TVP Info bĂŞdzie oscylowaĂŚ poziomem gdzieÂś w granicach Superstacji.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

Kurier jest ostatnio ciÂągle w "Âłapu capu" na canal + :devil: .
Dorotka969
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 256
Rejestracja: środa 08 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Bydgoszcz :))

Post autor: Dorotka969 »

ehh.. jak dla mnie Kurier to poraÂżka... smutne, ale prawdziwe ;/
sq-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: środa 22 sie 2007, 18:03

Post autor: sq- »

nie wiem czy wspomniano tu ale warto zwrocic uwage na przepasc w jakosci obrazu miedzy tvp3 a tvn24. Obie stacje uzywaja podobnych kamer (sony xdcam) ale na tvp3 jest po prostu mydlo (obraz z satelity) a tvn24 jest ostre jak zyleta.
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

wlasnie nie wiedzialem od czego to zalezy ze na kurierze jest "mydÂło" :P
TVN innowacja i nowoczesność...
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

''Kurier'' jest bez szefa.
Artur Michniewicz zÂłoÂżyÂł we wtorek rezygnacjĂŞ z funkcji kierownika redakcji 'Kuriera' w TVP3.

Jak wyjaÂśnia nam Aneta Wrona, rzecznik prasowa TVP, przyczynÂą byÂły powody osobiste.

'Kurierem' kieruje teraz Ewa Strzelec, wydawca serwisu, choĂŚ formalnie nie zostaÂła powoÂłana na funkcjĂŞ p.o. szefa programu.

Jak informuje Wrona, Michniewicz, mimo rezygnacji z zajmowanego stanowiska, nadal pozostaje w strukturach Agencji Informacji TVP.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Przepraszam, że wywlekam wątek, ale jednym z zamieszanych w tzw. ''aferę gruntową'' jest Piotr Ryba - były prezenter ''Kuriera''.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości