Zmiany ramówkowe

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: michal_borkowski »

Serwis w sobotę o 21. 30 był już wcześniej, w trakcie roku, a serwis o 21. 00 w tygodniu od początku wakacji.
To tylko moje skromne zdanie
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: matik »

Dziś w TVN24 o 20:00 godzinne wydanie "Piaskiem po oczach" (brak "Teleserwisu", a o 22:00 Program specjalny za SK.
W TVN24 BIS dłuższe FzZ, 24 godziny o 22:00.

_________________________________________________________________________
Powroty z wakacji:
1 sierpnia - Dwie prawdy
26 sierpnia - Piaskiem po oczach
27 sierpnia - Blisko ludzi
28 sierpnia - Kawa na ławę
29 sierpnia - Jeden na jeden, Kropka nad i, Czarno na białym (wydania codzienne)
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: michal_borkowski »

Nie ma też dziś "Rankingu Mazura" - pasmo po godz 18.10 jest wspólne dla TVN24 i TVN24BiS (poświęcone strzelaninie w stanie Luizjana) i prowadzi je Marcin Masewicz.
To tylko moje skromne zdanie
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: michal_borkowski »

Wygląda na to, że dziś nie będzie "Ławy polityków" ani "Loży prasowej", w konsekwencji - po godz. 20.00 szykuje się kolejny program specjalny (na zakończenie ŚDM?).
To tylko moje skromne zdanie
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: matik »

W ubiegłą niedzielę Małgorzata Łaszcz zapowiadała program specjalny na dziś.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: michal_borkowski »

Ten poświęcony obchodom Powstania Warszawskiego o 20.? Po 21. zapowiadali Piotra Kraśkę i podsumowanie ŚDM.
To tylko moje skromne zdanie
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: matik »

Nie, Łaszcz mówiła, że dziś w miejsce Loży której miało nie być ok. południa program specjalny, jednak Loża jednak została wyemitowana.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: Maciek_POZ »

To fakt, że Loża była emitowana, zresztą poruszali tam tematy zarówno dotyczące obchodów rocznicy powstania, jak i kolejny akt sporu o Trybunał Konstytucyjny. Zresztą Wstajesz i weekend też się skróciło - dzisiaj też zamiast M. Kukuły była M. Kuligowska. Zatem zmiany są, ale dziś ŚDM przejdzie do historii...
Dzisiaj sporo udzielała się B. Grysiak, która ostatnio pojawia się na wizji dość rzadko i zazwyczaj w kontekście uroczystości religijnych...
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: Camilo »

TVN24 i TVN24 BIS to jedyne stacje, które sprowadziły widzów na ziemię transmitując przemówienie Macierewicza na obchodach z okazji 72. rocznicy powstania warszawskiego. Nie zrobiły tego ani TVP Info, ani TV Republika. Szkoda, że ten klimat ŚDM nie gości w Polsce na stałe. Papieżowi udało się spuścić powietrze.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: Maciek_POZ »

Też prawda, choć trzeba przyznać, że papież też uderzył w naszą cierpiętniczo-patriotyczną nutę. Mówił o tym, żeby pamiętać, a nie żeby rozpamiętywać. Akurat on może coś na ten temat powiedzieć, bo widział co robiła wojskowa junta generała Videli. I to nie było 70 lat temu, tylko znacznie później. Oglądałem dzisiaj ostatnią mszę z homilią i muszę powiedzieć, że bardzo krytykował to co ludzie robią obecnie - odczytałem to trochę jak słynną mowę trenera Beenhakkera o zamykaniu się w drewnianych chatkach. Za mało w nas radości (nie naiwności), za dużo egoizmu. Piękne było to jak pewna pani mówiła we WiW o tym, że papież potrafi w prosty sposób mówić o rzeczach trudnych. I to on powinien być wzorem dla młodych, bo jego skromność nie jest czczą gadaniną - wielu ludzi to zaświadcza. A co u nas o nim pisali jeszcze przed ŚDM, pokazywał zrzut tego, co pisali na portalu społecznościowym - po prostu wstyd!
Camilo pisze: Szkoda, że ten klimat ŚDM nie gości w Polsce na stałe.
Też bym tego chciał, ale wbrew pozorom to było całkiem niedawno, podczas Euro 2016. Nas jako naród jednoczy tylko religia i piłka nożna, trochę jak Portugalczyków. Fakty są takie, że 2/3 społeczeństwa pracuje za grosze, większość narzeka, wini za to innych i to jest choćby przyczyna hejtu wobec tych którym wyszło. U nas zawsze będzie smutno, choć zdolni ludzie, którzy się tu rodzą mają szansę żeby coś się zmieniło. Być może nasze pokolenie tego nie zmieni, ale być może zrobią to nasi następcy. Na to liczę.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: Camilo »

Co do wojskowej junty, to Bergoglio tak się z tego tłumaczył:
W wieku w którym wówczas byłem, i z niewieloma kontaktami, które posiadałem, robiłem to, co mogłem, aby wstawić się za porwanymi (przez wojskowych siepaczy) osobami. Nie miałem wówczas wielu możliwości ani zbytniego znaczenia.
Nie chciałbym budować patosu wokół ostatnich dni, bo przez długi czas przygotowań bardzo sceptycznie patrzyłem na to wydarzenie, ale jak zobaczyłem niesamowitą energię jaką wnieśli ludzie z całego świata, jak usłyszałem ten 'coaching' papieski o "proszę", "przepraszam", "dziękuję", o tym, by doprowadzać sprawy do końca, by nie marnować życia na kanapie, to zmieniłem zdanie. Bez względu na to w co kto wierzy jest to przekaz uniwersalny w swojej ogromnej prostocie i każdy przyzwoity człowiek podpisze się pod tym. W czasach ogromnego deficytu autorytetów ktoś z takim przesłaniem jak Franciszek jest potrzebny ludziom, by nie zgłupieli do końca.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: Maciek_POZ »

Camilo pisze: Nie chciałbym budować patosu wokół ostatnich dni, bo przez długi czas przygotowań bardzo sceptycznie patrzyłem na to wydarzenie, ale jak zobaczyłem niesamowitą energię jaką wnieśli ludzie z całego świata, jak usłyszałem ten 'coaching' papieski o "proszę", "przepraszam", "dziękuję", o tym, by doprowadzać sprawy do końca, by nie marnować życia na kanapie, to zmieniłem zdanie. Bez względu na to w co kto wierzy jest to przekaz uniwersalny w swojej ogromnej prostocie i każdy przyzwoity człowiek podpisze się pod tym. W czasach ogromnego deficytu autorytetów ktoś z takim przesłaniem jak Franciszek jest potrzebny ludziom, by nie zgłupieli do końca.
I ja miałem podobne odczucia, bo niektórzy przed ŚDM pompowali balonik mocno. Niezaprzeczalnym faktem jest to, że miło patrzyło się na uśmiechniętych ludzi z całego świata, którzy bawili się w stolicy Małopolski za dnia i w nocy. Papież przypomina nam o prostych sprawach, by umieć sobie wybaczać, by wierzyć w miłosierdzie Boga, by się nie zamykać, nie stawać się emerytami gdy sporo przed nami. Nie mówi że to jest łatwe, ale że warto iść tą drogą, bo tylko ona do czegoś prowadzi. Tak jak mówisz, każdy przyzwoity się pod tym podpiszę, a deficyt autorytetów i pewną traumę (po śmierci JP II) nasz naród ma do dziś. Franciszek ma pewien atut, którego nie ma wielu ludzi, którzy uzurpują sobie rolę autorytetów - jest autentyczny, bo mówiąc o skromności sam tak się zachowuje, potrafi mówić stanowczo, ale nie mentorsko. To różni go od wyidealizowanego w sposób przesadny przez pokolenie naszych rodziców Jana Pawła i bardzo inteligenckiego, nie do końca strawnego dla zwykłych Kowalskich papieża Benedykta XVI. W życiorysie Franciszka każdy znajdzie coś na swoje podobieństwo - nie był zbyt majętny, miał dziewczynę, lubił tańczyć, do dziś pozostał kibicem piłkarskim, miał w życiu kryzysy (nawet go degradowali), więc ma tą przewagę że jest nam przez to bliski, dlatego jego słowa do ludzi trafiają.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4492
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: Meteor »

Camilo pisze:Szkoda, że ten klimat ŚDM nie gości w Polsce na stałe.
Niestety, jutro znowu się zacznie krajowa wojenka. Dobrze, że chociaż kilka dni było spokoju. Któregoś dnia nawet policja podała, że było wyjątkowo mało przestępstw w kraju.
Maciek_POZ pisze:deficyt autorytetów i pewną traumę (po śmierci JP II) nasz naród ma do dziś
Z tym deficytem autorytetów racja, chociaż to dotyczy nie tylko Polski. Kryzys przywództwa jest faktem i w kwestiach moralnych, i politycznych. Franciszek jest tu pozytywnym wyjątkiem (niczego nie odmawiając jego poprzednikom).

A co do traumy, to myślę że bardziej jest to kwestia kompleksów. Jesteśmy narodem trochę zakompleksionym, któremu się czasem wydaje że cały świat się na nas uwziął. Generalnie cały świat ma o nas lepszą opinię niż my sami o sobie. Wystraczy popatrzeć na politykę - wielu imponuje takie demonstracyjne wykrzywkiwanie o suwerenności i wstawaniu z kolan niezależnie od tego jak to realnie wpływa na pozycję państwa. W Kościele niektórzy uważają każdą zmianę w stosunku do JPII za swego rodzaju zdradę i atak na "naszego" papieża.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: michal_borkowski »

Wygląda na to, że "15 na żywo" nie ma już od dziś, a Fakty w Południe zostają wydłużone do 2 godzin (podobnie jak swego czasu "Świat w południe" w TVN24 BIS).
Wakacyjna ramówka TVN24 od dziś prawdopodobnie układa się tak: 10-12 Dzień na żywo, 12-14 Fakty w południe, 14-16 Dzień na żywo (...)
To tylko moje skromne zdanie
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Zmiany ramówkowe

Post autor: Trzeciak »

Maciek_POZ pisze: Fakty są takie, że 2/3 społeczeństwa pracuje za grosze, większość narzeka, wini za to innych i to jest choćby przyczyna hejtu wobec tych którym wyszło.
Polska póki co krainą mlekiem i miodem płynąca jeszcze nie jest, ale z tym, że 2/3 pracuje za grosze to lekka przesada.
Maciek_POZ pisze: I ja miałem podobne odczucia, bo niektórzy przed ŚDM pompowali balonik mocno. Niezaprzeczalnym faktem jest to, że miło patrzyło się na uśmiechniętych ludzi z całego świata, którzy bawili się w stolicy Małopolski za dnia i w nocy. Papież przypomina nam o prostych sprawach, by umieć sobie wybaczać, by wierzyć w miłosierdzie Boga, by się nie zamykać, nie stawać się emerytami gdy sporo przed nami. Nie mówi że to jest łatwe, ale że warto iść tą drogą, bo tylko ona do czegoś prowadzi. Tak jak mówisz, każdy przyzwoity się pod tym podpiszę, a deficyt autorytetów i pewną traumę (po śmierci JP II) nasz naród ma do dziś. Franciszek ma pewien atut, którego nie ma wielu ludzi, którzy uzurpują sobie rolę autorytetów - jest autentyczny, bo mówiąc o skromności sam tak się zachowuje, potrafi mówić stanowczo, ale nie mentorsko. To różni go od wyidealizowanego w sposób przesadny przez pokolenie naszych rodziców Jana Pawła i bardzo inteligenckiego, nie do końca strawnego dla zwykłych Kowalskich papieża Benedykta XVI. W życiorysie Franciszka każdy znajdzie coś na swoje podobieństwo - nie był zbyt majętny, miał dziewczynę, lubił tańczyć, do dziś pozostał kibicem piłkarskim, miał w życiu kryzysy (nawet go degradowali), więc ma tą przewagę że jest nam przez to bliski, dlatego jego słowa do ludzi trafiają.
Z drugiej strony - gdyby nie św. Jan Paweł II, to nie byłoby ŚDM, ani papieża Franciszka, ani nawet tutaj nie moglibyśmy pisać tego co chcemy zgodnie z własnymi uczuciami. Te idealizowanie też ma swoje uzasadnienie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 38 gości