Regionalne serwisy informacyjne

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Regionalne serwisy informacyjne

Post autor: Przemek »

Co sadzicie o waszych regionlanych serwisach informacyjnych??
Moje maisto - Kielce moze pochwaliÂś siĂŞ "Inforamcjami" ktĂłre na razie sÂą Âśrednie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Elementy dekoracji "Inforamcji" sÂą bardzo czĂŞst zmieniane, ale nie wiem jak to wyglÂąda teraz, gdyÂż po prostu nie mam czasu aby je obejrzeĂŚ.
Żartowałem.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

"ÂŁĂłdzkie WiadomoÂści Dnia" na antenie telewizji TVP3 - raczej tragiczne, 3 wydania - chyba o 7:45, 18:00 i 21:45. Stwierdzenie, Âże kraĂącĂłwka to zajezdnia jest ÂżenujÂące :? Studio to klapa totalna, lepiej nie mĂłwiĂŚ... Uparcie zdarza im siĂŞ popeÂłniaĂŚ byki.
"Wydarzenia" na antenie telewizji TOYA - Âśrednie, nie majÂą tam promptera, grafika okej, ale belki fatalne...
"TOP Informacje" leciaÂły kiedyÂś na antenie zlikwidowanej obecnie telewizji pabianickiej TOP. Nie mieli studia, praktycznie tylko materiaÂły, 2 razy w tygodniu (kiedyÂś 3). Obecnie trwajÂą prace nad uruchomieniem nowej pabianickiej telewizji, dynamicznej, obszernej, nowatorskiej - tam na pewno bĂŞdÂą duÂżo lepsze i w ogĂłle :)
Ostatnio zmieniony wtorek 11 sty 2005, 20:23 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

marcin_pabianice pisze:"ÂŁĂłdzkie WiadomoÂści Dnia" na antenie telewizji TVP3 - Âśrednie, 3 wydania - chyba o 7:45, 18:00 i 21:45. Stwierdzenie, Âże kraĂącĂłwka to zajezdnia jest ÂżenujÂące :?
"
Âśrednie?? one sÂą tragiczne!! studio takie Âże wstyd capsy zamieszczaĂŚ!! :arrow:
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

WÂłaÂściwie to masz racjĂŞ :) MuszĂŞ to edytowaĂŚ...
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

pokaÂżcie, jestem bardzo ciekawy!!!
Żartowałem.
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

Kwiatek! Nie pisz, proszĂŞ, tematĂłw w ....:::: taki :::::..... sposĂłb, zaraz to poprawiĂŞ.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

na szczĂŞÂście nigdzie w necie nie ma kapsĂłw z tego programu, a ja nie mam mozliwoÂści nagrania tego na komputer, wiĂŞc musisz sobie chyba przestwiĂŚ antenĂŞ w kierunku ÂŁodzi i prĂłbowaĂŚ ÂłapaĂŚ :D :arrow:
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

W TVP3 mamy "Aktualnoœci". Program jest ciekawy, ale jak na Œl¹sku jest du¿o ludzi, to i du¿o siê dzieje. Ale czasami niestety jest kupa pierdó³.

Moi rodzice ubĂłstwiajÂą ten program. Jak sobie nie obejrzÂą AktualnoÂści to bardzo rozpaczajÂą i nie wiedzÂą co ze sobÂą zrobiĂŚ. Nie wiem co oni w tym programie widzÂą. Ja teÂż czasem obejrzĂŞ, dobrze jest wiedzieĂŚ co siĂŞ dzieje w regionie, ale bez przesady.

Studia s¹ dwa - wydanie poranne jest starego, innego studia 7:45. Pozosta³e o 18:00 21:45 i jakieœ popo³udniowe Flesze s¹ z innego - wiêkszego. Jak ruszy³ Kurier to wszystkie czo³ówki i wygl¹d studia dostosowali do wspólnej anteny i mia³o siê wra¿enie, ¿e siê ogl¹da ten sam program. Jednak kilka miesiêcy temu zmienili studio Kuriera, teraz ponownie wraz z czo³ówkami jednak w TVP Katowice jest po staremu.


Obecni prezenterzy:

1. G³ówna "gwiazda", która prowadzi prawie codziennie, a której bardzo nie lubiê, to Wioletta Grabowska -
Nic nigdy sama nie zrobiÂła w terenie - tylko przeczyta, ewentualnie o coÂś zapyta goÂścia i pokrĂŞci siĂŞ, ostatentacyjnie wyjmie przy widzach sÂłuchawkĂŞ. Na koniec przeczyta pogodĂŞ i pĂłjdzie do domu spaĂŚ, b wypsana nazajutrz znowu nas przywitaĂŚ.

2. Aleksandra Paliga-Kapsa
TeÂż prezenterka niepierwszej mÂłodoÂści, ale zdecydowanie lepsza i przede wszystkim sympatyczniejsza od Wioli. Poza tym prowadzi programy publicystyczne, gdzie trzeba coÂś z siebie daĂŚ, wiĂŞc ma u mnie plusa.

3. Agnieszka ÂŚwidziĂąska
TĂŞ pannĂŞ chyba wszyscy znajÂą - bardzo czĂŞsto robi materiaÂły do WiadomoÂści - najczĂŞÂściej kryminalne, ale teÂż jakieÂś wizyty dygnitarzy na ÂŚlÂąsku. Uwielbia siĂŞ w nich pokazywaĂŚ (stand-upy). Jest bardzo fajna. Jest przede wszystkim reporterkÂą, a prowadzi przede wszystkim w weekendy i ÂświĂŞta. KiedyÂś chwilowo prowadziÂła Kurier TVP3 i Eurotel ibidem. :)

4. Jacek Dokutowicz
ProwadziÂł kiedyÂś pogodĂŞ na TVN. 10 pomyÂłek na minutĂŞ. Taki nijaki. Jest teÂż chyba reporterem.

5. Grzegorz BaraĂąski
takÂże reporter, po kilku latach powrĂłciÂł do grona prowadzÂących, ale niczego siĂŞ przez ten czas nie nauczyÂł. BezpÂłciowe gadanie i 100 pomyÂłek na minutĂŞ.

Tu sÂą ich sylwetki http://www.kat.tvp.pl/adziennik.asp

Reporterzy - Ci sami juÂż od wielu wielu lat. Etat jest do emerytury, koĂączysz jako wydawca. ÂŚrednia wieku do najniÂższych nie naleÂży. Jest kilku mÂłodych, ale sÂą raczej kiepscy. Dobrze prezentuje siĂŞ Brygida ForsztĂŞga, ale jej nazwisko brzmi trochĂŞ groÂźnie. U znakomitej wiĂŞkszoÂści fatalna dykcja, ale szkoda siĂŞ denerwowaĂŚ. Generalnie 80% reporterĂłw jest irytujÂąca.

Na stronie internetowej zawsze mo¿na œci¹gn¹Ì ca³e bie¿¹ce g³ówne (dziœ by³a Agnieszka Œwidziùska) wydanie oraz niektóre poruszane sprawy. S¹ tak¿e do œci¹gniêcia Wiadomoœci sportowe, które prowadz¹ Andrzej Zydorowicz, Danuta Drabik, Alina Markiewicz i Robert Walczak. Nic dobrego o nich nie powiem. Dziœ prowadzi³a Alina - robi to tak jakby dziwi³o j¹ ka¿de s³owo, które wypowiada. Szanujê Zydorowicza, ale lat ma chyba 80.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

Co do ³ódzkich prezenterów, to s¹ oni chyba jedynym plusem tego programu:

Magdalena Michalak
Edyta Lewandowska
Agata Stachura-Scieszko
Tomasz Boruszczak
Tomasz Lasota

poranne wydania prowadzÂą najczĂŞÂściej reporterzy :?

a reporterzy s¹ akurat doœÌ przeciêtni, jest du¿o m³odych ale niedouczonych moich zdaniem osób, jedynie materia³y przygotowywane przez osoby z grupy prezenterów s¹ dobre

a studio wygl¹da tak, ¿e za prowadz¹cym jest œciana, w której przez szybê widaÌ "newsroom", przy Ÿle ustawionym œwietle doœÌ czêsto odbijaj¹ siê plecy prowadz¹cego, ogólnie studio jest malutkie i wcisniête gdzieœ w k¹t bo kiedyœ widzia³em ¿e po prawo od prowadz¹cego jest normalne okno zewnêtrze, zas³oniete ¿aluzjami :?

czo³ówka jest inna dla g³ównego wydania (ta jest akurat fajna tyle ¿e jak wszed³ Kurier to zminili jej kolorystykê z zielonej na niebiesk¹) i dla wydania porannego i wieczornego :arrow:
Anonymus
Bywalec
Bywalec
Posty: 553
Rejestracja: sobota 12 cze 2004, 19:12
Lokalizacja: D-ca

Post autor: Anonymus »

mi odbiera z regionalnych tylko TVP3 RzeszĂłw i TVP3 KrakĂłw
jak oglÂądam to juÂż z Krakowa ale strasznie rzadko...
dziÂś patrzyÂłem tak piÂąte przez dziesiÂąte na kronikĂŞ a tam od lat nic siĂŞ nie zmieniÂło... w ogle TVP3 to staroÂświecka telewizja i nei lubiĂŞ jej oglÂądaĂŚ
Każdego dnia toczy się życie - Jesteśmy po to aby je pokazać - Cała prawda całą dobę - TVN24
TVN - PROGRAMOWO NAJLEPSZA
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Mam dostĂŞp do dwĂłch Regionalnych TrĂłjek - TVP3 Katowice i TVP3 KrakĂłw.

Ale po kolei.
TVP3 Katowice
W zasadzie zgadzam siĂŞ z opiniÂą MichaÂła. Z jednym wyjÂątkiem - Wioletta Grabowska jest mi caÂłkowicie obojĂŞtna. Ale tak jak i On bardzo lubiĂŞ AgnieszkĂŞ ÂŚwidziĂąskÂą i szkoda, Âże w Warszawie nie dali jej wiĂŞkszej szansy, chociaÂż i tak dobrze, Âże czĂŞsto emitujÂą jej materiaÂły na antenie ogĂłlnopolskiej.
Sam oddziaÂł w Katowicach byÂł kiedyÂś jednym z najsilnijszych i najbogatszych - wiadomo, wÂładza ÂłoÂżyÂła a rozrywkĂŞ dla ludu pracujÂącego. Tam zresztÂą rozpoczeÂły swojÂą karierĂŞ tak znane osoby jak Krystyna Loska czy Kamil Durczok.
W sprawie AktualnoÂści - podobnie jak u Ciebie MichaÂł, takÂże moi rodzice ciÂągle oglÂądajÂą ten program. W ciÂągu blisko 23 lat przyzwycziÂłem siĂŞ do niego i jakoÂś trudno jest mi siĂŞ przerzuciĂŚ na KrakĂłw (od 1999 jestem mieszkaĂącem woj. maÂłopolskiego, danej byÂłem w katowickim).
MateriaÂły raz lepsze, raz gorsze, ale rzeczywiÂście jest to najlepsze ÂźrĂłdÂło informacji o wydarzeniach w regionie. ZwÂłaszcza teraz, kiedy na ÂŚlÂąsku zamiast dwĂłch jest tylko jeden dziennik regionalny (mĂłwiĂŞ o gazetach).


O Krakowie napisze jutro - mam tam dwĂłch znajomych i znam kilka spraw od Âśrodka, teraz idĂŞ spaĂŚ. :D
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Post autor: ArO »

O "AktualnoÂściach" juÂż chyba wszystko napisaliÂście. Ich scenografia jest przedpotopowa. Czasami sie dziwie dlaczego jeszcze tego nie zmienili. To jest zwykÂła nie wiem nawet jak to nazwac (plansza ?). Jak patrze na inne lokalne dzienniki i widze, ze majÂą fajne zrobione studio, fanie zrobionÂą scenografie to aÂż siĂŞ dziwie. Taki wielki oÂśrodek tv, a taki badziew.
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

badziew to jest w ÂŁodzi, w Katowicach macie v-ce badziew :D :arrow:
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

ArO - to w TV katowice to wÂłaÂściwie nie jest plansza. To jest sztywno nawiniĂŞty gruby materiaÂł na ramy. Zmienilai to 3 lata temu, wczeÂśniej nadawali z innego studia gdzie pokazywali rezyserkĂŞ w bocznych ujĂŞciach. Teraz stamtÂąd jest tylko wydanie o 7:45. TeÂż uwaÂżam, Âże powinny zmieniĂŚ, ale niestety zawsze w tV katowice panowaÂło bezguÂście i tandeta.

arrow - oj, chciaÂłbym, Âżeby mi AktualnoÂści przedstawiaÂła Magdalena Michalak. Cieszy mnie, Âże zawsze siĂŞ tak przedstawia, poniewaÂż nie lubiĂŞ tego co robi MoÂłek, Tadeusiak i Olszewska. Magda to sobie moÂże byĂŚ dla swojego chÂłopa w domu, a nie w TV. ImiĂŞ "Magda" podobno teÂż istnieje, ale osobiÂście Âżadnej takiej nie znam. A studio ÂŁWD kojarzĂŞ. CzĂŞsto w 997 pokazujÂą Âże niby o jakiejÂś sprawie mĂłwili w jakimÂś serwisie informacyjnym - jest to studiu ÂŁDW, a prowadzÂącym jest Tomasz Boruszczak.

doktorfaustus1 - to ciekawe, Âże tak oglÂądacie AktualnoÂści, bo chyba o Olkuszu jeszcze nic nigdy tam nie byÂło. A jak to jest rozwiÂązane w kablĂłwce (jeÂśli jÂą masz) - dajÂą dwie DwĂłjki? U mnie kiedyÂś dawali krakowskÂą, ale po kilku latach z tego zrezygnowano, zwÂłaszcza, Âże z upÂływem czasu produkcji wÂłasnej byÂło coraz mniej.

Wioletta Grabowska - nie wkurza CiĂŞ ta kropka na Âśrodku tuÂż pod gĂłrnÂą wargÂą? MiaÂła taki okres, Âże siĂŞ upodobniĂŚ ruchami ust do Pati Redo, ale kÂąta prostego w pewnym miejscu (oraz zwÂłaszcza jej poziomu) nigdy nie osiÂągnie.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Michale z historycznego punktu widzenia Magda i Magdalena to dwa zupeÂłnie inne imiona, o innym pochodzeniu, ale stosunkowo podobnym znaczeniu, Moja koleÂżanka Magda oburza siĂŞ kiedy ktoÂś mĂłwi do niej "Magdaleno".
W sprawieTVP2 - w kablĂłwce mamy sygnaÂł nadawany z Katowic, tj o 18.00 wchodzÂą AktualnoÂści. Owszem w tym programie rzadko mĂłwiÂą o Olkuszu, ale jeszcze przed 1999r mĂłwili czĂŞsciej. Teraz twierdzÂą, Âże to teren Kakowa, z kolei sygnaÂł Kakowa nie jest tutaj normalnie odbierany. (Mamy UPC i nie wiem jakim cudem udaÂło siĂŞ im zÂłapaĂŚ TVP3 KrakĂłw). KrakĂłw mĂłw o Olkuszu raz na rok, podczas MiĂŞdzynarodowych Dni Muzyki Orgranowej (zazwyczaj w paÂździerniku).
Zreszt¹ sami ludzie przyzwyczaili sie do Aktualnoœci, np w wakacje na mojej ulicy z po otwieranych okien s³ychaÌ w³aœnie program z Katowic. Ba, nawet krakowskie gazety nie s¹ tu popularne. Oczywiscie Dziennik Zachodni nie ma ju¿ takiej sprzeda¿y jak dawniej, ale zanjomy kioskarz powiedza³ mi, ¿e dzienniki z Krakowa nie ciesz¹ sie popularnoœci¹. Ludzie wybieraj¹ lokalny tygodnik i to im wystarcza. Wiele osób pracuje w Hucie Katowice i Zak³adach Koksowniczych PrzyjaŸù, na zakupy je¿dz¹ do Sosnowca lub D¹browy Górniczej - nie interesuj¹ ich problemy Bochni czy innej pod krakowskiej dziury.

Aro Brak dobrej scenografi AktualnoÂści wynika z ich ogromnego zadÂłuÂżenia - w Pressie napisali kiedyÂś, ze tam wstrzymano wszelkie inwestycje a pieniÂądze sÂą oszczĂŞdzane, bo centrala w Warszawie zagroziÂła im jakimÂś sankcjami etc. Ich kÂłopoty finansowe widaĂŚ na kaÂżdym kroku. Oczywiscie chcÂą zrobiĂŚ dobry program, ale widaĂŚ, ze ÂśrodkĂłw na to nie ma.

PS owszem, dziwnie wygl¹da "ta kropka" ale jak mówi³êm jest mi ona obojêtna.
PPS z AktualnoÂści bardzo ceniĂŞ Adama TurulĂŞ, ÂŚwidziĂąskÂą, Sopniewskiego (teÂż go lansujÂą na antenie ogĂłlnopolskiej) oraz ewĂŞ SitarskÂą.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości