EURO 2012

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

nouze
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2374
Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 23:41

Re: EURO 2012

Post autor: nouze »

Nie ma czego burzyć, budowanie reprezentacji zawsze polega na selekcji najlepiej grających piłkarzy, więc to wszystko musi odbywać się w klubach i w szkółkach. Jedynie trzon zespołu powinien być niezmienny. Trener kadry powinien ich odpowiednio do umiejętności ustawić i wpoić do głowy jak ogrywać rywali, a nie zaczynać z myślą że jesteśmy najsłabsi więc zagrajmy jak najlepiej potrafimy (choć paradoksalnie, właśnie w latach 90-tych, kiedy reprezentacja była najgorsza, to kluby osiągały pewne sukcesy w europejskich pucharach :hmm: )
Beenhaker miał pomysł, ale nie miał dobrej wiedzy o naszych piłkarzach. U Smudy było odwrotnie, skład miał lepszy ale sam nie wiedział co z nimi zrobić.
arrow2
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 229
Rejestracja: piątek 10 lut 2012, 22:27

Re: EURO 2012

Post autor: arrow2 »

Tej drużynie brakuje zgrania i zepołowego podejścia do gry. Co z tego, że mamy kliku dobrych piłkarzy, skoro np. Murawski przez pół meczu nie miał kontaktu z piłką, Obraniak zamiast podawać próbowal strzelać byle tylko strzelić i się pokazać. Początek meczu był świetny bo grała cała drużyna, jak była akcja w ataku to cała drużyna była na połowie Czechów. A potem do przodu biegło 2-3 a reszta zostawała z tyłu i nikt nie wiedział jak przeprowadzić akcję.
Szkoda natomiast by było rozwalać całą drużynę w tej chwili bo we wrześniu startują eliminacje do MŚ. Trzeba wymienić 3-4 najsłabszych piłkarzy i cisnąć drużynę żeby sie lepiej zgrała.
:arrow: dwa
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: EURO 2012

Post autor: sybic »

Czy w TVN24 podali już informacje o tym, że zawodnicy zjedli już śniadanie?
Amy
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 376
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 12:42
Lokalizacja: odwyk

Re: EURO 2012

Post autor: Amy »

sybic pisze:Ostatnie miejsce w grupie, ale zaraz będzie "Polacy nic się nie stało" :)
Gdybym była na stadionie, przed nim, na lotnisku, kiedy odlatywali, czy przed hotelem Hyatt to również śpiewałabym, że nic się nie stało, że jestem z nimi, bo na tym polega kibicowanie, wiara w drużynę, która rozpaliła nasze nadzieje i rozpali je jeszcze nie raz. Smutne jest to, że znalazło się teraz tyle osób, które oczywiście wiedzą więcej na temat szkolenia piłkarzy, którzy chcą zgasić, to co udało się wskrzesić - wiarę, w ludzi, którzy są nie tylko piłkarzami, ale także miłymi ludźmi, którym także czasami podwija się noga.

Tak jak polscy politycy zmuszą mnie kiedyś do wyjazdu z ojczyzny, tak samo będzie z takimi "kibicami".
Dla mnie euro się nie kończy, jeżeli dla was tak się stało (może w ogóle się nie zaczęło?) to trudno, mojego śpiewu nie zagłuszycie.
This is not the end, this is not the beginning.
nouze
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2374
Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 23:41

Re: EURO 2012

Post autor: nouze »

Wszystko było po naszej stronie przed tym turniejem - graliśmy u siebie, wylosowaliśmy najsłabszą grupę, wreszcie doczekaliśmy się zawodników regularnie grających na zachodzie i nawet specjalnie kilku daliśmy obywatelstwo, z myślą o tym EURO. Czasy się zmieniają, różne zespoły mają swoje wzloty i upadki, tylko nasi, niezmiennie i konsekwentnie, od wielu lat w najważniejszych meczach dostają w d...
Ci bezkrytyczni kibice jeśli chcą, mogą śpiewać że nic się nie stało, ale gorzej jak większość opinii publicznej i środowiska piłkarskiego do tego się przyłączy.
Oto co odpowiedział M.Borek na pytanie, że wygląda na rozczarowanego:
Wie pan co mnie najbardziej denerwuje? To, że teraz piłkarze mówią "trudno, nic się nie stało, wyciągniemy wnioski". Jak graliśmy jako dzieciaki mecze blok na blok i przegraliśmy, to osiem dni płakaliśmy. A oni mówią, że się nie stało. Dla mnie się stało.
Amy
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 376
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 12:42
Lokalizacja: odwyk

Re: EURO 2012

Post autor: Amy »

nouze pisze:Ci bezkrytyczni kibice jeśli chcą, mogą śpiewać że nic się nie stało, ale gorzej jak większość opinii publicznej i środowiska piłkarskiego do tego się przyłączy.
Miałam na myśli (w tym siebie) nie bezkrytycznych kibiców, którzy są ślepo zapatrzeni w swoją drużynę, ale kibiców, którzy potrafią wyciągać wnioski z gry swoich ulubieńców, ale są z nimi na dobre i na złe, kiedy idzie im źle i kiedy dobrze. I nawet, gdy Polacy są na 4. miejscu w grupie, to dziękuję im za grę. Tyle.
Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce.. Tak na koniec, nieco patriotycznie.
This is not the end, this is not the beginning.
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: EURO 2012

Post autor: maxxx »

Co tam jakiś awans i zawiedzione nadzieje, ważne, że 0,5 mln euro przytulili do podziału. Przecież to jest tak żenujące, że nie wymaga komentarza. Dostali premie za 2 punkty, które nic nam nie dały. :lol2:
Niemcy za wyjście z grupy nie dostali ani grosza, bo tak mają system premiowania skonstruowany. Naszych się premiuje za nic i są tego efekty.
Ale przecież NIC SIĘ NIE STAŁO. :D
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: EURO 2012

Post autor: sybic »

To wszystko wskutek wszechobecnej propagandy pt. "Polacy nic się nie stało".
Moim zdaniem nasza reprezentacja po ostatnim meczu, w strefie kibica powinna zostać obrzucana pomidorami i zgniłymi jajami. Na nic innego nie zasłużyła! Może wtedy zaczęli by biegać... jeśli oczywiście mają pasję i honor, bo odnoszę wrażenie, że dla nich liczy się tylko forsa.
A hasło "Polacy nic się nie stało" bardzo promowane jest ostatnio przez media. Zapewne w imię spokoju i tego abyśmy się uśmiechali, jak głupi do sera.
Nie wiem tylko dlaczego te same media domagają się zmiany trenera i prezesa PZPN. Jeśli nic się nie stało, to czemu ich zmieniać?
nouze
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2374
Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 23:41

Re: EURO 2012

Post autor: nouze »

maxxx pisze:Co tam jakiś awans i zawiedzione nadzieje, ważne, że 0,5 mln euro przytulili do podziału
I to jeszcze rada drużyny (!) z PZPN negocjowała, że wolą dostać tę mniejszą kasę bez względu na wynik, niż większą za samo wyjście z grupy. Grosze bo grosze, ale za to pewne i jaki klin solidny na pomeczowego kaca :lol2:
Wiedzą chłopaki za jakimi wartościami należy się oglądać, tak jak była prezentacja tych strojów bez godła narodowego - no ładne, ładne... orzełek? a nawet nie zauważyłem że nie ma
Jeszcze tylko musieli odstać swoje na strefie kibica ze spuszczonymi głowami i ufff... nareszcie do domu :tanczy:
BTW patrząc teraz na chłodno na zaangażownie naszych piłkarzy w ostatnim meczu i przypominając sobie jakie były kursy u bukmacherów... :>
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: EURO 2012

Post autor: Trzeciak »

sybic pisze: Moim zdaniem nasza reprezentacja po ostatnim meczu, w strefie kibica powinna zostać obrzucana pomidorami i zgniłymi jajami. Na nic innego nie zasłużyła! Może wtedy zaczęli by biegać... jeśli oczywiście mają pasję i honor, bo odnoszę wrażenie, że dla nich liczy się tylko forsa.
Honoru, to raczej ty nie masz prezentując równie skrajną opinie. Proponuję zobaczyć jak Irlandczycy, mimo, że im poszło gorzej niż nam, nie zdobyli nawet jednego punkta, potrafią się nadal cieszyć i bawić z obecnego Euro 2012.

Nie będę pisał, że nic się nie stało, bo oczywiście stało się, sam z resztą też oczekiwałem więcej od naszej reprezentacji i też mi było przykro i szkoda, jak nasi z Czechami przegrali. Ale nie róbmy z tego atmosfery hańby, czy tragedii narodowej, bo nie o to chodzi. Trzeba mimo wszystko naszym podziękować za emocję i wolę walki, bo to u naszych nie zawsze się zdarza, a Euro u siebie mamy raz na kilka dekad i tym się cieszmy. Z resztą nie był to pierwszy występ naszych na ME i zapewne nie ostatni.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: EURO 2012

Post autor: sybic »

Trzeciak pisze: Honoru, to raczej ty nie masz prezentując równie skrajną opinie.
A Ty wiesz, co słowo honor oznacza?
Trzeciak pisze: Proponuję zobaczyć jak Irlandczycy, mimo, że im poszło gorzej niż nam, nie zdobyli nawet jednego punkta,
Zapewne dlatego, że trafili na mocną grupę.
Trzeciak pisze: potrafią się nadal cieszyć i bawić z obecnego Euro 2012.
Człowieku, nasza reprezentacja od jakiś 25 lat nie ma żadnych sukcesów. Teraz w słabej grupie zajęła ostatnie miejsce w grupie nie wygrawszy żadnego meczu. Za ten sukces skasowali 2 mln zł!
Człowiek honoru nie wziął by tej kasy, tylko oficjalnie na spotkaniu w strefie kibica przekazali te pieniądze na jakąś fundacje, czy choćby promowanie sportu w szkołach.
Oni wypchali kieszenie ta forsą już pełne kieszenie, posuszyli zęby do kamer i sprzedali bajeczkę, że "staraliśmy się", którą Ty kupiłeś.
Kibic dla swojej drużyny powinien być jak dobry ojciec. Złego słowa nie powinien o nich powiedzieć, ale jeśli trzeba to powinien dać im w d*.
Teraz jest ten moment.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: EURO 2012

Post autor: Trzeciak »

sybic pisze:
Trzeciak pisze: Honoru, to raczej ty nie masz prezentując równie skrajną opinie.
A Ty wiesz, co słowo honor oznacza?
Dobrze wiem, co honor oznacza. I nie musisz mi wmawiać swojej teorii.
Trzeciak pisze: Proponuję zobaczyć jak Irlandczycy, mimo, że im poszło gorzej niż nam, nie zdobyli nawet jednego punkta,
Zapewne dlatego, że trafili na mocną grupę.
Oni się cieszą dlatego, że w Polsce jest świetna atmosfera oraz mają dystans do piłki nożnej.
Człowieku, nasza reprezentacja od jakiś 25 lat nie ma żadnych sukcesów.
Jak już, to od 20. A poza tym - były bardziej żenujące lata 90. w piłce nożnej, kiedy ani razu nie awansowaliśmy do MŚ i ME - i kiedy nasza drużyna czasami nawet nie chciała podjąć woli walki.
Teraz w słabej grupie zajęła ostatnie miejsce w grupie nie wygrawszy żadnego meczu. Za ten sukces skasowali 2 mln zł!
No i zadam Ci pytanie - co z tego? To ich sprawa ile zarabiają - mi ani do szczęścia, ani nieszczęścia w życiu nie jest mi potrzebne. Poza tym - oni mają swoje rodziny i narzeczone.
Oni wypchali kieszenie ta forsą już pełne kieszenie, posuszyli zęby do kamer i sprzedali bajeczkę, że "staraliśmy się", którą Ty kupiłeś.
Może dla Ciebie jest to bajeczka, ale dla mnie - zbyt absurdalna i niedorzeczna. Widziałem z resztą jak w każdym meczu przez wszystkie 90 minut starali się uszczęśliwić kibiców i jak załamani byli po przegranej z Czechami. To, że coś nie wyszło - to już wina trenera, a nie zawodników.
Kibic dla swojej drużyny powinien być jak dobry ojciec. Złego słowa nie powinien o nich powiedzieć, ale jeśli trzeba to powinien dać im w d*.
Przede wszystkim żaden ojciec nie obrzuciłby swojego syna zgniłymi jajkami.
Poza tym - nawet, nie zostały spełnione oczekiwania, to należy szanować ich pracę jaką wykonali i to ile czasu spędzili poza swoim domem.
nouze
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2374
Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 23:41

Re: EURO 2012

Post autor: nouze »

Walkę o wynik do samego końca widziałem u Ukraińców - grali ofensywnie, dużo strzelali, cały czas stanowili zagrożenie.
U naszych, starania skończyły się po 30 minutach. Od początku drugiej połowy pachniało stratą gola, bo nasi już zupełnie stanęli i czekali tylko co zrobią Czesi. Potem był tylko dramat, zrezygnowanie i ataki w postaci chaotycznych piłek w pole karne, które nie są wyrazem waleczności tylko dowodem na bezradność i brak pomysłu.
Nie chcę się powtarzać, ale tam jest problem z głowami tych piłkarzy i w tym sensie, to jest wina trenera - ale bez przesady :stop:
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: EURO 2012

Post autor: sybic »

Trzeciak pisze: Oni się cieszą dlatego, że w Polsce jest świetna atmosfera oraz mają dystans do piłki nożnej.
A ja traktuje turniej jak turniej i uważam, że normalną rzeczą jest cieszyć się z sukcesu. A ten kto cieszy się z porażki to naprawdę nie wiem co o nim sądzić. Chyba mało mu zależy.
Trzeciak pisze: To ich sprawa ile zarabiają - mi ani do szczęścia, ani nieszczęścia w życiu nie jest mi potrzebne. Poza tym - oni mają swoje rodziny i narzeczone.
Ale mnie nie chodzi o ich pensje, która im się należy na ich utrzymanie i ich rodzin, ale o premie która im się nie należy! Nie osiągnęli nic! Kompletne zero.
Poza tym piłkarz pieniądze to się zarabia w klubie, zaś w reprezentacji zwykle się ma zaszczyt i honor grać.
Trzeciak pisze: Widziałem z resztą jak w każdym meczu przez wszystkie 90 minut starali się uszczęśliwić kibiców
O meczu decydują bramki. Ja tych bramek nie widziałem. Już pierwszoklasista w szkole oceniany nie jest za to, że się uczył, a za to że się nauczył. Dlatego nie widzę powodów by naszych zawodników traktować jakoś ulgowo.
Trzeciak pisze: Poza tym - nawet, nie zostały spełnione oczekiwania, to należy szanować ich pracę jaką wykonali i to ile czasu spędzili poza swoim domem.
Problem w tym, że efektów tej pracy nie widać. Premie natomiast dostali.
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: EURO 2012

Post autor: maxxx »

Zobaczymy kogo nam wielmożni PZPNU wybiorą na selekcjonera. Naprawdę każdy będzie lepszy od Smudy. Weźcie już tego gościa z wizji, nie wiem po co jest zapraszany, przecież tego bełkotu nie da się słuchać.
I jeszcze mówi, że niczego by nie zmienił, czyli, że w ciemno brałby 2 punkty. Szkoda, że 2,5 roku temu nie był tak szczery.
Naprawdę szkoda by mi go było jako człowieka, gdyby zachowal pokore. A zresztą, niech sobie pan Smuda żyje dalej w swojej rzeczywistości.

A teraz o poważnej piłce. Hitowe mecze przed nami.Coś mi się wydaje, że to wszystko już nie pójdzie jak po sznurku po linii finału Hiszpania-Niemcy. Ale kto z faworytów nie dotrwa do finału nie sposób wytypować.
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości