Michał Cholewiński

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Michał Cholewiński

Post autor: lukaszbialas »

Camilo pisze:Plotki, tudzież wymysły, to z Kaczmarek-Szałkow bardziej :devil:
O tym, że władze TVP Info rozmawiają z ludźmi TVN nie jest tajemnicą, mnie udało się dowiedzieć, że zaawansowane rozmowy prowadzono z Panią Dagmarą.
Zamiast atakować lepiej skup się na sobie i na swoich źródłach informacji. Jeśli Pan Cholewiński zastąpiłby Panią Osińską lub Pana Pietrasika albo Smerdela to bym się cieszył. W TVP przez lata obowiązywała zasada bierny, mierny, ale wierny, oby to się zaczęło zmieniać. Do wymiany w TVP Info oprócz wyżej wspomnianych moim zdaniem są Karolina Lewicka i Maciej Wąsowicz.
Lord_info
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1463
Rejestracja: czwartek 26 maja 2011, 17:08

Re: Michał Cholewiński

Post autor: Lord_info »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Michał Cholewiński

Post autor: Camilo »

Redaktor w Info zrobił się dużo bardziej żwawy niż w TVN24. To akurat na plus. Ale ma też ostatnio fascynującą manierę. W czasie czytania serwisów kieruje wzrok ku górze jakby wołał o pomstę do nieba. O tak: :roll: Nie wiem, czy to samodzielna inwencja twórcza, czy ktoś w TVP tak mądrze doradził i co by to miało oznaczać. Jakby ktoś miał jakieś propozycje, to niech pisze śmiało. Bo ja nie ogarniam.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Michał Cholewiński

Post autor: matik »

Może chce w ten sposób pokazać, że ''nie czyta'' z promptera? :D Akurat w środę jak oglądałem Info Dzień i prowadził serwisy sprzed bimu to co chwilę też miał jakieś przejęzyczenia jakby właśnie nie miał tekstu. I też co chwilę robił tak oczami lub po prostu kręcił głową na boki co też się zdarzało (ale tylko w serwisach prowadzonych na stojąco - w tych na siedząco, tylko kierował wzrok ku górze).
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Michał Cholewiński

Post autor: michal_borkowski »

Zauważyłem, oglądając wczoraj i dziś jego dyżury w info, że - w przeciwieństwie do TVN24 - nieco się "rozkręcił" i pozwala sobie na liczne komentarze, jak ten przy okazji konferencji Owsiaka, kiedy żachnął się: "To bardzo długa prezentacja była" (dając kąśliwie do zrozumienia, że nie zmieściły się inne tematy). Dziś z kolei po konferencji Magdaleny Ogórek stwierdził, że: (cytuje z pamięci) "Dziennikarze zdążyli zadać AŻ cztery pytania", a wszystko rzecz jasna w odpowiednim, złośliwym tonie. Ale jeśli Kierownictwo to toleruje...
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Michał Cholewiński

Post autor: Camilo »

W Info bardzo sili się na naturalność - a dla mnie efekt jest odwrotny do zamierzonego.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Michał Cholewiński

Post autor: michal_borkowski »

Dziś znów Cholewiński wznosi oczy ku górze - nikt mu na to nie zwrócił jeszcze uwagi?
To tylko moje skromne zdanie
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Michał Cholewiński

Post autor: prze_kw »

Przy czytaniu z promptera? Jeśli tak, to dlatego, że w TVP Info mają zaledwie jeden "prawdziwy" prompter - pozostałe kamery mają zainstalowane nad obiektywem ekrany LCD z tekstem.
Liczą się tylko Fakty.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Michał Cholewiński

Post autor: michal_borkowski »

Nie, przy "szyciu" własnych teorii...
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Michał Cholewiński

Post autor: Camilo »

prze_kw pisze: w TVP Info mają zaledwie jeden "prawdziwy" prompter - pozostałe kamery mają zainstalowane nad obiektywem ekrany LCD z tekstem.
XXI wiek w mediach publicznych Europy środkowo-wschodniej. Szastają pieniędzmi gdzie popadnie, głównie na układy i układziki, a nie chcą nawet profesjonalnie wyposażyć studia newsowego. Standard BBC wymaga przede wszystkim zmian w myśleniu, więc na to należy poczekać jeszcze dziesiątki lat...
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Michał Cholewiński

Post autor: michal_borkowski »

Wczoraj chyba ktoś źle "umalował" Cholewińskiego (złośliwy kolega bądź koleżanka?) albo inaczej padało światło, bo wyglądał podczas wieczoru wyborczego trochę jak... Wampir. Podkrążone oczy można jeszcze tłumaczyć zmęczeniem, ale nienaturalny kolor cery - już nie.
To tylko moje skromne zdanie
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Michał Cholewiński

Post autor: matik »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Michał Cholewiński

Post autor: lukaszbialas »

Dziwne, że Michał Cholewiński cały czas pracuje w TVP Info i nie został zwolniony tak jak Igor Sokołowski i inni. To, że on (wcześniej pracował przecież w TVN24) i Małgorzata Steckiewicz (wcześniej RMF FM i Radio Zet) uchowali się w mediach narodowych trochę mnie dziwi, chyba, że stali się wyznawcami "dobrej zmiany". Z tego co wiem, Steckiewicz była przez jakiś czas zawieszona po aferze i zwolnieniu wydawców w marcu, ale wróciła do łask, a Cholewiński cały czas jest "grzeczny", na powrót do TVN24 raczej liczyć nie może.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Michał Cholewiński

Post autor: michal_borkowski »

Wydaje się neutralny ("bezpłciowy" - brzydko pisząc), cały czas pracuje tam też jego żona; musieliby zwolnić ich oboje zgodnie z zasadą #dobrej zmiany. A ktoś w publicznej tv pracować musi, nowe kadry Trwam vel Republiki dopiero się kształcą.
To tylko moje skromne zdanie
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5085
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: Michał Cholewiński

Post autor: maxxx »

No chyba góra go bardzo lubi skoro właśnie zastępuje Orłosia.Wstyd.PiS wiecznie rządził nie będzie, a nazwisko ma się jedno.
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Semrush [Bot] i 72 gości