[Polsat News] Nowy Dzień

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

[Polsat News] Nowy Dzień

Post autor: object »

Oglądałem dzisiaj od samego początku do końca ,,Poranek z Polsat News" na antenie Polsatu otwartego.

Studio prezentuje się świetnie, oprawa jest świetna, dziennikarze są świetni tylko co z tego skoro nie mogą się rozgadać, rozkręcić. Ledwo coś powiedzą a już muszą kończyć bo brakuje czasu ;( Program jest za krótki, trzeba go wydłużyć co najmniej o pół godziny, a najlepiej o jakąś godzinkę... Ciekawych tematów w żaden sposób nie da się rozwinąć przy tak ograniczonym czasie :?
Denerwujące są też częste reklamy (fakt są krótkie ale pokazują się z dużą częstotliwością) :x
Najgorzej wypadł chyba ,,przegląd prasy" o ile można to tak nazwać. Znów zabrakło czasu. Poruszony został tylko jeden temat :rozglada:

Jedynie poranne ,,Graffiti" było wyczerpujące jeśli chodzi o treść... i ciekawe. Serwis o 8:00 też był niezły, a o 8:20 taka Pani rozmawia z gwiazdą. Dziś gościem wyjątkowo był Marek Markiewicz który opowiadał o pomyśle wspólnego nadawania Polsat News i Polsatu otwartego w paśmie od 8:00- 9:00. Rozmowa była ciekawa i zabawna. Podobała mi się :). W kolejnych odcinkach będą już zapraszane gwiazdy z rodziny ,,celebrieties".

Czasu nie starczyło do tego stopnia że Artur Kaczmarski który otwierał program nawet się nie pożegnał z widzami na koniec :shock: Nawet nie było ,,do zobaczenia jutro o 8:00" :? Po prostu Machała skończył swoje ,,Graffiti" i weszły reklamy. Myślałem że wrócą po reklamach i się pożegnają ale po reklamach zaczął się jakiś serial :ech: Myślałem że padnę :shock: Jak dla mnie takie coś jak dziś z tą końcówką jest nie do przyjęcia :grozi: Mam nadzieję że jutro nie będzie takiej wtopy :nie:
Ogólnie fajny program ale zdecydowanie za krótki. Liczę że jednak go szybko wydłużą :roll:
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Trochę to... sknocili. W Polsat News jest więcej czasu na analizę i dogłębne omówienie.
''Biznes''? Kpina! Jeden, jedyny temat. Przegląd prasy nie był zły. Miał złego gospodarza, który zapomniał, po co przybywa do studia. Rozmowa z gwiazdą Agnieszki Iwańskiej, wzbudziła we mnie tylko wątpliwości, kto tu jest gwiazdą. ''Graffiti'' Machały nagrane w 16:9, co sprawiło, że na ''kwadratowym'' Polsacie, gospodarza rozmowy wcale nie było widać. Kilka usterek dźwiękowych.
Ponadto wystarczyła godzina w Polsacie, by wprowadzić chaos do 4-godzinnego pasma w Polsat News. Liczę, że jutro będzie lepiej i pokażą, co mogą, bo Polsat News to naprawdę rewelacyjny kanał.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Dziś program prowadził Marek Kacprzak - były prezenter ''Wydarzeń''. To pewna nowość, bo dotychczas był gospodarzem pasma ''To jest dzień''. Nie wiem, jak u Was, ale u mnie na Polsacie nie było i wciąż nie ma dźwięku. Dopiero po przełączeniu na Polsat News...
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poranek z Polsat News

Post autor: pop »

Powiem krótko: to żałosne. Bez sensu jest retransmitowanie sygnału Polsat News w Polsacie. Jeśli ktoś chce to oglądać, to włącza Polsat News. Jeśli nie ma, to wybiera coś innego: TVN24, TVP Info, Superstację itd. Problem w tym, że Polsat boi się zainwestować i zrobić normalny, porządny morning show. A z takiej godzinnej "rypaniny" nic nie wynika. Poza tym to straszna amatorszczyzna: wpadki, brak profesjonalizmu, słabi dziennikarze itd., itd. Do tego Popielewiczówna i gość ze świata show biznesu. Po co to? Myślałem, że kanały informacyjne zajmują się inną tematyką. Jeśli chcą pokazywać o poranku to, który pieprzyk usunęła sobie Gosia Andrzejewicz, albo kogo tym razem pobił Majdan, to niech zrobią w Polsacie zwykły poranny magazyn. Polsat News jest chyba od czegoś innego.

Żeby nie było: nie uważam za bez sens retransmitowania sygnałów kanałów informacyjnych w ogólnodostępnych i - jak to się mówi - matczynych stacjach, ale nie na co dzień. W TVN kilkukrotnie retransmitowano "Poranek" TVN24 czy nawet "Dzień na żywo", ale działo się to w trakcie żałób (dobrze odmieniłem?) narodowych i innych ważnych wydarzeń.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Poranek z Polsat News

Post autor: prze_kw »

Zauważ, że retransmisja ma na celu reklamę PN. Pozatym nie każdy ma dostęp do PN. Nie myśl kategoriami typu 'każdy ma n-ke, CP i C+ i 42'' LCD" ;]
Liczą się tylko Fakty.
arczi
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2218
Rejestracja: sobota 07 lip 2007, 11:27

Post autor: arczi »

Poza tym to straszna amatorszczyzna: wpadki, brak profesjonalizmu, słabi dziennikarze itd.
'Amatorszczyzna', 'brak profesjonalizmu', mozesz napisac co masz na mysli? Dziennikarzom raczej nie mozna zarzucić nic złego, na pewno nie mozna napisać, ze są słabi. Chyba, ze chodzi o panią Popielewicz... A kanał stoi na bardzo wysokim poziomie.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poranek z Polsat News

Post autor: pop »

To zależy, co oceniasz. Pisząc to miałem na myśli stronę techniczną, realizacyjną. Ilość wszelkiego rodzaju wpadek jest przerażająca. Nie chcę wszystkie opisywać, bo z pewnością nie wystarczyłoby mi weekendu, ale niemal za każdym razem, kiedy włączę "Wydarzenia" lub Polsat News jest "coś nie tak".

Jeszcze do niedawna nie było ani jednego wydania "Łapu-Capu" bez wpadki z Superstacji. Teraz w tym programie królują "Wydarzenia" i Polsat News.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

To teraz ja wtrącę swoje 3 grosze. :spiewa:
pop pisze:Bez sensu jest retransmitowanie sygnału Polsat News w Polsacie.
Nie znam lepszego spsoobu na wypromowanie nowego kanału.
Problem w tym, że Polsat boi się zainwestować i zrobić normalny, porządny morning show.
Polsat chce najpierw sprawdzić, czy produkcja morning show może okazać się opłacalna. :] Jak mówiła Nina Terentiew, jest to zalążek TV śniadaniowej, choć wyniki oglądalności powinny dać władzom Polsatu wiele do myślenia.
A z takiej godzinnej "rypaniny" nic nie wynika.
Wynika więcej, niż myślisz.
Poza tym to straszna amatorszczyzna: wpadki, brak profesjonalizmu, słabi dziennikarze itd., itd.
Wpadki - rzecz naturalna. Profesjonalizm - gdzie ci dziennikarze mieli się go nauczyć? W TV Biznes?
Wcale też nie ma słabych dziennikarzy, choć obsada porankowa nie może się poszczycić rewelacyjnym poziomem. Spięty Bernatowicz i mierna Gaska... A gdzie Gozdyra, Gajewska, Kaliniak i wielu, wielu innych?
Myślałem, że kanały informacyjne zajmują się inną tematyką. (...) Polsat News jest chyba od czegoś innego.
PN to nie sama polityka, jak w TVN24. Jest sporo magazynów tematycznych o luźniejszej tematyce, jak chociażby ''News cafe''. Zresztą samo pasmo ''Nowy dzień'' ma trochę luźniejszą formułę.
arczi pisze:A kanał stoi na bardzo wysokim poziomie.
Zdecydowanie się zgadzam. Na ogół pracuję w domu i już się przyzwyczaiłem, że w tle zawsze jest włączony jakiś kanał, na który mogę w każdej chwili zerknąć. Do tej pory był to TVN24, jednak tam potrafili w godzinę zanudzić lub zalać człowieka tanią sensacją. Teraz wybieram Polsat News, który ma bardziej urozmaiconą ramówkę.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Dziś w Poranku nie wyemitowano ''Graffiti'' o 8.45. Program zastąpiły materiały promocyjne oraz filmy bez komentarza, a także dodatkowa relacja Piotra Kuśmierzaka z Lublina. Niestety, nie podano przyczyny. :D
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Troszeczkę pozmieniali pasmo w czasie retransmisji na Polsacie otwartym. :D Doszedł m.in. przegląd prasy zagranicznej, a zabrakło rozmowy z gwiazdą.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Krótki epizod z porankiem w Polsacie, dobiega końca. Od najbliższego poniedziałku program zastąpi telenowela ''Dotyk anioła''.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

www.wirtualnemedia.pl pisze:Informacyjny kanał Polsat News wydłuży nadawanie. Poranny program stacji "Nowy Dzień" będzie zaczynał się o godzinie 6.00. Nowe pasmo otrzyma promocję na antenie głównego Polsatu.
Od połowy czerwca Polsat News ma wydłużyć nadawanie.
- Wraz z rosnącą oglądalnością i coraz lepszym zasięgiem kanału, zwiększają się oczekiwania naszych widzów. To naturalny i zapowiadany krok w rozwoju kanału - tłumaczy zmianę Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy telewizji Polsat.
Od 22 czerwca, przez całe wakacje, nowe pasmo (6.00 - 7.00) kanału Polsatu News będzie retransmitowane na antenie Polsatu.
To chyba kolejny poroniony pomysł. Program będzie kolidował z poranną ''Kawą czy herbatą?'' - jedynym morning show, nadawanym w czasie wakacji. A ''Nowy dzień'' w lipcu i sierpniu powinien być alternatywą dla osób, które spędzając wakacje w kraju, nie mają dostępu do kanałów informacyjnych. A kto na urlopie wstaje o 6?! Program mógłby wejść przynajmniej o 8., zwłaszcza, że w tym czasie niemal wszystkie stacje emitować będą powtórki. Może to byłoby większą szansą na zaistnienie?
TVN24maniak
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2009, 10:05

Re: Poranek z Polsat News

Post autor: TVN24maniak »

Ten program nie ma szans na zaistnienie co okazało się już we wrześniu ubiegłego roku. Po za tym faktycznie kto w wakacje wstaje o 6 chyba tylko ten kto ogląda "Poranek" w TVN24. Z drugiej strony taniej nadawać to pasmo niż inwestować w coś nowego np. "Poranek z Polsatem" w stylu "Dzień Dobry TVN".
http://www.sendspace.pl/file/0a4ec04cbe622c542222a39. Moje radio internetowe. Zapraszam serdecznie codziennie od 18 do 20
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Poranek z Polsat News

Post autor: DJ Ice »

Ten program nie ma szans na zaistnienie co okazało się już we wrześniu ubiegłego roku.
Widocznie nie doczytałeś po co to pasmo będzie ponownie nadawane w głównym Polsacie.

''Nowy dzień'' - to jak już wiadomo - odświeżony poranek Polsat News, który zadebiutuje niebawem. To jest część promocji odnowionego pasma, czyli emisja w głównym Polsacie. Program nie ma znaleźć się na stałe w ramówce, tylko ma być określony okres. Nie chodzi też oto, że taki poranek ma zaistnieć jako typowy morning-show w ogólnopolskiej telewizji. Kiedy TVN24 raczkował jego wydania (nie pamiętam już czego dokładnie: poranka czy też innego bloku) pojawiały się w TVN7. To też była forma promocji.
Z drugiej strony taniej nadawać to pasmo niż inwestować w coś nowego np. "Poranek z Polsatem" w stylu "Dzień Dobry TVN".
Zgadza się, ale - jak już mówiłem - nie oto w tym chodzi. :)
To chyba kolejny poroniony pomysł. Program będzie kolidował z poranną ''Kawą czy herbatą?'' - jedynym morning show, nadawanym w czasie wakacji. A ''Nowy dzień'' w lipcu i sierpniu powinien być alternatywą dla osób, które spędzając wakacje w kraju, nie mają dostępu do kanałów informacyjnych. A kto na urlopie wstaje o 6?! Program mógłby wejść przynajmniej o 8., zwłaszcza, że w tym czasie niemal wszystkie stacje emitować będą powtórki. Może to byłoby większą szansą na zaistnienie?
Nie. Tak już zostanie na stałe a zmiany wprowadzają w wakacje. Dlaczego wprowadza się niektóre modyfikacje dopiero w wakacje - można było się przekonać przy okazji innych projektów. ;)
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

DJ Ice pisze:Tak już zostanie na stałe a zmiany wprowadzają w wakacje.
Tylko, że w cytowanym przeze mnie artykule jest wyraźnie napisane, że program zostaje wprowadzony wyłącznie na okres wakacji.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości