Dokument w TVN24

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Ewa Ewart w TVN 24

Post autor: ktos »

Dziennikarka BBC w TVN24

Jesienią TVN24 pokaże cykl dokumentów Ewy Ewart, Polki pracującej dla BBC. Dziennikarka pojawi sie w studiu TVN24 i wprowadzi widzów w kulisy swoich produkcji.

Na początek, 31 sierpnia o 12.20, kanał wyemituje najgłośniejszy dokument Ewart "Dzieci Biesłanu". Tego dnia premierę będzie miał także epilog reportażu, zrealizowany przez dziennikarkę po czterech latach specjalnie dla TVN24.

W kolejnych tygodniach stacja pokaże kolejne filmy Ewy Ewart : "Tajemnicze loty" ( 7 września), "Obozy śmierci" (14 września), "Kim jest Putin?"( 21 września), "ETA -Coming in from the Cold" ( 28 września), "Wojna kokainowa" ( 5 października), "Rosja- Zatrute Miasto"( 12 października), "Japonia- emeryci" (19 października), "Solidarność" (26 października) oraz "Zabicie historii" ( 2 listopada).

Ewa Ewart pracowała jako reporter dla hiszpańskiej agencji informacyjnej EFE, trzy lata spędziła w Moskwie, gdzie była producentem terenowym CBS News. W 1993 roku dołączyła do zespołu BBC. Zdobyła nagrodę podwójnego Brytyjskiego Oskara "Royal Television Society", jej filmy otrzymała także dwie nominacje do amerykańskiej nagrody "Emmy".
http://www.wirtualnemedia.pl/article/24 ... _TVN24.htm
Dobrze że tvn 24 stawia na więcej dokumentów ;)
tug.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 25 sie 2008, 19:46

Re: Ewa Ewart w TVN 24

Post autor: tug. »

i bardzo dobrze. Dokumenty stają się coraz mocniejszą stroną TVN-u jak i TVN 24. We wakacje było już kilka dokumentów m.in o Pekinie, zaginięciu Madelaine Macaine, i zmarłej Agacie Mróz. Teraz zobaczymy nagrodzone dokumenty Ewy Ewart. Zapowiada się ciekawa jesień z TVN 24
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5085
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: Ewa Ewart w TVN 24

Post autor: maxxx »

Rzeczywiście jest ciekawie. :D Nie miałem okazji oglądać wszystkich, ktore juz byly, ale te ktore widzialem byly naprawde interesujące. Dzis byl wstrzasajacy dokument o Korei Północnej-kawal dobrej roboty. chyba blizej sie zaznajomie z dorobkiem tej pani. Mysle, ze dokumenty w niedziele o wczesnopoludniowej porze to dobry pomysl. Zawsze to lepiej niz posucha informacyjna w siódmy dzien tygodnia :D
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Oglądałem dokument ''Dzieci Biesłanu'' - wstrząsająca historia opowiedziana oczami dzieci, które przeżyły ten dramat. Opowiadali o tym, jak to wszystko wyglądało, mówili o utracie bliskich osób i pokazywali ruiny szkoły.

Przy okazji warto wspomnieć o wczorajszym, znakomitym dokumencie Arkadiusza Wierzuka o Josefie Fritzlu.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Dokument w TVN24

Post autor: piotrek888 »

Nowy temat ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć tematu o Dokumentach a do wątku "Ewa Ewart w TVN24" raczej nie pasuje
________

Dziś swoją premierę w TVN24 miał dokument Arkadiusza Wierzuka o Frizlu. Bardzo interesujący i warty uwagi - polecam.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Dokument Wierzuka o Josefie Friztlu wyemitowano po raz pierwszy 20 września 2008 roku. Dziś go jedynie powtórzono, wzbogacając o fragmenty zdjęć z procesu. :]
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Dokument w TVN24

Post autor: skorupa2006 »

Wcześniej emitowano także dokument Leszka Kabłaka o Energetyce atomowej we Francji. Liczę na więcej takich produkcji :D
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Dokument w TVN24

Post autor: piotrek888 »

"Władcy marionetek" - jestem pod ogromnym wrażeniem tego dokumentu. Takiego filmu nie powstydziłby się żaden dziennikarz. Po prostu fantastyczny. Ogromne gratulacje!
michaek
Bywalec
Bywalec
Posty: 524
Rejestracja: środa 24 sie 2005, 10:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dokument w TVN24

Post autor: michaek »

Jakby ktoś zarzucił linkiem do ściągnięcie tego filmu to byłbym bardzo wdzięczny, bo nigdzie w internecie nie znalazłem, a chętnie bym jeszcze dzisiaj obejrzał. :)
Kończ waść wstydu oszczędź, Faktów nie niszcz...
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Dokument w TVN24

Post autor: ~ »

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym filmem. Brawa dla Sekielskiego za profesjonalizm, obiektywizm no i odwagę. Do tej pory nie zauważyłem żeby jakiś dziennikarz odważył się mówić głośno o tej "ciemnej stronie" polityków.
Film zmusza mnie teraz do zastanowienia się, na kogo oddać głos. Mam poważny dylemat. Łudziłem się, że w parlamencie są jeszcze ludzie lojalni wobec swoich wyborców.
Przerażające jest to, że z naszych pieniędzy są opłacane wynajęte przez partie osoby, które piszą bzdury na forach internetowych.

Film prowokuje do dyskusji i z pewnością dużo będzie się o nim mówić. Nawet już się mówi: portale rozpisują się o Tusku i nieistniejącej pielęgniarce Ewie.
Nie zdziwię się jak ktoś poda Sekielskiego do sądu za pomówienie itp., na przykład duchowni, którzy mieliby upić Kwaśniewskiego.

Gratuluję i dziękuję panu Tomaszowi za pokazanie prawdy. Bardzo chętnie obejrzę kolejne filmy pana Sekielskiego. Lepiej mu to wychodzi niż "Teraz My".
A osoby, które nie widziały tego filmu zapraszam do oglądania - jutro o 22:35 w TVN.
Fabian
Bywalec
Bywalec
Posty: 663
Rejestracja: niedziela 21 gru 2008, 08:39
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Dokument w TVN24

Post autor: Fabian »

Mnie także poruszył ten film, ale krytyczne uwagi gości Małgorzaty Łaszcz również były całkiem do rzeczy.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Dokument w TVN24

Post autor: sybic »

~ pisze:Przerażające jest to, że z naszych pieniędzy są opłacane wynajęte przez partie osoby, które piszą bzdury na forach internetowych.
W tym nie ma nic dziwnego. Partia dostaje określoną pulę pieniędzy i może je wydawać jak chce. Ich cel zawsze ten sam. Omamić społeczeństwo i pozyskać wyborców.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Dokument w TVN24

Post autor: Łukasz »

~ pisze:Nie zdziwię się jak ktoś poda Sekielskiego do sądu za pomówienie itp., na przykład duchowni, którzy mieliby upić Kwaśniewskiego.
To prędzej podadzą do sądu Millera niż Sekielskiego, bo to nie Sekielski powiedział. :D Ale wątpię, bo wtedy na świadka wezwaliby Kwaśniewskiego i mogłoby się nie opłacić. :D Pokrzyczą trochę w gazetach, że to niby nie oni i na tym sprawa się zakończy.

Ciekawszy - moim zdaniem - był wątek jak Tusk mówił o SMSie do Ewy Kopacz, że jak nie przyjdzie do "Teraz My" to zostanie zniszczona. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Dokument w TVN24

Post autor: ~ »

Łukasz pisze: To prędzej podadzą do sądu Millera niż Sekielskiego, bo to nie Sekielski powiedział. :D Ale wątpię, bo wtedy na świadka wezwaliby Kwaśniewskiego i mogłoby się nie opłacić. :D Pokrzyczą trochę w gazetach, że to niby nie oni i na tym sprawa się zakończy.
Racja.
Łukasz pisze: Ciekawszy - moim zdaniem - był wątek jak Tusk mówił o SMSie do Ewy Kopacz, że jak nie przyjdzie do "Teraz My" to zostanie zniszczona. :D
No właśnie. Jeśli to prawda, to ciekawe metody w TVNie mają. :) Mam nadzieję, że jeszcze ten temat poruszą i się do niego odniosą, bo jest bardzo interesujący :D.
Noranda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 10:13

Re: Dokument w TVN24

Post autor: Noranda »

~ pisze:Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym filmem. Brawa dla Sekielskiego za profesjonalizm, obiektywizm no i odwagę. Do tej pory nie zauważyłem żeby jakiś dziennikarz odważył się mówić głośno o tej "ciemnej stronie" polityków.
Film zmusza mnie teraz do zastanowienia się, na kogo oddać głos. Mam poważny dylemat. Łudziłem się, że w parlamencie są jeszcze ludzie lojalni wobec swoich wyborców.
Przerażające jest to, że z naszych pieniędzy są opłacane wynajęte przez partie osoby, które piszą bzdury na forach internetowych.
Film prowokuje do dyskusji i z pewnością dużo będzie się o nim mówić. Nawet już się mówi: portale rozpisują się o Tusku i nieistniejącej pielęgniarce Ewie.
Nie zdziwię się jak ktoś poda Sekielskiego do sądu za pomówienie itp., na przykład duchowni, którzy mieliby upić Kwaśniewskiego.
Gratuluję i dziękuję panu Tomaszowi za pokazanie prawdy. Bardzo chętnie obejrzę kolejne filmy pana Sekielskiego. Lepiej mu to wychodzi niż "Teraz My".
A osoby, które nie widziały tego filmu zapraszam do oglądania - jutro o 22:35 w TVN.
Także oceniam na spory plus ten dokument. Może z racji wieku /pierwsze 70/nieco inaczej niż u cytowanego Kolegi reaguję i trochę inaczej umieścił bym główny cel tego filmu:Widzę to tak:
Do kogo adresowany: Do szerokiej grupy obywateli. Wcale nie do tych, którzy bieżącą politykę śledzą systematycznie i krytycznie. Dla niektórych to wręcz otwarcie oczu na te kwestie i szansa na początek słuchania polityków krytycznie i z oceną nie tylko co mówią, lecz także jak i dlaczego..
Cel: Kształtowanie kultury politycznej Polaków - która statystycznie biorąc- nie jest za powszechna choć dotyczy nas wszystkich nie mniej niż moda,
gotowanie czy piłka nożna. Forma- uświadomienie REALIÓW o obecnych metodach kształtowania opinii wyborcy i wpływania na jego decyzje
wyborcze.
Wielu z nas wyczuwało to co opisał Sekielski. Jego zasługą jest wyartykułowanie tego i określenie naszego oczekiwania poprawy jakości relacji
polityk/ obywatel krótkim hasłem "odpowiedzialności za słowo".
O kim, o których partiach i politykach: O wszystkich- jak leci: Pokazuje, że zwykle idą do celu wyborczego po najmniejszej linii wysiłku wiarygodności
licząc na naiwność i łatwowierność ""ciemnego narodu co wszystko kupi"- jak nas nazywa Kurski.
Jaka z tego lekcja? Politycy nie są święci i trzeba mieć stałą świadomość tego faktu. Chcą sukcesu możliwie łatwą drogą. Czy są zdolni sami z siebie do
zmiany na lepsze? W życiu!!!! ZMIANY W JAKOŚCI POLITYKI I POLITYKÓW MOGĄ WYMUSIĆ JEDYNIE WYBORCY ALE nie przez zmianę jednych na
drogich czy trzecich podobnych. Musimy sami zmienić swój poziom kultury politycznej - rozumienia celów i metod- aby nie nabierać się na
manipulacje taniej "inżynierii społecznej"typu pluszaki w lodówce, dziadek z Wermachtu czy obietnice rozdawania tanio mieszkań "jeśli dojdę do
władzy kochany ludu". Musimy od nich wszystkich - co do jednego- wymagać odpowiedzialności za słowo. Nie manipulowania nami tanimi
spektaklami i cynicznymi wiecami z machaniem chorągiewką oraz głaskaniem dzieci po główkach bo już się na tak debilne chwyty nie nabieramy.
Jaką więć rolę spełnić może ten film? To może być szczepionka na kolejną epidemię łatwej propagandy wyborczej i wiadro zimnej wody na łby polityków aby nie traktowali jak ciemną i bezmyślną masę bo się mogą poparzyć. W wyborach możemy odgwizdać koniec meczu dla ich partii lub dać czerwoną kartke dla kłamców i niesłownych manipulantów jak maniakalny klamca Kurski czy wielu innych z każdej partii.
To kogo wybierać? Nie ma co się obrażać bo ktoś wskazał palcem że "... o tu skłamał a ja to tylko prawdę..." Wybierajmy tych, których efekt działania praktycznego poprawił coś dla obywatela i państwa gdy daliśmy im władzę.Nnie nabierajmy się na obiecanki bez szans na realizację.
Powtórzę; Film Sekielskiego trafił w nie wpełni uświadomioną potrzebę społeczną skokowej poprawy jakości polskiej polityki. Dlatego został zauważony i tak powszechnie jest komentowany. To memento dla łatwizny i demagogii polityków, bo za tym skowronkiem pojawi się cały cykl kształtujący odbiór propagandy i kulturę polityczną Polaków.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 24 gości