"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Telewizja TVN  »  Sukcesy

1. Fakty TVN

Największym sukcesem TVN jest stworzenie najlepszego i najbardziej renomowanego programu informacyjnego w Polsce.

Fakty TVN, Kamil Durczok

Reporterzy Faktów uznawani są za najlepszy i najbardziej zgrany zespół redakcyjny w kraju - zawsze profesjonalni i eleganccy. Natomiast prowadzący główne wydanie są największymi gwiazdami polskiej telewizji. Dlatego główne wydanie o 19:00 uznawane jest za najlepszy program informacyjny w Polsce. Pełna dawka informacji z kraju i ze świata, wejścia 'na żywo', profesjonalne materiały reporterskie i nowoczesny sposób przekazu. "Fakty" stały się wzorem do naśladowania dla pozostałych programów informacyjnych w Polsce.


 

2. Najnowocześniejszy newsroom

Studio, z którego nadawane są "Fakty" i programy TVN24 jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Europie.

fot. TVN (2004/2012)

Studio naszpikowane jest elektroniką i nowoczesną technologią. Jego wyposażenie kosztowało ponad 5 mln euro. Na ścianach wiszą monitory plazmowe, w tym ogromny ekran tylnoprojekcyjny, na którym prowadzący może pokazywać mapy lub schematy. Na środku stoi obrotowy stół prezenterski. Wokół niego suną bezszelestnie kamery. Bez ingerencji człowieka. Wszystko jest w pełni zautomatyzowane. W studiu jest ponad sto stanowisk, na których dziennikarze samodzielnie mogą przeglądać i montować materiały filmowe. Tak było w 2004 roku. 8 lat później studio przeszło generalny remont. Videowall z 5 metrów został powiększony do 17 metrów, pracujący w rozdzielczości 10240x1440 pixeli. Jest to największy videowall w Europie. Samo studio również jest najnowocześniejsze, dzięki zastosowaniu ultratechnologii.


 

3. Pierwsza telewizja informacyjna

Po olbrzymim sukcesie Faktów TVN Zarząd stacji zdecydował o stworzeniu pierwszej w Polsce całodobowej telewizji informacyjnej.

Pierwsza telewizja informacyjna TVN24

TVN24 to nie tylko najświeższe informacja z kraju i ze świata, ale także publicystyka i komentarze. Przez całą dobę widzowie stacji poza serwisami informacyjnymi mogą oglądać profesjonalnie przygotowane serwisy ekonomiczne, sportowe i pogodowe. Program TVN24 wypełniony jest wejściami na żywo, rozmowami z komentatorami i ekspertami. Reporterzy i zagraniczni korespondenci TVN24 są wszędzie tam gdzie zmienia się historia i ważą się losy świata. TVN24 jest jedyną tak nowoczesną i potężną telewizją informacyjną w środkowej Europie. 


 

4. Wieczór Wyborczy TVN i TVN24

W 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji mieliśmy możliwość wyboru również po godzinie 20:00.

Wieczór Wyborczy TVN, Tomasz Lis

TVN i TVN24 we współpracy z "Rzeczpospolitą", "Newsweekiem" i PBS przygotowały pierwszy w historii telewizji komercyjnej w Polsce Wieczór Wyborczy. Program prowadzony był przez największą gwiazdę polskiej telewizji - Tomasza Lisa. Z zaproszonymi gośćmi rozmawiała Monika Olejnik. Wieczór Wyborczy TVN okazał się olbrzymim sukcesem. Oglądalność o godzinie 20:00 była zbliżona do oglądalności TVP, a wstępne wyniki podane przez TVN okazały się potem dużo dokładniejsze od przedstawionych przez TVP.


 

5. Pierwszy reality show w Polsce

Dzięki TVN polscy widzowie po raz pierwszy mogli zobaczyć program typu reality show. Był to "Agent" emitowany w 2000 r.

Agent TVN - pierwszy reality show w Polsce

"Agent" spodobał się widzom, dlatego TVN przygotowała aż trzy edycje programu. Dzięki TVN mogliśmy także zobaczyć polską edycję słynnego na całą Europę reality-show "Big Brother". Finał programu oglądało ponad 9 mln widzów, a uczestnicy stali się gwiazdami rozpoznawalnymi przez wszystkich. W 2004 roku widzowie TVN mogli oglądać najdroższy w historii polskiej telewizji program "Wyprawa Robinson". Reality-show starają się produkować także inne stacje, ale żadna inna telewizji w Polsce nie robi tego tak dobrze i profesjonalnie jak TVN.


 

6. Dolby Surround i Dolby Digital 5.1

TVN jako jedyna stacja telewizyjna w Polsce otrzymała certyfikat na używanie znaków "Dolby Surround" i "Dolby Digital".

Siedziba TVN w Warszawie
Fot.: Adam Kliczek (CLI) / Wikipedia i licencji: CC BY-SA 3.0

W dziedzinie techniki trendy wśród ogólnotematycznych stacji telewizyjnych w Polsce wyznacza zdecydowanie TVN. Ta stacja już od kilku lat swoje programy nagrywa cyfrowo - z cyfrowym dźwiękiem Dolby Digital. Także wyposażenie techniczne stacji jest coraz bardziej nowoczesne - o krok wyprzedzające konkurencję. TVN jest w dziedzinie dźwięku dookólnego prekursorem nie tylko w Polsce, ale również w Europie - jako jedna z nielicznych stacji już w 2001 roku nadawała swoje programy w systemie Dolby Surround.


 

7. Stworzenie kanałów tematycznych

Poza TVN24 telewizja TVN stworzyła dziewięć innych kanałów tematycznych, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

TVN Meteo, Agnieszka Cegielska

TVN24 to pierwsza polska całodobowa telewizji informacyjna. W TVN Siedem emitowane są najciekawsze filmy i seriale. W TVN Meteo widzowie na bieżąco mogą śledzić sytuację pogodową w Polsce i na świecie. TVN Turbo stworzony został z myślą o osobach interesujących się samochodami i wszystkim tym, co z nimi związane. TVN Style to kanał dla kobiet, a International TVN powstał z myślą o widzach mieszkających za granicą. TVN Gra oferuje dziesiątki gier i teleturniejów interaktywnych. TVN Lingua to coś dla tych, którzy poprzez przyjemną rozrywkę chcą nauczyć się języków obcych, a TVN Med uruchomiony został z myślą o lekarzach. To kolejny przykład na to, iż TVN lepiej od państwowej TVP wypełnia tzw. "misję".


 

8. Taniec z gwiazdami

Takiego show w polskiej telewizji jeszcze nie było. Największe polskie gwiazdy tańczą razem z największymi tanecznymi profesjonalistami.

Tanie z gwiazdami TVN

"Taniec z gwiazdami" to program, o którym mówi cała Polska. Notuje on rekordowe wyniki oglądalności. Każdy odcinek programu ogląda grubo ponad 6 milionów widzów, a finał drugiej edycji show obejrzało niemal 8 milionów osób. Show zawdzięcza swój sukces nie tylko świetnym prowadzącym, znanym osobowościom, czy doskonałemu jury. "Taniec z gwiazdami" to także fantastyczna oprawa muzyczna, nad którą czuwa orkiestra Adama Sztaby. Dotychczas w programie udział wzięli m.in. Małgorzata Foremniak, Katarzyna Cichopek, Paweł Deląg, Ola Kwaśniewska, Aneta Kręglicka, bracia Mroczkowie, czy Kinga Rusin. Sławni stają się także Ci, którzy uczą tańczyć. Program wylansował m.in. Edytę Herbuś, Anetę Piotrowską, Stefano Terrazino, czy Rafała Maseraka. 


 

9. Plejada gwiazd

Tylu osobowości telewizyjnych, które pracują w stacjach TVN nie ma żadna inna telewizja w Polsce. Doceniają to widzowie.

Gwiazdy TVN: Kamil Durczok, Fakty TVN

TVN to bez wątpienia stacja z największą ilością gwiazd. Kamil Durczok, Justyna Pochanke, Monika Olejnik, Jacek Pałasiński, Hubert Urbański, Jolanta Pieńkowska, Anita Werner, Magda Mołek, Ryszard Cebula, Kinga Rusin, Tomasz Zubilewicz, Marcin Meller, Kuba Wojewódzki, Jolanta Kwaśniewska, Kazimiera Szczuka, Grzegorz Miecugow, Szymon Majewski, Roman Młodkowski, Martyna Wojciechowska, Katarzyna Kolenda-Zaleska, czy Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski - pozostałe kanały telewizyjne mogą tylko pozazdrościć TVN tych nazwisk. To oni zgarniają wszystkie prestiżowe nagrody. 

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się