[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Proszę Was... dział kontaktu z widzami w TVN nigdy by takiej informacji nie podał. Dopóki TVN jej oficjalnie nie ogłosi jest ona tajna i nikt takiej informacji nie przekaże widzowi po jednym mailu. Poza tym maile od widzowie@tvn.pl to są utarte formułki. Oczywiście, że nie pokażą teraz nowej edycji XF. Dopiero w marcu. :)
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

SevenUP pisze:Tak szczerze zupełnie to nie brałbym tego jako pewną informację, bo w zeszłym roku była taka sama też koło października. A potem i tak program był, więc poczekajmy na pewne info.
Tylko co innego informacje podane przez media tabloidowe, a co innego (nawet jeśli to utarta formułka) wiadomość od kogoś z TVN-u. Te stwierdzenie z kolejnymi sezonami w liczbie mnogiej zaniepokoiło mnie.
felek pisze:Oglądalność na poziomie 1,6 mln widzów niektórych odcinków ostatniej edycji mówi sama za siebie. Czas na nowości, a w ostatnim czasie nie brakuje na świecie formatów, które można wprowadzić na nasz rynek.
Byle to nie były nowości pokroju "Kto poślubi mojego syna?", czy "SuperSTARcia". Inaczej podziękuje zarządowi za skutecznie demolowanie wizerunku stacji.
arturoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: czwartek 03 kwie 2014, 20:04

Re: X FACTOR

Post autor: arturoo »

Wg. mnie oryginalna brytyjska edycja X Factor jest o wiele lepiej zrobiona. Jestem właśnie po paru odcinkach 11. edycji i jest dobrze, więc TVN niech jeszcze podpatrzy i poduczy się co do tego formatu. Poza tym, to tam chyba liczy się zabawa niż branie tego całkiem serio jak w Polsce. A co do Polsatu, to mało osób o tym wie, ale X Factor początkowo miał być właśnie w Polsacie, stacja chciała ten format do Polski sprowadzić w 2008 roku. Początkowo cieszyłem się, że to TVN przejął ten format, ale po sukcesie "Tańca z Gwiazdami" w Polsacie, co raz bardziej uważam, że z tym formatem poradził, by sobie dużo lepiej niż TVN.
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

arturoo pisze:Wg. mnie oryginalna brytyjska edycja X Factor jest o wiele lepiej zrobiona. Jestem właśnie po paru odcinkach 11. edycji i jest dobrze, więc TVN niech jeszcze podpatrzy i poduczy się co do tego formatu. Poza tym, to tam chyba liczy się zabawa niż branie tego całkiem serio jak w Polsce. A co do Polsatu, to mało osób o tym wie, ale X Factor początkowo miał być właśnie w Polsacie, stacja chciała ten format do Polski sprowadzić w 2008 roku. Początkowo cieszyłem się, że to TVN przejął ten format, ale po sukcesie "Tańca z Gwiazdami" w Polsacie, co raz bardziej uważam, że z tym formatem poradził, by sobie dużo lepiej niż TVN.
A ja jestem zdania, że TzG był zdecydowanie lepszy w TVNie. I o jakim sukcesie mówisz? O tym, że program ma te 3,5mln widzów? W TVNie zawsze było powyżej 4mln. Polsat zrobił z tego programu szopkę, więc pewnie z X Factora zrobiłby to samo.
Ferdziul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 27 lis 2012, 18:38

Re: X FACTOR

Post autor: Ferdziul »

Świetna informacja, program był beznadziejny. Zbaczając jednak z tematu fakt faktem, że "Taniec z Gwiazdami" był o wiele lepiej realizowany przez TVN.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

TzG co tydzień przegrywa z filmami w komercyjnej, więc raczej marny to sukces.

A co do samego formatu to mogliby jeszcze raz spróbować, ale bez Kuby i Czesława i z lepszymi live, bo właśnie to jest najważniejsza część programu. A u nas wygląda to jakby było zupełnie odwrotnie.
kamico7
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 16:11

Re: X FACTOR

Post autor: kamico7 »

Ale ja mimo wszystko będę zaskoczony jeśli ta informacja się potwierdzi , bo nie wyobrażam sobie nic co mogłoby zastąpić ten program w soboty i przynajmniej przyciągnąć te 2, 5 mln . Kolejny Talent Show raczej się nie pojawi , bo na świecie nie ma nic co TVN mógłby dać na swoją antenę , bo RISING STAR odpada , bo w ogóle nie pasuje mi do TVN. Moim zdaniem będzie to duży błąd jeśli ta informacja się potwierdzi. Co roku w okolicach 20 października TVN zapraszał na precastingi ,więc mamy jeszcze te 2 tygodnie. A jak już się chcą żegnać z formatem to mogliby to zrobić tak z przytupem . W USA mimo że program się nie przyjął to jednak robili wszystko żeby odświeżyć format. U nas ten program zrobili tak bez jakiegokolwiek zaangażowania. 4 edycja wyglądała tak ,że do domów jurorskich było rewelacyjnie , a od odcinków na żywo , jakby spojrzeli na wyniki oglądalności i zdali se sprawy ,że nie opłaca się nic zmieniać , bo tak nas nie oglądają. Jedna z Uczestniczek , która brała udział w 4 edycji i dotarła do odcinków na żywo zdradziła nam na grupie na fejsie ,że producentka powiedziała im że nie będzie kolejnego sezonu programu, więc losy programu są już nie pewne od końca 4 edycji :( Ja mam nadzieje że TVN mnie miło zaskoczy i będzie 5 edycja
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

Wątpię, by już pod koniec 4. edycji zdecydowali, że kolejna nie powstanie. Jeśli by tak było, czemu pozwoliliby Patrycji powiedzieć pod koniec ostatniego odcinka, że "zobaczymy się na pewno za rok"? Nie przywiązuję oczywiście jakiejś dużej wagi do tych słów, ale raczej by tego nie powiedziała, gdyby losy programu były już wtedy takie niepewne. Po raz kolejny powtórzę, że to nie jest format, z którego tak łatwo się rezygnuje. TVN przez wiele lat starała się o "X Factora" i nie sądzę, by nagle pozwoliła, by format przejęła konkurencyjna stacja. Zresztą gdyby na wiosnę miało nie być XF, już powoli powinniśmy słyszeć o jakimś programie, który miałby go zastąpić. I nie wiem za bardzo co to miałoby być. "Rising Star" to nie jest format na sobotni prime time. Jedyne co przychodzi mi do głowy to nowa edycja "You Can Dance", ale odpowiednio "podrasowana" na sobotni wieczór, albo polska edycja "Saturday Night Takeaway". Ale i tak wciąż jestem zdania, że będzie to po prostu kolejna edycja "X Factora". Poczekajmy jeszcze tydzień, dwa i wszystko się wyjaśni.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

No wyniki wynikami, ale który program ma w wiosenną sobotę ma dobrą widownię? Bo ja nie widzę. Myślę że cokolwiek by tam trafiło, poniosłoby klęskę. Co innego gdyby program był w niedzielę.
arturoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: czwartek 03 kwie 2014, 20:04

Re: X FACTOR

Post autor: arturoo »

Pierwsza edycja, która była emitowana w niedzielny wieczór miała sporą widownię i może gdyby TVN zostawił ten program w tym paśmie może wg. nie musielibyśmy dyskutować na ten temat. No cóż, ja jestem ogromnym fanem tego formatu, szczególnie oryginalnej wersji, ale po USA w którym program ten stał się wielką porażką, przyszedł teraz czas na Polskę.
Czytałem też na forum, co może zastąpić "X Factor" wiosną w TVN? Odpowiedź chyba jest jasna i prosta. Serial kryminalny o który widzowie proszą TVN, zdobyłby w tym paśmie duże zainteresowanie widzów.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

SevenUP pisze:TzG co tydzień przegrywa z filmami w komercyjnej, więc raczej marny to sukces.
W USA - format zdobywa podobną widownię, co "The Voice", a mimo to ma o połowę niższy współczynnik w grupie komercyjnej (18-49) jak muzyczne show stacji NBC.
bartek09 pisze:Wątpię, by już pod koniec 4. edycji zdecydowali, że kolejna nie powstanie. Jeśli by tak było, czemu pozwoliliby Patrycji powiedzieć pod koniec ostatniego odcinka, że "zobaczymy się na pewno za rok"? Nie przywiązuję oczywiście jakiejś dużej wagi do tych słów, ale raczej by tego nie powiedziała, gdyby losy programu były już wtedy takie niepewne. Po raz kolejny powtórzę, że to nie jest format, z którego tak łatwo się rezygnuje. TVN przez wiele lat starała się o "X Factora" i nie sądzę, by nagle pozwoliła, by format przejęła konkurencyjna stacja. Zresztą gdyby na wiosnę miało nie być XF, już powoli powinniśmy słyszeć o jakimś programie, który miałby go zastąpić. I nie wiem za bardzo co to miałoby być. "Rising Star" to nie jest format na sobotni prime time. Jedyne co przychodzi mi do głowy to nowa edycja "You Can Dance", ale odpowiednio "podrasowana" na sobotni wieczór, albo polska edycja "Saturday Night Takeaway". Ale i tak wciąż jestem zdania, że będzie to po prostu kolejna edycja "X Factora". Poczekajmy jeszcze tydzień, dwa i wszystko się wyjaśni.
"Tak łatwo się nie rezygnuje" - takie tłumaczenia były i w USA, i w Niemczech i jak widać - program zdjęto z anteny. Może w UK aż tak bardzo nie, ale tamtejszy rynek muzyczny jest tak specyficzny, że nie bez powodu mówi się o Wielkiej Brytanii jako fabryce artystów. Poza tym - mam wrażenie jednak, że myślenie nt. rozrywki na tamtejszym rynku trochę stanęło w miejscu, czego przykładem jest duża ilość nowych formatów z celebrytami, które z hukiem po jednej edycji spadają z anteny.
kamico7
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 16:11

Re: X FACTOR

Post autor: kamico7 »

Profil Xfactor na FB po długiej przerwie znowu ożył i to bardzo , czyli jest to dobry znak. Profilu programu który miałby zniknąć raczej by nie prowadzili . Wg mnie jest to dobry znak , a kontakt z widzami już nie piszę o końcu programu .Może plany o zakończeniu były ale jednak z nich zrezygnowali.
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

kamico7 pisze:Profil Xfactor na FB po długiej przerwie znowu ożył i to bardzo , czyli jest to dobry znak. Profilu programu który miałby zniknąć raczej by nie prowadzili . Wg mnie jest to dobry znak , a kontakt z widzami już nie piszę o końcu programu .Może plany o zakończeniu były ale jednak z nich zrezygnowali.
Profil TzG chwile przed wylotem z TVN rowniez dziwnie ozyl... takie gdybanie nie.ma.zadnego sensu
kamico7
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 16:11

Re: X FACTOR

Post autor: kamico7 »

A to tego to nie wiedziałem , no ale zawsze trzeba szukać jakiś znaków .
kamico7
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 16:11

Re: X FACTOR

Post autor: kamico7 »

Teraz mi napisali tak , cytuje :Pragniemy poinformować, że na chwilę obecną kolejna edycja „X Factor” nie jest planowana, jednak zachęcamy do odwiedzania strony internetowej programu http://xfactor.tvn.pl/, na której zamieszczane są wszelkie aktualności oraz wiadomości o ewentualnych kolejnych edycjach.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości