Mam Talent! - edycje zagraniczne

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

TheXF
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 04 gru 2012, 13:49

Re: Mam Talent! - edycje zagraniczne

Post autor: TheXF »

Trzeciak pisze:Jak zdradził portal TellyMix.co.uk - Simon Cowell użyje swojego złotego brzęczyka jako ostatni już w najbliższym sobotnim odcinku.
Tak naprawdę to Alesha użyła złotego brzęczyka jako ostatnia. Simon jako drugi. Wiadomo czemu montują to w takiej kolejności jak napisałeś :)
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mam Talent! - edycje zagraniczne

Post autor: Trzeciak »

Chodziło o jakiś suspens. ;)

Piąty odcinek castingowy obejrzało łącznie 9,4 mln widzów (w szczycie 11,4 mln). Dla porównania - "Eurowizję" na BBC obejrzało 8,79 mln widzów (szczyt 10,5 mln).

A to ostatni w tej edycji "złoty brzęczyk" użyty przez Simona Cowella: https://www.youtube.com/watch?v=g3Rf5qDuq7M.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mam Talent! - edycje zagraniczne

Post autor: Trzeciak »

Przedpremierowe występy przedostatniego w tej edycji programu odcinka castingowego "BGT":
*https://www.youtube.com/watch?v=ITMSNrJ15tU
*https://www.youtube.com/watch?v=947YqVxSfOU
*https://www.youtube.com/watch?v=9xAIA68R044

Warto wspomnieć, że w dzisiejszym odcinku "BGT" będziemy mieć swojego reprezentanta. Mowa o 32-letnim lalkarzu Konradzie Czarkowskim "Kony" z Warszawy, który w drugiej polskiej edycji "Mam Talent" doszedł do samego finału. Ze spoilera portalu TellyMix można się dowiedzieć, że jurorzy "BGT" byli zachwyceni. Tym razem parodiować będzie wielkie światowe piosenkarki: http://tellymix.co.uk/gallery/182888-pi ... udges.html
qba5000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: niedziela 29 wrz 2013, 10:29

Re: Mam Talent! - edycje zagraniczne

Post autor: qba5000 »

Jak wyżej pisał Trzeciak, występ Kony'ego Puppetsa został puszczony we wczorajszym odcinku BGT:
https://www.youtube.com/watch?v=-vgdUCM3oF8
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mam Talent! - edycje zagraniczne

Post autor: Trzeciak »

Widownia ostatniego odcinka - 9,27 mln widzów.

W najbliższą sobotę poznamy pełną listę 45 półfinalistów (4 znamy już dzięki złotemu brzęczykowi). A półfinały na żywo w stacji ITV rozpoczną się w poniedziałek 26 maja.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mam Talent! - edycje zagraniczne

Post autor: Trzeciak »

Jak poinformował portal TellyMix - do wykorzystania pozostał jeszcze jeden "złoty brzęczyk". Tym razem w najbliższym odcinku wykorzystają go prowadzący "BGT", czyli Ant & Dec gwarantując natychmiast jednemu z uczestników udział w półfinałach na żywo. W najbliższym odcinku jurorzy także wybiorą pozostałych półfinalistów - tym znana będzie pełna lista 45 finalistów. Ostatni odcinek castingowy stacja ITV wyemituje wyjątkowo nie w sobotę, a w niedzielę, ponieważ w sobotę stacja transmitować będzie finał Ligi Mistrzów UEFA.

Półfinały odbywać się będą w dniach 26, 27, 28, 29 i 31 maja. Wielki Finał, w którym zostanie wyłoniony zwycięzca "BGT 2014", który wystąpi na gali królewskiej w Londynie i wygra ćwierć miliona funtów odbędzie się prawdopodobnie 7 czerwca.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mam Talent! - edycje zagraniczne

Post autor: Trzeciak »

Potwierdzono gości specjalnych wszystkich programów na żywo (czyli 5 półfinałów i Wielkiego Finału). I tak ze specjalnie wystąpią:
*26 maja (I półfinał) - Ella Henderson (finalistka "The X Factor")
*27 maja (II półfinał) - Ed Sheeran
*28 maja (III półfinał) - The Vamps
*29 maja (IV półfinał) - Will.i.am (trener konkurencyjnego "The Voice UK")
*31 maja (V półfinał) - Attraction (zwycięzcy "BGT" 2013) i Richard & Adam (3 miejsce w "BGT" 2013)
*7 czerwca (Wielki Finał - potwierdzona data) - Little Mix (zwyciężczynie "The X Factor" 2011) i Diversity (zwycięzcy "BGT" 2009) oraz Cheryl Cole
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mam Talent! - edycje zagraniczne

Post autor: Trzeciak »

Zwiastuny ostatniego odcinka castingowego tegorocznej edycji "BGT":
*https://www.youtube.com/watch?v=MS5SEPd2SoU
*https://www.youtube.com/watch?v=0HkveRV7crc
*https://www.youtube.com/watch?v=pObaJZp5AHA
*https://www.youtube.com/watch?v=7uClNOfXy6w
*https://www.youtube.com/watch?v=O9yYteHukwM

Dodam dla ciekawostki, że w tej edycji na castingach zjawili się (licząc Wlk. Brytanię) reprezentaci 9 krajów. Dziś poznamy półfinałową "45".
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: Mam Talent! - edycje zagraniczne

Post autor: musicomaniakk »

Kony - Polak dostał się do półfinałów BGT. :)
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mam Talent! - edycje zagraniczne

Post autor: Trzeciak »

8,43 mln widzów śledziło ostatni odcinek castingowy.

Oto pełna lista 45 półfinalistów:
Złote brzęczyki:
Bars and Melody – wokalista
Christian Spridon – wokalista
Paddy and Nico – tanczerze
REAformed – grupa wokalna
Toju Okorodudu – parodysta

Pozostali:
Allan Turner-Ward – DJ
Andrew Derbyshire – wokalista
Bailey McConnell – wokalista
BoldDog FMX Team – motocross
Brian Chan – malarz
Cartel – grupa taneczna
Collabro – grupa wokalna
CountryVive – grupa taneczna
Crazy Rogue – grupa taneczna
Darcy Oake – magik
Ed Drewett – wokalista
Ellis Chick – wokalista
Eva Iglesias- wokalista
Henrietta Adewole – wokalista
Innova Irish Dance Company – grupa taneczna
Jack Pack – grupa wokalna
James Smith – wokalista
Jenson Zhu – parodysta
Jodi Bird – wokalista
Jon Clegg – wokalista
Kieran and Sarah – wokalistki
Kieran Lai – tancerz
Kings and Queens – tancerz
Kitty and Rosie – wokalista
Kony Puppets – lalkarz
La Voix and the London Gay Big Band – wokalista/drag
Lauren and Terrell – tancerze
Lettice Rowbotham – zespół muzyczny
Light Balance – grupa taneczna
Lucy Kay – wokalista
Micky Dumoulin – wokalista
Mini Moves – grupa taneczna
Patsy May – lalka (pupet)
Peat Loaf and Elaine – grupa wokalna
Pyroterra – teatr światła/ognia
Ricky K – komik
Sam Jones – parodysta
SweetChix – grupa wokalna
The Addict Initiative – grupa taneczna
Yanis Marshall, Arnaud & Mehdi – grupa taneczna

W chwili obecnej trwa pierwszy półfinał, w którym bierze następujących 9 wykonawców:
Darcy Oake
Collabro
CountryVive
Lauren and Terrell
Christian Spridon
Jon Clegg
Henrietta Adewole
Micky Dumoulin
Patsy May

Podczas półfinału głosy widzów są najważniejsze. Do finału automatycznie przejdzie zdobywca największej liczby głosów. Drugie miejsce przyznają jurorzy wśród zdobywców 2 i 3 miejsca. Każdy juror musi się opowiedzieć za jednym z dwóch kandydatów. W przypadku remisu (2:2) jest pat/impas i wtedy głosy widzów są decydujące.

Scenografia bez zmian - na minus - usunięto tą "świetlną" podłogę. Zmieniono animację na ekranie - taka, jak podczas castingów, tylko ciemniejsza. Belki do głosowania - podobne, jak podczas "The X Factor" UK 2013. Dodam jeszcze, że w jednym z występów wykorzystano grafikę z "The X Factor" podczas "Flash Vote". A czołówki wizytówek - wzorowane na tych z amerykańskiej edycji.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mam Talent! - edycje zagraniczne

Post autor: Trzeciak »

Do Wielkiego Finału automatycznie z pierwszego miejsca przeszedł zespół wokalny Collabro. Kolejne dwa miejsca zajeli Jon Clegg i Darcy Oake, a o ich losach zadecydowali jurorzy. Amanda Holden i David Walliams zagłosowali na Jona Clegga, a Alesha Dixon i Simon Cowell na Darcy Oake. Doszło więc do sytuacji patowej, a głosami widzów drugim finalistą został Darcy Oake.

Półfinał średnio oglądało 9,6 mln widzów, wyniki 8,15 mln, a w szczycie słupki oglądalności zanotowały 11,5 mln widzów.

Warto dodać, że wśród uczestników, którzy przegrali głosowanie jurorów - jurorzy przyznają dziką kartę - więc finalistów, tak w poprzednich 2 edycjach będzie 11.

A oto, kto wystąpi dziś w drugim półfinale:
Kony Puppets
Ed Drewett
BoldDog FMX Team
Mini Moves
SweetChix
The Addict Initiative
Jodi Smith
Ricky K
James Smith

Mocno dziś więc trzymajmy kciuki za polskiego reprezentanta. ;)

Wspomnę tylko, że dziś w nocy z wtorku na środę startuje 9 edycja "American's got Talent" na NBC.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Mam Talent! - edycje zagraniczne

Post autor: Adrian ;P »

No i Kony odpadł i to z wielkim hukiem. Dostał 4xNIE. Zresztą nie dziwię się, bo występ był bardzo słaby.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mam Talent! - edycje zagraniczne

Post autor: Trzeciak »

Mało pocieszającym jest fakt, że występ "Konego" był pierwszym od trzech lat występem podczas programów na żywo w brytyjskiej edycji programu, gdzie wszyscy jurorzy przerwali występ naciskając czerwonego "X". W głosowaniu widzów "Kony" znalazł się poza pierwszą trójką, tym samym tracąc wszystkie szanse na awans do finału.

Drugi półfinał wygrał wokalista James Smith, który automatycznie awansował do finału. Kolejne dwa miejsca zajęli Jodi Bird (wokalistka musicalowa) i The Addict Initative (grupa taneczna). Za Jodi Bird była tylko Amanda Holden, a pozostali jurorzy byli za The Addict Initative - tym samym stali się czwartymi finalistami programu.

Drugi półfinał śledziło średnio 8,2 mln widzów- czyli o ponad milion widzów mniej, niż pierwszy półfinał.

We wczorajszym trzecim półfinale wzięli udział:
*Brian Chan
*Cartel
*Crazy Rouge
*Ellis Chick
*Kitty & Rosie
*Lucy Kay
*REAformed
*Sam Jones
*Yanis Marshall, Arnaud & Mehdi

Decyzją widzów do finału automatycznie przeszła wokalistka operowa - Lucy Kay. O drugie miejsce w finale walczyły grupy taneczne - Cartel oraz Yanis Marshall, Arnaud & Mehdi. Na Cartel głos oddali Simon Cowell i Amanda Holden, na Yanisa Marshalla, Arnauda & Mehdi - Alesha Dixon i David Walliams. Tym samym doszło do sytuacji Pat, a decydujący głos mieli widzowie. Tym samym kolejnymi finalistami zostali Yanis Marshall, Arnaud & Mehdi.

Trzeci półfinał śledziło średnio 8,5 mln widzów, a wyniki 7,1 mln widzów.

W czwartym półfinale, który rozpocznie się o 20:30 czasu polskiego wystąpią:
*Bars and Melody
*Lettice Rowbotham
*Innova Irish Dance Company
*Pyroterra
*Eva Iglesias
*Light Balance
*Toju Okorodudu
*Kieran & Sarah
*Alland Turner-Ward

Jak na razie - ten półfinał zapowiada się na najciekawszy ze wszystkich.

A Paddy & Nico z powodu kontuzji prawdopodobnie nie wystąpią podczas sobotniego półfinału - wtedy też zobaczymy prawdopodobnie ośmiu wykonawców.

A wtorkową premierę "American's Got Talent" śledziło 11,9 mln widzów przy współczynniku 3.0, czyli jest to nieco wyższa widownia od premiery ubiegłorocznej edycji.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mam Talent! - edycje zagraniczne

Post autor: Trzeciak »

Czwartkowy półfinał wygrali faworyci Simona Cowella - dziecięcy duet Bars & Melody stając się siódmymi finalistami. O kolejne miejsce walczyli grupa taneczna "Innova Irish Dance Company" oraz skrzypaczka Lettice Rowbotham. Na "Innovę ..." głos oddały Amanda Holden i Alesha Dixon, a na Lettice Rowbotham - Simon Cowell i David Walliams. Doszło więc do sytuacji pat, a decyzją widzów ósmą finalistą stała się Lettice Rowbotham.

Czwartkowy półfinał śledziło 8 mln widzów, a wyniki 7,4 mln odbiorców.

A dziś o 20:00 czasu polskiego ostatni półfinał. Bardzo dobrą wiadomością będzie jednak udział pary tanecznej Paddy & Nico, gdyż lekarz po szczegółowych badaniach wyraził zgodę, by para wystąpiła podczas sobotniego półfinału, a oprócz nich wystąpią:
*Andrew Derbyshire
*Bailey McConnell
*Jack Pack
*Jenson Zhu
*Kieran Lai
*Kings and Queens
*La Voix and the London Gay Big Band
*Peat Loaf and Elaine
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mam Talent! - edycje zagraniczne

Post autor: Trzeciak »

Ostatni półfinał wygrała grupa wokalna Jack Pack. O drugie miejsce walczyli Paddy & Nico oraz piosenkarz Bailey McConnell. Za McConnellem był tylko Simon Cowell a pozostała trójka jurorów była za Paddy & Nico - tym samym stali się 10 finalistą. 11 finalistę - zdobywcę dzikiej karty jurorów poznamy w dniu finału 7 czerwca.

Ostatni półfinał zanotował jedną z najsłabszych historii, bowiem oglądało go tylko 7,8 mln widzów, z czego "na żywo" tylko 6,1 mln widzów. Prawdopodobnie program osiągnie średni gorszy wynik, niż rok temu, co mnie nie dziwi. Obecna ósma edycja programu jest zdecydowanie słabsza od siódmej - szczególnie pod względem talentów. Jak na razie jest 5 muzyków, 4 grupy taneczne i tylko 1 wykonawca z poza tych grup - czyli magik.

Kto wie, czy program nie będzie miał najmłodszych zwycięzców od 6 lat, bo biorąc pod uwagę skład finału - Bars & Melody mają bardzo duże szanse na wygraną.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości