STAT4U

Rozmowy dotyczące strony tvnfakty.pl - zmiany, błędy, problemy, oceny.

Moderator: Łukasz

michal641
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

STAT4U

Post autor: michal641 »

Na wstepie przepraszam, Âże tak zaÂśmiecam to forum, ostatnie 4 posty teÂż moje, ale nasunĂŞÂło mi siĂŞ kolejne pytanie: Czy admin tvn.tivi.pl udostĂŞpni wszystkicm statystyki STAT4U.??
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Nie udostĂŞpni bo tam sÂą takie rzeczy jak informacje o ostatnich uÂżytkownikach, ktĂłrzy byli na stronie, o ich przeglÂądarkach, systemach operacyjnych, o sÂłowach kluczowych dziĂŞki ktĂłrym siĂŞ tu znaleÂźli i wiele innych... Takich informacji siĂŞ nie publikuje bo komuÂś innemu mogÂłyby siĂŞ bardzo przydaĂŚ.

Natomiast jeÂśli chodzi o liczbĂŞ odwiedzin:
- codziennie odwiedza nas ponad 5 tys. unikalnych uÂżytkownikĂłw
- w lutym mieliÂśmy juÂż 82 tys. odsÂłon, a jest dopiero poranek 5 lutego
- nasz transfer w pierwszych czterech dniach lutego wyniĂłsÂł 16 GB, czyli tyle, ile strony z koĂącĂłwkÂą epox.net.pl mogÂą mieĂŚ w ciÂągu caÂłego roku, bo gdyby miaÂły wiĂŞcej to zostaÂłyby wyrzucone.

Jak ktoÂś nie wierzy to oczywiÂście bardzo chĂŞtnie wkelejĂŞ screeny ze statystyk.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

To wklej, bo ja nie wierzê. Po prostu nie wyobra¿am sobie po co ludzie mieliby tu tak masowo wchodziÌ. PrzeczytaÌ kilka newsów? ZajrzeÌ na podstrony, z których 70% jest OD ROKU w budowie? Czy mo¿e po raz setny odwiedziÌ któryœ z tych ju¿ ukoùczonych dzia³ów, w których od lat jest to samo - jakieœ trzy artyku³y o TVN, jej hisorii i pocz¹tkach. No ostatnio pojawi³ siê download i encyklopedia programów - s³usznie, ale to chyba za ma³o by nadrobiÌ stracony rok... Ogólnie wydaje mi siê, ¿e ta strona to inwestycja w wodotryski, layouty, bajery, a nie w treœÌ. Zreszt¹ jak ca³y TVN - niedaleko pada jab³ko od jab³oni...

ÂŁukasz zwykÂł wychwalac siĂŞ swym profesjonalizmem, a co tu widzimy: niedziaÂłajÂące linki, strony w budowie, rzucanie zapowiedziami bez pokrycia w postaci ich realizacji, nieciekawÂą reakcjĂŞ na sÂłowa krytyki (juÂż odliczam sekundy do skasowania tego posta) niechĂŞĂŚ do kontaktu z goÂścmi i odcinanie siĂŞ od niego (czy wrĂŞcz pobieranie opÂłat za kontakt z redakcjÂą - na to chyba nawet sam TVN dÂługo nie wpadnie).

Podsumowuj¹c: £ukasza przeros³o zadanie zrobienia ciekawej strony o TVN. Teraz to ju¿ nie pasja, a komercja po³¹czona z minimum wysi³ku. Nie mówiê od razu, ¿e zrobi³bym lepszy serwis, ale ja w przeciwieùstwie do £ukasza nie biorê siê za zadania, które przerastaj¹ moje realne mo¿liwoœci.

PS. Serwis zosta³ skomercjalizowany. Tak¹ wiadomoœÌ poda³eœ kiedyœ £ukaszu w newsie - konkretnie w ostatni¹ rocznicê istnienia. A teraz - jak dopad³y Ciê problemy - znów wracasz do opcji, ¿e jest on niekomercyjny. Zdecyduj siê i nie siej dezinformacji... A ja swoj¹ drog¹ zastanawiam siê teraz, kiedy stacji TVN nie spodoba siê Twoje zarabianie na ich marce... I niewa¿ne, ¿e s¹ to groszowe sumy - za wykorzystywanie cudzego loga, grafiki itp. w celach komercyjnych po prostu siê p³aci.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

I dlatego wÂłaÂśnie, Âże Ty sobie nie wyobraÂżasz, to TwojÂą stronĂŞ odwiedza 30 osĂłb dziennie, a mojÂą Âśrednio ponad 5 tys. unikalnych. :D Statystyki? Bardzo proszĂŞ:


Obrazek
Ostatni dzieĂą przez zawieszeniem dziaÂłalnoÂści - NIE WLICZAJÂĄC FORUM

Obrazek
A tu UNIKALNI (!!!) uÂżytkownicy w lutym.

Czyli wliczajÂąc forum mamy okolo 60 tys. odsÂłon na dobĂŞ/5 - 6 tys. unikalnych. TAKIE SÂĄ FAKTY. :D :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Ciekawi mnie ile osĂłb dziennie odiwedza oficialnÂą stronĂŞ TVNu? SÂłyszaÂłem, Âże ponad poÂłowa PolakĂłw nie rozumie czytanego tekstu. MoÂże wiĂŞc owe 5 tysiĂŞcy myÂślaÂło, Âże jest na oficialnej stronie TVN. :twisted:
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Nie ma takiej moÂżliwoÂści. tvn.pl jest tak wypozycjonowana w google, Âże ona jest na pierwszym, a tvn.tivi.pl w okolicach siĂłdmego. W pozostaÂłych wyszukiwarkach teÂż jest zawsze pierwsza a jak ktoÂś jest gÂłupi, to klika w pierwszy link od gĂłry, a nie siĂłdmy.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Zreszt¹ na ich oficialnej stronie te¿ nie ma wielu informacji, lub pojawiaj¹ siê ze sporym opóŸnieniem.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
matib
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 22 cze 2004, 20:54
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: matib »

Niewiarygodne, ale prawdziwe. Po prostu strza³ w dziesi¹tkê. Ciekawi jak zmienia³y siê te s³upki na prze³omnie d³u¿szego okresu i z powodu jakich wydarzeù strona wywo³ywa³a wiêksze zainteresowanie. Sporo osóbek na godzinê generuje ruch na stronce, u mnie tyle przez dwa dni "nie wlezie" - zdradŸ swój sekret ;-] Stronka zmienia³a parokrotnie swój adres, a tu coraz wiêksze rekordy. Szukarki, katalogi to sprawa s³ów kluczy, czy jak...? PozazdroœciÌ i pogratulowaÌ popularnoœci :-)
michal641
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: michal641 »

Majkell pisze:A ja swojÂą drogÂą zastanawiam siĂŞ teraz, kiedy stacji TVN nie spodoba siĂŞ Twoje zarabianie na ich marce... I niewaÂżne, Âże sÂą to groszowe sumy - za wykorzystywanie cudzego loga, grafiki itp. w celach komercyjnych po prostu siĂŞ pÂłaci.
tak siĂŞ zastanawiam nad tÂą wypowiedziÂą... JeÂżeli serwis jest komercyjny to i wykorzystywanie loga tvn jest tu chyba w celach komercyjnych. Czy nie boisz siĂŞ, Âże TVN ukara ciĂŞ lub coÂś w tym stylu? ja siĂŞ na tym nie znam wiĂŞc nie potraktuj mnie jak jakiegoÂś gÂłupka, ale odpowiedz szczerze.
Artur
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 162
Rejestracja: czwartek 27 sty 2005, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Artur »

michal641 pisze:tak siĂŞ zastanawiam nad tÂą wypowiedziÂą... JeÂżeli serwis jest komercyjny to i wykorzystywanie loga tvn jest tu chyba w celach komercyjnych. Czy nie boisz siĂŞ, Âże TVN ukara ciĂŞ lub coÂś w tym stylu? ja siĂŞ na tym nie znam wiĂŞc nie potraktuj mnie jak jakiegoÂś gÂłupka, ale odpowiedz szczerze.
Faktycznie, to szalenie istotne. ChociaÂż w peÂłni zgadzam siĂŞ ze sÂłowami Majkella, to i tak z wielka checia odwiedzam strone tvn.tivi, a jeszcze chetniej forum, na ktorym mozna znalezc duzo ciekawych rzeczy i informacji.
strona jest niekomercyjna i ponoc cieszy sie duzym zainteresowaniem wsrod pracownikow samego tvn. Wszystko byloby fajnie, tylko, ze od pewnego czasu autorzy zaczeli dzieki stronie zarabiac (SMSy i reklamy). I wlasnie tutaj zaczyna sie problem, bo to juz wykorzystywanie do celow komercyjnych nie tylko loga tvn, ale i nazw programow, zdjec, itd. A to juz moze byc niebezpieczne. Bo tworzenie strony przez fana stacji jest ok, ale juz zarabianie na tym, bez praw do wykorzystywania marki stacji moze sie okazac niezgodne z prawem. Chyba trzebaby powaznie sie nad tym zastanowic, szczegolnie ze wzgledu na to, jaka popularnoscia strona sie cieszy, informacje o niej moga w koncu trafic do kogos, kto uzna, ze sytuacja nie jest juz w porzadku.
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

ÂŁukaszu, a ja mam taki cwany pomysÂł... ;)

Skoro serwis NET FM ( http://www.netfm.strefa.pl , jakby kto nie znaÂł :) ) dostaÂł miejsce na serwerze od Interii, jako dobra strona o ich siostrzanym RMF-ie...

to mo¿e Ty w podobnej sprawie napiszesz do ITI'owskiego Onetu? :) Ja myœlê, ¿e to siê mo¿e / musi udaÌ. Kogo jak kogo, ale Onetu na pewno nie ruszy Twój transfer. Oni, tyle co ty masz przez miesi¹c, maj¹ dzienni na stronie g³ównej. ;) A tylko na tym zyskaj¹, bo przygarn¹ dobry serwis pod swoj¹ domenê.

http://www.tvn.onet.pl - to brzmi dumnie :P - i patrz... jeszcze jest wolne 8)
kolumbus
Początkujący
Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 19 paź 2004, 12:04

Post autor: kolumbus »

Nie s±dze aby siê tak ³atwo zgodzili, to nie charytatywna instytucja, proponujê raczej napisaæ do prezesa TVN (TO NIE ¯ART, NAPRAWDÊ), najwy¿ej nie odpisze, napisaæ do dzia³u kontaktu z widzami i dzia³u promocji , mo¿e spróbuj napisac do Tomka Sianeckiego, to równy go¶æ, mo¿e zainteresuje go twój problem,mo¿e co¶ pomo¿e, wa¿ne rzeby ruszyæ, trzeba próbowaæ bo inaczej nic siê nie osi±gnie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości