Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: avatar »

Nie rozumiem jak na takiej podstawie można wnioskować że ktoś nie brał danego narkotyku. O.o (Nie, nie chcę Durczoka na siłę w to wciągnąć :P )
Zakładając, że brałem "coś" a do resztek dostał się włos/naskórek/ślina/cokolwiek mojej żony to czy jest to równoznaczne temu, że ja nie brałem? No chyba nie.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: prze_kw »

Oświadczenie Marianny Dufek-Durczok:
Do redakcji Wprost
W związku z pytaniami skierowanymi przez redaktora Dzierżanowskiego do mojego męża odpowiedź do Państwa kieruję ja, ponieważ jak zapewne Państwo wiecie, Kamil w poniedziałek znalazł się w poważnym stanie w szpitalu. Znalazł się tam w wyniku Waszych publikacji, skonstruowanych tak, że stanowią publiczny lincz na Kamilu, medialną egzekucję w odcinkach.

W dwa tygodnie publikując nieudokumentowane zarzuty oraz wchodząc z butami w prywatne życie zniszczyliście człowieka, naraziliście jego zdrowie oraz życie jego, moje i bliskiej nam osoby. Jeśli zatem chcecie dochować rzetelności musicie poczekać na wyniki działań Komisji TVN. Uważam, że to co robicie jest gorsze , niż to co zarzucacie. Pomyliliście rolę dziennikarzy z rolą psów gończych tropiących ofiarę. To nie jest rzetelne dziennikarstwo, to w ogóle nie jest dziennikarstwo. Nie mając
dowodów na zarzuty, które postawiliście w pierwszym tekście i tropiąc wątki z jego osobistego życia dzwonicie gorączkowo do dalszych i bliższych znajomych moich i Kamila, nie mających żadnego związku z jego pracą. To skandaliczne. Kamil od kilku lat jest wolnym mężczyzną i jego prywatne życie
jest jego prywatną sprawą. Kto i co poza żądzą taniej sensacji dał Wam tytuł, aby w natarczywy sposób wydzwaniać po całej Warszawie i Śląsku w poszukiwaniu tematów do kolejnych publikacji?

Kamil oświadczył w TOK FM, iż nigdy nie molestował żadnej pracownicy ani kobiety. Wyjaśnia to Komisja powołana przez TVN. To ona i ewentualnie sąd, a nie Wy jest właściwym organem ,aby się tym zająć. Znowu pomyliły się Wam role. I ostatnia rzecz - jestem za rzetelnym wyjaśnianiem wszystkich zarzutów związanych z zachowaniem w miejscu pracy. Od wielu lat jestem w zawodzie, widziałam wiele zachowań dziennikarskich .Mój dorobek i doświadczenie uprawniają mnie by z całą stanowczością oświadczyć - to co zrobiliście i nadal robicie jest obrzydliwe i urąga wszelkim standardom dziennikarskiej etyki.
Marianna Dufek- Durczok
Źr. Facebook.
Liczą się tylko Fakty.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Camilo »

"Jest obrzydliwe i urąga standardom dziennikarskiej etyki" - może i sam bym się pod tym podpisał, gdybym miał jakieś napady amnezji, do czego zdolni byli dziennikarze. Natomiast ani słowa o tym, że cokolwiek jest nieprawdziwe. A to chyba jednak kluczowe w tej sprawie.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: michal_borkowski »

Kazda zona bronilaby w takiej sytuacji swojego meza. Nawet byla.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Camilo »

Naprawdę dziwię się, że Pani Marianna, która również działa w tym zawodzie, zapomniała, że te standardy wyznaczyli sami dziennikarze na przestrzeni ostatnich lat. Gdyby zamiast nazwiska "Durczok" w tej publikacji padło nazwisko np. jakiegoś prawicowego publicysty, to aż boję się pomyśleć, jak wówczas przebiegałby lincz medialny. A pierwsze co by wszyscy zrobili, to odnaleźli to mieszkanie i zaczęli latać z ukrytą kamerą po sąsiadach.
MrAdam
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: sobota 01 sty 2011, 13:47

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: MrAdam »

Standardy dziennikarskie wyznaczają zarówno sami dziennikarze jak i społeczeństwo. Więc de facto my wszyscy możemy się uderzyć w piersi. Z tego co mi wiadomo to Pani Marianna Durczok nie pracuje dla tabloidu albo dla jakiegoś rynsztokowego tygodnika tylko jest wysoko postawioną osobą w regionalnym oddziale TVP, gdzie poziom dziennikarstwa do najniższych nie należy. Krzywdzące jest ruganie wszystkich dziennikarzy za standardy, przeciw którym oni sami nie rzadko występują.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Camilo »

Tylko ta pogoń za słupkami, gdzie przestało liczyć się człowieczeństwo, nie dotyczy jedynie tabloidów i rynsztokowych tygodników. Durczok stał się ofiarą systemu, do którego jako szef "Faktów" również przyłożył rękę. I jeżeli nigdzie w ramach obrony nie pada słowo "kłamstwo", to ta sytuacja powinna także przysłużyć się refleksji w jakim kierunku to dziennikarstwo poszło. A póki co to widzę tylko podział na 2 obozy - jedni gnoją Durczoka, drudzy Latkowskiego.
Natomiast społeczeństwo do dobrego bardzo łatwo się przyzwyczaja i karmienie papką informacyjną - która nie wymaga myślenia a zaspokaja jakieś tam podstawowe potrzeby informacji bazujące na emocjach - stało się dla wielu w pełni satysfakcjonujące. I to media muszą tego oduczyć, bo ludzie sami z tego nie zrezygnują.
MrAdam
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: sobota 01 sty 2011, 13:47

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: MrAdam »

Pełna zgoda co do mediów i tego jak działają. Tylko zrzucenie całego ciężaru winy uważam za niesłuszne. Tak samo możemy rugać teraz fastfoody, że tuczą społeczeństwo. Bez względu na to jak prowadzone są Fakty (mówię to o prowadzeniu redakcji nie programu) Kamilowi Durczokowi należą się takie same prawa obywatelskie co chociażby Wiplerowi, którego wspomina się jako "ofiarę reżimowych mediów". Równie dobrze możemy powiedzieć, że Durczok jest ofiarą prawicowych mediów, bo przez ostatnie kilka dni częściej włączałem TV Republika i tam zainteresowanie sprawą jest dużo większe niż innych stacji radiowych, telewizyjnych czy też periodyków. Tylko u nas wszystkie publikacje stroniące od pełnego obiektywizmu (czy to w jedną czy drugą stronę) nazywa się kłamstwem, manipulacją, oszustwem. Może czas pomyśleć czy tak jak USA mają media bardziej stroniące w stronę demokratów bądź republikanów tak u nas są media bardziej centrowe i prawicowe? Bo chyba o to powoli zaczyna się ta debata rozbijać.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Camilo »

Publikacje pisane pod tezę, gdzie często pomija się istotne fakty, są jednak manipulacją. A ten podział mediów bezdyskusyjnie istnieje w Polsce, ale póki co jest tak skupiony wokół PiS i bazuje na tak tanich emocjach, że od systemu z USA dzieli nas jeszcze Kanion Kolorado. Ale ludzie przy okazji tej sprawy w końcu, odnoszę wrażenie, zaczęli myśleć. Przypomnieli sobie o czymś takim jak domniemanie niewinności, zaczęli patrzeć na sposób w jaki zdobywa się materiały, dopuścili do siebie, że media potrafią skrzywdzić niewinnego człowieka. Dotychczas takie refleksje były rzadkością. Zwykle wieszało się psy na takim człowieku, bazowało na gotowych wnioskach jakie podrzucały media i nikt praktycznie nie miał przy tym żadnych skrupułów.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: michal_borkowski »

Wprost publikuje na swojej stronie odpowiedz na publikacje-apel Marianny Dufek-Durczok.
To tylko moje skromne zdanie
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Łukasz »

W tę sobotę twitter milczy na temat poniedziałkowego wydania? Czyżby nie szykowało się nic specjalnego?
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Greg Haus »

Ujawniono nazwisko pani od PR i mieszkania. Trochę inaczej sobie ja wyobrażałem...
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Greg Haus »

Nowa okładka Newsweeka poświęcona Kamilowi. Teraz Lis chce zarobić :-)
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: prze_kw »

Liczą się tylko Fakty.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Ciemna strona Kamila Durczoka - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: matik »

Tygodnik "W sieci" z kontrowersyjną okładką (bez Durczoka) ale w środku materiał "Durczok - trafiony zatopiony".
http://www.wsieci.pl/aktualne-wydanie-sieci.html
___________________________________________________________________________________________________________________________________

Obrazek
O molestowaniu seksualnym w jednej z dużych stacji telewizyjnych napisaliśmy trzy tygodnie temu. Nie ujawniliśmy ani nazwy stacji, ani nazwiska dziennikarza, który dopuszczał się tego procederu. Powód był jeden: ofiara się na to nie zgodziła.

Dlaczego zatem zdecydowaliśmy się opublikować tekst „Ukryta prawda”? Po pierwsze, by zwrócić uwagę na problem. Według ekspertów w Polsce co dziesiąta kobieta w wieku do 34 lat przyznaje się, że była obiektem niepożądanego zachowania o podłożu seksualnym. Ponad jednej piątej współpracownicy robią nieodpowiednie uwagi o podtekście erotycznym.

Ale był też inny ważny powód.

Wiedzieliśmy, że ofiar jest więcej. I liczyliśmy, że – podobnie jak to miało miejsce w przypadku analogicznych afer na Zachodzie – nazwanie i opisanie problemu przerwie zmowę milczenia wokół sprawy. Że ofiary poczują, iż nie są same, nabiorą odwagi, żeby mówić. I że przestaną czuć, że sprawcy takich zachowań są bezkarni.

Od początku zakładaliśmy więc, że do tematu wrócimy. I kontynuowaliśmy dziennikarskie śledztwo. Mieliśmy przekonanie, że po publikacji uda nam się dotrzeć do kolejnych osób, które zdecydują się mówić. I że tym razem otrzymamy zgodę ofiar na ujawnienie zarówno nazwy stacji, jak i nazwiska dziennikarza.

Z dnia na dzień obserwowaliśmy, jak istniejący wokół sprawy mur milczenia powoli się kruszy. Nazwisko sprawcy nieoficjalnie krążyło w warszawskich środowiskach medialnych od pierwszego dnia po naszej publikacji. Omenaa Mensah, jedna z gwiazd stacji, powiedziała publicznie, że wszyscy wiedzą, o kogo chodzi. Mimo licznych ataków medialnych na „Wprost” i źle pojętej solidarności zawodowej, ofiary stopniowo nabierały odwagi. Trzeba to wyraźnie powiedzieć: większość atakujących nas dziennikarzy doskonale wiedziała, że broni osoby dopuszczającej się molestowania i mobbingu. Prawda jest taka, że o sprawie mówiło się od dawna.

Dziś, po kilku tygodniach badania sprawy, możemy już napisać, że przypadków molestowania i mobbingu dopuszczał się Kamil Durczok, szef „Faktów”

----
Najnowszy numer "Wprost" będzie dostępny w formie e-wydania, a także w wersji papierowej jutro od godz. 6.00
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości