[TVP2] Panorama

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

tomu19
Początkujący
Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 22:08

Post autor: tomu19 »

ktoÂś oglÂądaÂł dzisiejsze wydanie panoramy o 18:30? Bo sÂłyszaÂłem Âże LeÂśkiewicz zadebiutowaÂł jako prowadzÂący ten serwis. Ciekawe jak mu poszÂło...
terraX
Bywalec
Bywalec
Posty: 831
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 18:28
Lokalizacja: to tu, to tam

Post autor: terraX »

Debiut LeÂśkiewicza w Panoramie byÂł-moim zdaniem- o niebo lepszy, niÂż debiut ÂŁuczyĂąskiego w Uwadze. LeÂśkiewicz nie straciÂł nic ze swojego stylu, ale i tak nie mogĂŞ siĂŞ przyzwyczaiĂŚ do jego widoku za stoÂłem prezenterskim.
"Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie" :)
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

A ja myÂślaÂłem Âże on bĂŞdzie gdzieÂś pod koniec lutego. :P Mam nadziejĂŞ Âże dziÂś bĂŞdzie muszĂŞ koniecznie to zobaczyĂŚ. :roll: :D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
michal641
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

CzêœÌ zespo³u "Panoramy" oskar¿a szefa o mobbing

Post autor: michal641 »

CzêœÌ zespo³u "Panoramy" oskar¿a szefa o mobbing
ZwiÂązek Zawodowy ”Wizja” protestuje przeciwko sposobowi kierowania PanoramÂą (TVP 2). - To niesprawiedliwe zarzuty - odpowiada szef serwisu Jakub Sufin.
CzêœÌ zespoÂłu ”Panoramy” skarÂży siĂŞ na Jakuba Sufina, szefa programu. W ich imieniu ZwiÂązek Zawodowy PracownikĂłw TwĂłrczych TVP ”Wizja” wystosowaÂł pismo do prezesa TVP Jana Dworaka. ZwiÂązkowcy zarzucajÂą nowemu szefowi ”Panoramy” faworyzowanie nowo zatrudnionych pracownikĂłw, skar¿¹ siĂŞ na zÂły system honorariĂłw i atmosferĂŞ panujÂącÂą w redakcji. ”Atmosfera zastraszania i mobbingu nadaje siĂŞ do sÂądu pracy” - twierdzÂą. Prezes Dworak przesÂłaÂł pismo ”Wizji” do rozpatrzenia PawÂłowi Popiakowi, wicedyrektorowi TVP 2 ds. publicystyki i informacji i swojÂą odpowiedÂź na zarzuty uzaleÂżnia od jego opinii.

Jakub Sufin stanowczo odrzuca oskarÂżenia. - Zarzuty o mobbing uwaÂżam za g³êboko niesprawiedliwe. Owszem, przychodzÂąc do telewizji, postanowiÂłem wprowadziĂŚ zmiany. Szybko zorientowaÂłem siĂŞ, Âże najwiĂŞkszym grzechem ”Panoramy” byÂło doprowadzenie do zestarzenia zespoÂłu dziennikarskiego i technicznego. PostawiÂłem sobie za cel odmÂłodziĂŚ go, a zarazem ÂściÂągn¹Ì do redakcji osoby z doÂświadczeniem technologicznym. I parĂŞ takich osĂłb udaÂło mi siĂŞ zatrudniĂŚ – uwaÂża Sufin. Nowy szef ”Panoramy” przyznaje, Âże wprowadziÂł system oceniania kaÂżdego wydania ”Panoramy”. Zapewnia jednak, Âże sÂą to oceny merytoryczne, ktĂłre majÂą na celu podnoszenie jakoÂści programu i nie majÂą nic wspĂłlnego z nĂŞkaniem pracownikĂłw. OdnoszÂąc siĂŞ do zarzutĂłw dotyczÂących zmiany wynagradzania, tÂłumaczy, Âże chce zreformowaĂŚ stary, uznaniowy system wynagradzania, tak by dziennikarze zarabiali co miesiÂąc mniej wiĂŞcej tyle samo. Jakub Sufin obowiÂązki szefa ”Panoramy” obj¹³ 1 stycznia br. Od tego czasu wyniki oglÂądalnoÂści serwisu na razie nie poprawiÂły siĂŞ. G³ówne wydanie od 1 stycznia do 28 marca cieszyÂło siĂŞ Âśrednio 6,9-proc. oglÂądalnoÂściÂą i udziaÂłami w rynku na poziomie 18,6 proc. Rok wczeÂśniej w tym okresie wieczorna ”Panorama” miaÂła oglÂądalnoœÌ na poziomie 7,5 proc. i 20, 3 proc udzia³ów w rynku. Sufin tÂłumaczy, Âże na gorszych wynikach serwisu zawaÂżyÂły przede wszystkim transmisje z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie, ktĂłre niejednokrotnie spychaÂły ”PanoramĂŞ” daleko poza prime time, w póŸne godziny wieczorne. (Wszystkie dane AGB Nielsen Media Research).
WIADOMOÂŚCI Onet.pl

[ Dodano: Nie Kwi 30, 2006 4:32 pm ]
Znalaz³em bardzo star¹ oprawê dŸwiêkow¹ "Panoramy". Ze wglêdu na to, ¿e bylo to zgrywane z kasety VHS jakoœÌ siê znacznie pogorszy³a, choÌ i tak by³a z³a.

http://www.micmicmic2.republika.pl/starapan.mp3
Mandi
Bywalec
Bywalec
Posty: 554
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 00:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mandi »

Mnie brakuje pani Krystyny CzubĂłwny w Panoramie. :( Szkoda, Âże zrezygnowaÂła z pracy w telewizji bo byÂła naprawdĂŞ dobrÂą prowadzÂącÂą. Ale Andrzej Turski teÂż siĂŞ sprawdza w tej roli. Iwona Kutyna teÂż nieÂźle sobie radzi. W najnowszej Angorze umieszczono wywiad z Andrzejem Turskim, w ktĂłrej twierdzi on, iÂż nic nie sÂłyszaÂł o naciskach na dziennikarzy tak jak to miaÂło miejsce w WiadomoÂściach. Ciekawe czy Panorama jest uprzywilejowana czy teÂż on mija siĂŞ z prawda? :roll:
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Poznajemy kolejne szczegó³y zmian w "Panoramie". Zmiany w ogóle nie podobaj¹ mi siê. Przede wszystkim absurdalne jest wed³ug mnie przeniesienie wydania g³ównego z godziny 22.00 na 16.00. :neutral:
O 16.00 wiele wydarzeù dnia wci¹¿ jeszcze nie dojdzie do skutku, ponadto wiele osób w pracy - to nie jest pora na g³ówne wydanie programu. Do tej pory "Panorama" o 16.00 trwa³¹ 10, w porywach 15 minut, teraz trwaÌ ma a¿ 25 minut. Bez zmian zostaÌ ma "Panorama" o 18.30, czyli jakieœ 15 minut, a wydanie z 22.00 (do tej pory to najwa¿niejsze) przeniesione ma zostaÌ na 22.30 i trwaÌ... 10 minut. :uhh: To horrendalne... :uhh:
Wed³ug mnie godzina emisji "Panoram" powinna zostaÌ bez zmian, a je¿eli ktoœ coœ chce zmieniaÌ w czasie ich trwania, to niech j¹ wyd³u¿y... Ale na litoœÌ Bosk¹ nie wydanie o 16.00, które jest wystarczaj¹co d³ugie.
No i ciekawe co z "Faktami" o 16.00 - bêd¹ konkurowaÌ z g³ówn¹ "Panoram¹"? :rozglada:

Jestem zdecydowanie przeciwny takim zmianom. :x To bêdzie gwóŸdŸ do trumny i tak s³abego programu.
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Nieee no to jest przesada- glĂłwne wydanie od 16:00 ? :wariat: :uau: .
Przez 2 tygodnie byÂłem wÂłaÂściwie zmuszony do oglÂądania PAMORAMY i stwierdziÂłem, Âże program nie jest aÂż taki zÂły. Najbardziej w PANORAMIE lubiĂŞ Andrzeja Turskiego- profesjonalista, czÂłowiek z klasÂą
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Wiedzia³em, ¿e bêd¹ w "Panoramie" zmiany, ale nie s¹dzi³em, ¿e a¿ takie. :shock: Ten kto wpad³ na taki pomys³ ma naprawdê nie pokolei w g³owie. :wariat: Ju¿ lepiej ¿eby g³ówne wydanie by³o o 18:30, a nie o 16. :shock: Nie wyobra¿am sobie konkurencji miêdzy "Faktami" popo³udniowymi, a g³ównym wydaniem "Panoramy" :hahaha: :rozglada: I te¿ przesuniêcie i skrócenie wydania o 22. :nie: Za to wydaje mi siê TVP 2 dostanie kopa w d***. :twisted:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

A dlaczego g³ównym wydaniem PANORAMY nie mo¿e byæ to o 18:30 :?: Nawet tak siê kiedy¶ zastanawia³em dlaczego g³ównym wydaniem nazywany jest serwis o 22:00 :roll: 18:30 to ¶wietna pora na g³ówne wydanie. 16:00 :?: o tej porze nadawane jest.... popo³udniowe wydanie FAKTÓW ale najwidoczniej to nie zniechêca "specjalistów" z TVP :devil:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
MACIEK23
Początkujący
Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 24 maja 2006, 17:27

Post autor: MACIEK23 »

nie no z tym g³ównym wydaniem o 16:00 to przesadzili :nie: spadnie im ogl¹dalnoœÌ ¿ê hej! :devil: :devil: :devil:
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Tylko ¿e konsekwencj± tego bêd± s³absze wyniki FAKTÓW. Moim zdaniem tvn powinien przenie¶æ FAKTY na 16:30. Nie chodzi tu tylko o ucieczkê przed bezpo¶rednim starciem, ale tak¿e o to ¿e o 16:30 wiêcej ludzi jest ju¿ w domach :roll:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Od wrzeœnia g³ówne wydanie 'Panoramy' zmienia godzinê emisji z 22. na 22.30.


ByÂły plany, Âżeby wieczorne wydanie „Panoramy” skrĂłciĂŚ do 10 minut, a niektĂłrzy czÂłonkowie zarzÂądu TVP proponowali caÂłkowite zniesienie programu z anteny.

Te zabiegi s¹ spowodowane zmianami w Telewizji Polskiej. Ju¿ nied³ugo g³ówne kana³y TVP ulegn¹ przekszta³ceniu i wiêkszemu sprofilowaniu. Jedynka ma byÌ bardziej informacyjno-publicystyczna, a Dwójka rozrywkowa.

Jednak jak powiedziaÂła wortalowi „Wirtualnemedia.pl” Barbara BiliĂąska-KĂŞpa, peÂłniÂąca obecnie obowiÂązki dyrektor DwĂłjki, wieczorna „Panorama” nie zostanie na razie radykalnie skrĂłcona.

SÂą jedynie plany, Âżeby przenieœÌ „Sport Telegram” z pasma wieczornego (po „Panoramie”), na pasmo popoÂłudniowe.
A jednak, przesuwaj¹ godzinê emisji, lecz nie bêdzie przesuniêcia g³ównego wydania. Myœlê, ¿e jest to dobre posuniêcie, aby rozdzieliÌ tematykê tych dwóch kana³ów- w takiej sytuacji, Dwójka mo¿e w koùcu wyprzedziÌ w sonda¿ach Jedynkê :D
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Uuu "Panorama" siĂŞ rozsypuje. :roll:
Gazeta pisze:OdchodzÂą szefowie "Panoramy"

Odchodz¹ szefowie telewizyjnej "Panoramy" - Kuba Sufin i jego zastêpczyni Natalia Hubner z³o¿yli ju¿ wymówienia. Oficjalnie pracê w TVP maj¹ zakoùczyÌ 1 wrzeœnia. Ich rezygnacje spowodowane s¹ maj¹c¹ nast¹piÌ od jesieni zmian¹ pory emisji g³ównego wydania "Panoramy" z 22.00 na 22.30.

"Od d³u¿szego czasu zastanawia³em siê nad tym, ¿eby odejœÌ. Program jest przesuniêty na póŸniejsz¹ godzinê, mam du¿e k³opoty z utrzymaniem zespo³u. Dlatego postanowi³em, ¿e nie bêdê tego kontynuowa³" - powiedzia³ w pi¹tek Kuba Sufin. Oceni³, ¿e pozosta³a czêœÌ zespo³u "równie¿ nie jest zadowolona z tego, co wydarzy³o siê z +Panoram¹+, a atmosfera jest ciê¿ka".

Podobne argumenty jak Sufin podaje jego zastĂŞpczyni. "Nie akceptujĂŞ przesuniĂŞcia +Panoramy+ na 22.30, bo uwaÂżam to za degradacjĂŞ dziennika" - podkreÂśliÂła Hubner.

ZarĂłwno Sufin, jak i Hubner nie chcieli zdradziĂŚ, jakie sÂą ich dalsze plany zawodowe.

"PanoramĂŞ" opuszczajÂą nie tylko jej szefowie. Jak informowaÂły media, 1 wrzeÂśnia z "PanoramÂą" rozstaje siĂŞ takÂże reporter Konrad Piasecki, a z nieoficjalnych informacji wynika, Âże z zamiarem odejÂścia noszÂą siĂŞ teÂż inni dziennikarze.

Andrzej Mietkowski, szef powstaj¹cej Agencji Informacji, któremu maj¹ podlegaÌ wszystkie programy informacyjne TVP, nie chcia³ odpowiedzieÌ na pytania o przysz³oœÌ "Panoramy" w zwi¹zku z odejœciem czêœci zespo³u.

"Ja tego nie wiem, wiĂŞc nie bĂŞdĂŞ tego komentowaÂł. Nie dostaÂłem takiego potwierdzenia oficjalnie. JeÂśli to siĂŞ potwierdzi, rĂłwnieÂż nie bĂŞdĂŞ komentowaÂł. "+Panorama+ na dzieĂą dzisiejszy ma swoich kierownikĂłw" - powiedziaÂł PAP Mietkowski.

Zgodnie z jesienn¹ ramówk¹ TVP, g³ówne wydanie "Panoramy" ma byÌ nie tylko przesuniête na godz. 22.30, ale te¿ skrócone do 13 minut. Wyd³u¿one natomiast ma byÌ ostatnie wydanie "Wiadomoœci", emitowane o godz. 23.15.
Ciekawe czy odejÂście rozwaÂża np. LeÂśkiewicz? :> ÂŻal mi go i Iwony Kutyny - przeszli z konkurencji do "Panoramy", a tu takie zmiany. :? Szkoda teÂż serwisu, bo moim zdaniem jest bardzo dobry, ale widzocznie TVP chce go zniszczyĂŚ przesuwajÂąc na 22:30. :roll: Teraz (no moÂże w lato nie, ale w zimĂŞ, wiosnĂŞ i jesieĂą :roll: ) sÂą kiepskie wyniki, a co bĂŞdzie po zmianach? :spiewa:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
aveo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 01:56
Lokalizacja: Danzig

Post autor: aveo »

Szkoda mi Panoramy..Kiedyœ jej popularnoœÌ siêga³a prawie popularnoœci Wiadomoœci.A przynajmniej ogl¹da³em te dwa programy,kiedy jeszcze o Faktach nikt na œwiecie nie s³ysza³.Tyle siê starali nad œcie¿k¹ dŸwiêkow¹ i nie przynios³o to zamierzonych efektów.Muzyka jest wa¿nym elementem towarzysz¹cym programowi informacyjnemu.Ale to mimo wszystko nie najwa¿niejsze...Naprawdê szkoda....
work work work
gdzie są te wakacje??!!
жду тебя...
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Post autor: sb »

TVP powinna koncentrowac swoje sily nad jednym programem 'newsowym'.

Wiadomosci powinny byc jedynym dziennikiem TVP, ale moze try pol godzinne glowne wydania od poniedzialku do piatku, 12:00, 19:30 i 22:30. Popoludiowy serwis bardziej o profilu spolecznym az do bardziej powaznych spraw miedzynarodowych poznym wieczorem.

Moze nawet troche Wiadomisci w TVP2, krotszych po poludniu 10 min o 15:00 i 18:00.

Panorama moglaby pozostac ale bardziej o profilu dokumentu dziennikarskiego, moze raz w tygodniu, bardziej szczegulowy program o jednym temacie... cos zupelnie innego. Jedna redakcja TVP, wieksza, wiecej dziennikarzy ze swoim dzialem i wlasnej tematyce... czy dwie redakcje to nie marnowanie pieniedzy?

S.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości