[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

SevenUP pisze: A tak w ogóle w MBTM live'y są takie same jak castingi, również jurorzy wciskają te przyciski, scenografia ta sama.
No jednak scenografia live-ów, a scenografia castingowa MBTM, to jednak zupełnie dwie różne bajki. Ta podczas odcinków na żywo jest zdecydowanie bardziej multimedialna.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Trzeciak pisze:
SevenUP pisze: A tak w ogóle w MBTM live'y są takie same jak castingi, również jurorzy wciskają te przyciski, scenografia ta sama.
No jednak scenografia live-ów, a scenografia castingowa MBTM, to jednak zupełnie dwie różne bajki. Ta podczas odcinków na żywo jest zdecydowanie bardziej multimedialna.
Dokładnie. Z tym należy się zgodzić. Scenografia castingowa jest zupełnie inna niż z odcinków na żywo. Swoją drogą scena w UK w MBTM była trochę ciekawsza od naszej, polskiej, co nie oznacza że nasza jest zła.
tvn - latem programowo najgorsza!
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: X FACTOR

Post autor: Adrian ;P »

2 odcinek dużo lepszy od poprzedniego, fajniejsi uczestnicy i montaż :D Jutro dużo bardziej zgrane niż z Mają w 1 edycji, co się plusuje :)
xxxfaktor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sobota 04 lut 2012, 13:20

Re: X FACTOR

Post autor: xxxfaktor »

Dokładnie, dużo lepszy odcinek dzisiejszy od poprzedniego... Aśka Kwaśnik - cudowna wokalistka, dziewczyna, nauczycielka :D Wrocław górą :-)
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Zdecydowanie lepszy ten odcinek, a ostatni wykon naprawdę klasa!
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

Muszę przyznać, że dzisiejszy odcinek naprawdę mi się podobał. Z czystym sumieniem mogę go ocenić na 9/10. Porównanie z poprzednim tygodniem to niebo a ziemia. Pierwszy odcinek był jak dla mnie dość niespójny i taki „nijaki”, natomiast dzisiaj zwaliła się na mnie potężna góra emocji. Nie bardzo rozumiem tą nierówność. Dzisiejszy poziom uczestników też naprawdę wysoki. Tegoroczny bootcamp zapowiada się niezwykle ciekawie.

Najlepsze jak dla mnie występy:
:arrow: Marcin, który śpiewał „Song For You” – genialny występ, wspaniałe, poprawne wykonanie, ciekawa piosenka, fajna barwa, całkiem dobry akcent, osobowość… - naprawdę uważam, że może wygrać ten program. Od takich castingowych występów zaczyna się wielka kariera.
:arrow: Joanna Kwaśnik! – „Respect” – wspaniałe zwieńczenie odcinka, warto było czekać tą długą przerwę reklamową, żeby obejrzeć jej wykonanie.

Duży plus także za skróty z gorszych występów. I coraz bardziej podoba mi się Tatiana. Myślę, że może to być odkrycie na miarę Agnieszki Chylińskiej w "Mam Talent".
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

takie same odczucia w moim przypadku. Drugi odcinek to na prawdę klasa. Naprawdę.
Poziom uczestników - po prostu wow. Fajny wstęp, lekkie i nieprzytłaczające wstawki zza kulis, fajne kadrowania, także te z Kuźniarem znacząco się poprawiły. + za wstawki szaleńców, choć i tak za mało i za słabo, ale... oprócz "dziękuję" i "dziękujemy" Kuby, nie ma się do czego jak na nasze możliwości przyczepić. Tak jak Bartek, oceniam 2. odcinek 2. serii X-Factora na 8,5-9/10. Pomijając równie wysoki poziom uczestników i bardzo słaby co się ceni - poziom krejzoli z edycji pierwszej, uważam iż realizacyjnie to jeden z najlepszych odcinków ze wszystkich dotychczasowych audycji XF w Polsce.
tvn - latem programowo najgorsza!
alik79
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: środa 15 cze 2011, 15:36

Re: X FACTOR

Post autor: alik79 »

Jednak od następnej edycji powinni wprowadzi 4 jurora - wokalistka np. Monika Brodka i podzieli grupę 16-25 na damską i męską, przez co wydłuży się program live.

Druga sprawa wprowadzić wszystkie nowinki w scenografii i grafice takie które pojawią się w jesiennej brytyjskiej edycji.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Z jednej strony chciałoby się 4. jurora ale z drugiej strony przykre byłoby zobaczyć 12 występów w 1. live w 60 minut. Zobaczymy czy w tym roku będą live'y choć do 22, jeśli dalej będą upychać wszystko do 21.40 to nie ma sensu nic zmieniać. Z drugiej strony to byłby kompletny idiotyzm skoro po Xf jest pasmo filmowe, ale zobaczymy... Na chwilę obecną na tvn.pl jest program do końca marca, niedługo powinien pojawić się kwiecień.
Ontheotherside
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 14:14

Re: X FACTOR

Post autor: Ontheotherside »

Wprowadzenie czwartego jurora wydawało się koniecznością już w tej edycji, a co dopiero mówić o kolejnej. Zobaczymy co przyszłość przyniesie : )

Muszę przyznać, że ja mam mieszane uczucia co do tego odcinka. Nie wiem czy poprzedni podobał mi się bardziej dlatego, że byli w nim ciekawsi uczestnicy czy tylko dlatego, że to pierwszy epizod nowej edycji. Na pewno fajne jest to, że poziom wokalny stoi na całkiem przystępnym poziomie. Osobiście podzieliłbym tych uczestników na "nadzieje tego programu" i takich (może to zabrzmi trochę brzydko, ale jakoś trudno mi sformułować tę myśl) "jednych z wielu". Po wczorajszym odcinku do tej pierwszej grupy na pewno trafiłby ten chłopak, który śpiewał "a song for you" i autorka ostatniego występu. Cała reszta (w mojej opinii) pokazała coś fajnego ale jakoś nie widzę ich w kolejnych odcinkach show. Najsłabiej ta grupa dziewczyn z Rzeszowa. Wypadli słabo, nawet na tle "partyzanta gwałciciela" ; ) No ale to chyba kwestia tego, ze w Polsce kiepsko o dobrą grupę wokalną co obnaża kolejną słabość naszej edycji X-Factora.

Wiem, że już to bylo pisane wiele razy w tym temacie ale - straszna szkoda, że nie ma podziału niższej kategorii wiekowej na chłopaków i dziewczyny. X-Factor wieleee na tym traci. Przy obecnym układzie już po dwóch pierwszych odcinkach spokojnie można obsadzić grupę 16-24. A co dalej? Zwłaszcza, że na castingach do tej edycji pojawiły się takie osoby jak Łukasz ZImończyk, Ania Kłys czy Dawid Podsiadło, którzy zaliczyli wielkie wejście w poprzednim sezonie ale z różnych powodów do finałów dojść im się nie udało.

A i na koniec - nie wiem czy dobrze zauważyłem ale... po występie Pana Janusza, Kuba powiedział coś w stylu "ja wygram nim ten program". Czyżby przydział kategorii był znany wcześniej niż między zakończeniem Boot Campu a Domami Jurorskimi? : ) Jeśli tak to po pierwsze mała wpadka TVNu z pokazaniem tego, a po drugie trochę to bez sensu zwłaszcza gdy jeden z jurorów ostateczny wynik rozpatruje w ramach osobistej wygranej/porażki.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

W poprzedniej edycji też wiedzieli, na którymś castingu Kuba powiedział do Czesława przed wejściem uczestnika "Czesiu bierzesz ją, twoja grupa".
Ontheotherside
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 14:14

Re: X FACTOR

Post autor: Ontheotherside »

Widać poprzednią edycję nie oglądałem dostatecznie uważnie bo nie zwróciłem na to wcześniej uwagi. Z perspektywy zwykłego widza - trochę szkoda, że podział grup znany jest już podczas castingów. Trochę to wypacza zasady programu i może mieć przełożenie na dobór uczestników.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

http://www.atmedia.pl/baza-wiedzy/szerserwis.html
Wczorajsze całodobowe wyniki oglądalności. TVN mocno w górę, TVP1 mocno w dół, spadki TVP2 i Polsatu. Oglądalność X-Factora wzrosła.
voyagerck
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: sobota 11 cze 2011, 19:41

Re: X FACTOR

Post autor: voyagerck »

W tej edycji jest dość wysoki poziom uczestników, jednak cała reszta... Ja jestem za zmianą jury, bardziej na miejscu Czesława Mozila widziałbym Monikę Brodkę, a w miejsce Wojewódzkiego Roberta Kozyrę. Uważam, że Kuba bardzo dobrze sprawdził się w Idolu i Mam Talent!..., bo tam nie było konkurowania pomiędzy jurorami. Jarosław Kuźniar, w ogóle nie pasuje do tego formatu. Lubię jego "poranki", jednak programy rozrywkowe to nie Jego bajka. Na Jego miejscu widziałbym Oliwiera Janiaka. Nie rozumiem dlaczego wizytówki jurorów są takie słabe!!! W ostatniej edycji MT! były dużo lepsze. Scenografia na castingach to jest totalny horror!!! TVN mógłby realizować te castingi nawet w Teatrze Dramatycznym (który jest dużo mniejszy od DMiT), jednak nie ma pomysłu na realizacje tego etapu... Nie rozumiem głosów typu "bo w UK to od 2009 roku...". Ale ten program w innych krajach jest na innym etapie rozwoju, to czemu my mamy się cofać? Na bootcamp'ach nawet stół jurorski nie został wymieniony, szkoda bo ten format w realizacji Polsatu przypuszczam, że byłby dużo lepszy!!!
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Świetna wiadomość felek! Mam nadzieję, że chociaż 4.5 mln będzie, tym bardziej że raczej niczego innego tvn nie emitował.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości