Polsat News

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

Ostatnio siĂŞ zastanawiaÂłem jak moÂże bedzie sie nazywaĂŚ ten nowy kanaÂł i znalazÂłem dobrÂą nazwĂŞ. Skoro Tomasz Lis ma zostaĂŚ szefem tego kanaÂłu to kanaÂł moÂżna nazwaĂŚ fox news bÂądz lisie newsy/wiadomoÂści. :lol: KanaÂł miaÂłby juz zapewnione logo i oprawĂŞ :P

Obrazek
Memory
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 337
Rejestracja: czwartek 30 lis 2006, 08:51

Post autor: Memory »

Greg Haus pisze:Ostatnio siĂŞ zastanawiaÂłem jak moÂże bedzie sie nazywaĂŚ ten nowy kanaÂł i znalazÂłem dobrÂą nazwĂŞ. Skoro Tomasz Lis ma zostaĂŚ szefem tego kanaÂłu to kanaÂł moÂżna nazwaĂŚ fox news bÂądz lisie newsy/wiadomoÂści. :lol: KanaÂł miaÂłby juz zapewnione logo i oprawĂŞ :P

[url=http://img329.imageshack.us/img329/1563 ... wg1.th.png]Obrazek[/URL]
:hahaha: swietne Greg Haus :brawa:
wogle moÂże Polsat zmnieni nazwe na Lisu czy coÂś takiego no bo tylko on jest prawde mĂłwiÂą z tamtÂąd znany i zgarnia tylko on nagrody<oczywiscie pomijajÂąc tam niektĂłrych> on tam robi chyba najwiecej ...

Smok i Lis --> moÂże zwierzyniec... :spiewa:

a tak wogle to kiedy ma ruszyĂŚ ten kanaÂł?? :uhh:
...najpiękniejsze jest niewidoczne dla oczu.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

Wirtaulnemedia pisze:Dorota Gawryluk, ktĂłra po rezygnacji z pracy w TVP od poniedziaÂłku zostaÂła czÂłonkiem zarzÂądu „TV Biznes”, bĂŞdzie odpowiedzialna za przeksztaÂłcenie stacji w kanaÂł informacyjno-biznesowy. Gawryluk zapowiedziaÂła relaunch marki na wrzesieĂą tego roku.

- Na podstawie tego co mamy, bĂŞdziemy przeksztaÂłcali TV Biznes w kanaÂł informacyjno-biznesowy. Moja rola to jest budowa newsroomu, budowa nowych pozycji informacyjnych, publicystycznych, tak by docelowo kanaÂł TV Biznes zostaÂł przeksztaÂłcony w kanaÂł informacyjny, 24-godzinny - powiedziaÂła w czwartek na konferencji prasowej Gawryluk, ktĂłra od kilku dni jest czÂłonkiem zarzÂądu TV Biznes.

- ZdecydowaÂłam siĂŞ zaangaÂżowaĂŚ, bo to w tym momencie najwiĂŞkszy tego typu projekt na rynku – dodaÂła Dorota Gawryluk.

Gawryluk, choĂŚ nie ma wiĂŞkszego doÂświadczenia jako manager, w swojej karierze dziennikarskiej raz tylko kierowaÂła publicystykÂą w Polsacie, czuje siĂŞ na siÂłach powierzonego jej zadania. MĂłwi, Âże za zmianÂą profilu pĂłjdzie teÂż zmiana nazwy, ale na razie jej nie ujawnia. Nie boi siĂŞ teÂż konkurencji.

„TVN24 bĂŞdzie naszym najwiĂŞkszym konkurentem. KanaÂł informacyjny TVP nie biorĂŞ na razie pod uwagĂŞ. Z tego co wiem stricte informacyjny bĂŞdzie do godz. 18. PóŸniej pojawi siĂŞ pasmo regionalne. My zamierzamy informowaĂŚ 24 godziny na dobĂŞ” - mĂłwi z pewnoÂściÂą siebie. Na pytanie ile bĂŞdzie kosztowaÂł projekt odpowiada niechĂŞtnie. Dla przykÂładu roczne wydatki na TVN24 to okoÂło 150 mln zÂł.

TrwajÂą poszukiwania dziennikarzy. Gawryluk zapowiada, Âże stacja prowadzi rozmowy z gwiazdami konkurencyjnych telewizji, ale teÂż znanymi nazwiskami radiowymi i prasowymi, sama teÂż nie wyklucza pojawiania siĂŞ na wizji.
A teraz najlepsze zdanie:
„To kroki w stronĂŞ uczynienia z Polsatu imperium informacyjnego” – mĂłwi.
Polsatowskie wydarzenie maja mniej widzow od faktĂłw, teleexpresu i wiadomoÂści, a Gawryluk mowi o potedzie informacyjnej polsatu :devil:
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

JeÂśli ona bĂŞdzie nad tym czuwaĂŚ, to moÂżna powiedzieĂŚ Âże na pewno.
Jak przychodziÂła do "WiadomoÂści", to teÂż mĂłwiÂła, Âże wszystko bĂŞdzie naj.
A Polsat informacyjnÂą potĂŞgÂą nigdy pewnie nie bĂŞdzie.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Teraz wszyscy wielcy nadawcy nagle tworzÂą kanaÂły informacyjne. TVP tworzy TVP INFO, Polsat tworzy na podstawie TV Biznes, TVN juÂż ma TVN 24. :roll: ÂŻeby tak siĂŞ nie zrobiÂło jak z kanaÂłami sportowymi, Âże namnoÂżyÂło ich siĂŞ tyle. ;) Ale do rzeczy - uwaÂżam, Âże dwa kanaÂły informacyjne na taki kraj jakim jest Polska starczy. Na aÂż 3 chyba nie ma miejsca, choĂŚ przyda sie konkurencja dla polepszenia jakoÂści w innych stacjach, czyt. TVN24. :)
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

Kiedys chyba Lis mowiÂł, Âże fox przymierza/aÂł sie do otworzenia kanaÂłu informacyjnego. Nie ma sie co dziwic temu. Tvn24 jest najlepiej ogladanym kanaÂłem temetycznym. Jest tez filarem FaktĂłw tvn... Konkurencja jeszcze nikomu nie przeszkodziÂła, moÂże to poleprzy jeszcze bradziej prace tvn24( choĂŚ jest i tak Âśiwetna )
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Jest jeszcze Superstacja, ktĂłra jest coraz bardziej informacyjna. Ale tak czy siak, pozycja TVN24 zostanie raczej niezagroÂżona.
Niedawno opublikowane dane na WM jasno pokazuj¹, ¿e TVP3 ca³y czas traci, a TVN24 ca³y czas zyskuje, a ró¿nica jest ju¿ bardzo niewielka, mimo ogromnej ró¿nicy w zasiêgu i tym, ¿e TVP3 ma w rêkawie nie tylko informacje. Jeœli przekszta³ci siê w stricte informacyjn¹, mo¿e byÌ nawet gorzej.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

Wirtualnemedia pisze:Polsat podpisa³ umowê o wspó³pracy z CNN. Na mocy tej umowy pozostaje jedynym telewizyjnym partnerem CNN w Polsce.

DostĂŞp do serwisu wideo CNN-Newsource i archiwum CNN oraz przekazĂłw live z placĂłwek na caÂłym Âświecie, a takÂże program szkoleĂą dla dziennikarzy newsowych Polsatu, realizowany w Atlancie – to najistotniejsze elementy wspó³pracy, jakie przewiduje nowa umowa. Ponadto dziennikarze Polsatu mogÂą wykorzystywaĂŚ materiaÂły CNN nie tylko w Wydarzeniach, ale rĂłwnieÂż w serwisie Wydarzenia-Era w telefonach komĂłrkowych operatora Era GSM oraz na wÂłasnych stronach internetowych.

„Dalsze zacieÂśnienie wspó³pracy z pierwszym i najwiĂŞkszym kanaÂłem informacyjnym na Âświecie to dla nas niezwykÂłe wyró¿nienie i jednoczeÂśnie dowĂłd uznania dla naszego stylu uprawiania dziennikarstwa, ktĂłrego podwaliny stanowiÂą szybkoœÌ, rzetelnoœÌ i obiektywizm przekazu.” – powiedziaÂł Tomasz Lis, wspó³twĂłrca i szef „WydarzeĂą”, sztandarowego programu informacyjnego stacji.

Redakcja „WydarzeĂą” wspó³pracuje z amerykaĂąskim gigantem na zasadzie "affiliate station", czyli stacji stowarzyszonej. Umowa gwarantuje Polsatowi wy³¹cznÂą wspó³pracĂŞ z amerykaĂąskÂą stacjÂą. Oznacza to, Âże dziennikarze WydarzeĂą jako jedyni w Polsce majÂą dostĂŞp do CNN Newsource, serwisu produkowanego przez CNN.

„Kilka razy dziennie dostajemy drogÂą satelitarnÂą przekazy z materiaÂłami wideo, a na stronie internetowej teksty, informacje i opisy do zdjĂŞĂŚ, ktĂłre aktywnie wykorzystujemy w naszych serwisach informacyjnych.” – mĂłwi Aleksandra KarasiĂąska, zastĂŞpca szefa „WydarzeĂą”. – „W najbliÂższym czasie organizujemy teÂż cykl szkoleĂą ktĂłre przeprowadzÂą dla nas najlepsi dziennikarze CNN w ramach prestiÂżowego i certyfikowanego autorskiego programu szkoleniowego CNN International Professional Program.” - dodaje KarasiĂąska. Szkolenia dziennikarzy WydarzeĂą odbywajÂą siĂŞ w ramach CNN Fellowship w Atlancie i w Warszawie. NajbliÂższe - pod koniec czerwca – dla dziesiĂŞciu reporterĂłw, producentĂłw i dziennikarzy poprowadzi Senior International Producer Ingrid Formanek.

Umowa z korporacyjnym gigantem, jakim jest CNN, co z jednej strony oznacza dostĂŞp do najszybszego serwisu informacyjnego na Âświecie, a z drugiej – moÂżliwoœÌ zamieszczania produkowanych przez Polsat informacji z Polski na antenie CNN, to nowy krok na drodze rozwoju naszej stacji, rĂłwnieÂż w kontekÂście naszych przyszÂłych planĂłw biznesowych.” – komentuje Eryk Walkiewicz, czÂłonek ZarzÂądu stacji.

Wspó³praca pomiĂŞdzy CNN a TelewizjÂą POLSAT ma juÂż kilkuletniÂą historiĂŞ. Polsat od 2001 roku jest jedynÂą w Polsce stacjÂą telewizyjnÂą, ktĂłra stale wspó³pracuje z CNN na podstawie nadanego jej statusu "CNN affiliate station". MateriaÂły, przygotowywane przez dziennikarzy „WydarzeĂą” pojawiajÂą siĂŞ na antenie CNN. Hanna Smoktunowicz wielokrotnie wystĂŞpowaÂła na antenie CNN, miĂŞdzy innymi relacjonujÂąc pielgrzymkĂŞ papieÂża Benedykta XVI w maju 2006 r. do Polski. KomentowaÂła rĂłwnieÂż tragiczne wydarzenia zwiÂązane z katastrofÂą gĂłrniczÂą w kopalni Halemba i katastrofÂą Hali Katowickiej. RealizowaÂła zarĂłwno relacje live, jak i materiaÂły reporterskie.

CNN najpierw wspomo¿ew Wydarzenia a póŸniej kana³ informacyjny polsatu. Œwietne posuniêcie ze strony polsatu.
adam
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2836
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adam »

MuszÂą siĂŞ kimÂś podpieraĂŚ jeÂśli chcÂą konkurowaĂŚ w Polsce z Tvn24 :neutral:
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

W wielu paùstwach krajowe stacje zak³adaj¹ kana³y informacyjne we wspó³pracy z CNN. Tak jest np. w Hiszpanni, gdzie Canal+ stworzy³ we wsó³pracy z CNN kana³ informacyjny o nazwie CNN+. Jest wiêc bardzo prawdopodobne, ¿e i u nas kana³ bêdzie mia³ w cz³onie nazwy CNN, lub po prostu bêdzie nazywa³ siê CNN Polska. Wtedy Polsat nie musi martwiÌ siê o renomowanie marki.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Mimo przeksztaÂłcenia TV Biznes - kanaÂł nie zmieni nazwy - zapowiedziaÂł nowy redaktor naczelny stacji - Marek Markiewicz.
TV Biznes pozostanie kanaÂłem informacyjno – biznesowym i nie zmieni siĂŞ jego nazwa – mĂłwi PAP Marek Markiewicz, nowy redaktor naczelny TV Biznes. Markiewicz zapowiada takÂże, Âże przestanie prowadziĂŚ w Polsacie program „Bumerang”.
Marek Markiewicz w rozmowie z PolskÂą AgencjÂą PrasowÂą zapowiada, Âże kanaÂł TV Biznes bĂŞdzie wprowadzaÂł na antenĂŞ coraz wiĂŞcej programĂłw produkowanych w Warszawie, a nie jak dotychczas w Poznaniu, aÂż do caÂłkowitego przejĂŞcia produkcji przez stolicĂŞ.

– Coraz czĂŞÂściej bĂŞdzie teÂż akcentowana strona informacyjno – publicystyczna. Na pewno teÂż najszybciej jak to moÂżliwe staÂłe pasmo publicystyczne w stacji obejmie Dorota Gawryluk. Jest to tylko kwestia techniczna, pasmo mogÂłoby ruszyĂŚ juÂż w przyszÂłym tygodniu – wyjaÂśnia Markiewicz, cytowany przez PAP.

Markiewicz w poniedziaÂłek zostaÂł redaktorem naczelnym TV Biznes. O tej nominacji napisaÂła w poniedziaÂłek Rzeczpospolita. Markiewicz zastÂąpiÂł Romana Kukielaka.

Nowy szef TV Biznes byÂł czÂłonkiem, a takÂże przewodniczÂącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Przez dwie kadencje byÂł posÂłem. W Polsacie prowadziÂł program „Bumerang”.
ÂźrĂłdÂło: medialink.pl
Spodziewa³em siê czegoœ lepszego. Myœla³em, ¿e bêd¹ nowi prezenterzy, nowa nazwa kana³u- praktycznie wszystko od nowa. ChoÌ jeszcze tego nie zobaczy³em, ale mogê powiedzieÌ, ¿e jestem rozczarowany. Jak jeszcze publicystykê obejmie Gawrylukowa, to jestem w stanie sobie wyobraziÌ jej jakoœÌ.
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

to z kim oni chcÂą konkurowaĂŚ z tvn24 czy tvn cnbc? po nazwie to domniemam ze z tym drugim programem
TVN innowacja i nowoczesność...
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

DziÂś w TV Biznes startuje nowy program publicystyczny Doroty Gawryluk.
Dorota Gawryluk bĂŞdzie mieĂŚ swĂłj program w TV Biznes. Dziennikarka poprowadzi w stacji codzienne rozmowy z politykami „Sam na sam”. Program bĂŞdzie nadawany o godz. 20.10, czyli w porze emisji przez TVN24 „Kropki nad i” Moniki Olejnik. Pierwsza emisja zaplanowana jest na dziÂś.
Program „Sam na sam” emitowany bĂŞdzie na Âżywo od poniedziaÂłku do piÂątku o godz. 20.10. Rozmowy z politykami realizowane bĂŞdÂą w studiu B telewizji Polsatu przy ul. Ostrobramskiej.

Pierwszym goÂściem Doroty Gawryluk ma byĂŚ Grzegorz Schetyna, sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej.

KaÂżde wydanie „Sam na sam” potrwa ok. 15 minut.
ÂźrĂłdÂło: medialink.pl

Widzowie wolÂą i z pewnoÂściÂą wybiorÂą Olejnik. Ten program nie ma Âżadnych szans
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

DziÂś oglÂądajÂąc TV Biznes Polsat przez przypadek natrafiÂłem na nowÂą planszĂŞ przed reklamami. PrzestraszyÂłem siĂŞ, bo myÂślaÂłem, Âże to Tele5... WyglÂąda to okropnie. JeÂśli podobnie ma wyglÂądaĂŚ nowa oprawa caÂłej stacji, to bĂŞdzie to wielka poraÂżka Polsatu.

Poza tym nie zauwaÂżyliÂście, Âże niemal non-stop TV Biznes Polsat emituje spoty PSL-u. Nie wiem ile Polskie Stronnictwo Ludowe za to zapÂłaciÂło, ale w ciÂągu godziny takich reklam pojawia siĂŞ okoÂło 20!
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

POpieram pisze:Poza tym nie zauwaÂżyliÂście, Âże niemal non-stop TV Biznes Polsat emituje spoty PSL-u. Nie wiem ile Polskie Stronnictwo Ludowe za to zapÂłaciÂło, ale w ciÂągu godziny takich reklam pojawia siĂŞ okoÂło 20!
Te¿ to zauwa¿y³em. :D Za ka¿dym razem jak prze³¹czy³em na TV Biznes to by³a reklama PSL-u. :roll: Ale pewnie za du¿o nie zap³acili, ogl¹dalnoœÌ tego kana³u jest bardzo niska, wiêc pewnie ceny te¿ niskie. ;)

P.S. dlaczego piszesz TV Biznes Polsat? :> Nazwa kanaÂłu to TV Biznes ( wiem, ze naleÂży do Polsatu ).
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości