Kanały tematyczne TVP

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Kosik pisze:nie wiem czy wiecie ale TVP ma zamiar zrobiĂŚ drugÂą w polsce telewizjĂŞ caÂłodobowÂą...
O jakiej tematyce ?? ??
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
chandler
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 468
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 21:16
Lokalizacja: Ryki
Kontakt:

Post autor: chandler »

No i po co im :mad:
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

kanaÂły tematyczne TVP

Post autor: salladyn »

Moim zdaniem powinien powstaÌ ca³y mulitpleks :evil: I ka¿dy z kana³ów mia³y ogl¹dalnoœÌ 816 osób na minutê w porywach do 900 :twisted: Szaleùstwo :!: Wed³ug mnie powinni sprywatyzowaÌ TVP2 i TVP3 a programy regionalne przenieœÌ do TVP1 i pojawia³y by siê w pó³ godzinnych lub godzinnych blokach.ZlikwidowaÌ telexpress,panoramê,kurier zostawiÌ wiadomoœci.Po³owê tych kretyùskich seriali zdj¹Ì z anteny,a w miejsce ich puœciÌ jakieœ dobre filmy.Powinien byÌ tylko jeden kana³ i obni¿ony abonament ale ten abonament musieliby p³aciÌ wszyscy.Na przyk³ad 5 czy 6 z³ to nie jest jakaœ du¿a suma ale gdyby p³acili j¹ wszyscy to uzbiera³aby siê o wiele wiêksza suma.¯eby wszyscy p³acili abonament móg³by byÌ do³¹czany do rachunku za elektrykê.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
terraX
Bywalec
Bywalec
Posty: 831
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 18:28
Lokalizacja: to tu, to tam

Post autor: terraX »

salladyn pisze: WedÂług mnie powinni sprywatyzowaĂŚ TVP2 i TVP3

Nie zgadzam siĂŞ, jeÂśli siĂŞ sprywatyzuje TVP w caÂłoÂści to rynek bĂŞdzie za bardzo rozdrobniony i bĂŞdzie obniÂżaÂł siĂŞ poziom. MuszÂą istnieĂŚ takie kanaÂły, ktĂłre nie sÂą zaleÂżne od prywatnego kapitaÂłu i od koncesji. Bo co by siĂŞ staÂło, jeÂśli np Walter, albo ktos inny kupiÂł TVP2 lub 3 i potem zdecydowaÂł Âżeby je zamknÂąc (bo przynoszÂą straty, bo maÂło konkurencyjne, itp). I to wcale nie jest nierealne, bo w biznesie wykupowanie konkurencji, Âżeby jÂą zniszczyĂŚ to przecieÂż caÂłkiem czĂŞste zjawisko.
ZlikwidowaĂŚ telexpress
Tu siĂŞ akurat zgadzam :P , a Kosikowi chodziÂło pewnie o kanaÂł informacyjny, kiedyÂś byÂły takie pogÂłoski.
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

terraX pisze: Nie zgadzam siĂŞ, jeÂśli siĂŞ sprywatyzuje TVP w caÂłoÂści to rynek bĂŞdzie za bardzo rozdrobniony i bĂŞdzie obniÂżaÂł siĂŞ poziom. MuszÂą istnieĂŚ takie kanaÂły, ktĂłre nie sÂą zaleÂżne od prywatnego kapitaÂłu i od koncesji. Bo co by siĂŞ staÂło, jeÂśli np Walter, albo ktos inny kupiÂł TVP2 lub 3 i potem zdecydowaÂł Âżeby je zamknÂąc (bo przynoszÂą straty, bo maÂło konkurencyjne, itp). I to wcale nie jest nierealne, bo w biznesie wykupowanie konkurencji, Âżeby jÂą zniszczyĂŚ to przecieÂż caÂłkiem czĂŞste zjawisko.
No i co z tego ¿e Walter by zamkn¹³??Wtedy rozpisuje siê konkurs na czêstoliwoœÌ i ju¿.Gdyby by³ jeden kana³ to by³by on silny i móg³ zaproponowaÌ coœ konkretnego,a takto mamy kichê w wersji XXXL (4xTVP).S¹ paùstwa na œwiecie gdzie wogóle nie ma tv publicznej a o programy misyjne bij¹ siê stacje prywatne bo dostaj¹ za to pieni¹dze ze wspólnej kasy.Czêsto programy te s¹ na bardzo wysokim poziomie gdy¿ gdyby program nie spe³nia³ wartoœci misyjnych w nastêpnym przetargu dosta³by zlecenie na nie kto inny.I to wed³ug mnie by³aby najlepsze wyjœcie gdyby i w polsce coœ takiego wprowadziÌ.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Kosik :D
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 187
Rejestracja: niedziela 24 lip 2005, 15:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kosik :D »

kurde zap[omniaÂłem sorki.. chodzi tu o drugÂą w polsce telewizjĂŞ informacyjnÂą nadajÂącÂą 24h na dobĂŞ...
~*~ :) Anna Kalczyńska i Marta Kuligowska TVN24 :) ~*~

Co Wy ode mnie chceta? :D:D:D
Awatar użytkownika
mikasur
Bywalec
Bywalec
Posty: 643
Rejestracja: sobota 29 sty 2005, 17:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: mikasur »

Nie bêdzie mia³a szans w pojedynku z TVN24. TVN24 jest ju¿ doœÌ d³ugo na rynku, ma swoj¹ renomê, standardy, pokaza³a, co potrafi i przede wszystkim by³a (w zasadzie jest nadal) pierwsza jako kona³ o takiej tematyce :!: Niech w TVP zamiast za robienie nowych kana³ów i to w dodatku podróbek, poprawi treœÌ kana³ów TVP ju¿ istniejêcych, bo ta jest tragiczna :!: :x
"Uśmiech losu można zobaczyć, nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło..." Albus Dumbledore (cytat z filmu)
terraX
Bywalec
Bywalec
Posty: 831
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 18:28
Lokalizacja: to tu, to tam

Post autor: terraX »

PojawiajÂą siĂŞ zarzuty o monopol tvn24 ale moim zdaniem to bzdura, bo istnieje monopol tvn24 jesli chodzi o profil kanaÂłu, ale przecieÂż nie ma monopolu na informacje ze strony tvn24 :!:
JeÂśli tvp zrobi kanaÂł inf to moÂże byĂŚ ciekawe. To bĂŞdzie jak przelot komety-pojawi siĂŞ i zniknie :P
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

terraX pisze:PojawiajÂą siĂŞ zarzuty o monopol tvn24 ale moim zdaniem to bzdura, bo istnieje monopol tvn24 jesli chodzi o profil kanaÂłu, ale przecieÂż nie ma monopolu na informacje ze strony tvn24 :!:
JeÂśli tvp zrobi kanaÂł inf to moÂże byĂŚ ciekawe. To bĂŞdzie jak przelot komety-pojawi siĂŞ i zniknie :P
Jasne Âże tvn24 jest monopolistÂą :lol: Producent dachĂłwek paropszepuszczalnych z posypka mineralnÂą ktĂłry miaÂłby na przykÂład 0,1 % udziaÂłu w rynku teÂż byÂłby monopolistÂą(bo produkuje je jako jedyny).JakiÂś idiota ustanowiÂł Âże nie jest waÂżny udziaÂł w rynku tylko charakter kanaÂłu. :evil:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

medialink.pl pisze: ZarzÂąd TVP zdecydowaÂł skierowaĂŚ do KRRiT wnioski o udzielenie koncesji na nowe kanaÂły tematyczne. Na razie dotyczÂą one emisji TVP Sport i TVP Rozrywka. WczeÂśniej zostaÂły zaakceptowane przez RadĂŞ NadzorczÂą TVP. Nowe kanaÂły powinny ruszyĂŚ na poczÂątku roku.
No to zobaczymy jak wyjdÂą naszej publicznej telewizji nowe kanaÂły tematyczne. TVP Sport moÂże byĂŚ dobrym pomysÂłem, ale TVP Rozrywka. :| Jak tam bĂŞdzie rozrywka typu "Europa da siĂŞ lubiĂŚ" no to dziĂŞkujĂŞ. :?
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

pawell pisze:No to zobaczymy jak wyjdÂą naszej publicznej telewizji nowe kanaÂły tematyczne. TVP Sport moÂże byĂŚ dobrym pomysÂłem, ale TVP Rozrywka. :| Jak tam bĂŞdzie rozrywka typu "Europa da siĂŞ lubiĂŚ" no to dziĂŞkujĂŞ. :?
Szczegó³y:
WirtualneMedia.pl pisze:Czas na TVP Sport i TVP Rozrywka

TVP skierowaÂła do KRRiT wnioski o koncesje na dwa nowe kanaÂły tematyczne.


29 grudnia br. Zarz¹d TVP skierowa³ do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wnioski o udzielenie koncesji na utworzenie i rozpowszechnienie kana³ów tematycznych TVP Sport i TVP Rozrywka - poinformowa³o o tym w czwartek Wirtualnemedia.pl biuro rzecznika TVP.

WczeÂśniej wnioski zostaÂły zaakceptowane przez RadĂŞ NadzorczÂą TVP.

Telewizja chcia³aby uruchomiÌ kana³y tematyczne Sport i Rozrywka w po³owie przysz³ego roku. Nie wiadomo jednak, czy termin ten nie opóŸni siê w zwi¹zku z now¹ ustaw¹ medialn¹, która przewiduje zmniejszenie sk³adu Krajowej Rady z 9 do 5 osób.

Sportowy kanaÂł tematyczny - zdaniem Roberta Korzeniowskiego - bĂŞdzie skierowany do polskiego kibica, ma teÂż peÂłniĂŚ funkcje misyjnÂą, ma sportowo edukowaĂŚ polskie spoÂłeczeĂąstwo.

- Dziœ sportowe pasmo w TVP 3 jest znakomitym dowodem, na to ¿e jest w Polsce du¿e zainteresowanie sportem krajowym i regionalnym a TVP Sport swoj¹ szerok¹ ofert¹ przyci¹gnie na pewno wielk¹ grupê widzów. Kana³ sportowy, to nie tylko transmisje. To równie¿ wiele informacji o ró¿nych dziedzinach sportu ligowego i masowego. Ten kana³ to odpowiedŸ na posiadany przez TVP SA kapita³ spo³eczny, jaki zbudowaliœmy w ostatnim czasie - podkreœla³ Robert Korzeniowski.

Kana³ dokumentalno-historyczny bêdzie pokazywa³ rzeczywistoœÌ wspó³czesn¹ i historyczn¹ wykorzystuj¹c wiele form dokumentalnych, które powsta³y w TVP i stanowi¹ obecnie dorobek telewizji publicznej.

- Idealny dokument to m¹dra interpretacja rzeczywistoœci, zadawanie nie zawsze wygodnych pytaù, zmuszanie do myœlenia, szukanie jakiejœ syntezy tego, co siê dzieje wokó³ nas" - jak twierdzi Marcel £oziùski. Kana³ dokumentalno-historyczny bêdzie zatem dla wielu Polaków cennym Ÿród³em wiedzy o wspó³czesnoœci i historii.

KanaÂł TVP Rozrywka bĂŞdzie uzupeÂłnieniem oferty TVP Kultura i bĂŞdzie prezentowaÂł ofertĂŞ szlachetnych programĂłw rozrywkowych: od "SpotkaĂą z balladÂą" do "Turnieju mÂłodych kabaretĂłw". BĂŞdzie tam i Kabaret Starszych PanĂłw i Kabaret Mumio. W ofercie kanaÂłu mieÂści siĂŞ takÂże piosenka literacka np. Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej. Zobaczymy tam rĂłwnieÂż komedie, zarĂłwno filmowe, jak i te z klasyki teatru telewizji, ktĂłre wyprodukowaÂła Telewizja Polska.

Jak zapowiedziaÂł prezes TVP Jan Dworak w pierwszej poÂłowie 2006 roku, telewizja publiczna chce uruchomiĂŚ takÂże kanaÂł informacyjny i historyczny.
Jak tak wszystko porozrzucaj¹ po kana³ach tematycznych to co bêdziemy ogl¹dali na g³ównym programie TVP1?
terraX
Bywalec
Bywalec
Posty: 831
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 18:28
Lokalizacja: to tu, to tam

Post autor: terraX »

Kamil pisze:Jak tak wszystko porozrzucaj¹ po kana³ach tematycznych to co bêdziemy ogl¹dali na g³ównym programie TVP1?
DokÂładnie to samo chciaÂłam napisaĂŚ. :lol: Jak bĂŞdzie wyglÂądaÂła np ramĂłwka Tvp2, bez biesiad, ballad i "kabaretĂłw z KopydÂłowa" itp.
KanaÂł sport, co w nim bĂŞdzie? to co w Tvp3+wielkie wydarzenia sportowe(olimpiada,mistrzostwa?), to co bĂŞdzie nadawaÂło tvp3 i co siĂŞ stanie ze sportem w pasmach jedynki i dwĂłjki?
KanaÂł historyczno-dokumentalny, dobry pomysÂł.. jeÂśli tylko im siĂŞ uda. :spoko:
Tylko ciekawa jestem jak bêdzie z rozpowszechnianiem tych kana³ów, czy tak jak z Tvp Kutur¹? :>
"Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie" :)
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

:: Kamil pisze:
WirtualneMedia.pl pisze:KanaÂł TVP Rozrywka bĂŞdzie uzupeÂłnieniem oferty TVP Kultura i bĂŞdzie prezentowaÂł ofertĂŞ szlachetnych programĂłw rozrywkowych: od "SpotkaĂą z balladÂą" do "Turnieju mÂłodych kabaretĂłw". BĂŞdzie tam i Kabaret Starszych PanĂłw i Kabaret Mumio. W ofercie kanaÂłu mieÂści siĂŞ takÂże piosenka literacka np. Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej. Zobaczymy tam rĂłwnieÂż komedie, zarĂłwno filmowe, jak i te z klasyki teatru telewizji, ktĂłre wyprodukowaÂła Telewizja Polska.
Chyba jedynym ciekawym programem w tym kanale bĂŞdzie "Turniej mÂłodych kabaretĂłw" no i moÂże coÂś innego. I widaĂŚ Âże bĂŞdzie to kanaÂł w wiĂŞkszoÂści powtĂłrkowy. Wszystko co kiedyÂś byÂło na TVP1 i TVP2 bedzie tu to tak samo jak programy z TVN trafiajÂą do TVN Siedem. :/ :/ No ale pewnie nie bedĂŞ miaÂł tego kanaÂłu tak samo jak TVP Kultura. :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Wirtualne Media pisze:'Planujemy uruchomiĂŚ w tym roku cztery nowe kanaÂły tematyczne: Film, Rozrywka, Sport i Parlament' - zapowiada prezes TVP Jan Dworak w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. (...)

Natomiast TVP3 ma zostaĂŚ przeksztaÂłcona w kanaÂł informacyjno-publicystyczny z bardzo silnym zaakcentowaniem regionalnoÂści.(...)

WIÊCEJ TU
Film i sport mog¹ byÌ dobre, ale rozrywka i parlament chyba nie. Jak czyta³em co mia³oby byÌ w rozrywce to siê za³ama³em - g³ównie powtórki. :roll: A parlament do bêdzie dla jakiœ wielkich maniaków Sejmu i Senatu...
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Czyli Âżadnej konkurencji dla TVN24 nie bĂŞdzie. JuÂż widzĂŞ tÂą ich TVP3. ZdejmÂą parlament, dadzÂą Kurier co godzinĂŞ, pogodĂŞ i czĂŞÂściej bĂŞdÂą "Echa dnia". ÂŚwiat siĂŞ Âśmieje. :lol:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości