Dwie prawdy

Archiwum programów i innych przedsięwzięć kanałów informacyjnych Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Dwie prawdy

Post autor: Camilo »

Kanał TVN24 od poniedziałku 30 czerwca br. wprowadzi na antenę nowy program „Dwie prawdy”, w którym Jan Wróbel i Roman Kurkiewicz spierać się będą na tematy światopoglądowe, obyczajowe i polityczne.

Gospodarze programu „Dwie prawdy” podczas dyskusji skonfrontują swoje poglądy dotyczące sprawy swobód obywatelskich, praw mniejszości, relacji państwa z Kościołem oraz stylu życia. W trakcie emisji magazynu widzowie będą mogli na żywo uczestniczyć w dyskusji na portalach internetowych, a publicyści na bieżąco będą się odnosić do poglądów i uwag internautów.

Magazyn „Dwie prawdy” nadawany będzie w TVN24 od poniedziałku do piątku o 21.00 począwszy od 30 czerwca br. Emitowany dotąd w tym paśmie „Teleserwis” zostanie przeniesiony na godz. 20.30 i zastąpi na razie program „Czarno na białym”, który będzie mieć przerwę wakacyjną.

Jan Wróbel jest dziennikarzem i publicystą. Obecnie w TVN prowadzi przeglądy prasy nadawane w magazynie „Dzień dobry TVN”, a w Radiu TOK FM jest gospodarzem wtorkowych wydań „Poranka”. W przeszłości pracował i publikował w takich tytułach jak m.in. „Życie”, „Dziennik”, „Newsweek” czy „Wprost”. Wróbel jest też dyrektorem I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie.

Roman Kurkiewicz to dziennikarz i felietonista, były redaktor naczelny „Przekroju”. W przeszłości związany był m.in. z „Gazetą Wyborczą”, „Newsweekiem”, TVP2, Polsatem i Radiem ToK FM. Obecnie jest wykładowcą prywatnej szkoły wyższej Collegium Civitas.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/dw ... za-w-tvn24
Program nadawany będzie ze studia korytarzowego:
Obrazek
Zdjęcie z profilu programu na FB
pkp
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 312
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 21:51

Re: Dwie prawdy

Post autor: pkp »

W studiu głównym jest tak ciemno, że na początku myślałem, że videowall jest wyłączony.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Dwie prawdy

Post autor: matik »

Na tyle ciemno, że przez połowę "Teleserwisu" była wyłączona część oświetlenia, tak jak przez całe wydanie "Polski i Świata" :D23 Zapomnieli (chyba, że to było zamierzone) oświetlić grafiki nad videowallem ;)
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Dwie prawdy

Post autor: lukaszbialas »

Program Wróbla i Kurkiewicza ma mniej widzów, niż nadawany do końca czerwca o 21.00 Teleserwis (obecnie 20.30):
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/dw ... z-tvp-info
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Dwie prawdy

Post autor: avatar »

Program ciekawy. Mógłby moim zdaniem zastąpić SK ale chwilami gubię się w dyskusji tych panów. :rozglada:
rogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 695
Rejestracja: piątek 15 lip 2011, 10:00

Re: Dwie prawdy

Post autor: rogi »

Po obejrzeniu kilku epizodów mam 100 % pewności, że nie zdecyduje się na obejrzenie tego programu raz jeszcze.
ricewind
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sobota 19 lip 2014, 05:58

Re: Dwie prawdy

Post autor: ricewind »

Ten program jest denny może zamiast tych panów włączcie obraz kontrolny będzie ciekawiej...
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Dwie prawdy

Post autor: lukaszbialas »

ricewind pisze:Ten program jest denny może zamiast tych panów włączcie obraz kontrolny będzie ciekawiej...
Szczególnie wkurzający moim zdaniem jest Pan Wróbel, który uważa się za człowieka przezabawnego, a tak naprawdę jest żałosny i chyba tylko on śmieje się, ze swoich żartów. To przykre, że jest dyrektorem jednego z warszawskich liceów.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Dwie prawdy

Post autor: Camilo »

Z jednej strony loty tego programu obniża masa sztuczności, wymuszone poczucie humoru i populistyczne hasła redaktora Wróbla. Z drugiej, lepsza taka wymiana zdań niż w programach Rymanowskiego. Zdaję sobie sprawę, że to pozycja wakacyjna, ale szkoda, że postawili tylko na dwóch komentatorów. Stali widzowie raczej też są rozczarowani, bo czytałem, że z wydania na wydanie oglądalność spada. Podobny program od jakiegoś już czasu ma w swojej ramówce Superstacja i odnoszę wrażenie, że nawet tam wypada to lepiej. Może ewentualna emisja cotygodniowa po wakacjach wyszłaby temu na dobre?
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Dwie prawdy

Post autor: lukaszbialas »

Camilo pisze:Z jednej strony loty tego programu obniża masa sztuczności, wymuszone poczucie humoru i populistyczne hasła redaktora Wróbla. Z drugiej, lepsza taka wymiana zdań niż w programach Rymanowskiego. Zdaję sobie sprawę, że to pozycja wakacyjna, ale szkoda, że postawili tylko na dwóch komentatorów. Stali widzowie raczej też są rozczarowani, bo czytałem, że z wydania na wydanie oglądalność spada. Podobny program od jakiegoś już czasu ma w swojej ramówce Superstacja i odnoszę wrażenie, że nawet tam wypada to lepiej. Może ewentualna emisja cotygodniowa po wakacjach wyszłaby temu na dobre?
Domyślam się, że piszesz o programie Superstacji "Ja panu nie przerywałem", który jest w ramówce od października 2012. Tam tych komentatorów jest chyba pięciu wśród nich: Robert Walenciak, Piotr Gursztyn i Piotr Szumlewicz, panowie występują w różnych duetach i z tego co wiem program podnosi średnią widownię Superstacji, natomiast "Dwie prawdy" obniżają oglądalność TVN24 tak jak wspomniałeś.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Dwie prawdy

Post autor: matik »

lukaszbialas pisze:Program Wróbla i Kurkiewicza ma mniej widzów, niż nadawany do końca czerwca o 21.00 Teleserwis (obecnie 20.30):
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/dw ... z-tvp-info
Mimo słabszych wyników, "Dwie prawdy" pozostaną w jesiennej ramówce kosztem wieczornego "Teleserwisu".
D4M14N
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: piątek 22 sie 2014, 07:43

Re: Dwie prawdy

Post autor: D4M14N »

Dlaczego na forum nie ma tematu o Aleksandrze Janiec, odpowiedzialnej za komentarze dla Romana Kurkiewicza?
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Dwie prawdy

Post autor: matik »

Widocznie nikt nie widział potrzeby aby go założyć, a wątek założyć może każdy ;)
D4M14N
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: piątek 22 sie 2014, 07:43

Re: Dwie prawdy

Post autor: D4M14N »

Wiem, że wątek może założyć każdy, i zrobiłbym to, ale w pierwszym poście wypadałoby podać jakieś informacje o danej osobie, jej zdjęcia czy też - jak wy to nazywacie - "zapy", jednak ja o Aleksandrze Janiec wiem tylko to, co napisałem w poprzednim poście, a technologia, którą dysponuję, pozwala jedynie na robienie "zapów" w rozdzielczości 640x360, tak że odpuszczę sobie ten wątek ;)
Fabian
Bywalec
Bywalec
Posty: 663
Rejestracja: niedziela 21 gru 2008, 08:39
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Dwie prawdy

Post autor: Fabian »

Ktoś wie, czy Aleksandra i Sebastian byli tylko stażystami na chwilę? Któreś wydanie z rzędu jest bez nich.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości