Wieczór wyborczy tylko w TVP?

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

mietek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: środa 20 lip 2005, 15:45

Post autor: mietek »

Kowal pisze:Trzeba przyznaĂŚ, Âże TVP nie|popisaÂło siĂŞ, wiedziaÂłem, Âże bĂŞdzie kiepsko ale niewiedziaÂłem, Âże aÂż tak
Bo ja wiem, czy siê a¿ tak nie popisa³a? Wrêcz przeciwnie, wieczór tvp jest bardzo dobry i dobrze prowadzony. Jest równie¿ ciekawy i bogaty merytorycznie. No i nie ma 20 minutowych przerw reklamowych, zapychanych w niszowym kanale rozmowami podrzêdnej prezenterki z bli¿ej nieznanymi szerszej publicznoœci gadaj¹cymi g³owami. A w tvn? Program jak zwykle ³adnie opakowany, ale zawartoœÌ ju¿ jak zwykle raczej œrednia. Pan Bogdan Rymanowski, stercz¹cy w pustym studiu i rozmowy z goœci na korytarzu, albo poprostu w przejœciu. Tak¿e zarzut, ¿e TVP nie zaprosi³a, w przeciwieùstwie do tvnu, "gwiazd" polskiej sceny politycznej jest raczej œmieszny. Gdybyœcie zmienili chocia¿ na chwilê kana³ na Jedynkê, to przekonalibyœcie siê, ¿e wiêkszoœÌ z tych polityków goœci³a równie¿ w studiu tvp. I w wielu przypadkach znacznie wczeœniej, ni¿ na waszym wspania³ym tvnie :]
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Wieczór wyborczy TVP przeszed³ moje najœmielsze oczekiwania. By³ ¿a³osny, a telewizja publiczna siê po prostu skompromitowa³a na ca³ej linii! Podczas wieczoru wyborczego przeciêtnego cz³owieka naprawdê niewiele obchodzi opinia mieszkaùców W¹chocka, czy aktorów z Klanu! TVN jakoœ sobie móg³ darowaÌ i Brzyduli nie zaprosi³. :twisted: Studio pomijam - po prostu tragedia, szkoda moich s³ów i klawiatury. Próbowa³em to momentami ogl¹daÌ, zeby wyrobiÌ sobie opinie, ale wiczór wyborczy by³ tak denny, ¿e siê po prostu nie da³o. Zero dynamiki, jakieœ ³¹czenia na odleg³oœÌ, , czêsto nieistotni goœcie, nieustaj¹ca nuda, beznadziejne studio i marna zawartoœÌ merytoryczna.
Zupe³nym przeciwieùstwem jest wieczór wyborczy TVN, TVN24 i Rzeczpospolitej. Œwietnie przygotowane studio, doskona³e rozmowy z istotnymi tego dnia goœÌmi, znakomite relacje reporterów, program by³ pe³en dynamizmu, a przed og³oszeniem wynikó tak¿e napiêcia. Prowadzenie równie¿ bardzo dobre. Same znakomitoœci. Justyna Pochanke, Grzegorz Miecugow, Anita Werner, Bogdan Rymanowski, czy ten koleœ z Rzeczpospolitej? A TVP? Gawryluk, Durczok i... Adamczyk. :lol: Do tego dochodzi ³adna i ciekawa grafika. Warto te¿ zauwa¿yÌ, ¿e zdecydowana wiêkszoœÌsztabów wyborczych wybra³a "Mistrozwski wieczór" TVN, a nie skompromitowany TVP.
A jakieÂś minusy wieczoru TVN? Na pewno brak paska informacyjengo na TVN24. SÂądzĂŞ, ze byÂła to wczoraj rzecz niezwykle istotna. JeÂśli ktos wÂłaÂśnie wparowaÂł do domu to z TVN24 niekoniecznie mĂłgÂł siĂŞ od razu dowiedzieĂŚ kto wygraÂł. Czerwony pasek powinien byĂŚ na TVN24, a nie byÂło go wcale! Drugi minus to fakt, Âże na TVN byÂły trochĂŞ przydÂługie przerwy reklamowe. Nie lepiej wiecej a krĂłtsze?
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

Ja siê równie¿ przychylam co do tego, ¿e ca³oœÌ lepiej prezentowa³a siê w TVN. Natomiast,¿eby nie by³o, to jednak pochwalê TVP za ³adne studio wirtualne i grafikê na wejœcie. No i w sztabach ³adniej prezentowa³a siê jednak TVP (tylko w sztabach, bo reszta to tragedia). Niektórzy goœcie byli wczeœniej w TVP (m.in. prezydent, ale jednak brak reportera - nawet sie nie wypowiem) Brawa jeszcze dla TVN za krótk¹ debatê szefów partii i kandydatów na prezydenta;-)
Maciekw
Bywalec
Bywalec
Posty: 525
Rejestracja: środa 08 wrz 2004, 12:14
Kontakt:

Post autor: Maciekw »

O to moja krĂłtka ocena Wieczoru Wyborczego:

+ Debata prezydencka
+ Debata liderĂłw partyjnych
+ Rozmowa z prezydentem
+ SzkÂło wyborcze
+ Oprawa [ studio, grafika, muzyka, etc ]
+ Rozmowy Anity Werner

- Brak opinii socjologĂłw, politologĂłw
- Zbyt krótkie ³¹czenia ze sztabami [ min. Borowskiemu w po³owie zdania przerwano wypowiedŸ ]
- Gafy prowadz¹cych [ np. Pochanke pomyli³a przynale¿noœÌ partyjn¹ J. Dobosza, 10% w sonda¿u OBOP/PBS dla PSL - Rymanowski]
- Reklamy na TVNie
- Brak paska informacyjnego na TVN24

PodsumowujÂąc, wieczĂłr wyborczy TVN, TVN24 i Rzeczpospolitej wypadÂł caÂłkiem przyzwoicie choĂŚ do ideaÂłu wiele mu brakowaÂło.


Warto moÂże jeszcze odnotowaĂŚ, Âże o wyborach na TVN24 od 19:50 mĂłwi siĂŞ praktycznie bez przerwy [z wyjÂątkiem magazynu Orange Ekstraklasa o 2.00].
Po 1 w nocy Rymanowskiego i PochankĂŞ zmieniÂł J. Porada, teraz trwa powyborczy poranek TVN24, a w nim cudowne A. KalczyĂąska i A. Werner :!:
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: TVN_FAN »

Telewizja Polska przegraÂła rywalizacjĂŞ w przygotowaniu Wieczoru Wyborczego z TVN-em jak ostatnio WisÂła polegÂła w Portugalii z VitoriÂą. Bezdyskusyjnie i totalnie !!

Kompromituj¹ce t¹ stacjê ³¹czenia na odleg³oœÌ z Prezydentem, "fantastyczni goœcie" w studiu (Pani Trojanowska, Pan Drozda, Pan Tolak brakowa³o tylko Rysia i Gra¿ynki :D ).

TVN musiaÂł siĂŞ napewno w przygotowaniach wykazaĂŚ wiĂŞkszym refleksem skoro to wÂłaÂśnie w TVN byli wszyscy czoÂłowi przywĂłdcy partii politycznych godzinĂŞ po zamkniĂŞciu lokali, to w TVN-ie -a nie jak szumnie zapowiada Polsat dzisiejszy program Lisa - byÂła pierwsza powyborcza debata prezydencka.
No i oczywiÂście dziennikarze prowadzÂący :Justyna Pochanke, Bogdan Rymanowski czy Anita Werner swoje wprowadzili do tego prgramu.

A TVP...no có¿...dobrze, ¿e chocia¿ transmitowali mecz naszych Z£OTYCH SIATKAREK :D :D
ZIMA
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Maciekw pisze:O to moja krĂłtka ocena Wieczoru Wyborczego:

- Zbyt krótkie ³¹czenia ze sztabami [ min. Borowskiemu w po³owie zdania przerwano wypowiedŸ ]
dlaczego u przerwano ?? bo zaczal dziedzowat tym tamtym i jeszcze innym a na to nie bylo czasu :)
a ja juz znalazlem wyniki ogladalnosci:
TVN niestety slabo lepiej w TVP ale wiedomo z jakiego powodu (zasieg)Wieczór Wyborczy" TVP1 zgromadzi³ w pierwszej, g³ównej czêœci (19.54 - 22.53) 3 389 tys. widzów (udzia³y 25,9 proc.). Druga czêœÌ (23.23 - 00.56) zainteresowa³a 944 tys. (udzia³y 29,3 proc.).

W TVN "Wybory 2005" ogl¹da³o œrednio 1 161 tys. widzów (udzia³y 9,9 proc.), w tym pierwsz¹ czêœÌ (19.50 - 23.11) 1 233 tys.
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: TVN_FAN »

pawell pisze:dlaczego u przerwano ?? bo zaczal dziedzowat tym tamtym i jeszcze innym a na to nie bylo czasu :)
nie dlatego mu przerwano, ¿e zacz¹³ dziêkowaÌ tylko dlatego, ¿e ju¿ na wywiad czeka³a TVP i Sierakowska go prawie, ¿e ci¹gnê³a :lol: za rêkaw marynarki.(zaraz po skoùczonej rozmowie w TVN, Borowski by³ w TVP)
ZIMA
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

dlaczego u przerwano ?? bo zaczal dziedzowat tym tamtym i jeszcze innym a na to nie bylo czasu :)
a ja juz znalazlem wyniki ogladalnosci:
TVN niestety slabo lepiej w TVP ale wiedomo z jakiego powodu (zasieg)Wieczór Wyborczy" TVP1 zgromadzi³ w pierwszej, g³ównej czêœci (19.54 - 22.53) 3 389 tys. widzów (udzia³y 25,9 proc.). Druga czêœÌ (23.23 - 00.56) zainteresowa³a 944 tys. (udzia³y 29,3 proc.).

W TVN "Wybory 2005" ogl¹da³o œrednio 1 161 tys. widzów (udzia³y 9,9 proc.), w tym pierwsz¹ czêœÌ (19.50 - 23.11) 1 233 tys.
jakie Ÿród³o? i na przysz³oœÌ podawaj takie informacje :)
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

:: Kamil pisze:jakie Ÿród³o? i na przysz³oœÌ podawaj takie informacje :)
sorry zapomnailem znapisac zrodlo medialink.pl :)
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Jeœli tak no to bardzo cienko. Pokazujee to jak bardzo Polaków zniechêca polityka. W³¹czaj¹ na 20, patrz¹ na wynik i prze³¹czaj¹. Przykre, ale prawdziwe. A jeszcze abrdziej ejst przykre to, ¿e 3 razy wiêcej osób wybra³o wieczór wyborczy TVP, któy jak zaznaczy³em by³ na ¿enuj¹co niskim poziomie.
mac
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2004, 12:21
Lokalizacja: Północ

Post autor: mac »

Wieczór Wyborczy TVP rzeczywiœcie by³ bardzo s³aby. Wirtualne studio by³o okropne, ¿adnej dynamiki. TVN spisa³ siê o niebo lepiej. Co do ogl¹dalnoœci i jednego i drugiego myœlê, ¿e zawa¿y³ tu mecz siatkarek, widzowie w³¹czyli Jedynkê i TVN zobaczyli sonda¿e i znowu prze³¹czyli siê na mecz. Mo¿e po meczu trochê wiêcej uwagi poœwiêcili wyborom i studiom wyborczym.
PS. Martwi mnie zwyciĂŞstwo PiS-u.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

mac pisze:Co do ogl¹dalnoœci i jednego i drugiego myœlê, ¿e zawa¿y³ tu mecz siatkarek, widzowie w³¹czyli Jedynkê i TVN zobaczyli sonda¿e i znowu prze³¹czyli siê na mecz. Mo¿e po meczu trochê wiêcej uwagi poœwiêcili wyborom i studiom wyborczym.
mi sie tez tak wydaje ze polacy najbardziej w tym czasie interesowali sie maczem siatkarek ja sam w tym czasie "przeskakiwalem" z TVN na TVP2 z TVP2 na TVN itd :D dopiero jak sie skonczyl mecz ogladalem wieczor bez wiekszych przerw do magazynu Orange Ekstraklasa :)
mac pisze:PS. Martwi mnie zwyciĂŞstwo PiS-u.
mnie jakos nie ale szkoda ze nie wygrala platforma i szkoda ze nie maja wiekszosci do zmiany konstytucji a teraz tym partia maleje mandatow nie potrzebnie sie sprzeczali ale mnie martwi to ze samoobrona ma 11,66% ze SLD ma 11,38% i to ze LPR ma 7,89% (ale chyba do sejmu nie dostal sie Giertych i dobrze :!: :D ) a szkoda ze do sejmu nie weszla SDPl i PD
NO I TERAZ CZEKAMY NA WIECZOR I TURU WYBOROW PREZYDENCKICH :D :D :D MAM NADZIEJE ZE BEDZIE TAK REWELACYJNY JAK TEN :D :D :D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
terraX
Bywalec
Bywalec
Posty: 831
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 18:28
Lokalizacja: to tu, to tam

Post autor: terraX »

TVN musiaÂł siĂŞ napewno w przygotowaniach wykazaĂŚ wiĂŞkszym refleksem skoro to wÂłaÂśnie w TVN byliwszyscy czoÂłowi przywĂłdcy partii politycznych godzinĂŞ po zamkniĂŞciu lokali
Refleksem pewnie tez, ale moze grala tu tez role "marka" tvn i tvn 24? Chyba zaden polityk nie odwazy sie juz odrzucic ich propozycji
Dared00

Post autor: Dared00 »

A wiecie, co mi sie najbardziej podobaÂło w wieczorze wyborczym TVP? Blue box. Prezentacja sondaÂży byÂła przepiĂŞkna, Âświetnie to wyglÂądaÂło, a na pewno bardziej przekonujÂąco niÂż Rymanowski, ktĂłry co 5 minut powtarzaÂł sondaÂż. Ale i tak wieczĂłr TVN byÂł lepszy. :)
chandler
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 468
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 21:16
Lokalizacja: Ryki
Kontakt:

Post autor: chandler »

Wieczoru wyborczego na TVP nieoglÂądaÂłem, wiĂŞc siĂŞ niewypowiadam. Co do TVN-u byÂł on fajny, aczkolwiek nieoglÂądaÂłem go do koĂąca. Co do reklam niema co siĂŞ dziwiĂŚ przecieÂż to telewizja komercyjna

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości