TVP HD

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

TVP HD

Post autor: tetar »

Praktycznie wszyscy liczacy sie nadawcy w PL( Polsat, C+, TVP) maja wozy HD, a co w tej sprawie ma do zaprezentowania ITI?

Za http://www.digitalnews.cba.pl (tam tez fotka wozu HD)

Wraz z inauguracją igrzysk olimpijskich w Pekinie ruszy kanał TVP HD, czyli telewizja wysokiej rozdzielczości. Na potrzeby kanału TVP zakupiła specjalistyczny wóz do transmisji w HD.

Na zlecenie TVP wyprodukowała go niemiecka firma BFE. Wyposażenie wozu i jego konstrukcja są unikalne i należą do najnowocześniejszych w Europie. Oprócz wozu TVP istnieje tylko jeszcze jeden taki w Europie, wyprodukowany dla niemieckiej firmy specjalizującej się w transmisjach narciarskiego pucharu świata, wyścigach Formuły 1 oraz dużych koncertów muzycznych. Wóz TVP będzie wystawiany na światowej wystawie IBC we wrześniu Amsterdamie jako najciekawsze rozwiązanie technologiczne w 2008 r.

Kanał TVP HD będzie dostępny w sieci Aster, na jednej z platform cyfrowych oraz poprzez nadajniki naziemne w testowej emisji DVB-T (w Warszawie kanał 48, Poznaniu kanał 39, Krakowie kanał 37, Zielonej Górze kanał 45, Żaganiu kanał 45, Krosno kanał 42). Podczas igrzysk w TVP HD planowanych jest około 18 godzin transmisji. Obejmą one najważniejsze wydarzenia, w tym m.in. występy Polaków i finały w lekkiej atletyce oraz pływaniu.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVP HD - nowy woz HD

Post autor: pop »

Obrazek
Obrazek
:shock: :shock: :shock:

W końcu pieniądze z abonamentu idą na coś porządnego. Jestem mile zaskoczony.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: TVP HD - nowy woz HD

Post autor: tetar »

Wiadomo juz, ze kanal TVP HD bedzie dostepny od 7go sierpnia na platformie N (pozycja 12) w pakiecie "informacja i rozrywka" - dla wszystkich abo N!
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVP HD - nowy woz HD

Post autor: pop »

Przyznam, że jestem zaskoczony, bo wcześniej pojawiały się informacje, że TVP HD pojawi się albo w n-ce lub C+. Stawiałem na tą drugą platformę - wydawało mi się to po prostu bardziej prawdopodobne.

Będzie to już - albo jak kto woli: dopiero - ósmy kanał high definition w n.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Ptr15
Bywalec
Bywalec
Posty: 949
Rejestracja: niedziela 02 lip 2006, 13:18
Lokalizacja: Ełk

Re: TVP HD - nowy woz HD

Post autor: Ptr15 »

Ja sie cieszę, że będzie też w DTV Multimedia Polska :D.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: TVP HD - nowy woz HD

Post autor: Greg Haus »

Bardzo dobrze oglądało się wczoraj otwarcie olimpiady w HD. Studio olimpijkie na TVP HD również bardzo dobre - znacznie lepsze od tego na tvp1.
adner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 18 lis 2007, 14:45

Re: TVP HD - nowy woz HD

Post autor: adner »

Ja oglądałem na Eurosporcie, bo dopóki TVP nie będzie mieć normalnych komentatorów, to mogą sobie nadawać nawet w 20000x20000.
redix
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 284
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 22:02
Lokalizacja: Niepołomice

Re: TVP HD - nowy woz HD

Post autor: redix »

adner pisze:Ja oglądałem na Eurosporcie, bo dopóki TVP nie będzie mieć normalnych komentatorów, to mogą sobie nadawać nawet w 20000x20000.
Nie wiem czy słuchałeś Eurosportowych komentatorów - tych od kolarstwa, z nich to dopiero kupa śmiechu. Ja wiem kolarstwo jest monotonne i nie wiele się dzieje a trzeba nawijać na okrągło przez kilka godzin, gadają co im ślina na język przysienie czasem różne głupoty. Czasem można złapać ich na łapu-capu. :lol: :lol:
kamiltvnfan
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 212
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 13:06

Re: TVP HD - nowy woz HD

Post autor: kamiltvnfan »

Podoba mi się TVP HD :) Przynajmniej u mnie na Nce odbiera w przeciwieństwie do TVN HD :(
kamiltvnfan
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 212
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 13:06

Re: TVP HD - nowy woz HD

Post autor: kamiltvnfan »

W miniony weekend, podczas otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, nastąpiła inauguracja pracy nowoczesnego Studia TVP HD, które zostało przygotowano specjalnie na potrzeby nowego kanału.

Obrazek

Autorem scenografii studia TVP HD jest Marcin Zawistowski. Imponujące są przede wszystkim plazmy bezszwowe (51 modułów, każdy o powierzchni 0,5 metra kwadratowego), na których wyświetlane są specjalne animacje poszczególnych konkurencji sportowych.

Duże wrażenie sprawia też specjalna dioda (24 moduły, każdy o powierzchni 2,6 metra kwadratowego), na której pojawiają się piktogramy dyscyplin olimpijskich. W Studiu TVP HD znajduje się największa w Polsce plazma o przekątnej 103 cali.

Prezenterami TVP HD są: Agnieszka Kopacz, Sylwia Marczuk, Sławomir Siezieniewski i Sebastian Chmara. W studiu obecni są też eksperci: polscy sportowy oraz trenerzy.

ŹRÓDŁO: MEDIA2.pl
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: TVP HD - nowy woz HD

Post autor: tetar »

To studio tez jest pozytywnym zaskoczeniem!
Podoba mi sie jak ladnie wystartowal kanal TVP HD i jestem ciekawy jak bedzie sie prezentowal po IO.
Teraz oczywiscie cala ramowka zbudowana jest na olimpiadzie ale sa juz zapowiedzi emisji w HD gdy olimpiada przejdzie juz do historii kilku seriali, widowisk, koncertow tez troche sportu itd.
Mam nadzieje, ze nie skonczy sie tak jak nieudany, wiecznie trwajacy test TVN tzw. HD!
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Re: TVP HD - nowy woz HD

Post autor: pawell »

tetar pisze: jestem ciekawy jak bedzie sie prezentowal po IO.
Tu masz chociażby ramówkę na 31 sierpnia :arrow: http://www.tvp.pl/prasa/TVPHD/p0831_H.txt :spiewa:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
kamiltvnfan
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 212
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 13:06

Re: TVP HD - nowy woz HD

Post autor: kamiltvnfan »

TVP HD - POZYTYWNIE :) Teraz czekamy tylko na Polsat HD :)
tug.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 25 sie 2008, 19:46

Re: TVP HD - nowy woz HD

Post autor: tug. »

można powiedzieć, że TVP wreszcie ruszyło za konkurencją. Nowe studio TVP info, a teraz kanał TVP HD. Oglądałem codziennie relacje z Pekinu na tym kanale i wygląda to rewelacyjnie. Super jakość, dźwięk 5.1. Nie wspominając o nowym wozie i wspaniałym studiu, które jest niesamowite.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości