Brak Rytmonormu w Polscce

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Nathalie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2017, 00:38

Brak Rytmonormu w Polscce

Post autor: Nathalie »

Od sierpnia 2017 z Polskich hurtowni znikł bardzo skuteczny lek przeciw arytmii - Rytmonorm. Aktualnie trudno też dostępny stał się lek, który go zastępuje - Polfenon, ponieważ hurtownie przestały również i nim dysponować. Mną to wstrząsnęło, bo Rytmonorm utrzymuje mnie przy życiu i zapewne nie tylko mnie. Jednak ze zdumieniem stwierdziłam, że żadnego szumu medialnego w tej kwestii nie ma, a to bardzo niedobrze, tym bardziej na tle tego co wyczytałam w internecie. Informacji jest niewiele, ale są one bardzo wymowne. I tak np. znalazłam wypowiedź pani Bożeny Śliwy, prezes Kieleckiej Okręgowej Rady Aptekarskiej, która twierdzi, że ceny lekarstw w Polsce są niższe niż w innych krajach więc dlatego leki dystrybuowane na Polskę są nielegalnie wywożone z naszego kraju i sprzedawane za granicą”. Dowiedziałam się też między innymi ze strony:
http://www.poradnikzdrowie.pl/aktualnos ... 42555.html
że państwowa Inspekcja Farmaceutyczna rozpoznała ten proceder, ale przedsiębiorcy weń zaangażowani posiadają za wielkie wpływy, żeby ktokolwiek był zdolny położyć mu kres.Wynika z tego, że Polacy, często ciężko chorzy są okradani z leków i nikt z tym nic ma zamiaru robić. A może TVN podejmie w tej sprawie jakiś skuteczne działanie ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości