Wszystko o: TVP, Polsat, Polonia 1 i innych...

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Wszystko o: TVP, Polsat, Polonia 1 i innych...

Post autor: Abe »

Witam wszystkich na forum, juÂż dawno mnie tu nie byÂło i choĂŚ nie wiem czy ktoÂś mnie kojarzy lecz najwaÂżniejsze jest Âże ja was wszystkich pamiĂŞtam :D

Dzisiaj postanowiÂłem na jakÂże ciekawym forum zaÂłoÂżyĂŚ profesionalny temat o wszelkich stacjach telewizyjnych a gÂłownie chodzi mi o TVP, Polsat i PoloniĂŞ 1.
Dlaczego tu a nie gdzieÂś indziej ? PoniewaÂż tutaj zaglÂądajÂą sami najlepsi eksperci m.in. Michal i Majkell (och jakÂże podobne pseudonimy :D ).

Na pocz¹tek postanowi³em sam od siebie zaprezentowaÌ bardzo archiwalne ZAP-y (a dok³adniej zdjêci¹ robione aparatem skierowanym na telewizor) z dawnych czasów emisji kana³ów TP1 i TP2 czyli.... dzisiejsze TVP1 i TVP2.

KaÂżde zdjĂŞcie bÂądÂź zestaw zdjĂŞĂŚ bĂŞdzie opisywany dokÂładnie.
Tym razem staraÂłem siĂŞ jak mogÂłem aby zdjĂŞcia wychodziÂły bardzo Âładnie i piĂŞknie i w wiekszoÂści przypadkĂłw jest niemalÂże idealnie aczkolwiek niektĂłre rzeczy po prostu nie wychodzÂą dobrze robiÂąc zdjĂŞcia aparatem.. :( a przypominam, Âże prĂłbowaÂłem wszystkiego co mogÂłem dostrajÂąc ustawienia ÂświatÂła, nasycenia, kontrastu i koloru w programie ktĂłry odbiera sygnaÂł z aparatu/kamery.

Zacznijmy od TP1.

Obrazek
Jingiel koĂącowy ktĂłry chyba byÂł emitowany juÂż pod koniec emisji programu okoÂło godziny 23.

Obrazek
Stary, sÂłynny juÂż zegar lecz nieco inny bo z innÂą czcionkÂą cyfr, kolorem (kanarkowy) no i podpisem na dole - TP czyli Telewizja Polska.

Na razie tyle z TP1.
Teraz TP2 i wiĂŞcej zdjĂŞĂŚ.


Pocz¹tek czo³ówki "dwójki" z pierwszym logiem TP2. Nie ka¿dy je pamiêta, bo ka¿dy s¹dzi, ¿e pierwszym logo dwójki by³a pamiêtna gruuba bia³a dwójka a tak nie jest bo pierwszym logo by³a dwójka która sk³ada³a siê z 3 cz³onów. I proszê popatrzeÌ na zdjêcia:
ObrazekObrazek
Obrazek


A teraz uwaga - kto poznaje tego Pana ? :D Teraz prowadzi na Tele5 program 10 minut kiedys pracowaÂł w....
ObrazekObrazek
...Polityka Polska

Obrazek
Spiker czytajÂący program na nastĂŞpny dzieĂą

No a tutaj kilka zdjĂŞĂŚ z plansz z zapowiedzi programu na nastĂŞpny dzieĂą:
ObrazekObrazek
ProszĂŞ zwrĂłciĂŚ uwagĂŞ na znaczek w prawym gĂłrnym rogu ekranu - dwĂłjka skÂładajÂąca siĂŞ z 3 czÂłonĂłw. WyÂświetlana byÂła tylko podczas grafik z programem na nastĂŞpny dzieĂą. Podczas filmĂłw i programĂłw - nie.

A teraz trochê inna czo³ówka TP2 ju¿ z bia³¹ dwójk¹ a nie jak wczeœniej ¿ó³ta:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

A na koniec plansza która pojawia³a siê na koniec emisji programu oko³o godziny 23 z informacj¹: Nie zapomnij wy³¹czyÌ odbiornika
Obrazek
I podczas tej planszy regularnie byÂły uruchamiane sygnaÂły dÂźwiĂŞkowe z takim strasznym piskiem ;) jeszcze goÂżej niÂż teraz na planszy testowej zawsze na TVP.

Zapraszam do dyskusji !
Ostatnio zmieniony wtorek 16 sie 2005, 23:44 przez Abe, łącznie zmieniany 2 razy.
Telewizyjne wspomnienia: http://www.polish-tv.prv.pl
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

jakie stare te fotki :? ja nawet nie wiedzia³em ze kiedyœ by³o TP1,TP2 a nie TVP1,TVP2 teraz TP koja¿y mi sie z Telekomunikacj¹ Polsk¹ :D a wtedy to pewnie oznaczalo Telewizja Polska no ale ja tego nie pamiêtam bo mnie pewnie jeszcze wtedy na œwiecie nie by³o :lol: bo z którego to roku s¹ te nazwy czo³ówki itp ??
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: TVN_FAN »

Zdecydowanie na tak!! Jak dobrze odœwierzyÌ pamiêÌ :) Fajne one by³y bo takie proste i jednokolorowe;) Takie "pokomunistyczne". Miodzio poprostu;] :D Có¿...chyba te grafiki ju¿ nie powróc¹ a szkoda!!

I pytanie do autora postu:SkÂąd masz takie stare zdjÂątka?? Masz jeszcze jakieÂś z tego okresu??
ZIMA
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

pawell pisze: (...) bo z którego to roku s¹ te nazwy czo³ówki itp ??
Obrazek
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

ok thnx ja jak zwykle sie dobrze nie przyjÂżaÂłem :? ehhhh no tak jak myÂślaÂłem wtedy mnie jeszcze na tym Âświecie nie byÂło :lol: :lol:
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

pawell pisze:ok thnx ja jak zwykle sie dobrze nie przyjÂżaÂłem :? ehhhh no tak jak myÂślaÂłem wtedy mnie jeszcze na tym Âświecie nie byÂło :lol: :lol:
Jak chcÂą sobie powspominaĂŚ i ktoÂś zaÂłoÂżyÂł ciekawy temat, to moÂże go nie zaÂśmiecajcie takimi gÂłupotami, okej?
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

Oj... z tym moim poœpiechem na samym koùcu zapowiedzia³em, ¿e mam daÌ zdjêcie z iformacj¹ Nie zapomnij wy³¹czyÌ odbiornika no i nie da³em tego :D zdjêcie daje tutaj w tym poœcie i dodaje do pierwszego posta.

Obrazek
ZA S£AB¡ JAKO¦Æ PRZEPRASZAM ALE ROBI£EM CO MOG£EM...

A co do kolejnych archiwalii - to mam tego jeszcze trochê i myœlê, ¿e inni u¿ytkownicy mo¿e tak¿e przy³¹cz¹ siê do wspólnego dawania zapków i informacji na temat starych telewizji :)
Ostatnio zmieniony wtorek 16 sie 2005, 23:39 przez Abe, łącznie zmieniany 1 raz.
Telewizyjne wspomnienia: http://www.polish-tv.prv.pl
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

rewelacja ;)
tÂą dwĂłjeczkĂŞ 3 czÂłonowÂą to pamiĂŞtam ;)
I plansze "nie zapomnijcie wy³¹czyÌ odbiorników"
KiedyÂś jeszcze po zakoĂączeniu programu grali hymn :D
Android <3
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

na tej stronie>>> http://polsat.com.pl/telewizja sÂą stare fotki z polszmatu :wink:
krzysztof205
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2005, 15:10
Lokalizacja: trzciana k. bochni
Kontakt:

Post autor: krzysztof205 »

a na http://WWW.POLONIA1.UP.PL INFORMACJE I FOTKI O STAREJ(NAZIEMNEJ POLONI1)
krzysztof miśkowicz
mietelski
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 20
Rejestracja: sobota 24 gru 2005, 22:44

Post autor: mietelski »

W pierwszym poÂście byÂły takie fajne zdjĂŞcia, ale juz ich niestety nie ma :(
Chcialem jednak napisac cos odnosnie jednego z nich, konkretnie tego:
Obrazek
Pod zegarem jest to niby dawne logo TVP, a wlasciwie TP ;) Dzisiaj id±c ulic± Sienkiewicza (w £odzi), zauwa¿y³em, ¿e na budynku ³ódzkiego oddzia³u znajduje siê dok³adnie takie samo :D Tyle razy ten budynek ju¿ widzia³em, ale nigdy go nie zauwa¿y³em ;) Mo¿e dlatego, ¿e nie jest zbyt du¿e. Zrobione jest z jakiego¶ srebrnego metalu, a bezpo¶rednio pod brzuszkiem od P znajduje siê napis £ÓD¬. Nie wygl±da na specjalnie nadgryzione zêbem czasu. Albo zosta³o tam umieszczone specjalnie, albo, co bardziej prawdopodobne, nie mia³ go kto zdj±æ, lub te¿ zosta³o pozostawione specjalnie. Tak, jak jest jakie¶ tam towarzystwo, które zajmuje siê ratowaniem wymalowanych na ¶cianach kamienic reklam z czasów PRL-u, np. Pewxu, czy Baltony 8)
Hehe
Gdyby nie to zdjĂŞcie, to pewnie bym nie wiedziaÂł, co ono oznacza 8)

P.S. Jakby ktoœ by³ akurat w pobli¿u, to logo znajduje siê na wschodniej œcianie (od strony Sienkiewicza), na rogu bli¿szym ul. Narutowicza, na szczycie tej takiej dolnej czêœci tego pieknego budynku ("³ódzki Pa³ac Kultury" ;))
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

mietelski pisze:W pierwszym poÂście byÂły takie fajne zdjĂŞcia, ale juz ich niestety nie ma :(
ZdjĂŞcia mogÂą powrĂłciĂŚ (i to w lepszej jakoÂści) ale w naszym nowym temacie nie ma zbytnio duÂżego zainteresowania.... moÂże ty byÂś pomĂłgÂł... ;)

A co do loga TP to œwietnie ¿e to odkry³eœ ;) mo¿e masz mo¿liwoœÌ zrobienia zdjêcia aparatem tego budynku ? :)
Telewizyjne wspomnienia: http://www.polish-tv.prv.pl
mietelski
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 20
Rejestracja: sobota 24 gru 2005, 22:44

Post autor: mietelski »

Abe pisze:ZdjĂŞcia mogÂą powrĂłciĂŚ (i to w lepszej jakoÂści)
Ja tez zdjĂŞcia mam na dysku, ale gdyby byÂły w lepszej jakoÂści, to by byÂło super :D:D
Abe pisze:ale w naszym nowym temacie nie ma zbytnio duÂżego zainteresowania.... moÂże ty byÂś pomĂłgÂł... ;)
Zainteresowania nie ma (a przynajmniej wypowiedzi), bo ludzie nie maj¹ takich rzeczy :( Sam szuka³em i nic nie znalaz³em. Muszê zobaczyÌ, bo mo¿e gdzieœ mam jak¹œ ulotkê z programem ATV £ódŸ na jakiœ tydzieù, z mojej kablówki. Albo przynajmniej samo logo, z niej wyrwane. Ale szuka³em i na razie nie znalaz³em ;)
Abe pisze:A co do loga TP to œwietnie ¿e to odkry³eœ ;) mo¿e masz mo¿liwoœÌ zrobienia zdjêcia aparatem tego budynku ? :)
Mmmm... pomyÂślĂŞ. ChociaÂż to nie bĂŞdzie takie proste, bo ten budynek, jeÂśli juÂż widujĂŞ, to zazwyczaj z tramwaju. Poza tym jakoÂś siĂŞ bojĂŞ, Âże, jak bĂŞdĂŞ robiÂł zdjĂŞcia, to siĂŞ zaraz znajdzie ktoÂś, kto stwierdzi, Âże nie miaÂłem na to zgody. I bĂŞdÂą kÂłopociki...
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

mietelski pisze:
Abe pisze:ZdjĂŞcia mogÂą powrĂłciĂŚ (i to w lepszej jakoÂści)
Ja tez zdjĂŞcia mam na dysku, ale gdyby byÂły w lepszej jakoÂści, to by byÂło super :D:D
TeÂż mam te zdjĂŞcia w sÂłabej jakoÂści na dysku ale niedÂługo moge zrobiĂŚ o wiele lepsze i dlatego tych starych nie daje na nowo.
Abe pisze:ale w naszym nowym temacie nie ma zbytnio duÂżego zainteresowania.... moÂże ty byÂś pomĂłgÂł... ;)
mietelski pisze:Zainteresowania nie ma (a przynajmniej wypowiedzi), bo ludzie nie maj¹ takich rzeczy :( Sam szuka³em i nic nie znalaz³em. Muszê zobaczyÌ, bo mo¿e gdzieœ mam jak¹œ ulotkê z programem ATV £ódŸ na jakiœ tydzieù, z mojej kablówki. Albo przynajmniej samo logo, z niej wyrwane. Ale szuka³em i na razie nie znalaz³em ;)
W takim razie moÂże lepiej przenieÂśmy siĂŞ do tamtego tematu. A oprĂłcz tego jeÂśli juÂż ty sam jesteÂś zainteresowany to moÂże masz tak jak my nagrania archiwalne na kasetach...
Abe pisze:A co do loga TP to œwietnie ¿e to odkry³eœ ;) mo¿e masz mo¿liwoœÌ zrobienia zdjêcia aparatem tego budynku ? :)
mietelski pisze:Mmmm... pomyÂślĂŞ. ChociaÂż to nie bĂŞdzie takie proste, bo ten budynek, jeÂśli juÂż widujĂŞ, to zazwyczaj z tramwaju. Poza tym jakoÂś siĂŞ bojĂŞ, Âże, jak bĂŞdĂŞ robiÂł zdjĂŞcia, to siĂŞ zaraz znajdzie ktoÂś, kto stwierdzi, Âże nie miaÂłem na to zgody. I bĂŞdÂą kÂłopociki...
Hmmm... sk¹d ja to znam :) zaraz przyleci facet z w¹sami i zacznie pytaÌ siê co tu za zdjecia wyprawiane s¹. Jak takiemu goœciowi waln¹Ì kit - na przyk³ad "robie zdjêcia bo projektuje budynki" to powie "Dobra ale raczej proszê nie tutaj" :D :D
Telewizyjne wspomnienia: http://www.polish-tv.prv.pl
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Zainteresowania nie ma (a przynajmniej wypowiedzi), bo ludzie nie maj¹ takich rzeczy Sam szuka³em i nic nie znalaz³em. Muszê zobaczyÌ, bo mo¿e gdzieœ mam jak¹œ ulotkê z programem ATV £ódŸ na jakiœ tydzieù, z mojej kablówki.
NagraĂą mogÂą nie mieĂŚ, ale wystarczy Âże majÂą wiedzĂŞ na ten temat i chĂŞĂŚ do dyskusji, a juÂż moÂżna sensownie pogadaĂŚ. :)

A wiesz moÂże, gdzie jest ÂŁÂąkowa 11 w ÂŁodzi (dawna siedziba ATV) - co to za budynek oraz co tam siĂŞ obecnie mieÂści?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości