Baner - nagłówek
ODZIAŁY LOKALNE
Kraków
Łódź
Warszawa
Poznań
Toruń
Wrocław
Szczecin
Katowice
Gdańsk
Białystok
PARTNERZY
Polski producent mebli ze starego drewna
Meble wykonywane ręcznie
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński Medical & SPA
Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Kompleksowa obsługa instalatorów
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
Sklep Montersi.pl
Zakupy i zabawa
SONDA
Jak Ci się podoba nowa wersja tvnfakty.pl?

Władze

Jim Samples - Prezes Zarządu TVN

Jim Samples jest Prezesem TVN a jednocześnie nadzoruje strategiczne kierunki rozwoju i bieżącą działalność międzynarodowego pionu Scripps Networks Interactive, który dystrybuuje pięć międzynarodowych marek - Asian Food Channel, Fine Living, Food Network, HGTV oraz Travel Channel - w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, w Azji i na Pacyfiku oraz w Ameryce Łacińskiej. Ponadto Samples zasiada w Zarządzie i kieruje relacjami z partnerami w spółkach joint-venture: UKTV w Wielkiej Brytanii oraz Shaw Media w Kanadzie. Nadzoruje również działalność w obszarze międzynarodowego licencjonowania programów. Przed objęciem odpowiedzialności za międzynarodowy pion SNI, w latach 2007-2011, Samples pełnił funkcję Prezesa HGTV.

Przed dołączeniem do Scripps Networks, Samples spędził prawie 14 lat w Turner Broadcasting System na różnych stanowiskach kierowniczych w działach sprzedaży partnerskiej, marketingu, programowym oraz mediów cyfrowych. Zaczynając swoją karierę w 1993 roku w dziale rozwoju biznesu międzynarodowego w Turner, po roku objął funkcję Prezesa Turner International Argentina z siedzibą w Buenos Aires. W 1999 roku Samples powrócił do USA jako Pierwszy Wiceprezes i Dyrektor Generalny w TNT i Cartoon Network Latin America. W 2001 roku Samples awansował na stanowisko Wiceprezesa i Dyrektora Generalnego Cartoon Network Worldwide.


Piotr Korycki - Wiceprezes Zarządu

Piotr Korycki rozpoczął pracę w TVN w 2003 roku jako Zastępca Dyrektora Finansowego. W okresie od 2005 do 2009, jako Dyrektor Finansowy ds. Planowania i Analiz Finansowych, odpowiadał za funkcje kontrolingu biznesowego, budżetowania i planowania finansowego, a także za wsparcie nowych projektów. Od 2009 do 2012 roku pełnił funkcję Dyrektora Finansowego TVN S.A. odpowiedzialnego za funkcję finansów segmentu telewizyjnego TVN. W ostatnich latach był członkiem zarządu ds. kontrolingu biznesowego. Piotr Korycki rozpoczął karierę zawodową w 1998 roku w warszawskim biurze PricewaterhouseCoopers, do którego dołączył jako członek zespołu działającego w obszarze telekomunikacji, mediów i technologii. Brał tam udział w projektach zarówno z zakresu audytu i doradztwa, jak i w kilku międzynarodowych transakcjach kapitałowych. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH), gdzie zdobył tytuł magistra z zakresu finansów, bankowości i rachunkowości. W 2001 roku zdobył kwalifikacje biegłego rewidenta w Anglii i Walii (Association of Chartered Certified Accountants of England and Wales – ACCA). W 2011 i 2012 roku Piotr Korycki poszerzał edukację w obszarze zarządzania w International Institute for Management Development (IMD) w Lozannie w Szwajcarii.


Edward Miszczak - Członek Zarządu, Dyrektor Departamentu Programowego TVN

Edward Miszczak urodził się w 1955 r. i pochodzi z Jasła. Studiował historię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Pracował w Radiu Kraków, gdzie zasłynął jako autor reportaży o tematyce katyńskiej i sybirackiej. Był jednym z twórców radia RMF FM. Pełnił tam funkcję dyrektora anteny, a następnie również wiceprezesa zarządu radia. W 1997 r. przeniósł się do telewizji TVN. Rok później został dyrektorem programowym stacji. W TVN prowadził 2 autorskie programy - "Celę" oraz talk-show "Urzekła mnie twoja historia". Laureat SuperWiktora 2006.


Adam Pieczyński - Redaktor Naczelny TVN24, TVN24 BiS i "Faktów", Członek Zarządu ds. Programów Informacyjnych

Adam Pieczyński jest absolwentem Uninwersytetu Warszawskiego. Przez długi czas był polskim korespondentem hiszpańskiego dziennika "El Pais". Później został wicedyrektorem programów informacyjnych w Polskim Radiu, a następnie szefem "Wiadomości" w TVP1 oraz potem wiceszefem informacji w stacji RTL7. W 2000 roku Pieczyński przeszedł do tworzącej się właśnie TVN24, gdzie objął stanowisko dyrektora programowego. W sierpniu 2005 roku zastąpił Macieja Sojkę na stanowisku Prezesa Zarządu TVN24. Prywatnie, jest mężem Justyny Pochanke - dziennikarskiej gwiazdy "Faktów" i TVN24.


Piotr Tyborowicz - Członek Zarządu odpowiedzialny za Sprzedaż

Piotr Tyborowicz jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Do zespołu TVN dołączył w 1997 r. i od tego czasu był odpowiedzialny za Sprzedaż i Reklamę w TVN.


Maciej Maciejowski - Członek Zarządu ds. Digital i Rozwoju Biznesu

Maciej Maciejowski jest absolwentem programu Warsaw-Illinois Executive MBA, studiował również dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim i zarządzanie mediami w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu. Do TVN dołączył w 2004 r. i od tego czasu pełnił funkcje kierownicze związane z treściami programowymi w kanałach tematycznych - był m.in. szefem TVN Warszawa. Po likwidacji stacji zajmował się innymi stacjami tematycznymi Grupy TVN. Obecnie odpowiedzialny jest za rozwój biznesu Grupy TVN. Prywatnie mąż dziennikarki "Dzień Dobry TVN" - Anny Kalczyńskiej-Maciejowskiej.


Marek Szydłowski - Członek Zarządu, dział prawny

Członek Zarządu odpowiedzialny za wszelkie działania prawne Grupy TVN, jak również bezpieczeństwo informacji, compliance oraz audyt wewnętrzny.

Specjalizuje się w prawie dotyczącym funkcjonowania firm z sektora mediów, doradzając przedsiębiorcom z tego sektora od 2002 roku, a w szczególności w prawie autorskim, prawie reklamy i prawie internetu. Posiada również szeroką wiedzę z zakresu prawa spółek, rynków kapitałowych i prawa pracy.

Skończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W roku 2001 został wpisany na listę radców prawnych, a w roku 2003 ukończył z wyróżnieniem studia Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

 

Fotografie pochodzą z Biura Prasowego TVN.

Mateusz Bugajski
Hotele i SPA na wakacje
Park Hotel KUR & SPA
NASZE WYWIADY
FAKTY TVN