[TVP2] Panorama

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

ODPOWIEDZ
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

[TVP2] Panorama

Post autor: :: Kamil »

ZakÂładam topic i dajĂŞ info:
MediaLink.pl pisze:Telewizyjna DwĂłjka przygotowuje siĂŞ do zmiany oprawy swojego czoÂłowego serwisu informacyjnego - 'Panoramy'. Od wrzeÂśnia nowa bĂŞdzie nie tylko scenografia, ale takÂże oprawa muzyczna. Niewykluczone, Âże zmieniÂą siĂŞ takÂże prezenterzy.


WedÂług Pressu, nad nowÂą scenografiÂą pracuje Pracowania UsÂług Plastycznych Marcina Pietrucha. WczeÂśniej firma stworzyÂła scenografiĂŞ dla Big Brothera i MilionerĂłw. Oprawa dÂźwiĂŞkowa zostanie przygotowana przez MichaÂła Lorenca.

Zmiany moÂżliwe sÂą takÂże wÂśrĂłd prezenterĂłw. Niedawno z WiadomoÂści do Panoramy w roli prezenterki przeszÂła Olimpia GĂłrska.
jak widaĂŚ ÂźrĂłdÂło: MediaLink
michal641
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

<jupi>

Post autor: michal641 »

nareszcie coÂś sie zaczyna dziac z tym beznadziejnym programem. Powinni zrobic wyÂższe studio, zeby kamera mogla zjechac z gfory, a nie przejechac kilka metrow w bok poziomo
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

Ja uwaÂżam, Âże "Panorama" mogÂła by byc naprawde dobrym programem informacyjnym, tylko trzeba zmieniĂŚ oprawe, studio i prezenterĂłw. moÂże od wrzesnia bĂŞdzie dobrze.
Wróciłem!!
Awatar użytkownika
Kubs
Bywalec
Bywalec
Posty: 773
Rejestracja: wtorek 06 lip 2004, 14:16
Lokalizacja: królewskie miasto;)

Post autor: Kubs »

Ja wymieniÂłbym jeszcze reporterĂłw, ktĂłrych niusy sÂą zmontowane tak, jakby przysiadli nad zmonceniem materiaÂłu w przerwie miĂŞdzy ploteczkami z koleÂżankÂą (to dot. paĂą) lub po przejÂściu kolejnego etapu Fify (dot. mĂŞÂżczyzn).
Czyli, dokÂładajÂąc do tego propozycje Kowala- tworzymy nowy program !!!!
MAKEPOVERTYHISTORY
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Gratulujê doboru argumentów. Zw³aszcza tego o wy¿szym studiu. Rozumiem równie¿, ¿e kilkumetrowy jazd kamer¹ w pionie, w odró¿nieniu od ruchu w poziomie, czyni program bardziej nowoczesnym...
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Re: <jupi>

Post autor: tobi »

michal641 pisze:nareszcie coÂś sie zaczyna dziac z tym beznadziejnym programem. Powinni zrobic wyÂższe studio, zeby kamera mogla zjechac z gfory, a nie przejechac kilka metrow w bok poziomo
nie maja kasy :lol:
B³¹d zrobili rezygnuj¹c z Beaty Borockiej. Swietny g³os, dykcja a i wygl¹d nietypowy pozytywnie.
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Panorama tvp2

Post autor: salladyn »

Studio jest na razie fatalne.Ale na to mo¿na spkojnie przymkn¹Ì oczy.Natomiast w sposób jaki montuj¹ i komentuj¹ materia³y w tym programie to ju¿ tragedia.Szczególnie na nerwy mi dzia³a pewna pani która komentuje wydarzenia w Iraku.Zero interpunkcjii i ka¿de zdanie konczone groteskowym akcentem.Nie pamiêtam jej nazwiska ale ¿eby nie byÌ go³os³ownym przytocze jej nazwisko jak tylko sobie przypomnê.Czekam przede wszystkim nie na zmiany w studio ale na zmiany PERSONALNE :!:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Maj¹ miernych prezenterów. Mogliby zrobiÌ cis Lisowi i podraÌ mu a*tomatkê Haniê Smoktunowicz, która szybciej mówi, ni¿ myœli. :D Wydarzenia nie mia³yby wtedy prezentera czo³owego. Uwa¿am, ¿e Lis Ÿle robi maj¹c jedna g³ówn¹ prezenterkê Wdarzeù. Powinien te¿ bardziej promowaÌ Guga³ê i Kutynê, bo jak coœ siê stanie i Smoktunowicz odejdzie to bêdzie Ÿle. Fakty maj¹ dwóch g³ównych - Pochanke i Rymyana, a Wiadomoœci a¿trzech - Ziemca, Durczoka i Gawryluk...
ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Post autor: ArO »

W¹tpie ¿eby Nas czymœ zaskoczyli. Studio wiêksze nie bêdzie bo przecie¿ tam obok swoje scenografie maj¹ inne programy. Tak to jest jak sie dzieli studio z Teleexpressem, 7 dni œwiat i czymœ tam pewnie jeszcze. :? Program chyba i tak nie ma szans na wiêksza ogl¹dalnoœÌ bo jest nadawany stodunkowo póŸno. W tygodniu ludzie o 22 powoli szykuj¹ siê do spania. Jedyny dobry okres dla "Panoramy" to ten letni i ju¿ mamy na to dowody bo program pojawia siê w dziesi¹tce zestawienia najchêtniej ogl¹danych programów dnia.

Ja nie spodziewam siĂŞ czegoÂś niezwykÂłego.
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
Awatar użytkownika
mikasur
Bywalec
Bywalec
Posty: 643
Rejestracja: sobota 29 sty 2005, 17:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: mikasur »

Co do tego, ¿e naczêœciej ogl¹dana jest "Panorama" latem, to siê zgadzam. Wiem z w³asnego doœwiadczenia. Bo prawda jest taka, ¿e latem du¿o jest siê poza domem i cz³owiek przegabi takie serwisy jak "Fakty" czy "Wydarzenia", bo nadawane s¹ stosunkowo wczeœnie, zaœ "Panorama" jest póŸno. Ludzie s¹ ju¿ w domach i ogl¹daj¹, ¿eby siê dowiedzieÌ, co siê dzieje na tym œwiecie :lol:.

SÂądzĂŞ jednak, Âże zmiana studia "Panoramie" zbytnio nie pomoÂże. Zamiast zmieniaĂŚ choreografiĂŞ, niech postawiÂą na dobrych prezenterĂłw (jednego juÂż majÂą - Turski) i dziennikarzy (bo za tym idÂą dobre materiaÂły). A na razie z tym tak sobie.
"Uśmiech losu można zobaczyć, nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło..." Albus Dumbledore (cytat z filmu)
regoat
Początkujący
Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: piątek 03 cze 2005, 21:21
Kontakt:

Post autor: regoat »

Panorama jest dlatego taka skifiasta bo to WiadomoÂści maja miec ogladalnosc. Pamietam kiedys jak Panorama trwala blisko 30 min byly w niej relacje Kolonko ze stanow, naprawde byl ciekawym programem. Wolalem ogladac Panorame niz Wiadomosci.

A pozniej nagle zrobili z tego programu to.
Puszkarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 02 sty 2005, 17:43

Post autor: Puszkarz »

Panorama jest sÂłabiutka. Gdzie te czasy Gucy, Sawickiego a potem CzubĂłwny i Targosz.... teraz prezenterzy sÂą bezbarwni i program teÂż.
michal641
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

panorama

Post autor: michal641 »

http://www.wirtualnemedia.pl

Od 3 paÂździernika program ma koncentrowaĂŚ siĂŞ na sprawach spoÂłecznych i bliskich widzom. Zmianie ulegnie teÂż oprawa graficzna.
Nowa scenografia, oprawa muzyczna i graficzna, inny profil - od 3 paÂździernika jedyny w TVP2 program informacyjny: "Panorama" zmienia swoje oblicze. Od tej pory program ma koncentrowaĂŚ siĂŞ na sprawach spoÂłecznych i bliskich widzom.

W ÂśrodĂŞ TVP zaprezentowaÂła podczas konferencji prasowej zmiany w "Panoramie".

W tworzenie nowej oprawy programu zaangaÂżowaÂł siĂŞ Tomasz BagiĂąski (nominowany do Oskara za film krĂłtkometraÂżowy pt. "Katedra") i kompozytor MichaÂł Lorenc. ScenografiĂŞ stworzyÂł Marcin Pietuch (wczeÂśniej przygotowywaÂł m.in. scenografiĂŞ do "MilionerĂłw" czy "RozmĂłw w toku").

Graficzna czo³ówka "Panoramy" utrzymana jest w kolorze pomaraùczowym, w logo programu znajduje siê ziemski glob. Muzyka do programu zosta³a wykonana przez orkiestrê Filharmonii Narodowej.

Zmiany w "Panoramie" dotyczÂą takÂże sfery programowej. Z badaĂą przeprowadzony na zlecenie TVP przed wprowadzaniem zmian wynika, Âże widzowie "Panoramy" ceniÂą sobie przede wszystkim wiadomoÂści z kraju i informacje regionalne. Dlatego od paÂździernika w programie bĂŞdzie ich wiĂŞcej; wiĂŞcej bĂŞdzie takÂże komentarzy wyjaÂśniajÂących widzom, jak decyzje politykĂłw wpÂłynÂą na ich Âżycie.

"Panorama" chce zacieÂśniĂŚ relacje z regionalnymi oddziaÂłami TVP. W kaÂżdym z nich program bĂŞdzie mieĂŚ swojego staÂłego korespondenta, wczeÂśniej przeszkolonego w redakcji programu w Warszawie.

- Z badaù wynika, ¿e naszymi widzami s¹ w du¿ej mierze osoby w wieku 30-40 lat, które nie maj¹ czasu na obejrzenie ¿adnego z wczeœniejszych programów informacyjnych. Chcemy, by tacy widzowie mogli znaleŸÌ w "Panoramie" jak najpe³niejszy pakiet informacji, podany w dynamicznej formie i w atrakcyjnej oprawie - mówi Dariusz £ukawski, kierownik redakcji "Panoramy".

Nie zmieni siê jedynie zespó³ przygotowuj¹cy "Panoramê" i osoby j¹ prowadz¹ce. W dni powszednie, g³ówne wydanie o godz. 22 nadal prowadziÌ bêd¹ na zmianê Danuta Dobrzyùska i Jaros³aw Kulczycki, a w weekendy Andrzej Turski.

- Nasz zespó³ ³¹czy doœwiadczenie z m³odym wiekiem; œrednia wieku w redakcji to ok. 30 lat - mówi Dariusz £ukawski.

Wprowadzenie odnowionej "Panoramy" wsparte zostanie w paÂździerniku ogĂłlnopolskÂą kampaniÂą informacyjnÂą w radio (RMF FM, Radio Zet, Eska), w prasie (Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Wprost, Polityka, PrzekrĂłj, Super Express, Metro, DzieĂą Dobry), w Internecie (Interia.pl, Wp.pl) oraz na noÂśnikach reklamy zewnĂŞtrznej, ktĂłre pojawiÂą siĂŞ w najwiĂŞkszych miastach Polski.

Wed³ug TNS OBOP, g³ówne wydanie "Panoramy" ogl¹da 22 proc. widzów, którzy w tym czasie maj¹ w³¹czone telewizory. Dla porównania "Teleexpres" ma 47 proc. udzia³ów w rynku, "Wiadomoœci" - 39 proc., "Fakty" TVN - 25 proc., a "Wydarzenia" w Polsacie - 21 proc. Dane dotycz¹ okresu od 1 stycznia do 26 wrzeœnia 2005 r.

"Panorama" jest ostatnim z duÂżych programĂłw informacyjnych, ktĂłre przechodzÂą zmiany. WczeÂśniej, na jesieni 2004 r. nowe oprawy zaprezentowaÂły "Fakty", "Wydarzenia" i "WiadomoÂści".
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

ja nie widzialem a kiedy byly te zapowiedzi ?? ale widzialem zdejecie nowego studia ktore jest na tej stronie>>> http://www.press.pl/news/pokaz_site.php?id=3328 zobaczymy jak to bedzie w telewizji wygladac :)
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Dared00

Post autor: Dared00 »

Ze strony TVP mo¿na œci¹gn¹Ì Panoramê z 28 IX z 18:30, tam jest 2-minutowy materia³ o nowej Panoramie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika