[TVP1] Wiadomości

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

[TVP1] Wiadomości

Post autor: Przemek »

W tym dziale bedzie mozna dowiedziec sie wiele o czolowym programie informacyjnym TVP1 WIADOMOÂŚCI :!:
Ostatnio zmieniony wtorek 19 paź 2004, 15:39 przez Przemek, łącznie zmieniany 7 razy.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Mam jednak nadziejĂŞ, Âże nie bedÂą pojawiaÂły siĂŞ tutaj posty typu - "W WiadomoÂściach Âścany sÂą czerwone bo tam o wszytkim czerwoni decydujÂą" :lol: JuÂż raz dyskutowaÂłem tutaj na taki temat i szczerze mĂłwiÂąc nie zamierzam uczestniĂŚ w takiej rozmowie po raz kolejny. Wszak swoje zastrzeÂżenia moÂżna wyraziĂŚ w troszeczkĂŞ inny, bardziej kulturalny sposĂłb. Zreszta nie wiem, czy akurat ta dyskujsa zainteresuje uczestnikĂłw naszego forum - wszak dominujÂą tutaj miÂłoÂśnicy TVN :P

PS ma³a pro¶ba Kwiatku, je¶li nie chcesz podpa¶æ komu¶ na tym forum np Filipowi (pozdrawiam :!: ) to je¿eli co¶ Ci siê przypomni albo postanowisz co¶ naprawiæ to nie pisz kolejnego posta tylko u¿yj funkcji "ZMIEÑ" tak naprawdê bêdzie lepiej i bezpieczniej. :P
Pozdrawiam i zaproszam do dyskusji.
Dla nie wtajemniczonych: tutaj znajdzie sie kontynuacja wÂątku o TVP, ktĂłry chcÂąc nie chcÂą pojawiÂł siĂŞ w innym dotyczÂącym nowego studia TVN24

TVP niczym jakiÂś "paskudny" wirus "rozsiewa sie" po tym forum wiĂŞc moÂże rzeczywiÂście lepiej bĂŞdzie jeÂśli powstanie oddzielny temat :D :D

Mowiliœmy ju¿ trochê o osobach prowadz¹cych Wiadomosci, scenografii, studiu etc. Zreszt¹ dzisiaj o 20.30 na TVP2 bedzie transmitowany koncert z Pl. Powstaùców Warszawy, poœwiêcony pamiêci poleg³ym w 1944r. Scena ustawiona jest przed gmachem Wiadomoœci - taka du¿a, ¿ó³ta naro¿na kamienica z szyledm na dachu "Telewizja Polska" - zawsze warto przez chiwle spojrzeÌ. Wszyscy wiedz¹ jak wygl¹da gmach na Woronicza, wiêszoœc zna budynki TVN a nie wile osób wie, ze programy informacyjne TVP nadawane s¹ praktycznie z samego centrum Warszawy.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

Dzieki! :!:
Tylko temat tego forum brzmi Wiadomosci TVP1 a nie TVP. Wiec niech beda tu omawiane sprawy tylko i wylacznie WIADOMOSCI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A co do Wiadomosci pamietam ze prowadzil je takze Tadeusz Zwiefka obecie Telekurier TVP3, Grzegorz Miecugow- TVN24 i ..... Iwona Radziszewska.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


I jeszcze to z medialink.pl-Telewizja Polska postanowiÂła troszeczkĂŞ wyprzedziĂŚ kanaÂły komercyjne i wdraÂżanie zmian w jej kluczowym programie informacyjnym zaczyna juÂż 2 sierpnia. Wtedy to wystartujÂą Wieczorne WiadomoÂści, ktĂłre zastÂąpiÂą dotychczasowy Monitor WiadomoÂści. W programie nie bĂŞdzie juÂż rozmĂłw i komentarzy. W ciÂągu dziesiĂŞciu minut przedstawione zostanÂą najwaÂżniejsze wydarzenia z kraju i Âświata.WÂśrĂłd kandydatĂłw do prowadzenia wydania wieczornego WiadomoÂści wymienia siĂŞ Kamila Durczoka, DanutĂŞ HoleckÂą, JolantĂŞ PieĂąkowskÂą oraz MichaÂła Adamczyka. W wiĂŞkszoÂści przypadkĂłw dziennikarze sÂą albo na urlopie, albo dopiero z niego powrĂłcili. Z tego powodu oficjalnie wstrzymujÂą siĂŞ od komentowania projektu.

Nowe WiadomoÂści nadawane bĂŞdÂą z nowego studia. Obecnie trwajÂą zaawansowane przygotowania pod kÂątem technicznym. Trwa przebudowa studia TVP przy placu PowstaĂącĂłw. Monitor WiadomoÂści schodzi z anteny po stosunkowo krĂłtkim czasie emisji. Telewizji Polskiej zarzuca siĂŞ ostatnio, Âże nie wykazuje duÂżej obiektywnoÂści podczas zapraszania komentatorĂłw i analitykĂłw do studia. 1 wrzeÂśnia Tygodnik Polityczny Jedynki zastÂąpiony zostanie nowym programem, ktĂłry poprowadzi Monika Olejnik.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ja obstawiam Jolcie!! 8) :D 8) :D 8) :D
Ostatnio zmieniony piątek 30 lip 2004, 13:40 przez Przemek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

Tadeusz Zwiefka jest teraz eurodeputowanym z list PO.
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

Tak?? Nie wiedziaÂłem, chociaz za nim nie przepadam :?
Ostatnio zmieniony środa 25 sie 2004, 13:14 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

RzeczywiÂście, wszyscy oni rĂłwnieÂż prowadzili WiadomoÂści, ale ja pamiĂŞtam tylko ZwiefkĂŞ (obecnie jest eurodeputowanym w Parlamencie Europejskim) oraz IwonĂŞ RadziszewskÂą- przez pewien czas prowadziÂła wydania poranne i w poÂłudnie, ale moim zdaniem byla za bardzo spiĂŞta i nerwowa. "WyluzowaÂła" siĂŞ dopiero w Faktach. Kwiatek masz moÂże jakieÂś zdjĂŞcia? ZresztÂą ogĂłlnie mĂłwiÂąc przez te blisko 15 lat spora grupa ludzi przewineÂła siĂŞ przez redakcjĂŞ WiadomoÂści. Lubie obecnych prezenterĂłw i dziennikarzy, ale szkoda, ze niektĂłrzy juz nie pracujÂą dla WiadomoÂści. Szczegolnie mi Âżal Kasi Kolendy. Wprawdzie ogladam jÂą w TVN24, widzĂŞ, Âże jest szczĂŞsliwa z tego co robi i dobrze jej w "paĂąstwie WalterĂłw" :lol: ale naprawdĂŞ cieszyÂłbym siĂŞ, gdyby wrĂłciÂła. Jej odejÂście do konkurencji zabolaÂło mnie tak, jak niektĂłrych fanĂłw TVN zwolniebnie Tomka Lisa z FaktĂłw. Obecna szefowa WiadomoÂści Lena Bretes i Dorota Warakomska (odpowiada za informacje i publicystykĂŞ w TVP1) mĂłwiÂły, ze zaleÂży im na jej powrocie, ale K. Kolenda chyba nie wrĂłci w najbliÂższym czasie. MoÂże dopiero za kilka lat?

WracajÂąc do Wieczornych WiadomoÂści, to wydaje mie siĂŞ, Âże bĂŞdÂą prowadzone przez Adamczyka i HoleckÂą, ewentualnie Marka CzyÂża. Jola PieĂąkowska jest teraz na urlopie i wraca dopiero 15 sierpnia a Durczok ma i tak duÂżo zajĂŞĂŚ - oprĂłcz WiadomoÂści prowadzi teÂż Forum i GoÂścia Jedynki.
PS nowe studio dopiero we wrzeÂśniu 8)
Ostatnio zmieniony piątek 30 lip 2004, 20:26 przez doktorfaustus1, łącznie zmieniany 3 razy.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

Mnie najbardziej zal: Malgosi Szelewickiej, Marty Grzywacz, Grazyny Bukowskiej i Bogdana Ulki (choc on pracuje nadal w TVP tylko nie prowadzi Wiadomosci).
A co do Marty grzywacz to w jednym z wywiadĂłw powiedziala ze telewizji nie wykre[la ze swoich planĂłw i chce robic filmy dokumentalne.
P.S. Chyba miala operacje na zeza bo juz go nie widac :?: :!:
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

doktorfaustus1 pisze:Kwiatek masz moÂże jakieÂś zdjĂŞcia?

NIE MAM :(

A kto jeszcze tam pracowal bo ja wiecej osob juz nie pamietam :!: :?: :!: :?:
Ostatnio zmieniony sobota 11 gru 2004, 17:57 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Grzywacz by³a rzeczywiscie dobra, Szelewick¹ pamietam s³abo - ogl¹da³em jej zdjêcia w internecie i doszed³em do wniosku, ¿e dzisiaj nie nadawa³by siê na prezentera serwisu informacyjnego. By³a przezroczysta niczym szyba - teraz chc¹ aby prezenter ujawni³ swój charakter etc. Z tego co wiem M. Sz. pracuje w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sportu jako podsekretarz stanu - juz od ok 7 lat zajmuje siê problemami polskiej edukacji. W tym miejscu nale¿y równiez dodaÌ, ¿e ówczeœni szefowie TVP w bardzo brzydki i chamski sposób siê z ni¹ rozstali - powiedzieli jej, ¿e jest za ³adna na prowadz¹c¹ program informacyjny oraz powdujê, ¿e widz nie mo¿e skupiÌ siê na przekazywanej informacji i po prostu jej podziêkowali za wspó³pracê.
Co do Bukowskiej to Âświetnie wyglÂąda tutaj:
http://www.ppt.friko.pl/grazyna-bukowska-21.jpg

Marty Grzywacz juÂż dawno nie widziaÂłem, moÂże rzczywiÂście operacyjnie naprawiÂła sobie wzrok.
Nie pametam teÂż wieszej iloÂści pracownikĂłw WiadomoÂści, ale praktycznie wiĂŞkszoÂśc gwiazd TVN24 pracowaÂła wczeÂśniej w TVP, zresztÂą wĂłwczas nie byÂło innej moÂżliwoÂści - albo telewizja albo radio publiczne, stacje komercyjne powoli wchodziÂły na rynek i dopiero powstawaÂły.

PS dzisiaj ostatnie wydanie Monitora Wiadomoœci, od poniedzia³ku bêd¹ Wieczorne Wiadomoœci, z chêci¹ bym obejrza³, ale niestety trochê póŸno jak dla mnie, bo ok pó³nocy.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

doktorfaustus1 pisze:W tym miejscu nale¿y równiez dodaÌ, ¿e ówczeœni szefowie TVP w bardzo brzydki i chamski sposób siê z ni¹ rozstali - powiedzieli jej, ¿e jest za ³adna na prowadz¹c¹ program informacyjny oraz powdujê, ¿e widz nie mo¿e skupiÌ siê na przekazywanej informacji i po prostu jej podziêkowali za wspó³pracê.

Skad to masz bo ja czytalem w dwoch gazetach ze Szelewicka dowiedziala sie o tym ze nie pracuje w TVP z gazet ( :!: ). Przyjeciele radzili jej aby podala ich do trybunalu praw czlowieka bo nie mozna kogos pozbawiac pracy z powodu wygladu. Nie zgodzila sie. Moze z innych powodow ja zwolnili?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Marto Grzywacz wrĂłc do Wiadomosci!!!!!!!!!!
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

O sprawie Szelewickiej czytaÂłem jakiÂś artykuÂł, ale niestety byÂło to tak dawno, Âże juz nawet nie pamietam, w ktĂłrej gazecie zostaÂł opublikowany. M. Sz. powiedziaÂła wĂłwczas, Âże czuje wielki Âżal do Ăłwczesnych wÂładz TVP, ale z drugiej strony jest szczĂŞsliwa i zadowolna z nowej pracy, oraz Âże raczej juÂż nie wrĂłci do TVP. ZresztÂą tak jak poiwiedziaÂłem, teraz popularny jest zupeÂłnie inny typ prezentera i pani MaÂłgosia (mimo mojego caÂłego szacunku do jej osoby) raczej siĂŞ nie mieÂści w tych kanonach.

Ale widzĂŞ, Âże mamy tutaj jakiegoÂś wielkiego fana Marty Grzywacz :lol: :P
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

doktorfaustus1 widziaÂłeÂś moÂże na http://www.ppt.fiko.pl/grazyna-bukowska-10.jpg to zdjĂŞcie nie pamietam tego studia WiadomoÂści :? :?: :!: :?: :!: :?:
Ostatnio zmieniony środa 25 sie 2004, 13:17 przez Przemek, łącznie zmieniany 3 razy.
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

doktorfaustus1 pisze:Ale widzĂŞ, Âże mamy tutaj jakiegoÂś wielkiego fana Marty Grzywacz :lol: :P
Poprostu jÂą lubiĂŞ i TYLE

A co do jej sprawy w wywiadzie dla jednego z czasopism powiedzia³a ¿e odesz³a z Wiadomoœci bo by³o czasami tak ¿e "cz³owiek przychodzi³ do redakcji i widzia³ na grafiku ¿e go nie ma :!: Za ka¿dy wystêp dostawaliœmy 200 z³, , by³y takie miesi¹ce ¿e cz³owiek zarabia³ po 1000z³, mia³am tego doœÌ i odesz³am" - Takie s¹ s³owa Marty Grzywacz
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

To teÂż prawda, ale z grafikĂłw znikaÂła wÂłaÂśnie z powodu swojego narzeczonego. ZresztÂą mogli tĂŞ sprawĂŞ rozwiÂązaĂŚ inaczej, wysyÂłajÂąc paniÂą MartĂŞ np na kilkumiesiĂŞczny urlop, aÂż caÂła sprawa troszeczkĂŞ przycichnie. CaÂłej prawdy i tak nie poznamy, ktoÂś zawsze coÂś przemiliczy lub doda kilka zdaĂą od siebie. JuÂż bardzo dÂługo nie widziaÂłem Marty Grzywacz, ciekawe co teraz robi.

Ps moÂże ktoÂś wie, z ktĂłrego roku pochodzi to zdjĂŞcie, bo ja wogĂłlĂŞ nie kojarzĂŞ tej scenografii. Gdyby nie logo TVP1 myÂślaÂłbym, Âże to jakiÂś inny program.
http://www.ppt.friko.pl/grazyna-bukowska-13.jpg
To studio jest nawet podobne do dzisiejszego - ten sam motyw kuli, dominuje brÂąz i jego miodowe odcienie. Nawet podoba mi siĂŞ obecne studio WiadomoÂści, bojĂŞ siĂŞ, Âże to nowe bĂŞdzie gorsze - program ma byĂŚ nadawany wprost z newsroomu, a to zawsze stwarza jakieÂś utrudnienia - np nie bĂŞdzie jazdy dÂźwigiem kamerowym, ale moÂże przy okazji zmieni siĂŞ pogoda, bo ta z wirtualnego studia jest po prostu brzydka.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

podejrzewam Âże to studio jest z 1994r. poniewaÂż w tym roku do Wiadomosci przeszÂła Jola PieĂąkowska a zdjĂŞcie tego studia z niÂą widziaÂłem w Teleplotkach TVP3 , bo byÂł temat o odchudzaniu siĂŞ gwizd i specjalnie pokazali to zdjĂŞcie.

Jak daw no nie widziaÂłeÂś Marty Grzywacz to ma wÂłosy za ramiona i nie nosi okularĂłw! I jest brunetkÂą.

Spojrz na zdjĂŞcie 10 graÂżyny bukowskiej, ja tej scenografii w ogĂłle nie kojarze.
TVP mnie dziwi w 94 roku prowadzÂący wiadomoÂści miaÂł przypiĂŞty mikroport (brÂązowe studio), w roku 96 byÂły te mikrofoniki na stole, od 89-92 byÂły pokazywane ozdobniki, potem aÂż do 97 juÂż nie. TVP dziwnie siĂŞ zachowywaÂła zamiast ulepszaĂŚ studia to ona je pogoarsza. Dziwi mnie to!! :?: :?: :!: :!: :?:


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ogl¹da³eœ wczoraj ten koncert w TVP2 o 20:00 WidaÌ by³o zas³oniête pó³okr¹g³e okna w studiu TVP. Je¿eli Wiadomoœci maj¹ byÌ nadawne prosto z newsroomu to studio bêdzie takie jak wczeœniej( :!: :?: ) .

Z jakiego pomomieszczenia byÂły nadawne WiadomoÂści do 97 bo jak wczoraj oglÂądaÂłem na jednej ze stron to chodzili tam jacyÂś ludzie??
Ostatnio zmieniony sobota 31 lip 2004, 09:57 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości