[TVN] Warszawa - Stolica Sylwestra

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

pkp
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 312
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 21:51

Re: Sylwester w TVN

Post autor: pkp »

majki87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: piątek 16 lis 2012, 13:24

Re: Sylwester w TVN

Post autor: majki87 »

Sylwester w TVN będzie nosił nazwę:
Hello 2017! #sylwesterwarszawa

Przynajmniej taka nazwa widnieje w cenniku na grudzień.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Sylwester w TVN

Post autor: Maciek_POZ »

Intro sylwestrowe w wykonaniu Sabiny Jeszki, Cleo i Natalii Capelik-Muiangi

https://www.youtube.com/watch?v=puKMTKWAjEw

vs. oryginalne wykonania Sia - Move Your Body

https://www.youtube.com/watch?v=vxrSAwtdtuQ

Moim zdaniem "polskie" wykonanie porównywalne jeśli nie lepsze od oryginału :D
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Sylwester w TVN

Post autor: Trzeciak »

Tak - aranżacje to był bardzo mocny punkt tej imprezy sylwestrowej w Warszawie. Tak samo świetnie wyszło "Perfect Ilusion", które o północy zaśpiewały także Cleo, Sabina Jeszka i Natalia Capelik-Muianga. :)

Taka ciekawostka - zaplecze techniczne i część sceny z imprezy sylwestrowej TVN-u zostaje na Placu Defilad i zostanie przearanżowane na potrzeby przyszłotygodniowego 25 Finału WOŚP.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Sylwester w TVN

Post autor: Maciek_POZ »

I bardzo dobrze - jak ekipa techniczna zostanie ta sama to może być ciekawie 15 stycznia. Choć zostawić sprzęt na pastwę takiego mrozu to trochę ryzykowna sprawa.
Tego drugiego kawałka w wykonaniu sylwestrowego tercetu, bynajmniej nie egzotycznego, nie omieszkam odsłuchać.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Sylwester w TVN

Post autor: Trzeciak »

A to grafika od twórcy scenografii "Hello 2017" w TVN-ie: https://www.facebook.com/giorgos.stylia ... 9947257735

Co ciekawe - ta sama osoba stworzyła także (moim zdaniem świetną) scenografię do "#Sylwestra z Dwójką" w Zakopanem. Mało tego - przedstawiciele grupy VOLT Agustina Egurroli tańczyli zarówno na imprezie w Warszawie, jak i w Zakopanem (Egurrola osobiście mógł nadzorować rzecz jasna tylko imprezę z Warszawie).
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Sylwester w TVN

Post autor: Trzeciak »

Rozpoczęły się już przygotowania do najbliższej imprezy sylwestrowej współorganizowanej przez TVN, która także odbędzie się już za nieco ponad 3 miesiące na Pl. Defilad w Warszawie. Stacja już szuka partnerów komercyjnych m. in. do sponsoringu, czy lokowania produktów. Niedługo powinny być podpisywane już pierwsze umowy z wykonawcami: https://www.tvnmedia.pl/oferta/niestand ... er-2017-18
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Sylwester w TVN

Post autor: Trzeciak »

Tegoroczny Sylwester w TVN także w Warszawie, także pod hasłem "Warszawa Stolica Sylwestra". Emisja od 19:45 do 1:00.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: [TVN] Warszawa - Stolica Sylwestra

Post autor: Maciek_POZ »

Interia.pl krytykuje Sylwestra TVN
https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/ne ... zek_poczta
A jakie jest Wasze zdanie?
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Kacper3100
Początkujący
Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 15 lip 2012, 14:06

[TVN] Warszawa - Stolica Sylwestra

Post autor: Kacper3100 »

Wczorajszą imprezę oglądało 1,4 mln osób.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: [TVN] Warszawa - Stolica Sylwestra

Post autor: Trzeciak »

Maciek_POZ pisze: wtorek 01 sty 2019, 18:06 Interia.pl krytykuje Sylwestra TVN
https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/ne ... zek_poczta
A jakie jest Wasze zdanie?
Nie tyle krytykuje, co przytacza opinie innych osób.

A z nimi nietrudno się nie zgodzić. Ten sylwester był pełen nieporozumień jeśli chodzi o scenariusz i realizację. Przede wszystkim zacznę od nadmiaru coverów, nie dość, że słabo zaaranżowanych, to jeszcze zagranych dwa razy. Otwarcie powinno być mocne, z przytupem, a tu uraczono nas medleyem coverów przez artystów, które zostały zaśpiewane przez nich jeszcze raz później (tu od razu ze swoimi piosenkami imprezę powinien otworzyć Bajm). Do tego słabo urozmaicona oprawa taneczna, zupełne niezrozumiałe "okienka" w prawym dolnym rogu z kulis poczas występów, czy nachalne teksty lektora w tym o loterii sylwestrowej, która była niemalże kopią tej sprzed roku TVP w Zakopanem (tyle, że gra toczyła się o góra 250 000 zł). Z prowadzących na plus Drzewiecka Chajzer junior, Prokop, a trochę mniej Mołek i Egurrola. Szczególnie Mołek ma energię dobrą, ale do prowadzenia festiwalów w Sopocie, a nie do imprezy sylwestrowej. Scena nie prezentowała się wbrew wcześniejszym oczekiwaniom najgorzej, ale i tak odbiegała znacznie od tej w Zakopanem i w Chorzowie. Do tego powielono nietrafioną lokalizację sprzed roku.

W umowie była to ostatnia impreza TVN-u w Warszawie. Chajzer junior zaprosił na imprezę w tym samym miejscu za rok, ale mam wątpliwości, czy przypadkiem widownia - szczególnie po drugim z rzędu totalnym nokaucie Zakopanego i TVP - nie jest za mała na trzy takie imprezy.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: [TVN] Warszawa - Stolica Sylwestra

Post autor: Maciek_POZ »

Wiesz... zeszły rok i wejście Cleo, Sabiny i Natalii było bardzo dobre, sam uważam, że tamten Sylwester był znacznie lepszy (no może poza wpadką Agnieszki Chylińskiej z tekstem). Możemy sobie mówić, że mamy swoje gwiazdy i tak dalej, ale uważam że to hipokryzja i minusem Sylwestra TVN jest to że nie ma nikogo zza granicy, nawet już przyblakłego - nawet i tacy przyciągają widzów jak np. Tomasz Anders czy tegoroczny strzał Dwójki z Alem Bano i Rominą. Ładunku sentymentalnego nie ma co w taką noc lekceważyć, choć bez przesady. Ja cały czas zastanawiam się (może wyjdę na ignoranta, ale co tam), kto to jest ten Smolasty... Sam oglądałem symultanicznie kilka Sylwestrów. Co prawda ja mam dosyć tego, że prawie na każdej większej imprezie w PL jest Boney M, ale pewnie znaleźliby się inni muzycy, którzy chcieliby u nas zagrać - wszystko jest kwestią logistyki i ceny. Nie mam nic do coverów - czasem bywają lepsze niż oryginał - przykład wymieniłem wyżej, ale jest jeden warunek i tu się z Tobą zgadzam - muszą być na poziomie. Dwukrotne granie tych samym kawałków - za wyjątkiem bisu na życzenie publiki - to raczej dowód miałkiego przygotowania do występu, niestety...
Dodatkowo pojawiła się niepotrzebna aferka z panią Nykiel i jej kreacją, na którą zareagowali nawet parlamentarzyści. No cóż, Madonną to ona nie jest i raczej nie będzie - mam tu oczywiście na myśli jedynie dokonania artystyczne (single, płyty, rozpoznawalność itd.), nie wizerunek sceniczny... tu zawsze są "możliwości", co pokazywały różne Gagi, Rihanny. Wokalista powinien przede wszystkim śpiewać, a nie szpanować strojami czy pokazywać ekhm... swoje walory.
Nie zmienia to faktu, że jak słyszałem rozmowy, czy to ze znajomymi, czy przypadkowo w sklepie, to ludzie mówili, że najczęściej oglądali "Dwójkę" zatem chyba formuła Stolicy Sylwestra się po prostu wyczerpała.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: [TVN] Warszawa - Stolica Sylwestra

Post autor: Trzeciak »

Maciek_POZ pisze: czwartek 03 sty 2019, 18:39 Wiesz... zeszły rok i wejście Cleo, Sabiny i Natalii było bardzo dobre, sam uważam, że tamten Sylwester był znacznie lepszy (no może poza wpadką Agnieszki Chylińskiej z tekstem).
A to przypadkiem nie sprzed dwóch lat z "Hello 2017!"? ;) Zgodzę się, że ta impreza była najlepsza w Warszawie na równi tej z Krakowa z przełomu 2013 i 2014 roku. Miała rewelacyjne otwarcie, czego nie miały dwie ostatnie imprezy. Takie w stylu ESC w Sztokholmie.
Maciek_POZ pisze: czwartek 03 sty 2019, 18:39 Możemy sobie mówić, że mamy swoje gwiazdy i tak dalej, ale uważam że to hipokryzja i minusem Sylwestra TVN jest to że nie ma nikogo zza granicy, nawet już przyblakłego - nawet i tacy przyciągają widzów jak np. Tomasz Anders czy tegoroczny strzał Dwójki z Alem Bano i Rominą. Ładunku sentymentalnego nie ma co w taką noc lekceważyć, choć bez przesady.
Ja też nie rozumiem dlaczego nie zaproszono jakiegoś zagranicznego artysty?
Maciek_POZ pisze: czwartek 03 sty 2019, 18:39 Nie mam nic do coverów - czasem bywają lepsze niż oryginał - przykład wymieniłem wyżej, ale jest jeden warunek i tu się z Tobą zgadzam - muszą być na poziomie. Dwukrotne granie tych samym kawałków - za wyjątkiem bisu na życzenie publiki - to raczej dowód miałkiego przygotowania do występu, niestety...
I musi być ich mało. Nalepszym przykładem jest "Sylwester Marzeń z Dwójką" w Zakopanem.
Maciek_POZ pisze: czwartek 03 sty 2019, 18:39 Dodatkowo pojawiła się niepotrzebna aferka z panią Nykiel i jej kreacją, na którą zareagowali nawet parlamentarzyści. No cóż, Madonną to ona nie jest i raczej nie będzie - mam tu oczywiście na myśli jedynie dokonania artystyczne (single, płyty, rozpoznawalność itd.), nie wizerunek sceniczny... tu zawsze są "możliwości", co pokazywały różne Gagi, Rihanny. Wokalista powinien przede wszystkim śpiewać, a nie szpanować strojami czy pokazywać ekhm... swoje walory.
Była też aferka z drugim strojem Nykiel, który odsłonił pachwiny, a w Polsacie - skandaliki z bielizną Sykut-Jeżyny (w internecie wywiązała się sprzeczka między nią, a Maserakiem - z obowiązku - tancerz przeprosił prezenterkę "TzG"), biustem Romanowskiej i tancerką Lisowskiej, która upadła nie wtedy, kiedy trzeba. ;)
Maciek_POZ pisze: czwartek 03 sty 2019, 18:39 Nie zmienia to faktu, że jak słyszałem rozmowy, czy to ze znajomymi, czy przypadkowo w sklepie, to ludzie mówili, że najczęściej oglądali "Dwójkę" zatem chyba formuła Stolicy Sylwestra się po prostu wyczerpała.
Imprezie zabrakło po prostu pomysłu i jakości w przeciwieństwie do Sylwestra Dwójki. Zresztą Konrad Smuga tak genialnie zrealizował koncert w Zakopanem, że miało się nieco wrażenie, iż oglądało się Melodifestivalen w Szwecji lub Eurowizję. Swoją drogą tutaj jestem spokojny o organizację JESC. ;)
Ostatnio zmieniony piątek 04 sty 2019, 18:56 przez Trzeciak, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: [TVN] Warszawa - Stolica Sylwestra

Post autor: Maciek_POZ »

Wygląda na to, że Sylwester 2019 w TVN znów nie przeszedł weryfikacji wśród widzów - przegrał w oglądalności zarówno z TVP jak i Polsatem
https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/ne ... zek_poczta

Ja rozumiem, że TVN trzyma się twardo zasady "żadnego disco-polo", ale... mogło by być jakiekolwiek disco. Prawda jest taka, że wszyscy w Sylwestra chcemy jakiejś zabawy - może dlatego internauci najlepiej ocenili Edytę Górniak, śpiewającą dyskotekowy hit "Sweet Dreams", czy Sylwię Grzeszczak, której muzyka raczej nie jest dyskotekowa, ale która wybroniła się żywiołowością na scenie. TVN-owi zabrakło typowego headlinera zagranicznego, nazwisko kogoś "ze świata" zawsze przyciąga - Polsat go miał w postaci DJ'a Bobo, a TVP - Tomasa Andersa. Można o nich mówić różne rzeczy, ale zarówno Szwajcar, jak i Niemiec są profesjonalni w tym co robią. Wydaje się, że powoli kończy się epoka polskich gwiazd 60+, a przynajmniej takie mam wrażenie.

Podzielę się z Wami pewnymi odczuciami, oglądałem z rodziną symultanicznie kilka Sylwestrów, zmieniając kanały: niestety paru wykonawcom się dość mocno oberwało - Reni Jusis, Baranovski czy Sławek Uniatowski przesadzili z aranżami, a niektóre covery, no niestety zepsute - mama śpiewa w chórze, więc zakładam, że wie co mówi.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości