Oznaczenia wiekowe programów

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

Mi bardzo niepodobaja mi siĂŞ te znaczki, sÂą takie wieÂśniackie, wogĂłle niepasuja do nowoczesnych opraw telewizyjnych.
Wróciłem!!
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

galantos pisze:a zastanawia mnie dlaczego np. na takim ITV nie ma tych znaczkow.. przeciez leca tam programy erotyczne, jakies wrozki etc.
No i po co piszesz takie bzdury ? Jak byœ chocia¿ zauwa¿yl to ITV daje czerwone kó³ko na programach erotycznych.
Telewizyjne wspomnienia: http://www.polish-tv.prv.pl
galantos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: piątek 27 maja 2005, 19:02
Lokalizacja: miasto koło Lublina

Post autor: galantos »

Abe pisze:
galantos pisze:a zastanawia mnie dlaczego np. na takim ITV nie ma tych znaczkow.. przeciez leca tam programy erotyczne, jakies wrozki etc.
No i po co piszesz takie bzdury ? Jak byœ chocia¿ zauwa¿yl to ITV daje czerwone kó³ko na programach erotycznych.
ale TYLKO na programach erotycznych... a dlaczego nie na wrozkach? nawet, jesli program jest dla wszystkich, to powinni dawac zielone kolko, czyz tak? albo na MOJE LOGO NEWS, FAST CLUB itd... - tez ich nie ma.
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

galantos pisze:
Abe pisze:
galantos pisze:a zastanawia mnie dlaczego np. na takim ITV nie ma tych znaczkow.. przeciez leca tam programy erotyczne, jakies wrozki etc.
No i po co piszesz takie bzdury ? Jak byœ chocia¿ zauwa¿yl to ITV daje czerwone kó³ko na programach erotycznych.
ale TYLKO na programach erotycznych... a dlaczego nie na wrozkach? nawet, jesli program jest dla wszystkich, to powinni dawac zielone kolko, czyz tak? albo na MOJE LOGO NEWS, FAST CLUB itd... - tez ich nie ma.
No Tele 5 daje czerwone kó³ko te¿ tylko na programach erotycznych a dok³adniej na filmach erotycznych i jest one wyœwietlane w prawym dolnym rogu ekranu i znika po 3 minutach jego emisji po reklamach ! Czyli tak jak kiedyœ znika³y znaczki ostrzegawcze.
Co o tym sÂądziĂŚ ? Ja nie wiem...
Telewizyjne wspomnienia: http://www.polish-tv.prv.pl
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

To ja juz nic nierozumiem z tymi oznaczeniami!! NiektĂłre sÂą caÂły czas a inne znikajÂą po chwili.
Wróciłem!!
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

ja bym chciaÂł Âżeby one sie pojawiaÂły na 5 minut na rozpoczĂŞciu programu i po kaÂżdej reklamie i Âżeby poÂźniej znikÂły tak jak te poprzednie
Awatar użytkownika
mikasur
Bywalec
Bywalec
Posty: 643
Rejestracja: sobota 29 sty 2005, 17:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: mikasur »

Ja teÂż. To byÂło lepsze rozwiÂązanie.
"Uśmiech losu można zobaczyć, nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło..." Albus Dumbledore (cytat z filmu)
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

Ja chcia³bym jeszcze dodaÌ, ¿e jak ITV daje czerwone kó³ko to ciê¿ko je dostrzec bo na ekranie jak wiadomo pe³no tych ramek z treœci¹ "Wyœlij sms" jest pe³no a czerwone kó³ko jest wkomponowane w te ramki a wiêc da ITV to wiêkszej ró¿nicy nie robi...

A wczoraj ogl¹dalem film na Ale Kino! i tam by³y stare oznaczenia - stary ¿ó³ty trójk¹t :) i od razu lepiej siê poczu³em.
Telewizyjne wspomnienia: http://www.polish-tv.prv.pl
tomekomxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 18 sie 2005, 18:41

Re: nowe oznaczenia programĂłw

Post autor: tomekomxx »

Obyœ mia³ racjê.Mi te¿ tych rozmiarów co pokazuje tvn znaczki nie przeszkadzaj¹ ale sk¹d wiesz jakie bêd¹ w innych stacjach :?: Popatrz sobie na telewizjê publiczn¹ a szczególnie na tvp3.Tam poprzednie znaki naprawdê zajmowa³y spor¹ czêœÌ ekranu.Po za tym wracam do pytania jak ktos kto ma czarnobia³y telewizor rozpozna jakiego koloru jest kó³ko :?: Gdybym ja mia³ siê pytac jak to jest zalecane czy mogê ogl¹daÌ program który jest opatrzony trójk¹tem w ¿ó³tym kó³ku,rodziców,to oni by mnie chyba wyrzucili z domu za napastliwoœÌ bo przecie¿ po³owa programów jest nadawana w³aœnie z tym znakiem.Poza tym jesli ktoœ ma 16 lat to chyba jest ju¿ na tyle dojrza³y ¿e nie zrobi nikomu krzywdy tylko dlatego ¿e na filmie goœÌ wyd³uba³ drugiemu oko(chocia¿ szczerze mówi¹c takie filmy mnie nudz¹).Poza tym ju¿ widzê jak stacje tv rzetelnie oceniaj¹ program.Jeœli tylko do czegoœ bêd¹ mia³y jakiekolwiek w¹tpliwoœci to ¿eby mieÌ spokój od Krritv dadz¹ "tylko dla doros³ych".Moim zdaniem film akcji mo¿e narobiÌ mniej szkód dziecku ni¿ japoùskie kreskówki b¹dŸ seriale typu "Power Rangers".[/quote]

japonskie kreskĂłwki mogÂą wyrzÂądzic krzywde,chyba zartujesz.
Te kreskĂłwki pokazujÂą po prostu ze nie wszystko co animowane musi byc gÂłupie i dla dzieci. Teraz bedÂą mogli je oznaczac np od 12 czy 16 lat.
Awatar użytkownika
iSiO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2005, 17:49

Post autor: iSiO »

Ten kwadrat z Polsatu SPort to byÂł z JapoĂąskiej telewizji, Polsat SPort z tego co wiem nie stosowaÂł i nie stosuje zadnych oznaczeĂą.
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

Polsat Sport chyba ma obowiÂązek stosowac oznaczenia, skoro nawet "LoÂża prasowa" jest dozwolona od 12 lat, to napewno naprzykÂład boks jest dozwolony od jakiejÂś granicy wiekowej
Wróciłem!!
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Transmisje sportowe, programy informacyjne, prognozy pogody, reklamy i telezakupy nie sÂą oznaczane.
Dared00

Post autor: Dared00 »

Marcin pisze:Transmisje sportowe (...) nie sÂą oznaczane.
Transmisje sportowe nie s¹ oznaczane? A TV4 przy wczorajszym wyœcigu Formu³y 1 da³o zielone kó³ko! Nie wiem, mo¿e F1 to nie sport?
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Na internetowych stronach KRRiT jest peÂłen tekst tego rozporzÂądzenia. CzytaÂłem go w tym dniu, w ktĂłrym pisaÂłem o tym newsa na stronĂŞ i w rozporzÂądzeniu tym m.in. programy informacyjne i transmisje sportowe byÂły wymienione jako te audycje, ktĂłrych oznaczanie jest niewymagane.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
michal641
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

krritv

Post autor: michal641 »

moÂżesz zapodaĂŚ link do tego rozporzÂądzenia, bo szukam tam i nic nie widzĂŞ...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości