Jak gwiazdy potańczą, wróci Wielki Brat

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Jak gwiazdy potaĂączÂą, wrĂłci Wielki Brat

Post autor: pawell »

PostanowiÂłem zaÂłoÂżyĂŚ ten temat, bo znalazÂłem ciekawy artykuÂł:
Gazeta Wyborcza pisze:Czy reality show wraca? Za dinozaurami i roztaĂączonymi gwiazdami tego nie widaĂŚ, ale specjaliÂści twierdzÂą, Âże wkrĂłtce znowu bĂŞdziemy codziennie pasjonowaĂŚ siĂŞ przygodami "zwykÂłych ludzi".

- Ojej, Ÿle siê sta³o - marszczy czo³o lekarka. Przywieziony przed chwil¹ pacjent le¿y na gigantycznym ³ó¿ku i krwawi. - Ta z³amana szczêka bêdzie wymaga³a kilku szwów.

Monolog kobiety w bia³ym kitlu jako ¿ywo przypomina sceny z seriali szpitalnych "Na dobre i na z³e" czy "Ostry dy¿ur". Z jedn¹ ma³¹ ró¿nic¹. Jej pacjentem jest dinozaur. "Prehistoric Park" ("Park Prehistoryczny") jest najnowsz¹ produkcj¹ zaprezentowan¹ z wielk¹ pomp¹ przez koncern FremantleMedia podczas targów produkcji telewizyjnej w Cannes. - Prawdopodobnie bêdziemy siê tym interesowaÌ - powiedzia³ nam w kuluarach jeden z mened¿erów TVP.

Bohaterem serialu jest Nigel Marven, brytyjski znawca historii naturalnej, który podró¿uje w czasie i ratuje rzadkie gatunki zwierz¹t przed wymarciem, zbieraj¹c je w tytu³owym prehistorycznym parku. O zdrowie i prze¿ycie zwierzaków dba ca³y sztab specjalistów. Dziêki u¿yciu najnowoczeœniejszej grafiki komputerowej ta produkcja zaciera granice miêdzy rzeczywistoœci¹ a fikcj¹ w jeszcze wiêkszym stopniu ni¿ uwa¿ane dot¹d za prze³om "Wêdrówki z dinozaurami" BBC. Zwierzêta, których na Ziemi nie ma od milionów lat, podchodz¹ do ludzi i czasem nawet daj¹ siê pog³askaÌ. Zreszt¹ producentem wykonawczym szeœciu godzinnych odcinków "Parku Prehistorycznego" jest ta sama brytyjska spó³ka, która wyprodukowa³a "Wêdrówki...", czyli Impossible Pictures. £¹czny koszt produkcji wyniós³ 10 mln dol. i by³by trudny do udŸwigniêcia, gdyby nie z³o¿y³y siê na to takie stacje, jak: ITV, Animal Planet, M6 oraz Pro Sieben. O cenach programu FremantleMedia nie chce rozmawiaÌ.

Technika komputerowa ma jedn¹ wadê - jest droga. Dlatego stacje szukaj¹ innych sposobów na walkê o widowniê. - Przychodz¹ i pytaj¹ o ró¿ne rzeczy: teleturnieje, seriale i inne. Ale na koùcu œciszonym g³osem, jakby siê wstydzili, dodaj¹: "A macie jakiœ klasyczny codzienny reality show?" - opowiada Jacek Œciob³owski z wroc³awskiej firmy ATM Grupa, która wyprodukowa³a dla Polsatu m.in. "Dwa œwiaty" i "Bar". Wed³ug niego tego typu pytania oznaczaj¹, ¿e prawdopodobnie ten gatunek wkrótce powróci na anteny stacji w ca³ym œwiecie.

Virginia Mouseler, szefowa firmy doradczej The Wit, jest pewna, ¿e telewizja jest w przededniu wielkiego powrotu reality show. Tyle ¿e tym razem popularnoœÌ tego gatunku bêdzie mia³a nowe pod³o¿e. Jego uczestnicy nie bêd¹ ju¿ walczyÌ o dobr¹ czy z³¹ s³awê, lecz o du¿y czek. Za typowy przyk³ad reality show tego typu The Wit uwa¿a najnowsz¹ produkcjê Fox Television - "Unan1mous". DziewiêÌ osób zamkniêtych w bunkrze pod ziemi¹ walczy o pó³tora miliona dolarów. Przy tym wszystkie musz¹ jednog³oœnie rozstrzygn¹Ì, kto jest wart tej nagrody, co wymaga od uczestników niecodziennych talentów negocjacyjnych. Trzeba bowiem ci¹gle przekonywaÌ swoich rywali. Je¿eli nikt nie wygrywa g³osowania jednog³oœnie, pula nagród maleje. - Reality show musi znaleŸÌ nowy trop. I s¹dzê, ¿e mieszanka psychologii i ogromnych pieniêdzy zagwarantuje temu gatunkowi sukces - uwa¿a Virginia Mouseler.

Tymczasem z danych firm Mediametrie i Eurodata TV zajmuj¹cych siê mierzeniem ogl¹dalnoœci telewizji wynika, ¿e klasyk tego gatunku, czyli "Big Brother", wci¹¿ trzyma siê mocno. - W zesz³ym roku znalaz³ siê w pierwszej trójce najbardziej popularnych widowisk telewizyjnych na œwiecie, bo trafi³ do dziesi¹tki najlepiej ogl¹danych programów w piêciu krajach œwiata - podkreœla Amandine Cassi z Mediametrie. Pierwsze miejsce nale¿a³o do "Taùca z gwiazdami", a drugie do "Idola".
Mam nadziejĂŞ ze specjaliÂści siĂŞ nie mylÂą. :D Bardzo bym chiaÂł aby powrĂłciÂło codzienne reality - show, ale jakieÂś dobre na przykÂład "Big Brother", a nie takie coÂś jak "Bar" lub co gorsza "Dwa Âświaty". :? Jestem pewnien Âże teraz byÂłoby to popularne juÂż dawno wycofali ten program wiĂŞc pewnie wiele osĂłb chciaÂłoby znĂłw to zobaczyĂŚ. :roll: "Big Brother" jest popularny - jest w pierwszej trĂłjce najbardziej popularnych widowisk telewizyjnych na Âświecie w Polsce teÂż byÂł i moÂże 4 edycja teÂż by byÂła. Trzeba sprĂłbowaĂŚ. :D

Zaskoczeniem dla mnie by³o to ¿e "Taniec z gwiazdami" jest na miejscu pierwszym. :roll: WidaÌ w wielu krajach jest on bardzo popularny... :roll: I te¿ zaskoczeniem jest to ze "Idol" zaj¹³ drugie miejsce :? jak dla mnie ten program jest beznadziejny i nudny... :? Ciekawe jakie s¹ kolejne miejsca. :P

A czy Wy byÂście chcieli zobaczyĂŚ BB4 w Polsce i co w ogĂłle o tym sÂądzicie...
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

TrochĂŞ krĂłcej i konkretniej pisze o tym Onet (na podstwie GW):
Onet pisze:Co zastÂąpi "Taniec z gwiazdami"?

ChociaÂż "Taniec z gwiazdami" ciÂągle bije rekordy oglÂądalnoÂści na caÂłym Âświecie, a jego polska edycja przyciÂąga przed odbiorniki telewizyjne miliony widzĂłw, znawcy mediĂłw juÂż zastanawiajÂą siĂŞ, co zastÂąpi ten format.

Zdaniem specjalistĂłw juÂż wkrĂłtce na maÂłych ekranach znowu krĂłlowaĂŚ bĂŞdÂą programy typu reality show, takie jak "Big Brother".

Z danych z firm Mediametrie i Eurodata TV zajmuj¹cych siê mierzeniem ogl¹dalnoœci telewizji wynika, ¿e "Big Brother" ci¹gle cieszy siê ogromnym zainteresowaniem wœród telewidzów. W zesz³ym roku, trafiaj¹c do dziesi¹tki najchêtniej ogl¹danych programów w piêciu krajach, znalaz³ siê w pierwszej trójce najpopularniejszych widowisk telewizyjnych na œwiecie. I chocia¿ na dziœ dzieù pierwsze miejsce w miêdzynarodowym rankingu zajmuje "Taniec z gwiazdami", a drugie "Idol", to eksperci prognozuj¹, i¿ widzowie znów od gwiazd bêd¹ woleli zwyk³ych ludzi i niezwyk³e programy o przyrodzie. Te drugie maj¹ jednak tê wadê, i¿ ich realizacja czêsto kosztuje du¿e pieni¹dze, jak mia³o to miejsce w przypadku najnowszej brytyjskiej produkcji "Prehistoric Park" ("Park Prehistoryczny"), w której wspó³czesny znawca historii naturalnej podró¿uje w czasie i ratuje rzadkie gatunki zwierz¹t przed wymarciem. O wiele mniej kosztowne s¹ klasyczne reality show, a ¿e szybko znajduj¹ widzów producenci w³aœnie na nich bêd¹ chcieli skoncentrowaÌ swoj¹ uwagê. Formu³a zostanie jednak nieco odœwie¿ona.

- Reality show musi znaleŸÌ nowy trop. I s¹dzê, ¿e mieszanka psychologii i ogromnych pieniêdzy (oferowanych uczestnikom - przyp. red.) zagwarantuje temu gatunkowi sukces - uwa¿a Virginia Mouseler, szefowa firmy doradczej The Wit.

Przypomnijmy, iÂż pierwsze wielkie reality show trafiÂło do naszej telewizji piĂŞĂŚ lat temu. 4 marca 2001 roku na antenie TVN ruszyÂł "Big Brother" - jego finaÂł oglÂądaÂło aÂż 9 milionĂłw osĂłb.

"Taniec z gwiazdami", w którym gwiazdy ekranu i estrady zg³êbiaj¹ tajniki taùca pod okiem profesjonalistów, trafi³ do emisji wiosn¹ 2005 roku. Od tej pory swoimi nowymi umiejêtnoœciami przed publicznoœci¹ w studiu i przed ma³ymi ekranami popisywa³y siê takie s³awy, jak Agnieszka W³odarczyk, Anna Korcz, Robert Kudelski, Ma³gorzata Foremniak, Piotr G¹sowski i Kuba Weso³owski. Zakoùczy³y siê dwie edycje - w pierwszej zwyciê¿y³ Oliver Janiak i Kamila Kajak, w drugiej - Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel. Trzecia edycja jest w toku i walcz¹ w niej m.in. Joanna Koroniewska, Renata Dancewicz i Joanna Jab³czyùska.
Ja osobiÂście jestem za powrotem BB.
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

No ja jestem sceptyczny, oglÂądaÂłem BB na poczÂątku ale gdy wszedÂł "Big Brother Bitwa" to przestaÂłem, mam nadzieje, Âże bĂŞdzie to na wyÂższym poziomie:)
Wróciłem!!
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

Ja powiem krótko - lepiej ¿eby BB nie wraca³ ! Jeœli znów mamy ogl¹daÌ debili tarzaj¹cych siê w b³ocie albo uk³adaj¹cych piosenki dla kur (bodaj¿e 2 edycja) albo sceny mi³osne w ³ózkach...? Dlatego wszyscy siedz¹ przed telewizorami i ogl¹daj¹ te g³upie sceny i potem dlatego pe³no takich idiotów woko³o.

Tak wiĂŞc - wszystko byle nie Big Brother w niedziele zamiast TaĂąca z gwiazdami (ktĂłrego teÂż nie oglÂądam).

Zaraz pewnie bĂŞdziecie mnie wyzywaĂŚ od takich i innych ale dobra - proszĂŞ bardzo, jestem gotowy na polemike.
Telewizyjne wspomnienia: http://www.polish-tv.prv.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości