Jak uzyskać zgodę TVP na zamieszczanie materiałów na YT

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Hubert-2020
Początkujący
Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: czwartek 23 sty 2020, 21:28

Jak uzyskać zgodę TVP na zamieszczanie materiałów na YT

Post autor: Hubert-2020 »

Na swoim kanale na YT robię "Kronikę twórczości Ewy Bugały" (https://www.youtube.com/channel/UCLTPRB ... XZJRieIZ9A), o której zaczyna się stopniowo robić coraz głośniej.
Sprawa dotyczy praw autorskich
Zrobiłem główną część poświęconą "Dziennikowi TV" i "Nie da się ukryć". Tymi filmami raczej się przejmować nie muszę, bo są już dość długo, i TVP nie ma do nich żadnych roszczeń. I chyba już mieć nie będą, bo minęło już pół roku od kiedy zaczęłam wrzucać.

Chcę jednak dalej kontynuować dzieło, wrzucając fragmenty z programów publicystycznych, a dokładnie z "W pełnym świetle", "Plan Dnia", oraz "Mineła8/9/20". Obawiam, że tu mogą się mi usunąć, jeśli nie poproszę o zgodę. A zamierzam wrzucić dość dużo. Część z Twittera Bugały, bo "W pełnym świetle" nigdzie nie można się obejrzeć, a resztę z tego, co sam nagrałem i parę rzeczy nagrać z YT TVP Info, bo tam są wciąż o dziwo całe wydania "Minęła", a chodzi mi o fragmenty do 3 minut, góra 4 minut. No i oczywiście opis, jak ta propaganda wyglądała. Pokazanie, jak łamana była etyka dziennikarska, etc.

No i teraz pytanie, jak uzyskać zgodę. Gdzie się zwrócić, na jaki adres mailowy pisać, by zgodę uzyskać? No i oczywiście, żeby ktoś po drugiej stronie zareagował. Może do jakieś konkretnej osoby?

Dodam przy tym, że działam non profit, to moja działalność misyjna, bo chcę pokazać, jak wyglądała propaganda w czasach słusznie minionych na przykładzie słynnej Ewy Bugały. Kanał ma służyć celom edukacyjno-historycznym. W żaden sposób nie jest też wymierzony przeciwko TVP. Chcę, żeby ten kanał istniał wiele lat i służył na przyszłość.

Hubert-x
Hubert-2020
Początkujący
Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: czwartek 23 sty 2020, 21:28

Re: Jak uzyskać zgodę TVP na zamieszczanie materiałów na YT

Post autor: Hubert-2020 »

Moderator może usunąć ten temat.
Już za późno na pomoc. Właśnie YouTube skasowało mi konto za prawa autorskie, i kanału nie ma. A zresztą.. nie będę płakać za tym.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości