Baner - nagłówek
ODZIAŁY LOKALNE
Kraków
Łódź
Warszawa
Poznań
Toruń
Wrocław
Szczecin
Katowice
Gdańsk
Białystok
PARTNERZY
Polski producent mebli ze starego drewna
Meble wykonywane ręcznie
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński Medical & SPA
Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Kompleksowa obsługa instalatorów
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
Sklep Montersi.pl
Zakupy i zabawa
SONDA
Jak Ci się podoba nowa wersja tvnfakty.pl?

TTV

TTV - Twoja Telewizja. Kanał powstał w głównej mierze na potrzeby NTC - Naziemnej Telewizji Cyfrowej, nadawany również w sieciach kablowych i platformach satelitarnych.

2 stycznia 2012 roku wystartował kanał telewizyjny spółki Stavka i Grupy TVN - TTV. Kanał dostępny jest we wszystkich platformach satelitarnych, w wielu sieciach kablowych oraz w pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.

Twoja Telewizja

Początkowo kanał miał mieć nazwę UTV (You TV) i miał wystartować 19 grudnia 2011 roku. Spółka Stavka ubiegała się w konkursie o miejsce na nadawanie w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Po tym jak spółka otrzymała to miejsce, pokonując przy tym wielu konkurentów, zaczęto się zastanawiać, co będzie z tym kanałem, czy znajdzie się kapitał oraz pomysł. Znany był jedynie profil kanału – informacyjno-publicystyczno-rozrywkowy. Później zaczęły się pojawiać pogłoski na temat rozpoczęcia współpracy z  telewizją TVN, które szybko znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Grupa TVN wykupiła 50,55 proc. udziałów w spółce Stavka. Start stacji natomiast został przełożony na 2 stycznia 2012 roku, a nazwa stacja zmieniona z UTV na TTV.

Lidia Kazen, dyrektor programowa TTV /fot. Cezary Piwowarski/

Na długo przed startem, zastanawiano się czy ta stacja będzie kopią Superstacji należącej do spółki kierowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka, czy też może będzie kolejnym kanałem powtórkowym, służącym jedynie do zarabiania pieniędzy. Rzeczywistość pokazała, że żaden z tych scenariuszów nie okazał się prawdziwy.

Gwiazdy TVN w TTV

W produkcję kanału są zaangażowane znane osoby z poszczególnych anten TVN. Są to m.in Edward Miszczak (dyrektor programowy TVN), Adam Pieczyński (szef TVN24), Patrycja Redo (była dziennikarka "Faktów" TVN i szefowa pionu informacji w TVN Warszawa), Agnieszka Malinowska (związana m.in z "Dzień Dobry TVN") czy też Lidia Kazen (producentka, bliski współpracownik Miszczaka - dyrektor programowa stacji). Prezesem stacji jest natomiast Stanisław Krzemiński - dziennikarz, reżyser i producent, oraz założyciel spółek Stavka oraz Besta Film. Z kolei na antenie TTV programy prowadzą m.in. Jakub Porada, Małgorzata Prokopiuk-Kępka, Aleksandra Kutz czy też Ryszard Cebula. Ze stacją w przeszłości związani byli m.in. Monika Richardson, Roman Czejarek, Filip Chajzer, Piotr Gąsowki czy też Iwona Pavlović.

fot. TTV

fot. TTV

Zawirowania ramówkowe

Stacja z każdym miesiącem modyfikowała swoją ramówkę. Startowali z programem na żywo -„Pogodnym Porankiem” nadawanym codziennie między 6:00 a 9:00. Przez pierwsze 2 miesiące, w programie były tylko informacje pogodowe z widokiem na miasta i skrót informacji co 15 minut. Nic więcej. Nie było nawet gospodarza. Dopiero w marcu program zyskał studio, gospodarzy i trochę bardziej interaktywną formułę. Nie na długo, ponieważ 1 czerwca 2012 roku odbyło się ostatnie wydanie porannego programu na żywo. Również wieczorna ramówka na żywo utrzymała się tylko 4 miesiące - od lutego do końca maja. W wieczornym paśmie pozostały wtedy jedynie programy „Express” i „Uwaga po uwadze” nadawane na żywo. Resztę czasu wypełniały magazyny i programy nagrane wcześniej, bądź zakupione u zagranicznych dystrybutorów.

fot. TTV

TTV od początku nie bało się tematów tabu. Przez 8 miesięcy w ramówce TTV obecny był program „Przed Północą”, w którym bez żadnego wstydu rozmawiano o sprawach seksu. Również na koniec 2012 roku, stacja postanowiła zrealizować i wyemitować pierwszy, polski erotyczny talk-show „Dr Liber Show”, w którym gościły znane aktorki, m.in. Ewa Kasprzyk.

fot. TTV

Nie można nie wspomnieć o reaktywacji kultowego programu Macieja Trojanowskiego - „Nie do wiary”. Program po 5 letniej przerwie pojawił się ponownie we wrześniu 2012 roku, nie w TVN, a w TTV. I to wcale nie powtórki, a nowe odcinki programu, po pięcioletniej przerwie. W grudniu 2012 roku premierę miał program „W ostatniej chwili”, który przypomina program „Na ratunek” z początków stacji TVN. Z kolei jesienią 2013 roku pojawiła się reaktywacja kultowej "Usterki". Nie bez powodu więc o TTV mówi się, że to namiastka „starego TVN-u”.

TTV w swojej historii przez kilka miesięcy współpracowało z redakcją „Euronews” - nadawany był również taki serwis informacyjny. Stacja współpracowała również z Orange Sport. Czas zweryfikował te plany i obie współprace, szybko zakończono.

Koniec roku 2012 przyniósł stacji świetne wyniki oglądalności - na przełomie listopada i grudnia stacja znalazła się w TOP20 polskich stacji telewizyjnych. W roku 2013 stacja kontynuuje swoją linie programową, wzbogacając ramówkę o nowe pozycje programowe. 11 marca 2013 roku, zadebiutowała nowa oprawa graficzna stacji.

W kolejnych latach stacja kontynuowała swoją strategię programową. Wiosną 2015 roku wizerunek stacji został odświeżony - zmieniło się logo oraz oprawa graficzna i muzyczna stacji. W 2017 roku na antenie pojawiła się nowa odsłona serialu fabularno-dokumentalnego "Nauka jazdy" znanego z anteny TVN.

Mateusz Bugajski
Hotele i SPA na wakacje
Park Hotel KUR & SPA
NASZE WYWIADY
FAKTY TVN