Analizujemy różne stacje telewizyjne

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Analizujemy ró¿ne stacje telewizyjne

Post autor: Abe »

Witam wszystkich na forum. Ju¿ d³ugo mnie tu nie by³o ale na pewno mnie pamiêtacie. Ostatni raz za³o¿ylem temat z opisami ró¿nych stacji TV, jednak temat run¹³ i zosta³ trochê zignorowany. W takim razie zak³adam nowy temat z lepszym wygl¹dem i treœci¹.

Wraz z Majkellem, ktĂłry takÂże korzysta z tego forum zaczĂŞlismy umieszczaĂŚ nasze najciekawsze artykuÂły o stacja TV na naszej nowej stronie wyciĂŞte. Wszystkich serdecznie tam zapraszamy.
Za³o¿y³em temat po rozmowie z Majkellem, ¿e warto wymieniÌ siê informacjami na temat ró¿nych stacji telewizyjnych i póŸniej uj¹Ì to razem w ca³y artyku³ i daÌ na nasz¹ stronê.

W tym temacie bêdziemy prezentowaÌ jak najwiêcej zapów i informacji o kana³ach TV i programach emitowanych na tych stacjach. Zachêcamy kazdego do wziêcia uda³u w dyskusji ale zastrzegamy przed napisaniem posta aby by³a to sensowna i bogata informacja (najlepiej conajniej kilka zdaù) i w miarê mo¿liwoœci pokazanie ZAP-a (czyli zdjêcia z kana³u) - mo¿e byÌ wykonane przez kartê TV albo przez zwyk³y aparat cyfrowy - dla fanatyków tacy jak my wszyscy - nie wa¿na jest jakoœÌ a raczej iloœÌ ;)

Aktualnie z Majkellem opracowywujemy artyku³ o telewizji Polsat - od pocz¹tku do koùca, opisuj¹c ka¿dy szczegó³, ka¿dy program i inne rzeczy (np. powstanie Polsatu 2 i kolejnych kana³ów tematycznych).

Przy okazji: forumowicze - zawoÂłajcie do tego tematu MichaÂła i doktora faustusa - ktĂłrzy dobrze siĂŞ na tym znajÂą ale gdzieÂś uciekli a wy macie z nimi dobry kontakt !

Na poczÂątek przygotowaliÂśmy kilka zapĂłw z Polsatu, z poczÂątkĂłw istnienia a takÂże kilka opraw graficznych zapomnianych juÂż dziÂś.

Pierwsza oprawa graficzna Polsatu, wtedy znanego jeszcze jako PolSat - gdy nadawa³ z Holandii poprzez satelitê. W rogu ekranu mieli te¿ takie same logo - z tym, ¿e nowoczeœnie to wygl¹da³o bo by³o pó³ przezroczyste jak np. znaczek TVN-u czy Polsatu - obecnie.
Obrazek

PóŸniej gdy Polsat emitowany by³ naziemnie w Polsce zmieniono logo na ¿ó³ty napis POLSAT i w rogu ekranu by³ taki napis ale jeszcze bez s³oùca - dopiero póŸniej wprowadzono s³oùce.
Oprawa graficzna byÂła wtedy taka:
ObrazekObrazek

W roku 1995 zwiastuny filmĂłw czytane przez lektora - Tomasza Knapika i MirosÂława UttĂŞ byÂły oprawionĂŞ w takÂą oto oprawĂŞ graficznÂą. ByÂła Âświetna jak na tamte lata i od razu widaĂŚ, Âże taka grafika mogÂła byĂŚ tylko w latach 90.
Zwiastun serialu "PowrĂłt do Edenu" - niedawno emitowany takÂże na TVN i TVN Siedem
ObrazekObrazek

Zaœ czo³ówka reklamy w tamtych latach na Polsacie to taki jingiel. Na pocz¹tku by³o to jasne marmurowe t³o i z³oty napis REKLAMA a póŸniej zmieniono t³o na niebieskie a napis na kolor srebrny. Wkrótce te¿ poka¿ê zapy gdy¿ nadal mam w swoim w³asnym archiwum bardzo wiele nagraù z Polsatu.
ObrazekObrazek

PóŸniej wprowadzono oprawê graficzn¹ ze zlewaj¹cym siê s³oùcem w kolorze z³otym. By³y te¿ wersje czo³ówek z niebieskim i czarnym t³em.
Na razie tylko jeden zap, innym razem damy wiĂŞcej.
Obrazek

A oto kolejna oprawa graficzna wprowadzona okoÂło 1998 roku (dokÂładnie sam nie wiem, moÂże pomoÂżecie) a wycofana chyba w roku 2000.
Tylko w czoÂłowce z napisem POLSAT byÂło widoczne sÂłoĂące. ZaÂś na jinglach reklamowych widoczne byÂły tylko gwiazdy i napis REKLAMA.
Obrazek

I kolejna oprawa z zegarami i duÂżymi literami jakby ze staroÂżytnoÂści na Âścianach - wszystko w kolorze niebieskim. Na razie tylko tak maÂło ale niedÂługo teÂż dam wiĂŞcej.
Obrazek


I na razie to tyle. MoÂże teraz wy coÂś napiszecie i pokaÂżecie. Mile widziane takÂże informacje o innych telewizjach nawet o TV WISÂŁA, planowanym ale nie zrealizowanym TV 7 (o ktĂłrym wiemy prawie nic) a nawet o poczÂątkach TVN-u.
Zajrzyjcie teÂż koniecznie na naszÂą stronĂŞ internetowÂą: www.polish-tv.prv.pl i napiszcie co sÂądzicie o tym wszystkim.
I niech wypowie siĂŞ teÂż administrator ÂŁukasz.
Telewizyjne wspomnienia: http://www.polish-tv.prv.pl
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Ale jest temat Capsy, jest temat Charakterystyka stacji telewizyjnych, wiêc nie wiem czy zamkn¹Ì, czy nie, w sumie ³adny post, ale ³amie te¿ inny punkt regulaminu - reklama konkurencyjnej strony :]
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

A juÂż wkrĂłtce planujĂŞ opisaĂŚ przedsiĂŞbiorstwo Contal International Ltd. czyli o poczÂątkach firmy ITI

ObrazekObrazek
Telewizyjne wspomnienia: http://www.polish-tv.prv.pl
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Marcinie, od kiedy strona wspomnieniowa na temat stacji telewizyjnych wÂśrĂłd ktĂłrych nie ma TVN jest konkurencyjna dla strony informacyjnej o TVN-ie?

WidzĂŞ, Âże jesteÂś tu moderatorem chyba od niedawna, ale zastanĂłw siĂŞ czasem, co robisz... :)

Adres strony: http://www.polish-tv.prv.pl

KwestiĂŞ ewentualnego usuniĂŞcia go zostaw ÂŁukaszowi.
Abe pisze:A oto kolejna oprawa graficzna wprowadzona okoÂło 1998 roku (dokÂładnie sam nie wiem, moÂże pomoÂżecie) a wycofana chyba w roku 2000.
Jest to oprawa wprowadzona na pewno w 1998 roku.
Abe pisze:Tylko w czoÂłowce z napisem POLSAT byÂło widoczne sÂłoĂące. ZaÂś na jinglach reklamowych widoczne byÂły tylko gwiazdy i napis REKLAMA.
No te¿ tam by³ taki kontur s³oneczka, ale rzeczywiœcie to ¿ó³te siê nie pojawia³o.

Zastanawiaj¹c siê o czym móc by tu napisaÌ, aby ten post mia³ jak¹œ wartoœÌ merytoryczn¹, pomyœla³em o programach, jakie dominowa³y na antenie Polsatu w poszczególnych latach.

Za czasĂłw emisji satelitarnej (to niebieskie logo) nie miaÂłem moÂżliwoÂści oglÂądania Pol-Satu (no... raz siĂŞ zdarzyÂło), wiĂŞc na pewno nie opiszĂŞ tego w peÂłni. MyslĂŞ jednak, Âże zainteresuje Was ramĂłwka Pol-Satu (bo tak siĂŞ to wtedy pisaÂło :) )z tamtego okresu.

Wigilia 1993 roku:
16.25 Powitanie
16.35 Program wigilijnydla dzieci
19.00 Informacje
19.45 KolĂŞdy w TV Pol-Sat
20.00 Podró¿e wokó³ ojca - film, Wlk. Brytania 1982
21.20 WieczĂłr wigilijny z TV POL-SAT
22.00 KrĂłlewskie wesele - film, USA
23.25 WieczĂłr wigilijny z TV POL-SAT
00.00 PoÂżegnanie

W tamtym czasie Polsat nadawa³ du¿o programów w³asnych: "Tylko dla kobiet" i "Nie tylko dla kobiet" :), Magazyn filmowy "Oscar" (d³ugo kontynuowany, "Polsat dooko³a œwiata" itp. Wiele z tych programów powtarza³y póŸniej jego kana³y tematyczne jako zapychacz miejsca. :)

W 1994 roku Polsat ruszy³ (ju¿ z nadajników naziemnych) z pe³nym programem. Nie zaczyna³ siê on ju¿ o 16.00, a rano o 8.00. Z racji swojego wieku z tamtych lat zapamiêta³em g³ównie bajki: "Pacman" i "Johny Quest". :) Pamietam równie¿ serial kryminalny "Adam 12" i magazyn medyczny "Twój lekarz" - istnieje do dziœ, jest chyba zatem najstarszyn programem na anteni Polsatu.

W kolejnych latach Polsat opiera³ swa ramówkê o amerykaùskie seriale - g³ównie sensacyjne. Wróci³y znane z Polonii 1 - "MacGyver" i "Dru¿yna A", pojawi³y siê: "Nieustraszony", "Stra¿nik Teksasu", "Nikita" czy "Ostry dy¿ur". Nie brakowa³o tez seriali komediowych - min. kultowego "Œwiata wed³ug Bundych" czy "Alfa". Jako ciekawostkê wspomnê program poranny - chyba "Dzieù dobry z Polsatem" - konkurencyjny dla "Kawy czy herbaty" (realizowany - jak to w Polsacie - w studiu wirtualnym).

Codziennie w godzinach popo³udniowych Polsat emitow¹³ liczne teleturnieje dla widzów. Nie by³a to jednak taka szmira, jak interaktywne zabawy TVN, które mnie irytuj¹ jak ma³o co. By³y - "Drzewko szczêœcia" czy "Jednorêki bandyta" - programy, których ogl¹danie bawi³o i nie ubli¿a³o niczyjej inteligencji.

OprĂłcz tego nadawano w tym paÂśmie teleturnieje studyjne takie jak "Rykowisko" czy "Halo miliard". Ten drugi prowadziÂła dyÂżurna para prezenterĂłw Polsatu - duet Krucz & AsiĂąski - niestety dziÂś zepchniĂŞty do roli prowadzÂących programy dla dzieci. Szkoda.

W 1997 roku Polsat zaprezentowa³ chyba pierwszy od czasów "Ko³a Fortuny" widowiskowy teleturniej - "IdŸ na ca³oœÌ". Jeden z nielicnzych, gdzie do wygrania cennych nagród, nie by³a potrzebna ¿adna wiedza. ;)

Równie¿ w 1997 Polsat jako pierwsza prywatna TV w Polsce rozpocz¹³ produkcjê w³asnych seriali. "13 posterunek" w kooperacji z Canal+, telenowela "¯ycie jak poker" (powtarzana na ró¿nych kana³ach do znudzenia) oraz chyba "Miodowe lata" - te trzy by³y pierwsze. PóŸniej zaprezentowano po trzy pilotowe odcinki "Graczyków", "Kiepskich" i "Rodziny zastêpczej" - nie jest ¿adn¹ tajemnic¹, ¿e wszytskie trzy doczeka³y siê kontynuacji. Potem posz³a pora na kolejne pilotowe propozycje: "Du¿a przerwa", "Pucuœ" i parê innych - tylko pierwsza z nich doczeka³a siê kontynuacji. W miêdzyczasie w kooperacji z Wizj¹ TV powstawa³ serial "Czu³oœÌ i k³amstwa". Potem przysz³a era "Trêdowatej". A dalej nie bêde pisaÌ, bo by³o tego sporo.

A czy pamiĂŞtacie pierwsze seriale produkcji TVN? "Lot 001" (w koprodukcji z WizjÂą TV) czy "Ja, Malinowski"? :)

D³ugo Polsat nie nadawa³ ¿adnych telenowel. Pojawi³y siê one oko³o 1998 roku - dopiero wtedy, gdy wyrós³ mu konkurent w postaci TVN i zacz¹³ zjednywaÌ sobie widzów "Cristin¹" czy "Esmerald¹". Wtedy Polsat zacz¹³ kopiowac tê niezbyt dobr¹ modê. Pierwszy latynoamerykaùskim romansid³em Polsatu by³a "Dziedziczna nienawiœÌ". PóŸniej pojawi³y siê: "Paloma", "Luz Maria", "Alvaro" - nazyw znane mi tylko z ramówek, bo odmówi³em sobie w¹tpliwej przyjemnoœci ogl¹dania. W ka¿dym razie "latynoskie" telenowele zadomowi³y siê w ramówce na d³ugo. Wypar³y je dopiero polskie odpowiedniki produkcji Polsatu.

W pewnym momencie Polsat prawie zupeÂłnie zrezygnowaÂł z dotychczasowej produkcji wÂłasnej, zastepujÂąc jÂą nadawanymi czasowo programami na licencji - typu "Idol", "Bar", "Debiut" (haha, przywoÂłaÂłem niemiÂłe wspomnienia, co? :P).

Te czasy sÂą juÂż nie aÂż tak odlegÂłe, wiĂŞc dalej pisaĂŚ nie bĂŞdĂŞ - przynajmniej na razie. :)

Od moderatora: Nie wolno tutaj pisaÌ dwóch postów pod rz¹d. :] Z mojej dobrej woli sklei³em (zgodnie z regulaminem powinienem je usun¹Ì).
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

Majkell pisze:
Abe pisze:Tylko w czoÂłowce z napisem POLSAT byÂło widoczne sÂłoĂące. ZaÂś na jinglach reklamowych widoczne byÂły tylko gwiazdy i napis REKLAMA.
No te¿ tam by³ taki kontur s³oneczka, ale rzeczywiœcie to ¿ó³te siê nie pojawia³o.
W takim razie kolejny zap z tej oprawy
Obrazek
Majkell pisze:Za czasĂłw emisji satelitarnej (to niebieskie logo) nie miaÂłem moÂżliwoÂści oglÂądania Pol-Satu (no... raz siĂŞ zdarzyÂło), wiĂŞc na pewno nie opiszĂŞ tego w peÂłni. MyslĂŞ jednak, Âże zainteresuje Was ramĂłwka Pol-Satu (bo tak siĂŞ to wtedy pisaÂło :) )z tamtego okresu.

Wigilia 1993 roku:
16.25 Powitanie
16.35 Program wigilijnydla dzieci
19.00 Informacje
19.45 KolĂŞdy w TV Pol-Sat
20.00 Podró¿e wokó³ ojca - film, Wlk. Brytania 1982
21.20 WieczĂłr wigilijny z TV POL-SAT
22.00 KrĂłlewskie wesele - film, USA
23.25 WieczĂłr wigilijny z TV POL-SAT
00.00 PoÂżegnanie
PamiĂŞtam, Âże gdy o godzinie 16 Polsat zaczynaÂł nadawaĂŚ to na niebieskiej planszy pojawiaÂł siĂŞ program na dany dzieĂą.
Majkell pisze:W 1994 roku Polsat ruszy³ (ju¿ z nadajników naziemnych) z pe³nym programem. Nie zaczyna³ siê on ju¿ o 16.00, a rano o 8.00. Z racji swojego wieku z tamtych lat zapamiêta³em g³ównie bajki: "Pacman" i "Johny Quest". :) Pamietam równie¿ serial kryminalny "Adam 12" i magazyn medyczny "Twój lekarz" - istnieje do dziœ, jest chyba zatem najstarszyn programem na anteni Polsatu.
Pacmana pamiĂŞtam dobrze :) zresztÂą bardzo lubiÂłem to oglÂądaĂŚ gdyÂż ten serial animowany byÂł na podstawie sÂłynnej gry z automatĂłw (ale to i tak chyba kaÂżdy wie).
Johny Quest nie oglÂądaÂłem, ale wiem co to za bajka.
Ponadto leciaÂła jeszcze bajka pt. "Richie Rich" (Richie Milioner). MiaÂłem to nagrane na kasecie ale nie jestem pewien, Âże jeszcze mam - jak tak to z pewnoÂściÂą dam zapa. Co do serialu - to pamiĂŞtam, Âże czytaÂł go lektor - Jerzy RosoÂłowski. A jeÂśli juz wspominam o lektorach to Pacmana czytaÂł chyba Jacek BrzostyĂąski.

Obieca³em, ¿e poka¿ê te¿ zapy z drugiej oprawy graficznej z 1995 roku. Grafika z jasnym marmuerm jako t³o i z³otym napisem zosta³a przekolorowana na niebieski marmur i srebrny napis
ObrazekObrazek
Majkell pisze:Codziennie w godzinach popo³udniowych Polsat emitow¹³ liczne teleturnieje dla widzów. Nie by³a to jednak taka szmira, jak interaktywne zabawy TVN, które mnie irytuj¹ jak ma³o co. By³y - "Drzewko szczêœcia" czy "Jednorêki bandyta" - programy, których ogl¹danie bawi³o i nie ubli¿a³o niczyjej inteligencji.
Drzewko szczĂŞÂścia byÂło bardzo ciekawym programem. Majkell, oglÂądaÂłeÂś moÂże kiedyÂś odcinek w Prima Aprilis ? Zapowiadali tam, Âże Polsat ma zbankrutowaĂŚ i niech kaÂżdy kto zadzwoniÂł do studia programu "Drzewko szczĂŞÂścia" aby graÂł Âźle, aby przegraÂł bo inaczej Polsat bĂŞdzie musiaÂł wypÂłaciĂŚ pieniÂądze wziĂŞte z powietrza :lol:
Majkell pisze:OprĂłcz tego nadawano w tym paÂśmie teleturnieje studyjne takie jak "Rykowisko" czy "Halo miliard". Ten drugi prowadziÂła dyÂżurna para prezenterĂłw Polsatu - duet Krucz & AsiĂąski - niestety dziÂś zepchniĂŞty do roli prowadzÂących programy dla dzieci. Szkoda.
Czy w tym teleturnieju "Halo Miliard" obaj panowie prowadzÂący zadawali pytania na temat TV Polsat ? Bo byÂł jakiÂś taki teleturniej i oni razem prowadzili.

Ponadto prowadzili taki program, którego nazwy nie pamiêtam. Ale by³y to zabawne scenki z udzia³em Panów A.Krucza i W.Jasiùskiego gdzie w ka¿dym momencie pojawia³a siê jakaœ litera (np. na œcianie, na drzwiach) i potem trzeba by³o uzbieraÌ wszystkie literki plus dodaÌ jedn¹ dodatkow¹ wydrukowan¹ dzieù póŸniej w "Kurerze Polskim" i u³o¿yÌ has³o. I by³o mo¿na wzi¹œÌ udzia³ w konkursie... Pamiêta ktoœ nazwê ?
Majkell pisze:Potem poszÂła pora na kolejne pilotowe propozycje: "DuÂża przerwa", "PucuÂś" i parĂŞ innych - tylko pierwsza z nich doczekaÂła siĂŞ kontynuacji.
Serial Pucuœ zapowiada³ siê œwietnie i dziwi mnie dlaczego nie zosta³ kontynuowany a te 3 pilotowe odcinki by³y wci¹¿ powtarzane na Polsacie i Polsacie 2.
Majkell pisze:D³ugo Polsat nie nadawa³ ¿adnych telenowel. Pojawi³y siê one oko³o 1998 roku - dopiero wtedy, gdy wyrós³ mu konkurent w postaci TVN i zacz¹³ zjednywaÌ sobie widzów "Cristin¹" czy "Esmerald¹". Wtedy Polsat zacz¹³ kopiowac tê niezbyt dobr¹ modê. Pierwszy latynoamerykaùskim romansid³em Polsatu by³a "Dziedziczna nienawiœÌ". PóŸniej pojawi³y siê: "Paloma", "Luz Maria", "Alvaro" - nazyw znane mi tylko z ramówek, bo odmówi³em sobie w¹tpliwej przyjemnoœci ogl¹dania. W ka¿dym razie "latynoskie" telenowele zadomowi³y siê w ramówce na d³ugo. Wypar³y je dopiero polskie odpowiedniki produkcji Polsatu.
ZapomniaÂłeÂś wymieniĂŚ jedynie telenowele: "PosÂłaniec szczĂŞÂścia" i "Zbuntowany anioÂł".

Ponadto od siebie dodam jeszcze, czy pamiĂŞtacie jeszcze seriale, juÂż zapomniane - "Brygada Acapulco", "Airwolf" i "ÂŁowca nagrĂłd". Ten ostatni niedawno byÂł emitowany na AXN.
Oprócz tego Polsat od samego pocz¹tku lubia³ emitowaÌ seriale erotyczne. PóŸnym wieczorem lecia³ serial "Eden". Mam nawet nagranych pare odcinków :lol: Serial czyta³ Jerzy Roso³owski. Polsat do dziœ emituje póŸnym wieczorem seriale albo filmy erotyczne. Widocznie ktoœ jest za to odpowiedzialny. Bo na przyk³ad na takim TVN-ie nie ma czegoœ takiego.

A jeszcze chciaÂłbym wspomnieĂŚ o kilku serialach animowanych. Wiadomo, Âże Polsat wielokrotnie emitowaÂł takÂą kreskĂłwkĂŞ jak "Motomyszy z Marsa". Lektorem byÂł Tomasz Knapik. KreskĂłwka do dziÂś jest emitowana ale teraz na kanale Jetix (a wczeÂśniej takÂże na Fox Kids). Ale tÂłumaczenie i lektor jest ten sam. WyciĂŞta jest tylko koĂącĂłwka gdy lektor wymawia nazwisko tÂłumacza i lektora.
Ale chcialem teÂż wspomnieĂŚ, Âże Polsat zakupiÂł kiedyÂś dwie inne kreskĂłwki, ktĂłre teÂż czytaÂł lektor (bodajÂże teÂż Tomasz Knapik) ale o dziwo szybko zniknĂŞÂły z anteny tuÂż po emisji kilku odcinkĂłw. Mam na myÂśli takie coÂś jak: "Ufozaury" (zaczĂŞÂło siĂŞ jakimÂś odcinkiem ze Âśrodka serii) i "Swamp thing" ("PotwĂłr z bagien" - chyba tak to przetÂłumaczono). Czemu jednak obie kreskĂłwki tak szybko znikÂły z anteny - tego nie wiem..
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Ponadto leciaÂła jeszcze bajka pt. "Richie Rich" (Richie Milioner).
No to mi przypomniaÂłeÂś jeszcze jednÂą kreskĂłwkĂŞ, ktĂłrÂą wtedy Polsat nadawaÂł - "Alvin i wiewiĂłrki" :)
Drzewko szczĂŞÂścia byÂło bardzo ciekawym programem. Majkell, oglÂądaÂłeÂś moÂże kiedyÂś odcinek w Prima Aprilis ? Zapowiadali tam, Âże Polsat ma zbankrutowaĂŚ i niech kaÂżdy kto zadzwoniÂł do studia programu "Drzewko szczĂŞÂścia" aby graÂł Âźle, aby przegraÂł bo inaczej Polsat bĂŞdzie musiaÂł wypÂłaciĂŚ pieniÂądze wziĂŞte z powietrza
PamiĂŞtam doskonale. Ale to chyba byÂło trochĂŞ inaczej. MĂłwili, Âże to gracz bĂŞdzie musiaÂł im zapÂłaciĂŚ, jeÂśli wygra. :D MoÂże to Âżart z innego roku. :)
Czy w tym teleturnieju "Halo Miliard" obaj panowie prowadzÂący zadawali pytania na temat TV Polsat ? Bo byÂł jakiÂś taki teleturniej i oni razem prowadzili.
PamiĂŞtam, Âże byÂło tam pytanie np. o "Informacje" czy "Teleaudio". Ale czy pytania dotyczyÂły tylko Polsatu, to trudno mi w tej chwili powiedzieĂŚ.
Ponadto prowadzili taki program, którego nazwy nie pamiêtam. Ale by³y to zabawne scenki z udzia³em Panów A.Krucza i W.Jasiùskiego gdzie w ka¿dym momencie pojawia³a siê jakaœ litera (np. na œcianie, na drzwiach) i potem trzeba by³o uzbieraÌ wszystkie literki plus dodaÌ jedn¹ dodatkow¹ wydrukowan¹ dzieù póŸniej w "Kurerze Polskim" i u³o¿yÌ has³o. I by³o mo¿na wzi¹œÌ udzia³ w konkursie... Pamiêta ktoœ nazwê ?
Nazwy nie pamiêtam, ale pamiêtam scenkê - chyba z tego programu. Jeden z prezenterów p³acze, a drugi siê go wypytuje czemu. W koùcu pierwszy podnosi g³owê, z której odstaj¹ mu dwie ga³êzie i mówi: "Bo mam takie brwi krzaczaste". ;)

CaÂły Polsat. :)
Serial Pucuœ zapowiada³ siê œwietnie i dziwi mnie dlaczego nie zosta³ kontynuowany a te 3 pilotowe odcinki by³y wci¹¿ powtarzane na Polsacie i Polsacie 2.
Zgadzam siê. Powtórki ogl¹d¹³em za ka¿dym razem z ta sam¹ przyjemnoœci¹. :)

To tyle na dziœ. :) Mam nadziejê, ¿e na tym forum s¹ osoby, które chêtnie w³¹cz¹ siê do dyskusji. :)
B@r
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 151
Rejestracja: sobota 05 mar 2005, 19:08
Lokalizacja: ?l?sk

Post autor: B@r »

A masz wiĂŞcej zdjĂŞĂŚ z "Powrotu do Edenu"? :wink:
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

Majkell pisze:
Abe pisze:Ponadto leciaÂła jeszcze bajka pt. "Richie Rich" (Richie Milioner).
No to mi przypomniaÂłeÂś jeszcze jednÂą kreskĂłwkĂŞ, ktĂłrÂą wtedy Polsat nadawaÂł - "Alvin i wiewiĂłrki" :)
Alvin i wiewiórki lecia³o te¿ póŸniej na TVN. Pamiêtam, ¿e na pocz¹tku pierwsze odcinki by³y chyba z dubbingiem a potem z lektorem i w tle s³ychaÌ by³o niemiecki dubbing :? co to ma znaczyÌ ? To ma byÌ TVN ?
Majkell pisze:
Abe pisze:Drzewko szczĂŞÂścia byÂło bardzo ciekawym programem. Majkell, oglÂądaÂłeÂś moÂże kiedyÂś odcinek w Prima Aprilis ? Zapowiadali tam, Âże Polsat ma zbankrutowaĂŚ i niech kaÂżdy kto zadzwoniÂł do studia programu "Drzewko szczĂŞÂścia" aby graÂł Âźle, aby przegraÂł bo inaczej Polsat bĂŞdzie musiaÂł wypÂłaciĂŚ pieniÂądze wziĂŞte z powietrza
PamiĂŞtam doskonale. Ale to chyba byÂło trochĂŞ inaczej. MĂłwili, Âże to gracz bĂŞdzie musiaÂł im zapÂłaciĂŚ, jeÂśli wygra. :D MoÂże to Âżart z innego roku. :)
No w³aœnie to by³o te¿ jakoœ tak, ¿e ludzie mieli zap³aciÌ pieni¹dze na numer konta który mia³ siê pojawiÌ na koùcu programu. Zamiast numeru konta pojawi³ siê napis PRIMA APRILIS a prowadz¹cy - Krzysztof Wanio uœmiechn¹³ siê g³upio i po¿egna³ widzów 8)
Majkell pisze:
Abe pisze:Czy w tym teleturnieju "Halo Miliard" obaj panowie prowadzÂący zadawali pytania na temat TV Polsat ? Bo byÂł jakiÂś taki teleturniej i oni razem prowadzili.
PamiĂŞtam, Âże byÂło tam pytanie np. o "Informacje" czy "Teleaudio". Ale czy pytania dotyczyÂły tylko Polsatu, to trudno mi w tej chwili powiedzieĂŚ.
Skoro wspominamy juÂż o Informacjach i Teleaudio to daje kolejnÂą porcjĂŞ zapĂłw.

Informacje z roku 1995 z dnia 29 wrzeÂśnia
ObrazekObrazekObrazekObrazek

A oto czo³ówka od "Teleaudio". Zdjêcia ze studio dam mo¿e innym razem. A kto prowadzi³ Teleaudio ? Ja pamiêtam jedynie Monikê Jastrz¹b, która by³a (i nadal jest) prezenterk¹ Pogody.
Obrazek
Majkell pisze:CaÂły Polsat. :)
Ok, kolejne zapy :D

Oprawa graficzna ktĂłra byÂła chyba w latach 1996-1998
Obrazek
Majkell pisze:
Serial Pucuœ zapowiada³ siê œwietnie i dziwi mnie dlaczego nie zosta³ kontynuowany a te 3 pilotowe odcinki by³y wci¹¿ powtarzane na Polsacie i Polsacie 2.
Zgadzam siê. Powtórki ogl¹d¹³em za ka¿dym razem z ta sam¹ przyjemnoœci¹. :)
"Ale i sklep ! Nie bĂŞde tu wiĂŞcej kupowaĂŚ !" :D

Pan B@r prosiÂł o kolejne zapy z serialu "PowrĂłt do Edenu". Serialu nagranego nie mam ale mam jeszcze wiĂŞcej fotek ze zwiastunu.
ObrazekObrazek

A ja pamiêtam, ¿e oko³o 1995 roku Polsat emitowa³ jeszcze takie seriale jak: Ptaki ciernistych krzewów - niedawno tak¿e emitowany na TVN i Szogun - emitowany w wakacje 2005 na TVP1. W obu serialach w roli g³ównej gra³ Richard Chamberlain.

I jeszcze chciaÂłbym wspomnieĂŚ coÂś o filmach na Polsacie. Na poczÂątku niemal wszystkie filmy i seriale na Polsacie czytaÂł lektor Tomasz Knapik. Dla mnie siĂŞ to bardzo podobaÂło a lektor ten zawsze mi jest kojarzony z Polsatem. ZresztÂą sam mĂłwiÂł, Âże tam mu siĂŞ najlepiej pracowaÂło. Ludziom jednak chyba to nie odpowiadaÂło bo co raz mniej filmĂłw leci gdzie czytaÂł T.Knapik i nagrywane sÂą nowe wersje lektorskie z nowymi lektorami. I od niedawna T.Knapik czyta program "Top Gear" na TVN Turbo, o dziwo stacja TVN unikaÂła jego gÂłosu bo chyba rzadko kiedy (jak i moÂże nigdy) nie leciaÂł film na TVN z tym lektorem. Za to kiedyÂś na kasetach wideo firmy ITI byÂł bardzo czĂŞsto spotykany...
Telewizyjne wspomnienia: http://www.polish-tv.prv.pl
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

A ta oprawa informacji dosyĂŚ dÂługo chyba byÂła...

Czy mia³by mo¿liwoœÌ, ktoœ nagraÌ mi czo³ówkê pe³n¹ tamtych In formacji, albo chociaz mp3 z dŸwiêkiem? Prosze... :D
Żartowałem.
Krys_tek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: piątek 08 kwie 2005, 14:12
Lokalizacja: Wieleń
Kontakt:

Post autor: Krys_tek »

Abe pisze:Ponadto prowadzili taki program, którego nazwy nie pamiêtam. Ale by³y to zabawne scenki z udzia³em Panów A.Krucza i W.Jasiùskiego gdzie w ka¿dym momencie pojawia³a siê jakaœ litera (np. na œcianie, na drzwiach) i potem trzeba by³o uzbieraÌ wszystkie literki plus dodaÌ jedn¹ dodatkow¹ wydrukowan¹ dzieù póŸniej w "Kurerze Polskim" i u³o¿yÌ has³o. I by³o mo¿na wzi¹œÌ udzia³ w konkursie... Pamiêta ktoœ nazwê ?
To by³y Paszport Polsatu. Rozsy³ali po domach takie ksi¹¿eczki imienne, gdzie siê wpisywa³o literki. By³ tam nadrukowany kod i co tydzien odbywa³o siê losowanie - jak wylosowali Twój kod to odbiera³es nagrodê. Warunkiem by³y uzupe³nione literki w pszporcie. Potem by³a druga edycja ze zdrapk¹ bodaj. Jak na tamte czasy du¿o niez³ych nagród tam dawali. Jako g³ówna Seata Cordobê...
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

Ok, skoro nikt nie chce powiedzieÌ wiêcej nic o Polsacie i innych stacjach to zapytamy siê o TV Wis³a. Aktualnie planujemy napisaÌ artyku³ o tej stacji, a osoby pisz¹ce tutaj powinny wiedzieÌ du¿o rzeczy na ten temat. Na stronie g³ownej tvn.tivi.pl w historii o TVN mo¿na by³o znaleŸÌ informacje i zapy o TV Wis³a ale jednak trochê za ma³o... dlatego prosimy o pomoc.

MoÂże ktoÂś pamiĂŞta programy z TV WisÂła takie jak:
-Wszystko albo nic
-Hot Line
-Disco polo (a to ciekawe.... niestety ja akurat nic nie pamiĂŞtam z emisji tego programu)
-Atomic TV (czy to byÂło coÂś jak ostatnio program Vivy ?)
-TwĂłj problem nasza gÂłowa

Mile widziane opisy programĂłw i zapy. Ewentualnie takÂże zapy z oprawy graficznej TV WisÂła.


A przy okazji, kto pamiĂŞta jeszcze jak TVN oznaczaÂł filmy dla dorosÂłych ÂświecÂącym siĂŞ na czerwono logiem w rogu ekranu ? :) Przyznam, Âże kiedyÂś mnie to denerwowaÂło, ale byÂło to lepsze niÂż trĂłjkÂąty emitowane teraz w rogu ekranu....
A tak to wyglÂądaÂło:
Obrazek
Telewizyjne wspomnienia: http://www.polish-tv.prv.pl
Headline
Początkujący
Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: piątek 23 gru 2005, 11:15
Lokalizacja: Warszafka
Kontakt:

Post autor: Headline »

Ja pamiĂŞtam z Disco Polo tylko to, Âże tak naprawdĂŞ nazywaÂło siĂŞ Disco Polo Live i miaÂło takie logo:
Obrazek


A tu mam grafikĂŞ z Polsat 2:
Obrazek
A to z Interaktywnej Telewizji Polsat - pewnie jakiÂś ich eksperyment z 1999 roku:
Obrazek
MaÂła fotka z reportaÂżu o wybuchu gazu w InowrocÂławiu (1998):
Obrazek
Stara fotka z Polsat Sport:
Obrazek
I'm ready for HD!
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Abe pisze:Ponadto prowadzili taki program, którego nazwy nie pamiêtam. Ale by³y to zabawne scenki z udzia³em Panów A.Krucza i W.Jasiùskiego gdzie w ka¿dym momencie pojawia³a siê jakaœ litera (np. na œcianie, na drzwiach) i potem trzeba by³o uzbieraÌ wszystkie literki plus dodaÌ jedn¹ dodatkow¹ wydrukowan¹ dzieù póŸniej w "Kurerze Polskim" i u³o¿yÌ has³o. I by³o mo¿na wzi¹œÌ udzia³ w konkursie... Pamiêta ktoœ nazwê ?
Krys_tek pisze: To by³y Paszport Polsatu. Rozsy³ali po domach takie ksi¹¿eczki imienne, gdzie siê wpisywa³o literki. By³ tam nadrukowany kod i co tydzien odbywa³o siê losowanie - jak wylosowali Twój kod to odbiera³es nagrodê. Warunkiem by³y uzupe³nione literki w pszporcie. Potem by³a druga edycja ze zdrapk¹ bodaj. Jak na tamte czasy du¿o niez³ych nagród tam dawali. Jako g³ówna Seata Cordobê...
Program nazywa³ siê "Klub Polsatu". Prowadzi³y go duety damsko -êskie - Krzysztof Wanio i Mariusz Szczygie³, a z paù by³y Katarzyna Prusinowska (ona te¿ prowadzi³a losowania Teleaudio), Kinga Hradil i jeszcze jedna kobieta. Chyba Dominika mia³a na imiê. Potem pojawia³a siê w ich programie œniadaniowym i najczêœciej mówi³a o propozycjach filmowych Polsatu i kinowych. Oprócz tego w ka¿dym rogramie by³a gwiazda muzyczna, na wizji tylko fragment, potem wystêp trwa³ dla zgromadzonej publicznoœci - tê czêœÌ prowadzi³ Artur Pietras (ten z Kinomaniaka).


Prawie ka¿dy Polak dosta³ na pocz¹tku 1997 roku do skrzynki pocztowej Paszport Polsatu. Ja mia³em dwa, bo jeszcze dosta³em od cioci - nie mia³a Polsatu i nie wiadzia³¹ o co chodzi. Sporo moich znajomych jednak te paszporty powyrzuca³o. Od poniedzia³ku do pi¹tku w godzinach 17-19 oraz 22-23 by³ prezentowany jeden raz filmik z Kruszem i Asiùskim - podczas tego filmu pojawia³a siê liczba, któr¹ nale¿a³o wpisaÌ do paszportu na dany dzieù.

KaÂżdy paszport miaÂł numer seryjny. SkÂładaÂł siĂŞ z serii - AA-AZ oraz siedmiu cyfr. W niedzielĂŞ byÂło losowanie nagrĂłd. UÂżywane byÂły maszyny totolotka. Losowano poszczegĂłlne cyfry numeru (siedem piÂłeczek) i potem seriĂŞ.

JeÂżeli zgadzaÂła siĂŞ seria i wszystkie liczby - Seat Cordoba (jedna taka nagroda na tydzieĂą)
Je¿eli zgadza³a sie seria i 5 ostatnich cyfr - wycieczka zagraniczna z Polskiego Biura Podró¿y (PBS) - (9 nagród tygodniowo).
JeÂżeli zgadzaÂła siĂŞ seria i cztery ostatnie liczby - telewizor (90 nagrĂłd).
Jezeli zgadzaÂła siĂŞ seria i trzy ostatnie to sprzĂŞt AGD (900 nagrĂłd).
JeÂżeli zgadzaÂła siĂŞ seria i dwie ostatnie cyfry to gadÂżety Polsaty (Kubki, koszulki itp.) - 9000 nagrĂłd

Dwie ostatnie nagrody byÂły do odbioru w siedzibach Ruchu (byÂło ich 49, czyli tyle ile wojewĂłdztw). PozostaÂłe trzeba byÂło osobiÂście odebraĂŚ w Warszawie i zapÂłaciĂŚ podatek. Warunkiem wygranej byÂło teÂż oczywiÂście posiadanie wszystkich cyferek ze scenek z danego tygodnia, w ktĂłrym siĂŞ wygraÂło. W Kurierze Polskim byÂły jedynie drukowane wylosowane serie i numer paszportu. Nie byÂło Âżadnych dodatkowych warunkĂłw - nie byÂło obowiazku jego kupowania, ale byÂł chyba jakiÂś inny dodatkowy konkurs dla czytelnikĂłw w ramach Klubu Polsatu.

I tak co tydzieĂą. Tygodni byÂło 20. O tym jak wiele osĂłb nie odbieraÂło nagrĂłd - wyrzuciÂło paszporty myÂślÂąc, Âże to jakaÂś Âściema ÂświadczyÂł fakt, Âże w koĂącowych tygodniach losowano nawet po dwa, a nawet trzy paszporty.


A ja wygraÂłem w tej zabawie wycieczkĂŞ do Turcji :D Niezapomniana chwile, czterogwiazdkowy hotel. Wiem, Âże wycieczki teÂż byÂły do Hiszpanii i Tunezji. Nie zgadzaÂła siĂŞ u mnie tylko jedna cyfra z przodu. MiaÂłem "8", a gdyby zostaÂła wylosowana 9 to gwarantowaÂłaby mi samochĂłd. Ale wyobraÂźcie jakie to musiaÂły byĂŚ emocje. ZnaÂło siĂŞ najpierw tylko cyfry, a potem dopiero losowano jednÂą seriĂŞ spoÂśrĂłd tych dwudziestu kilku. Tylko piÂłeczka "AJ" gwarantowaÂła mi wygranÂą i akurat ona wpadÂła do komory :D W tym samym tygodniu koleÂżanka mieszkajÂąca piĂŞtro wyÂżej (a wÂłaÂściwie jej mama) wygraÂła sprzĂŞt AGD.


Rok póŸniej wprowadzono jak kolega wy¿ej powiedzia³ zdrapki. By³y to "Ksi¹¿eczki Polsatu" wzorowane na ksi¹¿aczkach op³at. W scenkach od poniedzia³ku do niedzieli by³ prezentowany symbol, np. zegar czy s³oùce. By³o to chyba tylko 6 tygodni. Jezeli zgadza³y siê wszystkie 7 to samochód, 6 od koùca inna nagroda (wycieczek ju¿ nie by³o) i tak do koùca. Wiêc ju¿ ¿e sie nie wygra cennej nagrody by³o wiadomo od razu w poniedzia³ek chocia¿ do ostatniego dnia mogli trzymac w niepewnoœci gdyby siê wszystko zgadza³o od pierwszego dnia, ale akurat u mnie od pocz¹tku nie zgadza³o siê nic. Tutaj ju¿ jednak wszystko by³o ustawiane, bo ktoœ te symbole drukowa³ i prezentowa³ w sposób przemyœlany. Nie by³o ¿adnych losowaù. Aby otrzymac nagrode trzeba by³o odpowiedzieÌ na pytanie nad zdrapk¹ dotycz¹ce seriali Polsatu (by³y to czasy Airwolfa, Bundych, Stra¿nika Teksasu) oraz dodatkowo odpowiedzieÌ na jeszcze jedno pytanie o Polsacie w momencie odbierania nagrody. Tak wiêc nagrodê by³o trudno zdobyÌ i nikt nie mia³ siê ¿adnej gwarancji, ¿e na to pytanie siê odpowie. Nietrafione zupe³nie pod ka¿dym wzglêdem i trzeciej edycji ju¿ nie by³o.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

michal pisze:Rok póŸniej wprowadzono jak kolega wy¿ej powiedzia³ zdrapki. By³y to "Ksi¹¿eczki Polsatu" wzorowane na ksi¹¿aczkach op³at. W scenkach od poniedzia³ku do niedzieli by³ prezentowany symbol, np. zegar czy s³oùce.
Pamiêtam, ¿e to by³ codziennie kilka razy puszczany taki filmik, ¿e chodzi³ facet w kapeluszu po ciemnej ulicy i na samym koùcu wskazywa³ palcem w róg ekranu a tam codziennie by³ w³aœnie ten inny znaczek - tak jak powiedzia³eœ np. zegar, s³oùce albo jakiœ o³ówek...
PamiĂŞtam, Âże nam siĂŞ tylko raz udaÂło trafiĂŚ w taki sam symbol co byÂł na ekranie.
A zapamiĂŞtaÂłem teÂż jedno pytanie spod zdrapki: "Jak siĂŞ nazywa postaĂŚ grana przez Chuck'a Norris'a w serialu StraÂżnik Teksasu ?" - oczywiÂście, Âźe Cordell Walker :lol:
Telewizyjne wspomnienia: http://www.polish-tv.prv.pl
mietelski
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 20
Rejestracja: sobota 24 gru 2005, 22:44

Post autor: mietelski »

Michal, jak Ty to wszystko tak dokÂładnie pamietasz :?: :wink:
Ja dorzucĂŞ do tego jeszcze zdjĂŞcia "Paszportu", ktĂłry udaÂło mi siĂŞ ocaliĂŚ ;)
OkÂładka:
Obrazek
Strony do zbierania numerkĂłw:
Obrazek Obrazek
Konkurs dla dzieci - wycieczka do Eurodisneylandu (tu chyba trzeba byÂło zbieraĂŚ litery):
Obrazek
I to, co mnie zawsze najbardziej w tym ÂśmieszyÂło - ustaw Polsat na 1. kanale w swoim telewizorze (do tej pory nie wiem, po co?):
Obrazek

SwojÂą drogÂą, to nie wiem, czy teÂż kiedys czegoÂś tam nie wygraÂłem, bo nigdy nie ÂśledziÂłem losowania tych numerĂłw. Jedynie zbieraÂłem te litery do konkursu dla dzieci, ale nie udaÂło mi siĂŞ jakoÂś dotrwaĂŚ do koĂąca.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości