[TVP2] The Voice of Poland. Najlepszy głos

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: The Voice of Poland. Najlepszy głos

Post autor: ktos »

rogi pisze:Nie denerwuje Was to, że ci cali trenerzy czwarty program z rzędu są tak samo ubrani? Ja rozumiem, że nagrywane naraz, ale mogliby ich co jakiś czas przebrać. Strasznie mnie to wkurza.
"The Voice Of Poland": Zagadka rozwikłana

Zastanawialiście się, dlaczego jurorzy programu "The Voice Of Poland" w każdym odcinku mają na sobie te same ciuchy?

Z odpowiedzią na tę zagadkę śpieszy wtorkowy "Fakt". I tu zaskoczenie, bo nie jest tak, że odcinki castingowe były nagrywane w ciągu jednego dnia, co by uzasadniało monotonię garderoby.

Okazuje się, że to licencja show wymaga (!), by jurorzy w każdym odcinku przesłuchań mieli na sobie to samo!

"Chodzi o to, by widzowie nie skupiali się na tym, jak wyglądają jurorzy, tylko na głosach uczestników. Poza tym dzięki temu, że jury jest w tych samych strojach, wszystko jest bardziej czytelne dla widzów, którzy dzięki temu wiedzą, że wciąż trwa ten sam etap" - tłumaczy "Faktowi" Krystian Kulesza z firmy RochStar.

Czy z tego wynika, że jeśli Kayah przestałaby występować w koszulce khaki, a Ania Dąbrowska ściągnęłaby czerwony kapelusz, widzowie mogliby się pogubić? Takich dylematów nie mają twórcy konkurencyjnych show - tam jurorzy przebierają się w najlepsze.
http://muzyka.interia.pl/wiadomosci/plo ... 00074,2370

wytłumaczenie bardzo głupie :P
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: The Voice of Poland. Najlepszy głos

Post autor: r_r16 »

No faktycznie głupie wytłumaczenie. Dobrze, że nie muszą nosić koszulek z napisem "I etap" :D Ciekawe, czy w finałach na żywo też wszyscy co tydzień będą tak samo ubrani :D
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: The Voice of Poland. Najlepszy głos

Post autor: Trzeciak »

Jakie głupie wytłumaczenie? Licencja jest licencją - i wielu rzeczy nie można w programie zmienić. Tak samo dotyczy to scenografii czy oprawy programu. Złamanie umowy licencyjnej skutkowałoby karą nałożoną na Rochstar/TVP.
rogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 695
Rejestracja: piątek 15 lip 2011, 10:00

Re: The Voice of Poland. Najlepszy głos

Post autor: rogi »

I jak oceniacie pierwszą godzinę live ? Jak dla mnie to Mielcarz strasznie sztuczna i mało w niej profesjonalizmu. Ten początkowy dialog między Magda a Hubertem to trochę mi przypominał "Taniec z gwiazdami". Ogólnie jestem zawiedziony.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: The Voice of Poland. Najlepszy głos

Post autor: Trzeciak »

A ja mam kompletnie inne odczucia. Scenografia - wręcz mistrzowska - niewiele się różniła od holenderskiej. Oprawa zarówno graficzna i muzyczna - rewelka - szkoda tylko, że napisy w belkach trochę psuły grafikę belek. Tak samo z realizacja. Widać, że coś się działo - nie było przynudzania- wszystko szło szybko. Trochę za bardzo szarżowali z tym "Red Roomem", ale myślę, że się to poprawi. A co do Magdy Mielcarz - jej sztuczność można wybaczyć dziś - w końcu to jej debiut w roli prezenterki w programie muzycznym. Poziom uczestników - wręcz bardzo wysoki - ciężko będzie wybrać tytułowego zwycięzcę. Jury - trochę na razie słodziło, ale jest w miarę merytorycznie.

Ogólnie - chyba najlepiej zrobione muzyczne show od czasów "Idola".
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: The Voice of Poland. Najlepszy głos

Post autor: matik »

Trzeciak pisze:Ogólnie - chyba najlepiej zrobione muzyczne show od czasów "Idola".
Uznam, że to żart.
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: The Voice of Poland. Najlepszy głos

Post autor: ktos »

program nudny najlepsze to były tylko castingi gdzie nie widzieli ich jurorzy teraz nudno jak nie wiem :P
matik pisze:
Trzeciak pisze:Ogólnie - chyba najlepiej zrobione muzyczne show od czasów "Idola".
Uznam, że to żart.
zdecydowanie żart 8)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: The Voice of Poland. Najlepszy głos

Post autor: matik »

ktos pisze:program nudny najlepsze to były tylko castingi gdzie nie widzieli ich jurorzy teraz nudno jak nie wiem :P
A mi się właśnie castingi nie podobały, ale to ze względu iż było zdecydowanie za dużo gadania.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: The Voice of Poland. Najlepszy głos

Post autor: Trzeciak »

matik pisze:
Trzeciak pisze:Ogólnie - chyba najlepiej zrobione muzyczne show od czasów "Idola".
Uznam, że to żart.
Problem w tym, że nie żartuje. To show zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie.
Pavloo
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 377
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 21:18
Lokalizacja: Kielce

Re: The Voice of Poland. Najlepszy głos

Post autor: Pavloo »

Podzielam opinię kolegi Trzeciak. Show bardzo mi się podoba co może świadczyć o tym, że ani razu nie oglądałem Mam Talent :D.

Zawodnicy trzymają wysoki, nawet mogę się pokusić o powiedzenie, że trzymają bardzo wysoki poziom ! Tak trzymać.
Jury bardzo profesjonalne - za co wielkie barwa się należą !
Scenografia i oprawa - świetna !

Podsumowując program oceniam na 5.
Beata Tadla - piękno, rozum i poczucie humoru. Wszystkie cechy, które powinna mieć kobieta.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: The Voice of Poland. Najlepszy głos

Post autor: felek »

OFICJALNE: Nie będzie 2 sezonu "The Voice of Poland". To koniec tego formatu w Polsce.
Pavloo
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 377
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 21:18
Lokalizacja: Kielce

Re: The Voice of Poland. Najlepszy głos

Post autor: Pavloo »

Wieeelka szkoda. Uwielbiałem The Voice, jury tam było najbardziej profesjonalne...
Beata Tadla - piękno, rozum i poczucie humoru. Wszystkie cechy, które powinna mieć kobieta.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: The Voice of Poland. Najlepszy głos

Post autor: Trzeciak »

Wybitnie kiepska decyzja TVP. Tylko tyle mam do napisania w tym wątku.

Warto także wspomnieć, że polska edycja jest i będzie jedyną na świecie, w której program zakończył się po pierwszym sezonie.
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: The Voice of Poland. Najlepszy głos

Post autor: bartek09 »

To bardzo dobra wiadomość dla "Mam talent". Jeśli TVP nie zaoferuje w tym czasie żadnego dużego show, to program TVN będzie miał szansę na powrót do wyników oglądalności z poprzednich lat.

Osobiście obejrzałem tylko kilka pojedynczych odcinków "The Voice of Poland", ale mogę zdecydowanie stwierdzić, że potencjał tego formatu został w Polsce kompletnie zmarnowany. A największym błędem, krzywdą, jaką można było mu wyrządzić była bezpośrednia konkurencja z "Mam talent". Przecież nawet BBC emitowała program specjalnie wcześniej, by uniknąć takiej konkurencji. Kiedy w końcu jakaś polska telewizja zauważy, że jesienią wieczór nie zaczyna się o 20:00?

Program był nudny i nie wylansował żadnej nowej gwiazdy na rynku muzycznym. Nawet nie wiem, kto wygrał. To doskonały przykład na to jak zmarnować ciekawy format.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: The Voice of Poland. Najlepszy głos

Post autor: Trzeciak »

Wydaje mi się, że nawet "BnG" "Mam Talent!" spokojnie może zmiażdżyć.

Błędem nie była pora emisji, tylko zła promocja programu (szczególnie ta zewnętrzna). O 19:00 - to tymbardziej za wcześnie - gdyż w Polsce stacje emitują swoje programy informacyjne. Poza tym - sukcesy programu pewne są - np. Filip Moniuszko został tej drugiej grupy "Pectus", Edyta Strzycka wydała swój pierwszy teledysk (można go zobaczyć m. in. na Plejadzie). A to, że o Damianu Ukeje (zwycięzcy) było tak cicho, to głównie z powodu swojej choroby, jaką ostatnio przebył (cieżkiej infekcji z osocznicą).

Z pewnością programowi także nie pomogła m. in. zmiana dyrektora TVP2, która stała się dzień po podpisaniu z TVP umowy nt. produkcji programu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości