Tomasz Lis

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Tomasz Lis - najlepszy dziennikarz telewizyjny

Post autor: Marcin »

2 razy mogliśmy się dowiedzieć z sondaży, że Donald Tusk jest lepszym premierem od Donalda Tuska. Fajnie.
madziulka
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 30 gru 2007, 13:41

Re: Tomasz Lis - najlepszy dziennikarz telewizyjny

Post autor: madziulka »

Lis miał 4,53 mln widzów

4,53 mln widzów oglądało w TVP2 pierwsze wydanie programu "Tomasz Lis na żywo". Jak talk-show dziennikarza oceniają publicysyści?

Jak wynika z danych AGB NMR, premierowe wydanie programu Tomasza Lisa zgromadziło przed telewizorami 4,53 mln widzów (30,86 proc. udziałów w rynku). Przed talk-show "Tomasz Lis na żywo" TVP2 pokazała serial "M jak miłość", który oglądało 9,68 mln widzów (57,44 proc.). Z kolei TVN po programie Lisa wyemitował o 22.30 "Teraz My" (2,19 mln widzów, 24,8 proc.).

- Teatr Tomasza Lisa robi się coraz większy. No i zmienił szyld, moim zdaniem - na lepszy. Dziennikarz wszedł na drogę, na którą weszli już dawno temu Kuba Wojewódzki i Szymon Majewski, firmuje swój program własnym nazwiskiem - wyjaśnia Bogusław Chrabota, redaktor naczelny Polsatu.

Zdaniem Marka Kacprzaka, szefa działu krajowego w dzienniku Polska, pierwszy odcinek programu "Tomasz Lis na żywo" był bardzo przyzwoity. - Nie obyło się bez wpadek i drobnych błędów, ale to raczej brak zgrania z ekipą realizatorską i może trochę trema samego prowadzącego - tłumaczy nam Kacprzak.

- Tomasz Lis jest wytrawnym dziennikarzem telewizyjnym. Był zrelaksowany, potrafił zgrabnie wybrnąć z kilku wpadek technicznych (choćby w ostatniej minucie programu). Łączenie z Los Angeles i rozmowa z Andrzejem Wajdą była na pewno najciekawszym i najważniejszym punktem audycji - opowiada Marek Magierowski, zastępca redaktora naczelnego Rzeczpospolitej.

Poza Wajdą gośćmi Lisa byli Kazimierz Marcinkiewicz, Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński. Dziennikarz przeprowadził także sondą uliczną.

- Wpadką była bezsensowna i niczemu nie służąca sonda uliczna. A zgrzytem ostatecznym obecność szefa opozycji, prezesa Kaczyńskiego z puszki. Czemu nie pojawił się w sztandarowym programie kontrolowanej przez PiS stacji na żywo? Pewnie chciał pokazać, że może być obecny, ale na swoich warunkach, czyli na własnym gruncie i po autoryzacji wywiadu - mówi Chrabota.

Aleksandra Kaczorowskiego, zastępcę redaktora naczelnego Newsweeka, zaskoczył skład rozmówców. - Z pustego i Salomon nie naleje, wiec z ekranu wiało nudą. Wyłączyłem w trakcie. Myślę, że ten format programowy - godzinne lelum polelum z politykami w roli głównej - już się przejadł - uważa.

- Mam nadzieję, że mimo zapisu w kontrakcie o koniecznej wysokiej oglądalności pozostanie to ciągle program publicystyczny, gdzie najważniejsze będzie to co goście mają do powiedzenia - liczy Kacprzak.

- Tomasz Lis "przykrył" wszystkich gości swoim ego. Już sam tytuł programu sugerował, że może to tak wyglądać, ale nie spodziewałem się aż takiego wyeksponowania osoby prowadzącego - tłumaczy Magierowski.

źródło: http://www.medialink.pl
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

A na koniec programu przedstawiono opinie z forum, w którym była mowa o tym, że Lis będzie stronniczy. Wyobrażam sobie miny tych Internautów, którzy byli tego autorami :D Ogólnie program lepszy niż się spodziewałem - ciekawe rozmowy i dobór gości, choć brakowało mi jakieś debaty. Owszem, mam małe zastrzeżenia do studia, choć i tak jest bardzo fajne - o wiele lepsze niż w Polsacie. Wysoka oglądalność była do przewidzenia. Istnieje też strona internetowa :arrow: http://www.tomaszlisnazywo.pl/
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Tomasz Lis - najlepszy dziennikarz telewizyjny

Post autor: ~ »

Nie oglądałem całego programu. Szczerze mówiąc niczym szczególnym Lis mnie nie zaskoczył. Krótko mówiąc: taki sobie jest ten program.
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: Tomasz Lis - najlepszy dziennikarz telewizyjny

Post autor: ktos »

Drugi odcinek obejrzało już tylko 2,97 mln widzów apadek o 1,5 mln ;)
http://www.tvnfakty.pl/index.php?subact ... m=&ucat=37&
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

ktos pisze:Drugi odcinek obejrzało już tylko 2,97 mln widzów apadek o 1,5 mln
Widzowie byli ciekawi debiutu, stąd tak wysoka oglądalność pierwszego odcinka. Mówiąc szczerze sam już nie oglądałem drugiego odcinka :nie:
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Tomasz Lis - najlepszy dziennikarz telewizyjny

Post autor: piotrek888 »

To było do przewidzenia, niech teraz TVP pokaże reklamę ile widzów oglądało program Tomasza Lisa :mhm:
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Tomasz Lis

Post autor: Marcin »

media2.pl pisze:Nawet wczorajszy odcinek "Tomasz Lis na żywo" został nagrany wcześniej, bo dziennikarz wyjechał na wakacje.
Osz kurczę, no to "na żywo"...
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tomasz Lis

Post autor: pop »

Dziś w "Poranku" TOK FM Jacek Żakowski powiedział, że Tomasz Lis jest w Indiach i przygotowuje rozmowę z Dalajlamą
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Post autor: maxxx »

POpieram pisze:Dziś w "Poranku" TOK FM Jacek Żakowski powiedział, że Tomasz Lis jest w Indiach i przygotowuje rozmowę z Dalajlamą
..a w drugiej części programu rozmowa z Leo Beenhakkerem.Znów pewnie nie będzie na żywo,co pokazuje trochę niefortunność tej nazwy.Ale nie narzekam ,bo zapowiada się ciekawie.
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Tomasz Lis

Post autor: Nika »

Polecam felieton Tomka z wczorajszego wydania Polska the Times :arrow: http://www.polskatimes.pl/opinie/feliet ... ,id,t.html
Temat wiodący to uroczystość podpisania umowy o tarczę, największe pochwały zebrała ...tłumaczka. Zresztą bardzo dobrze to uzasadnił, trudno się nie zgodzić.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Dziś w końcu udało mi się przeczytać wywiad z Lisem, dostępny od kilku dni w naszym serwisie. Muszę przyznać, że w wielu kwestiach, o jakie się do tej pory kłóciłem, ma rację. I już wiem, kim jest tak ''szczuty'' przez niego, anonimowy reporter, o którym w tym obszernym artykule pod koniec czerwca pisał ''Dziennik''. To wiele wyjaśnia! :lol2:
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Tomasz Lis

Post autor: Łukasz »

tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Tomasz Lis

Post autor: piotrek888 »

- To będzie proces za kilkanaście publikacji wskazujących na notoryczne, regularne naruszanie dóbr osobistych moich i mojej żony. Brutalnie pozbawiono nas prywatności. "Super Express" dopuszcza się insynuacji i oszczerstw, ale także ordynarnych kłamstw - mówi Tomasz Lis dla serwisu tomaszlisnieoficjalnie.pl.



Tak a wcześniej jego żona raczyła SE opowieściami o swojej pracy,rozwodzie i na końcu jeszcze o alimentach. Niech oni się zastanowią co robią.
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Tomasz Lis

Post autor: Nika »

Tak a wcześniej jego żona raczyła SE opowieściami o swojej pracy,rozwodzie i na końcu jeszcze o alimentach. Niech oni się zastanowią co robią.
A jesteś pewien, że ona osobiście raczyła ich tymi rewelacjami, czy może Super Express sam sobie uszył artykuły i wywiady?! Bo wybacz, ale SE nie pretenduje do bycia wiarygodnym źródłem, tego typu pseudogazetki właśnie bazują na naiwności ludzi, którzy ślepo wierzą we wszystko co jest w nich napisane. A skoro Tomasz Lis podjął decyzję, by oddać sprawę do sądu to znaczy, że ktoś tu się mijał z prawdą.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości