Klasa

Archiwum programów i innych przedsięwzięć kanałów informacyjnych Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

melona
Najwierniejszy fan TVN
Najwierniejszy fan TVN
Posty: 29530
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 16:07

Klasa

Post autor: melona »

Klasa - Nowy program TVN24, w którym politycy odpowiadają na pytania dzieci. Program zrobił furorę m.in. we Francji. W pierwszym odcinku na pytania dzieci będą odpowiadać Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Klasa

Post autor: Maciek_POZ »

Tutaj można przeczytać, co się działo podczas programu, można też go obejrzeć
https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje ... 75598.html

Nie wiem dlaczego, ale mam odczucie, że tam musieli podobierać dzieciaki z kilku szkół o ponadprzeciętnej inteligencji. Ja w wieku kilkunastu lat nie zadawałem rodzicom pytań o aferę Oleksego, czy o "nocną zmianę" (w czasach ówczesnych), tylko grałem z kolegami na boisku w piłkę, choć przyznaję, oceny w szkole miałem dobre. Fakt, że potrafiły zadawać niełatwe pytania, tak jak powiedział P. Jaki, że było to trudniejsze od wywiadu z najlepszymi dziennikarzami.
A propos Jakiego - mam wrażenie, że wypadł w programie lepiej, bo mówił prostszym językiem. Co prawda nie podobała mi się ta jego gadka, że "idzie robić porządek" - Chuckiem Norrisem to on nie jest i nie będzie, bo Chuck może być tylko jeden - nie wiem, czy wiecie, ale to On odciął głowę McLeodowi ciosem z półobrotu ;). Wracając jednak do tematu, to oddać mu należy, że zrobił wrażenie żonglerką piłkarską (szkoda, że nie został piłkarzem, bo przynajmniej strzelałby gole rywalom, a nie... samobóje Polsce ;) ), ładnie opowiadał o niepełnosprawności na podstawie swojego syna, poradził sobie lepiej objaśnieniem słowa "reprywatyzacja" niż R. Trzaskowski z "konserwatyzem i liberalizmem". Miał trudniejszą konkurencję, by ułożyć stacje metra niż konkurent, który miał dość prosty tekst z gwarą warszawską. Sam jestem poznaniakiem (z czego jestem dumny i my też swoją gwarą godomy), ale czytając z kontekstu miałbym więcej plusów niż pan Rafał.

Co do wyjaśnienia definicji konserwatyzmu i liberalizmu przedstawiłbym to tak:
Mamy Wigilię i zastanawiamy się co zrobić na świąteczny stół, a ty chciałbyś jaką jedną z potraw nuggetsy z kurczaka
Konserwatysta powie ci: Nie może być nuggetsów, bo w Wigilię jest post. Tak robimy teraz, tak było u babci, prababci
Liberał powie ci: OK, zrobię Ci te nuggetsy, bo szanuje Twoje zdanie, ale dobrze by było, żebyś je zjadł
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
melona
Najwierniejszy fan TVN
Najwierniejszy fan TVN
Posty: 29530
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 16:07

Re: Klasa

Post autor: melona »

Moim zdaniem lepiej w tym programie wypadł jednak Rafał Trzaskowski. Śmieszne było pytanie do niego o pierwszym pocałunku i on wspominał wtedy o grze w butelkę. Ale poza tym wyjątkowo ciekawy przykład z konserwatyzmem i liberalizmem. A tak przy okazji, dzisiaj o 18 będzie powtórka tego odcinka.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Klasa

Post autor: Trzeciak »

Jeśli miałby podsumować, to Trzaskowski udał się do klasy z lekką dumą i arogancką, a Patryk Jaki zupełnie na luzie.

Bardzo fajny program. Kolejne wydanie ma być podobno na przyszłoroczne eurowybory. ;)
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Klasa

Post autor: Maciek_POZ »

Szkoda, bo mogliby jeszcze trochę pomaglować polityków: ja proponowałbym starcia Schetyna vs. Kaczyński, albo po bandzie Winnicki vs. Zandberg (na zasadzie skrajnych światopoglądów). Choć akurat żaden z nich nie kandyduje w tegorocznych wyborach. Z pojedynków samorządowych ciekawe mogłoby być też klasowe starcie kandydatów na prezydenta Gdańska: Wałęsa vs. Płażyński - bo tam czołówka zbiera mniej więcej po równo w sondażach.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4467
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Klasa

Post autor: Meteor »

Trzeciak pisze: poniedziałek 08 paź 2018, 19:47 Jeśli miałby podsumować, to Trzaskowski udał się do klasy z lekką dumą i arogancką, a Patryk Jaki zupełnie na luzie.
Ja nie odebrałem tego jako dumy i arogancji, wręcz wydawał mi się trochę spięty na początku programu, dopiero później trochę się wyluzował.
Maciek_POZ pisze: wtorek 09 paź 2018, 08:10 ja proponowałbym starcia Schetyna vs. Kaczyński
Tak powinno być, ale Kaczyński po złych doświadczeniach z Tuskiem nie pójdzie na żadną debatę, nawet taką "klasową". On przemawia do swoich, zwykle w otoczeniu najwierniejszych wyznawców. Unika też wywiadów w mediach niezależnych od PiS.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Klasa

Post autor: Maciek_POZ »

Fakt, że gdyby prezes znów stanął do debaty z Donaldem Tuskiem, to szef RE by go zjadł, chociaż ze Schetyną szanse byłyby bardziej wyrównane... I to fakt, co piszesz, że Jarosław czuje się pewnie tylko tam, gdzie jest względnie bezpieczny, czyli wśród klakierów.

Wracając do "Klasy" też miałem podobne wrażenie, że Rafał Trzaskowski "rozkręcał się" z czasem trwania programu - początek miał średni, dopiero potem tak jakby załapał konwencję.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Klasa

Post autor: Trzeciak »

Już wiadomo, że odcinek z Trzaskowskim i Jakim był jedynym jaki się ukazał na antenie TVN24. Jak informuje formatodawca prawa do formatu przejął Polsat, a jesienią cały sezon pokażą TV4 i TV6: https://worldscreen.com/tvformats/facin ... the-world/
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości