Jacek Pałasiński

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Monster

Post autor: Monster »

W poniedziaÂłek na antenie TVN24 juÂż pojawi siĂŞ nowy program Jacka PaÂłasiĂąskiego, pt.: ,,ÂŻadnych granic''. Ten program bĂŞdzie nadawany w porze takiej jak kiedyÂś ,,PrzeÂświetlenie'', czyli od pon. do piÂątku o 20:30
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

wczoraj w serwisie-podsumowaniu dnia w serwisieo 23.30- goÂściem w studio byÂł Jacek PaÂłsiĂąski. OpowiadaÂł o polityce miĂŞdzynarodowej chyba W.Brytanii o ile dobrze pamiĂŞtam. Serwis prowadziÂła Marta Kuligowska.
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
emi
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 284
Rejestracja: niedziela 15 maja 2005, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: emi »

No to mamy poniedziaÂłek a programu Jacusia nie widaĂŚ! ciekawe czemu...chyba od tego poniedziaÂłku miaÂł sie zaczÂąc?
....w świecie Faktów....
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

nie od tego
od przyszÂłego
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
Maciekw
Bywalec
Bywalec
Posty: 525
Rejestracja: środa 08 wrz 2004, 12:14
Kontakt:

Post autor: Maciekw »

Jak Wam siĂŞ podobaÂł program Jacka PaÂłasiĂąskiego?

Wg. Mnie program pt. "Bez granic" jest bardzo nowatorskim projektem na polskim rynku programĂłw informacyjno-publicystycznych. Ciekawa formuÂła, Âładna oprawa poprzez wykorzystanie programu google earth.
Program dziĂŞki temu jest zarazem bardzo powaÂżny poniewaÂż opowiada o waÂżnych wydarzeniach na Âświecie (np. wczoraj o kryzysie politycznym na Ukrainie) ale i takÂże dziĂŞki tej caÂłej oprawie z wykorzystaniem ww. programu google erath sprawia wraÂżenie publicystyczno-informacyjnego show :)

Jacek Pa³asiùski w mojej ocenie bardzo dobrze poprowadzi³ wczorajszy program. W swoim stylu wiêcej mówi³ z g³owy ni¿ z przygotowywanych notatek, ³adnie opowiada³ o coraz to nowych pojawiaj¹cych siê miastach, a nawet i konkretnych budynkach i placach. Po raz kolejny Pa³asiùski da³ dowód na to jak¹ rozleg³¹ posiada widzê.
Jedyne co mi siĂŞ u Pana Jacka nie podobaÂło to, to jak wymawiaÂł sÂłowo "Maiami", nie jestem amerykanistÂą, a angielski znam jedynie w stopniu, Âże tak to okreÂślĂŞ, Âśrednio-podstawowym, jednak zawsze mi siĂŞ wydawaÂło, Âże nazwĂŞ tego miasta czyta siĂŞ tak jak siĂŞ pisze, ale Pan PaÂłasiĂąski kilkakrotnie nazywaÂł to miasto jako "Meiemi". Nie wiem co o tym myÂśleĂŚ...

Reasumuj¹c uwa¿am, ¿e program jest bardzo dobry, nowatorska oprawa i styl narracji Pa³asiùskiego to jego g³ówne atuty.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Ranking Jacka PaÂłasiĂąskiego - czyli co czyta, co sÂłucha i co oglÂąda...

Press pisze:Ranking PaÂłasiĂąskiego

Czytam? "Ja nie czytam, ja piszê" - mawia pewien znany dziennikarz... A ja? Ko³o 6 rano otwieram drzwi wejœciowe, na wycieraczce le¿¹ ju¿ "Corriere della Sera" i "La Repubblica". To w poprzednim ¿yciu. W obecnym bardzo brakuje mi "Corriere". Pamiêtam, jak 30 lat temu guru teatrologów, prof. Zbigniew Raszewski, na któryœ z wyk³adów przyniós³ nam stertê zagranicznych gazet: "Która najlepsza?" - zapyta³. Uznaliœmy, ¿e wœród "Timesa", "Neue Zßrcher Zeitung", "Le Monde", "El País" i kilku innych bezkonkurencyjna jest "Corriere". Mediolaùska gazeta mia³a swoje wahniêcie w dó³ na pocz¹tku lat 90., ale od piêciu, szeœciu lat jest niedoœcigniona. W Polsce brak czegoœ równie kompletnego, presti¿owego, godnego zaufania i jednoczeœnie ciekawego. Brak mi te¿ doskona³ego layoutu "Corriere". Stara siê jej dorównaÌ "Rzeczpospolita", czêsto z dobrym skutkiem, ale przy mo¿liwoœciach finansowych w³oskiej gazety jest kopciuszkiem.

ÂŁyÂżka dziegciu? "Corriere" nie ma przyzwoitego specjalisty od Europy Wschodniej. Ale podczas niedawnej wizyty w redakcji na Via Solferino w Mediolanie dyrektorzy zapewniali mnie, Âże im to teÂż spĂŞdza sen z powiek i prĂŞdko ten brak nadrobiÂą.

Najmniej brakuje mi "Repubbliki": bezwstydnie stronnicza, manipulatorska, mami czytelnika wspaniaÂłymi stronami wewnĂŞtrznymi z najlepszymi publicystami wÂłoskimi i zagranicznymi. Nie brakuje mi jej, bo jej imitacje bez trudu znajdujĂŞ w Polsce.

TrochĂŞ mi teÂż brak gazet na wycieraczce - czekajÂą w redakcji. Tylko najwaÂżniejsze, bez kolorowych tabloidĂłw. Nie znajdĂŞ w nich niczego, co mogÂłoby mi siĂŞ przydaĂŚ w pracy nad sprawami zagranicznymi. UwaÂżam zresztÂą, Âże inteligent ma obowiÂązek przeznaczyĂŚ swojÂą zÂłotĂłwkĂŞ na inteligenckÂą gazetĂŞ: to swojego rodzaju wojna o poziom umysÂłowy spoÂłeczeĂąstwa i liczy siĂŞ w niej kaÂżda kula.

Czytam cztery najwa¿niejsze tygodniki, poczynaj¹c oczywiœcie od rodzimego "Wprost", z którym wspó³pracujê ju¿ od 11 lat, potem "Newsweek Polska", "Tygodnik Powszechny" i "Politykê". Niepokoj¹co roœnie sterta ksi¹¿ek, które planujê przeczytaÌ, ale na razie nie znajdujê na nie czasu.

SÂłucham oczywiÂście Radia Jazz. Bardzo mi takiej rozgÂłoÂśni brakowaÂło w Rzymie. ÂŻaÂłujĂŞ, Âże sygnaÂł siĂŞ urywa na rogatkach Warszawy, ale co zrobiĂŚ: pewnie takie niszowe radio nie ma pieniĂŞdzy na nowe przekaÂźniki, a moÂże podania utknĂŞÂły gdzieÂś w zakamarkach najmniej potrzebnego organu paĂąstwowego - KRR... i coÂś tam jeszcze, bodaj TV...

Hm, czasami - wyznajê - z pewn¹ wœciek³oœci¹ wy³¹czam moj¹ ulubion¹ stacjê: nigdy nie zrozumiem, dlaczego wydawca wpuszcza do szacownego studia jakichœ chuliganów, którzy katuj¹ mi³oœników jazzu muzyk¹ z jazzem niemaj¹c¹ nic wspólnego, jakieœ rapy (brr!!!), hip-hopy, heavy metale, czy jak siê ten ch³am nazywa. Niespecjalnie udane wydaj¹ mi siê te¿ próby przeszmuglowania na antenie tego radia brazylijskiego popu, a nawet muzyki ludowej i innych etnicznych nieudacznictw.

Kiedy zostajê tak brutalnie zdradzony przez Radio Jazz, prze³¹czam odbiornik na publiczn¹ Dwójkê albo na RMF Classic, chocia¿ repertuar tej rozg³oœni jest te¿ bêkartem, zrodzonym przez kogoœ przekonanego, ¿e dla publiczki nale¿y klasykê "wspieraÌ" muzyk¹ filmow¹ czy etniczn¹. Czy naprawdê istniej¹ jakieœ badania rynkowe wskazuj¹ce, ¿e ktokolwiek zdecyduje siê s³uchaÌ muzyki klasycznej, jeœli przerwie mu siê utwór po "naj¿ywszym" fragmencie i podleje syczeniem Lorda Vadera z "Gwiezdnych wojen"? ¯a³ujê, ¿e konkurent RMF Classic - któremu mimo wszystko niech bêdzie chwa³a, ¿e próbuje nowej drogi, odmiennej od nieznoœnego, zwyk³ego pitu-pitu - Radio Classic, pad³ pod ciê¿arem rynkowej rzeczywistoœci.

Ogl¹dam zaœ dok³adnie to samo co w Rzymie, za pomoc¹ tego samego dekodera. Od œwitu dalej¿e z wiadomoœciami w nastêpuj¹cej kolejnoœci: Euronews, BBC World, CNN, francusk¹ TV 5, która rankiem nadaje ramówkê France 2, i na koniec zostawiam sobie najlepsze: hiszpaùski Canal 24 Horas, za Aznara najlepsza europejska all-news TV, dzisiaj bezpardonowo opanowana przez zapaterystów, ale mimo to nadal z du¿¹ klas¹ i przede wszystkim z ogromnym obszarem operowania, pocz¹wszy oczywiœcie od ca³ej Ameryki Po³udniowej.

Potem przez wiêkszoœÌ dnia biurowy telewizor ustawiony jest na TVN 24. W domu, jeœli w ogóle przed zaœniêciem zd¹¿ê odpaliÌ to urz¹dzenie, te¿ pozostajê wierny korporacji i bardziej s³ucham, ni¿ ogl¹dam TVN Turbo. Tyle razy w superlatywach mówi³em o TVN 24, ¿e ju¿ nie bêdê powtarza³, tym bardziej ¿e od samego sedna redakcji nie dziel¹ mnie ju¿ tysi¹ce kilometrów, lecz metry, i nie bardzo mi wypada.

Przygotowuj¹c siê do programów, korzystam czêsto z angielskojêzycznych audycji nadawanych z krajów doœÌ egzotycznych, Œwietny jest np. egipski Nile TV, Russia Today, a i angielski kana³ chiùski CCTV9, jeœli wzi¹Ì poprawkê na komunistyczn¹ propagandê, okazuje siê bardzo po¿yteczny.


Tylko nie usuwajcie tego cytatu bo tam to wkrĂłtce zniknie...

SzczegĂłlnie z caÂłego tego rankingu spodobaÂło mi sie to zdanie:

(...)W domu, jeœli w ogóle przed zaœniêciem zd¹¿ê odpaliÌ to urz¹dzenie, (...)


odpaliĂŚ telewizor :lol: :lol: :D Dobre...
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

pawell pisze:
Press pisze: SÂłucham oczywiÂście Radia Jazz. Bardzo mi takiej rozgÂłoÂśni brakowaÂło w Rzymie. ÂŻaÂłujĂŞ, Âże sygnaÂł siĂŞ urywa na rogatkach Warszawy, ale co zrobiĂŚ: pewnie takie niszowe radio nie ma pieniĂŞdzy na nowe przekaÂźniki, a moÂże podania utknĂŞÂły gdzieÂś w zakamarkach najmniej potrzebnego organu paĂąstwowego - KRR... i coÂś tam jeszcze, bodaj TV...

Hm, czasami - wyznajê - z pewn¹ wœciek³oœci¹ wy³¹czam moj¹ ulubion¹ stacjê: nigdy nie zrozumiem, dlaczego wydawca wpuszcza do szacownego studia jakichœ chuliganów, którzy katuj¹ mi³oœników jazzu muzyk¹ z jazzem niemaj¹c¹ nic wspólnego, jakieœ rapy (brr!!!), hip-hopy, heavy metale, czy jak siê ten ch³am nazywa. Niespecjalnie udane wydaj¹ mi siê te¿ próby przeszmuglowania na antenie tego radia brazylijskiego popu, a nawet muzyki ludowej i innych etnicznych nieudacznictw.

Kiedy zostajĂŞ tak brutalnie zdradzony przez Radio Jazz(...)

duÂży plus ma u mnie Redaktor Jacek PaÂłasiĂąski za sÂłuchane tej samej stacji co ja.
Co do cyt. 'przeszmuglowania' na antenie Jazzradia innych gatunkĂłw muzycznych, nie uwaÂżam tego za nieporadne , wykazuje tym samym ta antena Âże jest otwarta na inne style w muzyce i juÂż.
i zgadzam:
Press pisze: pewnie takie niszowe radio nie ma pieniĂŞdzy na nowe przekaÂźniki, a moÂże podania utknĂŞÂły gdzieÂś w zakamarkach najmniej potrzebnego organu paĂąstwowego - KRR... i coÂś tam jeszcze, bodaj TV...

ma duÂży plus u mnie za wspieranie cennej i tak rzadkeij w Polsce niszowoÂści, w innnych krajach takie stacje radiowe istneijÂą, funkcjonujÂą, rozwijajÂą siĂŞ bez problemĂłw, i Âżadna KRRiTV czy cokolwiek innego im tego nie utrudnia.
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

No, po obejrzeniu paru odcinkĂłw spostrzegÂłem, Âże ten pan to prawdziwy anchor. Umie siĂŞ zachowaĂŚ. SzczegĂłlnie w rozmowie z filipinkÂą w piÂątek. Nie mĂłwi zbyt dÂługo, natomiast rzeczowa. Jego program jest na prawdĂŞ na Âświatowym poziomie.
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
michaek
Bywalec
Bywalec
Posty: 524
Rejestracja: środa 24 sie 2005, 10:44
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: michaek »

Dzisiaj byÂła bardzo ciekawa rozmowa. Jak dobrze pamiĂŞtam to z sĂŞdziÂą, ktĂłry bada okolicznoÂści Âśmierci JPII. Na prawdĂŞ swietna.
Kończ waść wstydu oszczędź, Faktów nie niszcz...
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

ZnalazÂłem kwestionariusz Jacka PaÂłasiĂąskiego:
Press pisze:MĂłj pierwszy materiaÂł… 1969, wstyd powiedzieĂŚ…

SpaliÂłem siĂŞ ze wstydu... Sam na sam z Jelcynem, zapomniaÂłem jĂŞzyka w gĂŞbie i nie przeprowadziÂłem wywiadu…

Nie chciaÂłbym pracowaĂŚ dla... antysemitĂłw, ksenofobĂłw, nacjonalistĂłw, fanatykĂłw, paranoikĂłw… spora lista.

Zawsze mi odmawia... szef podwy¿ki, psiakoœÌ!

CzujĂŞ satysfakcjĂŞ... kiedy czytam moje stare artykuÂły.

Najbardziej stresuje mnie... kiedy zaproszony do studia goœÌ siê spóŸnia.

Czytam... Nie czytam, piszĂŞ… Mam czas tylko na to, co mi potrzebne do bie¿¹cej pracy. I strasznie nad tym bolejĂŞ.

OglÂądam... TVN 24 i analogiczne TV zagraniczne

S³ucham... moich autorytetów moralnych. ChoÌby b³¹dzili.

Telefon komĂłrkowy jest... love and hate.

W sobotĂŞ... ÂłapiĂŞ oddech.

BrzydzĂŞ siĂŞ... (patrz dla kogo bym nie pracowaÂł).

Honorarium wystarcza mi... nigdy mi nie wystarcza.

MĂłj informator... mĂłj skarb. StrzegĂŞ jak Âźrenicy.

Z pracownikami biura reklamy... love and hate.
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Jacek PaÂłasiĂąski wrĂłciÂł. :D

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nika »

Kurcze no to rewelacja! Miejmy nadziejĂŞ, Âże moÂże jakis krĂłtki materiaÂł albo relacjĂŞ jego puszczÂą we Faktach :)
adam
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2836
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adam »

Znowu wywiaÂło Jacka do Rzymu-w Âświeta pokazaÂł jak kocha to miasto .
W sylwestra maÂło co mu gÂłowy nie rozbili ale widaĂŚ ze czuje siĂŞ tam jak ryba w wodzie .
Teraz mamy maÂły skandal a Pan Jacek jest tam gdzie najwiecej siĂŞ moÂże dowiedzieĂŚ bo w Polsce to nikt nie wie o co chodzi
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nika »

adam pisze:-
W sylwestra maÂło co mu gÂłowy nie rozbili ale widaĂŚ ze czuje siĂŞ tam jak ryba w wodzie .
Jego sylwestrowa relacja z Rzymu by³a najlepsz¹ relacj¹ sylwestrow¹ jak¹ tego dnia widzia³am :D mam na mysli ta relacjê tuz po pó³nocy, w super radosnych nastrojach na ulicach Rzymu z ekip¹ weso³ków za plecami- a slislej mówi¹c W³ochami, którzy raz po raz coœ krzyczeli do kamery po polsku i na koniec ten szampan, którym by³ oblewany pan Jacek, no i te butelki... :lol: Przysiegam, to by³a najlepsza-taka spontaniczna relacja sylwestrowa jak¹ chyba kiedykolwiek widzia³am !
adam
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2836
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adam »

No i udaÂło mi siĂŞ wskrzesiĂŚ nastepny prawie zapomniany temat :tanczy:

Z niecierpliwoÂściÂą czekam na nastepne relacje Jacka z nastepnego sylwestra z Rzymu oczywiÂście
Jacek czesto powtarzaÂł podczas relacji Âże wÂłosi to bardzo spontaniczni ludzie i o maÂły wÂłos sam na wÂłasnej skĂłrze by sie o tym przekonaÂł
Dzisiaj pamietam tylko jedna relacje z Rzymu i niestety byÂła ona telefoniczna
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości