[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

mojpierwszyraz pisze:A ja martwię się nie tyle o to jak będzie wyglądać XF, ale kto będzie w nim występować. 1 edycja, pod względem wokalnym (nie mówię o koncertach czy zespołach) była na prawdę imponująca. Dawno, w żadnym muzycznym show nie było tylu potencjalnych kandydatów na gwiazdy. Mam jedynie nadzieję, że ta edycja zdecydowanie przebije ubiegłoroczną. Bo rzeczywiście poziom musi być wysoki, skoro sama Ania Kłys nie dostała się dalej. Mam nadzieję że to nie błąd Tatiany, a po prostu za***iście wysoki poziom. Oby! Bo jak narazie to jedynie niejaki Piotr wydaje się ciekawy muzycznie. Reszta... dobrze, ale bez rozpędu.
No chyba zartujesz, serio? Finalisci ogolnie byli bardzo kiepscy. Nie wiem jak jest w innych programach, bo tylko X Factor ogladam, ale poziom byl mierny!

1. Gienek Loska - ponury, i nie wdzieczny (nie chcial odpowiadac nawet na pytania prezenter), i najwyzej dobry. Nie bylby nawet w Bootcamp w UK..
2. Michał Szpak - inny ale ryczal i popysywal sie ponad mozliwosci, i nie wiele po za tym
3. Ada Szulc - polowe wystepow falszowala slabiutkim glosem no ogol - naprawde zadna diva!
4. Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz - pomylka, falsz jeden wielki! TVN niepotrzebnie ja kompromitowal.
5. Dziewczyny - przecietne, fajne, ale kabaret nie gwiazdy..
6. Mats Meguenni - falsz za falszem, przyjemny, ale to tyle, nie wiem dlaczego TVN go tak uwielbial, nawet na castingu.
7. Sweet Rebels - nie pamietam..
8. William Malcolm - ok, ale nic ciekawego
9. Avocado - fajne, ale nie do X Factor... moze powinni ich do Mam Talent wcisnac a nie dac przejsc w X Factor, ale z pozno..

Wiem, ze to tylko moje opinie, ale posluchaj sobie ich wystepy znow... tam nic nie bylego nadzwyczajnego! :roll:
xxxfaktor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sobota 04 lut 2012, 13:20

Re: X FACTOR

Post autor: xxxfaktor »

No chyba zartujesz, serio? Finalisci ogolnie byli bardzo kiepscy. Nie wiem jak jest w innych programach, bo tylko X Factor ogladam, ale poziom byl mierny!

1. Gienek Loska - ponury, i nie wdzieczny (nie chcial odpowiadac nawet na pytania prezenter), i najwyzej dobry. Nie bylby nawet w Bootcamp w UK..
2. Michał Szpak - inny ale ryczal i popysywal sie ponad mozliwosci, i nie wiele po za tym
3. Ada Szulc - polowe wystepow falszowala slabiutkim glosem no ogol - naprawde zadna diva!
4. Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz - pomylka, falsz jeden wielki! TVN niepotrzebnie ja kompromitowal.
5. Dziewczyny - przecietne, fajne, ale kabaret nie gwiazdy..
6. Mats Meguenni - falsz za falszem, przyjemny, ale to tyle, nie wiem dlaczego TVN go tak uwielbial, nawet na castingu.
7. Sweet Rebels - nie pamietam..
8. William Malcolm - ok, ale nic ciekawego
9. Avocado - fajne, ale nie do X Factor... moze powinni ich do Mam Talent wcisnac a nie dac przejsc w X Factor, ale z pozno..

Wiem, ze to tylko moje opinie, ale posluchaj sobie ich wystepy znow... tam nic nie bylego nadzwyczajnego! :roll:[/quote]




Zgadzam sie, W końcu ktoś dobrze pisze... z tym,że DZiewczyny jako jedyne prezentowały wysoki poziom wokalny... szczególnie Ola N, co do pozostalych.. dlaczego wyrzucili Adriane Styrcz? Anie Kłys? Rafała Majewskiego ? WTF ? ... :D6
voyagerck
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: sobota 11 cze 2011, 19:41

Re: X FACTOR

Post autor: voyagerck »

Ludzie!!!
Ja rozumiem, że Polska edycja nie dorównuje (co niejednokrotnie podkreślałem) brytyjskiej edycji, ale nie mówmy że finałowa 9 była do kitu!!! W pierwszej edycji do bani było nagłośnienia oraz aranże, nie mówiąc już o repertuarze. Pamiętajmy o tym że uczestnicy tego typu programów często są zawodowymi muzykami. Sweet Rebels moim zdaniem był całkiem dobrym zespołem wokalnym tak samo jak Avocado. Jednak z racji, że ich mentorką była Maja Sablewska nie mieli szans. Mats- najsłabsze ogniwo live'ów. Jedyna dobrze dobrana piosenka to 'Take a look at me now'. Jury dopiero się uczyło, produkcja i cała reszta też. Ale mówienie że Ada Szulc ma słaby głos... SORRY!
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

voyagerck pisze:Ludzie!!!
Ja rozumiem, że Polska edycja nie dorównuje (co niejednokrotnie podkreślałem) brytyjskiej edycji, ale nie mówmy że finałowa 9 była do kitu!!! W pierwszej edycji do bani było nagłośnienia oraz aranże, nie mówiąc już o repertuarze. Pamiętajmy o tym że uczestnicy tego typu programów często są zawodowymi muzykami. Sweet Rebels moim zdaniem był całkiem dobrym zespołem wokalnym tak samo jak Avocado. Jednak z racji, że ich mentorką była Maja Sablewska nie mieli szans. Mats- najsłabsze ogniwo live'ów. Jedyna dobrze dobrana piosenka to 'Take a look at me now'. Jury dopiero się uczyło, produkcja i cała reszta też. Ale mówienie że Ada Szulc ma słaby głos... SORRY!
No to bedziemy musieli sie nie zgodzic ze soba... rozumiem ze produkcja polska moze nie dorownac brytyjskiej, ale talent moglby.. i niestety finalowa 9 na ogol byla bardzo slaba, i sorry, Ada Szulc moze miala ladny glos, ale naprawde myslisz ze mocny lub niesamowity? Nie raz falszowala, i jury nawet o tym wsponialo, moge poszukac klip jezeli istnieje w YouTube.

Niepokoji mnie to, ze mowisz ze wiekszosc to zawodowi muzycy - jezeli tak, to jeszcze to gorzej o tym wszystkim swiadczy, a po drugie, X Factor to konkurs dla amatorow, i z zalozenia nie powinni tam byc ludzie ktorzy juz cos wydali profesionalnie. To ma byc szansa dla zupelnych nowicjuszow z nikad, ktorzy nigdy nie mieli szansy, lub smialosci itp.

Sam fakt ze ludzie z Mam Talent odpadaja (jak Gieniek) i potem znajduja sie w X Factor (i wygrywaja), i wice-wersa, swiadczy, ze pula ludzi jest mala - i trzeba ich nie raz uzywac w tych konkursach.
voyagerck
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: sobota 11 cze 2011, 19:41

Re: X FACTOR

Post autor: voyagerck »

Sam mówisz, że pula jest mała. Do II edycji na precastingach była... garstka ludzi, a w UK tysiące ;)
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

voyagerck pisze:Sam mówisz, że pula jest mała. Do II edycji na precastingach była... garstka ludzi, a w UK tysiące ;)
Pula mała bo TVN za mały wysiłek w to wkłada. Pre-castingi, czy przesłuchania otwarte, powinny się odbyć w wielu wiecej miastach, by ludzie z najmniejszych wsi mieli blisko, tym bardziej ze obaszarowo Polska to większy kraj od UK. Szczecin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Kraków, Bydgoszcz... itd. Mały hotel i żadnych kamer.. tanio ale skuteczne.

Rozmawiałem z producentem z Fremantlemedia w Anglii który mi powiedział ze w Skandynawii redakcja lokalnego X Factor wynajęła pociąg czy autobus który jeździł bo całych regionach i zbierał ludzi do castingow...

Po za tym, w wielkiej Brytanii zgłasza się wielu tysięcy przez internet, bo aplikacje można złożyć online juz przed finałem poprzedniej edycji, więc miliony widzów zachęcają w programie.. a nie jak w Polsce pól roku pózniej kiedy juz zapomniano! Pre-castingi to tylko dodatkowa szansa dla ludzi, i okazja do filmowania tłumów.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

voyagerck pisze:Sweet Rebels moim zdaniem był całkiem dobrym zespołem wokalnym tak samo jak Avocado. Jednak z racji, że ich mentorką była Maja Sablewska nie mieli szans.
Ale trzeba przyznać, że grupy wokalne w tym programie mają jednak ciężko. Dopiero w ostatniej edycji w UK po raz pierwszy w historii program wygrała właśnie grupa wokalna - "Little Mix".
sb pisze:Po za tym, w wielkiej Brytanii zgłasza się wielu tysięcy przez internet, bo aplikacje można złożyć online juz przed finałem poprzedniej edycji, więc miliony widzów zachęcają w programie.. a nie jak w Polsce pól roku pózniej kiedy juz zapomniano! Pre-castingi to tylko dodatkowa szansa dla ludzi, i okazja do filmowania tłumów.
Tak chyba jest w każdym dużym programie w Wielkiej Brytanii, USA i Holandii też. U nas też coś takiego było przy "The Voice of Poland" i chyba przy pierwszej edycji "Mam Talent!".
Pjotreeek
Początkujący
Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:44

Re: X FACTOR

Post autor: Pjotreeek »

nie zwalałbym winy na Sablewską, tak szczerze to ona miała pod górkę, bo dostała najsłabszą kategorię, a poradziła sobie całkiem nieźle (Dziewczyny) Prawda jest taka że grupom w tym programie zawsze jest ciężej, jak ktoś wspomniał w UK dopiero w zeszłym roku zwyciężył zespół , a po programie zespołami które jakoś sobie radzą to jak narazie JLS i 1D.
voyagerck
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: sobota 11 cze 2011, 19:41

Re: X FACTOR

Post autor: voyagerck »

Widać, że TVN nie brał jej na serio i dużo więcej dodatków (takich jak: muzycy, tancerze itp.) mieli podopieczni Czesława i Kuby.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: X FACTOR

Post autor: Adrian ;P »

Szykują się niekończące się reklamy. X Factor bez reklam będzie trwał jakieś 60 minut, zresztą rok temu było to samo. Pierwsza przerwa 4 minutowa + autopromocja, kolejna 8 minutowa, a ostatnia po 21 już 12 minutowa + autopromocja, czyli jakieś 15 minut reklam tuż przed końcem programu...
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: X FACTOR

Post autor: Debeet »

xxxfaktor pisze:4. Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz - pomylka, falsz jeden wielki! TVN niepotrzebnie ja kompromitowal.
Mam takie dziwne wrażenie, że Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz przeszła tylko dlatego, że w brytyjskiej edycji rok wcześniej do finału dostała się Mary Byrne. Zauważyłem też inne podobne zbieżności między naszą a brytyjską edycją.
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

Debeet pisze:
xxxfaktor pisze:4. Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz - pomylka, falsz jeden wielki! TVN niepotrzebnie ja kompromitowal.
Mam takie dziwne wrażenie, że Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz przeszła tylko dlatego, że w brytyjskiej edycji rok wcześniej do finału dostała się Mary Byrne. Zauważyłem też inne podobne zbieżności między naszą a brytyjską edycją.
Tez tak myslalem... ale producenci w TVN jednak przegapili, ze Mary Byrne miala mocny i bardzo dobry glos, i twardy charakter! A nie jakas sympatyczna bezradna "Pani Malgosia"..

http://www.youtube.com/watch?v=yr4Zfhox3t0
http://www.youtube.com/watch?v=RuE4bzBaum4
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

http://xfactor.tvn.pl/wideo/1,1,spiewa- ... 02709.html - to występ wspomnianej przez was Anny Kłys.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

Jak dla mnie występ Ani na castingu w 2 edycji... NUDA. Ania miała swój czas w 1 edycji.. W 1 edycji była moją faworytką, jednak występ castingowy nie podobał mi się w tym roku. I chyba lepiej, że tym razem też się nie dostała do odcinków na żywo.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: X FACTOR

Post autor: Adrian ;P »

Wracając do poziomu uczestników 1 edycji - jak dla mnie był bardzo słaby. Kacper Sikora, który wygrał Mam Talent, Marta Podulka czy Ada Strycz byliby dużo lepszym wyborem niż Mats i pani Małgosia. Uczestnicy 1 edycji byli nudni, po kilku odcinkach po prostu się przejedli. Oby poziom muzyczny 2 edycji był lepszy i jurorzy dokonali dobrych wyborów. Cieszę się, że Czesław prawdopodobnie ma grupy, myślę, że dużo zdziała.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości