Oznaczenia wiekowe programów

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Awatar użytkownika
iSiO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2005, 17:49

Oznaczenia wiekowe programów

Post autor: iSiO »

Nie wiem czy juz o tym by³o, ale dziœ ogladajac TVN7 widzia³em reklame jakiegoœ Westernu i na górze w lewym rogu pojawi³ trójk¹t ¿ó³ty i w œrodku cyferka 12.
Awatar użytkownika
lisi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 11 sie 2005, 15:16

Post autor: lisi »

... 12 pewnie oznacza maksymalna ilosc osob mogaca ogladac ten film w jednym pomieszczeniu ;) ... swoja droga mi sie taki pomysl podoba ...
:: koorba rec. ::
arti
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2004, 10:09
Lokalizacja: ze Śląska

Post autor: arti »

Cyferka informuje dla jakiej grupy wiekowej przeznaczony jest dany program. Oczywiscie od tej liczby wzwy¿. OpróÌz 12tki ma byÌ jeszcze ósemka i pietnastka bodaj¿e.

Nadawcy majÂą obowiÂązek takiego znakowania od 15 sierpnia. PomysÂł moze i dobry, ale czytaÂłem Âże teraz te znaczki majÂą byc wyÂświetlane przez caÂły czas trwania programu czy filmu :roll: JeÂżeli bedÂą nadal takie duÂże w niektĂłrych stacjach to nieÂźle popsuja "komfort glÂądania"
Anna Kalczyńska, Anita Werner, Beata Tadla, Justyna Pochanke - czołowa czwórka :D
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

ja widzieÂłem na reklamie SF2005 trĂłjkÂąt z 7 :roll: akurat to byÂła reklama promujÂąca kierunek sopot i w nim bĂŞdÂą Âłzy a Âłzy maja nr 7 i ja myÂślaÂłem ze to ich cyfra startowa do festivalu :lol:
a to juz wchodzÂą nowe oznaczenie programĂłw>>> http://www.press.pl/news/pokaz_site.php?id=2768
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

nowe oznaczenia programĂłw

Post autor: salladyn »

W osi¹ganiu szczytu debilnoœci KRRiTV nie ma sobie równych.Ciekawe jak ktoœ kto ma na przyk³ad czarnobia³y telewizor bêdzie wiedzia³ czy to jest czerwone czy zielone kó³ko?
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Re: nowe oznaczenia programĂłw

Post autor: pawell »

salladyn pisze:W osi¹ganiu szczytu debilnoœci KRRiTV nie ma sobie równych.Ciekawe jak ktoœ kto ma na przyk³ad czarnobia³y telewizor bêdzie wiedzia³ czy to jest czerwone czy zielone kó³ko?
no w³asnie :lol: :lol: :lol: lepsze s¹ te kó³ka co teraz a te to takie dziwne zreszt¹ i tak nikt prawie nie bêdzie zwraca³ na to uwagi tylko zajmuje kawa³ek ekranu i gdzieœ s³ysza³em ze to ma byÌ przez ca³y program :x
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

nowe oznaczenia programĂłw

Post autor: salladyn »

Najwiêksze te znaki to ma chyba tv publiczna,zajmuj¹ pó³ ekranu :x,a teraz jeszcze jak mówisz maja byc przez ca³y czas trwania progrmau :evil:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Awatar użytkownika
mikasur
Bywalec
Bywalec
Posty: 643
Rejestracja: sobota 29 sty 2005, 17:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: mikasur »

No nie :!: :!: :evil: :evil: :evil: KRRIT zwariowa³a do reszty :!: Co to za de*** (dokoùczcie sobie, przepraszam, ale chyba tylko to s³owo oddaje to, co myœlê). Kó³ka ca³e zamalowane, z oznaczeniem wiekowym, przez ca³y czas programu - to PARANOJA :!: :!: :evil: :evil: A gdzie komfort ogl¹dania :?: Wiadomo przecie¿, ¿e wiêkszoœÌ tych oznaczeù i tak jest Ÿle podobierana (bo gdybym nigdy nie ogl¹da³a nic z czerwonym kó³kiem, to nic bym nie mog³a ogladaÌ) i, i takrzadko kto sie do nich stosuje! TRAGEDIA!
"Uśmiech losu można zobaczyć, nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło..." Albus Dumbledore (cytat z filmu)
LordTomas
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 386
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2004, 16:50
Lokalizacja: Warschau

Post autor: LordTomas »

mikasur pisze:No nie :!: :!: :evil: :evil: :evil: KRRIT zwariowa³a do reszty :!: Co to za de*** (dokoùczcie sobie, przepraszam, ale chyba tylko to s³owo oddaje to, co myœlê). Kó³ka ca³e zamalowane, z oznaczeniem wiekowym, przez ca³y czas programu - to PARANOJA :!: :!: :evil: :evil:
To tak samo jak z abonamentem . PÂłaci (wiĂŞksoÂśc nie :) )siĂŞ a g**** z tego jest :evil: :evil: :evil: :evil:
"Nie sposób odpowiedzieć na argumenty płynące z pięknych ust." (Addison)
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

yotomasz pisze:To tak samo jak z abonamentem (ktĂłrego wiĂŞksoÂśc nie pÂłaci :) )
PÂłaci siĂŞ a g**** z tego jest :evil: :evil: :evil: :evil:
no i ja gdzies czytaÂłem Âże abonament jest nielegalny :evil:
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

wÂłaÂśnie dlatego popierajmy PO i pana Tuska - tylko oni mogÂą zniszczyĂŚ tÂą BaronowÂą TelewizyjnÂą!
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

wÂłoch pisze:wÂłaÂśnie dlatego popierajmy PO i pana Tuska - tylko oni mogÂą zniszczyĂŚ tÂą BaronowÂą TelewizyjnÂą!
no i ja wÂłaÂśnie mam zamiar zaciÂągnÂąc matkĂŞ na wybory zeby postawiÂła krzyÂżyk w kratce tuska :D :D :D i moze wreÂście sie skoĂączy marnotrastwo w KRRiT :evil:
Andy
Początkujący
Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: poniedziałek 01 lis 2004, 22:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andy »

OMG! Po pierwsze strasznie paskudne i prymitywne sÂą te oznaczenia, a po drugie zgadzam sie z Wami Âże wymĂłg wyÂświetlania tych znaczkĂłw przez caÂły czas trwania programu to jakieÂś gigantyczne NIEPOROZUMIENIE! I do tego na gĂłrze ekranu! Kto to do cholery wymyÂśliÂł?! W Stanach jest chyba najlepszy system znakowania programĂłw tv z jakim dotychczas sie spotkaÂłem. I do tego moÂżna sie z nich dowiedzieĂŚ wiele wiĂŞcej niÂż tylko to od jakiego wieku program 'moÂżna' oglÂądaĂŚ.

Znaczki pojawiajÂą siĂŞ po kaÂżdej przerwie reklamowej i na poczÂątku programu i sÂą na ekranie przez jakieÂś 5 sekund i tyle wystarczy!

Tak to u nich wyglÂąda:
Obrazek dla wszystkich dzieci

Obrazek dla dzieci starszych; literki F i V oznaczajÂą Âże w programie wystepujÂą elementy fantasy i przemocy (violence)

Obrazek 'general', dla wszystkich

Obrazek 'Parental Guidance', program powinien byĂŚ oglÂądany w obecnoÂści rodzicĂłw

Obrazek od 14 lat; oprocz tego pod cyfrÂą 14 mogÂą wystĂŞpowaĂŚ litery V (violence - przemoc), S (seks), L (language - sÂłownictwo) i D (dialogi sytuacyjne ktore mogÂą byĂŚ niezrozumiale poniÂżej 14 roku zycia).

Obrazek tylko dla dorosÂłych, rĂłwnieÂż z literkami V, S albo/i L
PabloOoOo_90
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 441
Rejestracja: wtorek 25 sty 2005, 18:12
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: PabloOoOo_90 »

widzaiÂłem w zapowiedzi na TVN siedem :] w lewym gĂłrnym rogu byÂło
Obrazek
Liczą się tylko FAKTY TVN codziennie o 19:00 w TVN.
Zapraszają : Justyna Pochanke , Piotr Marciniak i Grzegorz Kajdanowicz.
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

oj przesadzacie.. ja widziaÂłem na tvnie i stwierdzam Âże mi to nie bĂŞdzie wogĂłle przeszkadzaĂŚ.. a wy narzekacie jakby te oznakowanie byÂło nie wiem jakich rozmiarĂłw..
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości