[TVN] Odwróceni / Odwróceni: Ojcowie i córki

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

No i juz po pierwszym odcinku. Z przykroÂściÂą stwierdzam, Âże tak naprawdĂŞ byÂło wiele szumu o nic... ÂŚwietna obsada, dobre zdjĂŞcia, wciÂągajÂąca muzyka, ale jeden jedno jakÂże wielkie ALE - sÂłaby scenariusz...

Myœla³em, ¿e to bêdzie coœ wielkiego, od kilku dni czeka³em na dzieù premiery i ... prze³¹czy³em w po³owie odcinka, bo tego nie da³o siê ogl¹daÌ...

Liczê, ¿e w zwi¹zku z olbrzymi¹ kampani¹, pierwszy odcinek obejrzy spora grupa osób (5 milionów ?), ale ogl¹dalnoœÌ pewnie bêdzie spadaÌ... No niestety.
Ptr15
Bywalec
Bywalec
Posty: 949
Rejestracja: niedziela 02 lip 2006, 13:18
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Ptr15 »

Pozwole sobie na ocenĂŞ serialu dopiero za jakieÂś dwa tygodnie. Narazie byÂł tylko pierwszy odcinek. Scenariusz moÂże nie jest mistrzowski, ale mam nadziejĂŞ, Âże z odcinka na odcinek bĂŞdzie coraz ciekawiej :D
Memory
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 337
Rejestracja: czwartek 30 lis 2006, 08:51

Post autor: Memory »

dla mnie tam moze byĂŚ

ale wole kryminalnych szczerze

ciekawa jaka ogl¹dalnoœÌ?
...najpiękniejsze jest niewidoczne dla oczu.
tweety
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 04 mar 2007, 09:30
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tweety »

Mnie pierwszy odcinek odpowiadaÂł i napewno bĂŞde widzem serialu. Zapowiada siĂŞ coraz ciekawiej.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

J teÂż siĂŞ na razie wstrzymam z opiniÂą na temat tego serialu po pierwszym odcinku jakoÂś ciĂŞÂżko mi oceniĂŚ. :roll: Ale wydaje mi siĂŞ i liczĂŞ na to, Âże akcja siĂŞ rozwinie. :>
Memory pisze:ciekawa jaka ogl¹dalnoœÌ?
No ciekawe. :P Ale dowiemy sie o tym raczej w poniedziaÂłek lub wtorek...

No i ten artykuÂł o ktĂłrym wczoraj pisaÂł Greg Haus - Masa grozi TVN-owi >>> http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place ... position=1
Ostatnio zmieniony sobota 17 mar 2007, 10:47 przez pawell, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

pawell pisze:

No i ten artykuÂł o ktĂłrym wczoraj pisaÂł Greg Haus - Masa grozi TVN-owi >>> http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place ... 1&layout=0
No to siĂŞ szykuje procesik, co gorsza w artykule pisze, Âże prawie wszystkie postacie w filmie majÂą swoje alter ego w rzeczywistoÂści. Z drugiej strony to moÂże tylko podgrzaĂŚ atmosfere wokĂłl filmu. Jakby nie patrzeĂŚ tvn, ma prawie darmowÂą reklamĂŞ ( choĂŚ proces trochĂŞ kosztuje) :P A tu fragment artukĂłlu:


Super Express pisze: Œwiadek koronny Jaros³aw S. ps. Masa, który pogr¹¿y³ pruszkowsk¹ mafiê, grozi prezesom TVN s¹dem. "Masa" jest oburzony, ¿e producenci TVN, bez zgody, w serialu "Odwróceni" oraz w filmie fabularnym "Œwiadek koronny", wykorzystali jego ¿yciorys.

- W filmie jest zbyt wiele podobieĂąstw do mojego Âżycia - mĂłwi "Super Expressowi" wzburzonym gÂłosem JarosÂław S"Masa" czuje siĂŞ oszukany przez autorĂłw scenariusza, z ktĂłrymi kilka lat temu pracowaÂł dla TVN na planie serialu dokumentalnego - "Alfabet mafii".

- Pisemnie gwarantowano mi wĂłwczas, Âże zarejestrowane materiaÂły nigdy nie bĂŞdÂą wykorzystane do innych celĂłw - przypomina "Masa". - Tymczasem moje szczere wyznania, takÂże te, ktĂłrych nie ma na taÂśmach, bo rozmawialiÂśmy rĂłwnieÂż prywatnie, na przykÂład przy kolacji, staÂły siĂŞ - bez mojej wiedzy i akceptacji - bazÂą do filmu fabularnego - dodaje Âświadek koronny.

Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Scenariusz rzeczywiœcie jest nieszczególny. S¹dzê, ¿e gdyby nie reklama, granicz¹ca zreszt¹ z praniem mózgu, "Œwiadka koronnego", serial przeszed³by bez echa. Silne powi¹zania ze "Œwiadkiem" s¹ atutem tego serialu, reklama te¿ by³a ca³kiem niez³a. Zauwa¿y³em (lubiê dopatrywaÌ siê szczegó³ów), ¿e ¿ó³ty trójk¹t by³ o wiele mniejszy, od tych podczas, pozosta³ych audycji, mo¿na by³o zauwa¿yÌ to w czasie reklam i póŸniej nadawanej "Troi". Myœlê, ¿e ogl¹dalnoœÌ na pocz¹tek bêdzie ca³kiem ,ca³kiem, a z tego co widzê, to serial mo¿e byÌ lepszy od filmu (bez irytuj¹cego, sapi¹cego Ma³aszyùskiego)
Ptr15
Bywalec
Bywalec
Posty: 949
Rejestracja: niedziela 02 lip 2006, 13:18
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Ptr15 »

Fakt, serial byÂł nadawany w wyÂższej, lepszej rozdzielczoÂści, podobnie zresztÂą jak Taniec z Gwiazdami.
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Post autor: ktos »

BĂŞdzie druga seria serialu 8)
w "DzieĂą Dobbry TVN" sÂą wÂłaÂśnie kulisy z planu serialu ;)
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

WÂątpiĂŞ, by zarzÂąd TVN byÂł na tyle nierozwaÂżny, by decydowaĂŚ o produkcji drugiej serii bez wzhlĂŞdu na wyniki oglÂądalnoÂści... Z tego, co ja sÂłyszaÂłem kilka dni temu, to oni nie zakoĂączyli jeszcze nagrywaĂŚ pierwszej serii, wiĂŞc takie to kulisy mogÂły byĂŚ pokazywane :) (ale mogĂŞ siĂŞ myliĂŚ...)
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Tak, to by³y kulisy z planu I serii, pierwszy goœÌ zreszt¹ mówi³, ¿e to ostatnia scena - coœ w tym stylu. :roll: Poza tym TVN pokaza³ dopiero jeden odcinek wiêc w³aœnie jak pisze podmark na decyzjê o II serii jeszcze za wczeœnie m.in. dlatego, ¿e trzeba porównaÌ wyniki.
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Ptr15
Bywalec
Bywalec
Posty: 949
Rejestracja: niedziela 02 lip 2006, 13:18
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Ptr15 »

Pierwszy odcinek obejrzaÂło 3,9 mln. widzĂłw. Bardzo dobry wynik. Teraz pytanie jaka bĂŞdzie tendencja. Oby wynik siĂŞ utrzymaÂł :rydzyk:
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

No nie jest Âźle choĂŚ mogÂło byĂŚ lepiej. ;) Ale 4 mln to jak najbardziej w porzÂądku wynik. :] Tak, oby siĂŞ utrzymaÂł, ale takÂże jeszcze zwiĂŞkszyÂł. :P
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

Dla TVN taki wynik powinien byÌ pora¿k¹... Przy tak wielkiej promocji, jak¹ zastosowano (reklamy, wywiady z gwiazdami w DDTVN, nowy sposób informacji na ekranie - odliczanie) wynik 3,9 miliona prezentuje siê doœÌ s³abo.

LiczyÂłem, Âże spokojnie bĂŞdzie jakieÂś 4,8 - 5 milionĂłw. ZresztÂą coÂś ostatnio to piÂątkowe "Superkino" nie przĂŞdzie zbyt dobrze... Jedynie "Shrek" siĂŞ wybija ponad wszystkie filmy z oferty... A to jest dziwne, bo w piÂątkowe wieczory nie ma zbytnio czego oglÂądaĂŚ...
Kajetan
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 462
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:18
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kajetan »

podmark pisze:Myœla³em, ¿e to bêdzie coœ wielkiego, od kilku dni czeka³em na dzieù premiery i ... prze³¹czy³em w po³owie odcinka, bo tego nie da³o siê ogl¹daÌ...
No tak, z zapartym tchem to Âśledzi siĂŞ "Prawo miasta" :devil:
podmark pisze:Dla TVN taki wynik powinien byÌ pora¿k¹... Przy tak wielkiej promocji, jak¹ zastosowano (reklamy, wywiady z gwiazdami w DDTVN, nowy sposób informacji na ekranie - odliczanie) wynik 3,9 miliona prezentuje siê doœÌ s³abo.

LiczyÂłem, Âże spokojnie bĂŞdzie jakieÂś 4,8 - 5 milionĂłw. ZresztÂą coÂś ostatnio to piÂątkowe "Superkino" nie przĂŞdzie zbyt dobrze... Jedynie "Shrek" siĂŞ wybija ponad wszystkie filmy z oferty... A to jest dziwne, bo w piÂątkowe wieczory nie ma zbytnio czego oglÂądaĂŚ...
Jednak zauwa¿ Podmarku, ¿e "Odwróceni" starli siê bezpoœrednio z "Piratami z karaibów.." czyli filmem nie byle jakim a i przez Polsat promowanym czêsto w³aœnie (premiera tv rok temu odby³a siê o dziwo bez wiêkszego echa). Zreszt¹ nowy TVNowski serial ogl¹da³ co czwarty widz maj¹cy w³¹czony wówczas odbiornik (udzia³y w +4 wynios³y 24,5 proc., zaœ w 16-49 25,67 proc.), podsumowuj¹c - przynajmniej w czasie 20:00-21:00 - stacja z Wiertniczej i "s³oneczna" telewizja zgromadzi³y ponad po³owê wszystkich ogl¹daj¹cych przed szklane ekrany, ot tak.
Polecam dane AGB NMR dla WirtualnychMediĂłw opublikowane zdaje siĂŞ, Âże wczoraj:
TVN wygrywa w piÂątkowe wieczory

"Superkino" bowiem PRZÊDZIE jednak dobrze. Warto zwróciæ uwagê na znakomite udzia³y "Troi" (niemal 33 proc. w grupie +4 i ponad 36 proc. w 16-49!), "HP i wiêzieñ Azkabanu" z przeciêtnym wynikiem i tak wygra³ z konkurencj±.
Hmm, czyÂżby off-topic siĂŞ szykowaÂł? :hmm: A powaÂżnie: liczĂŞ, Âże dzisiejszy , drugi odcinek zgromadzi(Âł) podobnÂą jak tydzieĂą temu liczbĂŞ widzĂłw. Jako, Âże sezon wiosenny trwa i nie skoĂączy siĂŞ lada dzieĂą ratingi tak czy siak zapewne bĂŞdÂą spadaĂŚ. Aczkolwiek wierzĂŞ, Âże rezultaty SHR% bĂŞdÂą plasowaÂły siĂŞ na dotychczasowym poziomie.
Z pewnoÂściÂą ogromnym atutem "OdwrĂłconych" jest obsada aktorska, wszak to prawdziwa plejada gwiazd. Kreacje WiĂŞckiewicza, Grabowskiego czy Foremniak wrĂŞcz zachwycajÂą! Dynamiczna muzyka, dobre zdjĂŞcia, fabuÂła - niczego sobie :D Prawda jest taka, Âże DZIÂŚ jest co oglÂądaĂŚ w wieczory rozpoczynajÂące weekendy - na kolejne epizody czekam z niecierpliwoÂściÂą. I cieszĂŞ siĂŞ, Âże nie oglÂądaÂłem jeszcze "ÂŚwiadka koronnego" - obejrzĂŞ go wraz z koĂącem serialu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości