Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ »

Dzisiaj było trochę zabawy językowej, bowiem Asia Dunikowska mówiła o meksykańskim wulkanie Popocatepetl. Od razu przypomniał mi się rok 2010, kiedy to erupcja Eyjafjallajökull zakłóciła przylot wielu przywódcom państw na uroczystości po katastrofie smoleńskiej. Pamiętam, jak niektórzy próbowali obejść wymówienie tej nazwy, choćby poprzez użycie słów "islandzki wulkan" ;)
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ »

Kolega Piotrek (jest niepełnosprawny) doczekał tego, że "Wstajesz i wiesz" jest emitowane na głównej antenie TVN. Jest niezmiernie zadowolony (codziennie mi to podkreśla), że może oglądać to, co wielu z nas i apeluje, aby taki stan rzeczy pozostawić również, gdy skończy się epidemia COVID-19. I według Niego to jest dobre rozwiązanie, ponieważ jest to lepsze niż puszczanie powtórek programów lub telezakupów.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Saimon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: piątek 20 mar 2020, 10:05

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Saimon »

Dziś "Wstajesz i Wiesz" do godziny 11
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ »

Poranek TVN24 będzie emitowany w godzinach 6:00-8:00 na głównej antenie TVN do końca kwietnia!
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... wojewodzki
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ »

Dziś "Wstajesz i wiesz" znów do godziny 11:00, co oznacza, że godzina dłużej z moją Poranną Drużyną Marzeń - Rafałem, Asią i Agnieszką 8)
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
melona
Najwierniejszy fan TVN
Najwierniejszy fan TVN
Posty: 29533
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 16:07

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: melona »

Maciek_POZ pisze: poniedziałek 23 mar 2020, 08:26 Dziś "Wstajesz i wiesz" znów do godziny 11:00
Wygląda na to, że poranek do 11:00 w dniu robocze będzie emitowany jeszcze przez jakiś czas, wczoraj i dzisiaj też był nadawany do tej godziny i jutro również.
melona
Najwierniejszy fan TVN
Najwierniejszy fan TVN
Posty: 29533
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 16:07

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: melona »

W dzisiejszym we ''Wstajesz i wiesz'' Tomasz Wasilewski przedstawiał nietypowo prognozę pogody, bo prawdopodobnie z greenboxa a nie z miejsca między prowadzącym a serwisantką, jak było to do tej pory.

Obrazek
melona
Najwierniejszy fan TVN
Najwierniejszy fan TVN
Posty: 29533
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 16:07

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: melona »

Jak zapowiedział Robert Kantereit, jutro we "Wstajesz i wiesz" poprowadzi Rafał Wojda ze swojego domu.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ »

Ciekawe, czy przez to przestanie obowiązywać struktura teamów, z którą do tej pory mieliśmy do czynienia. Być może jest to też spowodowane tym, że jedni dziennikarze mogą mieć bardziej, a inni mniej sprzyjające warunki do stworzenia domowego studia. Widzieliście jaki sprzęt miał Juliusz Kaszyński :?: Nawet własną stylistkę miał :P.
Z drugiej strony podobały mi się te quasi-partyzanckie metody, jak nakładanie koca żeby tłumić dźwięk. Mnie się zaraz przypomniały pierwsze fotki na forum robione aparatem i zaciemnianie pokoju ;).
Z kolei jeden z reporterów miał tzw. "syndrom Borysa Budki" - gdy próbował zrobić materiał, to akurat ujadał pies :P
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
melona
Najwierniejszy fan TVN
Najwierniejszy fan TVN
Posty: 29533
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 16:07

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: melona »

Maciek_POZ pisze: poniedziałek 13 kwie 2020, 13:15 Ciekawe, czy przez to przestanie obowiązywać struktura teamów, z którą do tej pory mieliśmy do czynienia. Być może jest to też spowodowane tym, że jedni dziennikarze mogą mieć bardziej, a inni mniej sprzyjające warunki do stworzenia domowego studia. Widzieliście jaki sprzęt miał Juliusz Kaszyński :?: Nawet własną stylistkę miał :P.
"Kawa na ławę" i "Loża prasowa" miały już wczoraj swoich tradycyjnych gospodarzy, czyli odpowiednio Konrada Piaseckiego i Małgorzatę Łaszcz. Ciekawi mnie bardziej, jak będą wyglądały jutrzejsze serwisy w poranku i czy będą jakieś ciekawsze loty kamerowe ;)
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ »

Tak, tylko że Konrad i Małgorzata są w teamie B. To akurat była pewna korzystna zbieżność, że mogli poprowadzić swoje nominalne programy ;)
Mnie ciekawi, czy od czwartku będą rzeczywiście prowadzić programy w maskach :P

Pół żartem, kto by pomyślał, że religijni islamiści mieli nosa z nakazem zakrywania twarzy :P
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: matik »

To, że podział na teamy A, B i C się zaciera to da się już zauważyć. W piątek znana z teamu A Monika Olejnik prowadziła swój program kiedy był to czas teamu B, jutro, mimo, że to czas teamu C to WiW poprowadzi Rafał Wojda z teamu B. Juliusz Kaszyński, Jan Niedziałek, Michał Sznajder i Mateusz Walczak też już prowadzą programy niezależnie od tego którego teamu jest to kolej.
Maciek_POZ pisze: poniedziałek 13 kwie 2020, 13:57Mnie ciekawi, czy od czwartku będą rzeczywiście prowadzić programy w maskach :P
W Czechach prezenterzy występują w maseczkach a tam też jest nakaz noszenia ich w miejscach publicznych.
Maciek_POZ pisze: poniedziałek 13 kwie 2020, 13:15Z drugiej strony podobały mi się te quasi-partyzanckie metody, jak nakładanie koca żeby tłumić dźwięk.
A mi nie. To jest telewizja, dla której jakość zawsze była wyznacznikiem. A ostatnio coraz rzadziej mam ochotę oglądać TVN24 przez tą właśnie jakość. A właściwie jej brak. I nie tłumaczcie tego tymi wszystkimi korona-bzdetami. Wiele rzeczy robionych jest na pokaz. Jak informował TVN, żeby zapewnić 1,5 m odstępu pomiędzy osobami pracującymi w reżyserce, część osób odpowiedzialnych za napisy na belkach zostało przeniesionych do innego pomieszczenia. Szczerze wątpię, bo jednak obserwując dziennikarzy w social-mediach, którzy wrzucają kulisy pracy do sieci widać było przykład z piątku, kiedy każdy blisko siebie siedział w reżyserce. Pewnie dlatego już nie pozują reżyserki na początku F16 lub FpF. Kłamstwo ma krótkie nogi ;)
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ »

Ja tak podejrzewałem, że nie pokazują reżyserki bo mogłoby być tak, jak ze słynnym zdjęciem z placu Piłsudskiego. Swoją drogą pewnie ciężko byłoby obsłużyć ten sprzęt, utrzymując zalecany dystans. Zawsze tak było, że sytuacje kryzysowe sprawiają, że maski ludziom opadają :P
Jeden z moich przyjaciół stwierdził, że może ten COVID ma nas czegoś nauczyć - że może powinniśmy nieco zwolnić tą gonitwę za perfekcyjną jakością, za pieniądzem. Zobacz - od miesiąca (ja od dwóch przez wypadek) nie byliśmy w galeriach handlowych, nie kupiliśmy nowych gajerów, komórek, telewizorów i jakoś żyjemy! Mógłbym lecieć dalej w to, że poprawiła się na świecie jakość powietrza, w weneckich kanałach po dekadach pojawiły się ryby, nawet tak jakby wygasły światowe konflikty, albo przestali o nich mówić. Pewnie poniesiemy za ten przestój cenę, zresztą pisałem o tym szeroko w innym wątku, a może właśnie dlatego powinniśmy tę cenę ponieść?
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: matik »

Nie uważam, że powinniśmy ponosić taką cenę. Przykład z centrum handlowym - moim zdaniem chybiony. Osobiście w takich miejscach jestem raz, dwa razy do roku. Nie stać mnie, żeby non stop sobie sprawiać jakieś przyjemności. I nie wiem kiedy w obliczu całej ten pandemii będzie mnie stać. Teraz bardziej zastanawia mnie, czy starczy mi do pierwszego i czy nie będę miał przestojów w spłatach kredytów - wszak nie da się kupić wszystkiego za gotówkę. No chyba, że ma się "plecy" ale to temat na dłuższą dyskusję.

Kogo stać - droga wolna. Nie powinno się zakazywać, zamykać wszystkiego. Gospodarka cierpi, ludzie zarabiający pomiędzy minimalnym a średnim wynagrodzeniem też cierpią. Bo nie mają jak zarobić. A bogaty? Bogaty zyskuje, bo nie ma jak wydać swoich pieniędzy. Ale to chyba temat na dłuższą dyskusję.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ »

Matik, sami sobie pewne rzeczy zgotowaliśmy. Nie będę gloryfikował komuny, bo był to system zamknięty i opresyjny. Zauważ jednak, że biedniejsze społeczeństwa są często bardziej życzliwe - rozmawiałem kiedyś z misjonarzem, który był w Afryce i on powiedział mi myśl jednego tubylca, który zastanawiał, się dlaczego on (jako Polak i Europejczyk) ciągle chodzi taki zabiegany i zestresowany i padła to: "Wy macie zegarki, my mamy czas". Coś w tym jest. Wielu ludzi goniło, brało kolejne pożyczki, zmieniało Iphone'a 5 na 6, zmieniało telewizor 30 na 40 calowy, mimo że tamten jak najbardziej działał. A z przyjemnościami to są tacy ludzie, którzy bez nich nie potrafią - zauważ, że spore opory budzą w tej chwili obniżki pensji dla piłkarzy, którzy w stosunku do mnie, czy do Ciebie też zarabiają niebotyczne pieniądze. Ja chciałbym zarabiać 10 tysięcy miesięcznie nawet minimalnie bez premii - podejrzewam że nigdy nie będę tyle zarabiać, żeby kupować sobie nowe gadżety. Tymczasem moja babcia miała 40 lat tą samą pralkę i ona mimo kilku napraw realizowała swoje zadania. O to właśnie chodzi, że nie stać nas, żeby tak marnotrawić zasoby naszej planety naszą gonitwą za błyskotkami!
A czy bogaty zyskuje? On teraz swoich pieniędzy nie wyda! I on też boi się wirusa, bo wirus jak śmierć - może trafić na każdego. Niedawno miałem przypadek, że znajoma ze sklepu, do którego chodziłem zmarła w wieku 48 lat - trafił ją udar we śnie. Nie jesteśmy wieczni i nieśmiertelni, bardziej jesteśmy tą trzciną, którą łatwo złamać, jak mówił Blaise Pascal.
I też chciałbym, żeby to się skończyło, bo jestem wrogiem zakazów, jednak powinniśmy z tej epidemii wynieść jakąś naukę - korzystać z dóbr UMIEJĘTNIEJ!
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości